مجله تاپ‌ناز‌

در فصل تابستان لایه برداری پوست را انجام ندهید

لایه برداری

پیلینگ یا لایه برداری پوست در تابستان و فصل گرما ممنوع!

نتایج پیلینگ قابل‌پیش‌بینی و تضمین نیست. گاهی پاسخ بسیار عالی است و گاهی هم هیچ‌گونه تغییر ظاهری ایجاد نمی‌شود چون نتیجه به نوع و رنگ پوست بستگی دارد.
پیلینگ یا لایه برداری پوست، مزایا و معایب
یكی از تقاضاهای افرادی كه به متخصص پوست مراجعه می‌كنند، لایه‌برداری پوست یا پیلینگ‌ شیمیایی است. با افزایش سن و به دنبال آثار مخرب آفتاب، پوست صورت دچار تغییرهای پیری یعنی چین‌وچروك، لكه‌های تیره و نمای كدر می‌شود.

 

از سوی دیگر، با ضخیم‌شدن لایه شاخی، پوست سفت، خشك‌ و چرمی می‌شود و دیگر طراوت و شادابی دوران جوانی را نخواهند داشت اما پیلینگ‌ شیمیایی یا برداشتن لایه‌های سلول شاخی و نرم شدن كراتین پوست، ظاهر پوست صورت را نرم‌تر، شفاف‌تر و شاداب‌تر می‌‌كند و فرد جوان‌تر به نظر می‌رسد. علاوه بر درمان نسبی چین‌وچرو‌ك‌های ظریف صورت، پیلینگ برای برطرف‌كردن جای جوش‌ها، كك‌ومك، لك‌های صورت و كاهش منافذ پوست صورت به كار می‌رود.

5 تـکـنـیـک مراقبـت از پـوسـت صـورت
به دلیل نیاز به مراقبت‌های مخصوص و حفاظت جدی پوست پیلینگ‌شده از نورآفتاب، به بیشتر متقاضیان توصیه می‌كنیم در فصل تابستان از این كار بپرهیزند.

 

به همین دلیل است كه در پایان این فصل، یعنی در ماه شهریور و مهر كه دیگر تابستان رو به اتمام است، با هجوم درخواست لایه‌برداری مراجعان مواجه می‌شویم اما قبل از تصمیم‌گیری در مورد انجام پیلینگ‌ عمیق‌تر و قوی‌تری كه نتایج و مطلوب در رفع جای جوش و لك‌های صورت دارد و در مطب متخصص پوست انجام می‌شود، لازم است واقعیت‌هایی را بدانید؛ از جمله نتایج پیلینگ قابل‌پیش‌بینی و تضمین نیست.

 

گاهی پاسخ بسیار عالی است و گاهی هم هیچ‌گونه تغییر ظاهری ایجاد نمی‌شود چون نتیجه به نوع و رنگ پوست بستگی دارد. بهترین نتایج را پوست‌های روشن و سفید می‌گیرند و بروز عوارض در آنها هم كمتر است.

 

بعد از انجام پیلینگ، حتما دستورهای پزشك را رعایت كنید تا به عوارضی از قبیل بروز لك‌های جدید، سوختگی پوست، عفونت و جوشگاه دچار نشوید. بسیاری از خانم‌‌ها تمایل دارند ماهانه از لایه‌بردار‌های خفیف و خانگی كه در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند، استفاده كنند.

 

این محصولات پیلینگ خفیف را با به كار بردن كرم‌‌های حاوی اسیدهای میوه و برخی تركیب‌های صناعی انجام می‌دهند اما نباید انتظار نتایج و تغییرات ظاهری قابل‌ملاحظه یا بهبود پوست را داشته باشند.

 

بهتر است پیلینگ حتما تحت‌نظر متخصص انجام شود نه زیرنظر آرایشگرها، چرا كه متخصص پوست فقط به فكر انجام لایه‌برداری نیست؛ او جنس پوست، لك‌هایی كه روی آن وجود دارد و خصوصیت ذاتی پوست را می‌شناسد و چه بسا با در نظر گرفتن این عوامل به شما توصیه كند از تصمیمتان منصرف شوید.

 

دقت كنید نباید به دلیل چشم و هم‌چشمی یا فقط به دلیل مشاهده اثر پیلینگ در یكی از دوستان یا بستگانتان چنین تصمیمی بگیرید و خود را به آرایشگر بسپارید، حتما در این‌باره با متخصص پوست مشورت كنید و در نظر بگیرید پوست شما با پوست هیچ‌كس قابل‌مقایسه نیست.

مطالب مشابه را ببینید!