مجله تاپ‌ناز‌

همه چیز درباره دزدگیر اماکن و کارکرد آن

از قدیم الایام تا کنون همواره سارقان اموال ارزشمند و قیمت دار دیگران را به سرقت می‌برده‌اند. در کل دزدی یکی از تهدیدهای خطرناک در زندگی افراد است. در چند سال اخیر هم شاهد افزایش دزدی با توجه به تورم و اوضاع اقتصادی بد کشور شده‌ایم. یکی از تجهیراتی که همواره باید در محیط‌های امن باشد، دزدگیر است. برای افزایش امنیت منزل و اماکن می‌توان از دوربین مدار بسته و دزدگیر استفاده نمود. اگر در مورد دزدگیرهای اماکن اطلاع کافی ندارید، با ما همراه باشید.

همه چیز درباره دزدگیر اماکن و کارکرد آن

دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن به دستگاهی پیشرفته گفته می‌شود که سرقت را گزارش می‌‌دهند. این دستگاه‌ها به سنسورهایی مجهز شده‌اند که با کوچکترین حرکات فعال می‌شوند و سارقان را شناسایی می‌کنند. در این دستگاه‌ چندین آژیر امنیتی قرار دارد که در صورت عدم حضور شما در یک محیط و فرد مشکوک، آژیر می‌کشد. سپس با شما تماس می‌گیرد و از این طریق امنیت را افزایش می‌دهد. معمولا از این سیستم‌های دزدگیر در مکان‌هایی مثل منزل، مغازه، ویلا، انبار، ادارات و سوله استفاده می‌شود.

تجهیزات دزدگیر اماکن

برای ساخت دزدگیر اماکن از تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود. این تجهیزات عبارتند از:

 • این دستگاه‌ها مجهز به سنسورهایی است که می‌توانند تمامی دسترسی‌های غیر مجاز و ورود غیر مجاز را تشخیص دهند.
 • این دستگاه‌ها دارای نوعی پنل مرکزی دزدگیر هستند که کلیه سنسورها و تجهیزات دزدگیر به آن‌ها وصل می‌شوند.
 • دزدگیرهای اماکن دارای منابع تغذیه‌ای هستند و پنل مرکزی و سنسورهای آن‌ها از طریق این منابع ذخیره سازی می‌شوند. علاوه بر آن، نوعی تجهیزات تلفن شونده در این دستگاه‌ها وجود دارند که در مواقع ضروری با تلفن تماس می‌گیرند.
 • این دستگاه‌ها دارای باتری یا یو پی اس هستند تا برای مواقع ضروری دستگاه بتواند به عملکرد طبیعی خود ادامه دهد.
 • تجهیزات جانبی هم از دیگر تجهیزاتی هستند که دزدگیرهای اماکن در خود جای داده‌اند. ریموت دزدگیر، آژیر، جعبه بلندگو، پدال دزدگیر، باتری خشک و مواردی از این قبیل در تجهیزات جانبی این دستگاه قرار می‌گیرند.

نحوه عملکرد دزدگیر منازل چگونه است؟

بسیاری از افرادی که می‌خواهند دزدگیر اماکن را خریداری کنند، با نحوه عملکرد این سیستم‌های هوشمند آشنایی چندانی ندارند. عملکرد این دزدگیرها بسیار دقیق است. وقتی که شما یک حرکت کوچک را در محیط انجام دهید، سنسورهای موجود در این دزدگیر آن را شناسایی خواهند کرد. در ادامه نوعی سیگنال به پنل مرکزی دستگاه می‌رسد. این سیگنال باعث آژیر کشیدن دستگاه می‌شود.

سنسورهای مادون قرمز و سنسورهای حرکتی از سنسورهایی هستند که در این دستگاه وجود دارند. سنسور حرکتی مخصوص انسان است و سنسور مادون قرمز حرکت سایر موجودات زنده در محیط را شناسایی می‌کند. در کل این را بدانید که اگر یک محیط را به دزدگیر اماکن مجهز کنید، دیگر هیچ سارقی نمی‌تواند از آن دزدی کند. البته شما باید با انتخاب بهترین مراکز فروش دزدگیرهای اماکن، بهترین دزدگیر اصل را در بهترین برند خریداری کنید.

مزایای استفاده از دزدگیر اماکن

مسلما افرادی که دزدگیر اماکن را خریداری می‌کنند، می‌خواهند از مزایای آن بهره مند شوند. برخی از این مزایا عبارتند از:

 1. با استفاده از چنین سنسورهایی می‌توانید سرقت را سریعا شناسایی کنید. سنسورهای این دزدگیر باعث می‌شوند که با حرکت سارق، آژیر به صدا در بیاید. پس هر سارقی که بدون اجازه وارد یک محیط بشود، سریعا دستگیر خواهد شد.
 2. این دستگاه‌ها مجهز به سیستم‌های اعلام حریق هستند. برای این که از آن‌ها استفاده کنید، باید این قابلیت را فعال نمایید. در این صورت با کوچکترین جرقه‌ای که می‌تواند منجر به حریق بشود، دستگاه آژیر می‌کشد.
 3. این دستگاه‌ها امکان تماس با کاربر را دارند. در صورتی که آژیر اکتفا نکند و سیستم‌های دزدگیر به خوبی عمل نکنند، می‌توان از قابلیت تماس با کاربر استفاده کرد. از طریق این قابلیت در کسری از ثانیه می‌توانید سارق را دستگیر کنید.
 4. سیستم‌های دینگ دانگ نیز باعث شده‌اند که مزیت قابل توجهی در این دستگاه‌ها به وجود بیاید. این سیستم‌ها در زمان‌هایی که یک فروشگاه شلوغ بشود، عمل می‌کنند.‌ بدین صورت که ورود شخص را مشخص کرده و عملکرد او را تجزیه و تحلیل می‌نمایند. شما می‌توانید برای خرید دزدگیر اماکن با ما در ارتباط باشید.
همه چیز درباره دزدگیر اماکن و کارکرد آن

انواع سنسور دزدگیر اماکن

سنسورهایی که در دزدگیرها تعبیه شده‌اند، انواع مختلفی دارند. این سنسورها هر کدام یک وظیفه خاص دارند:

 • سنسور حرکتی:

سنسورهای حرکتی با این هدف که هر حرکت را تشخیص دهند، در دزدگیر اماکن وجود دارند.‌ حتی اگر موجود زنده‌ای به جز انسان در مکان باشد و مشکوک باشد، این سنسورها آن را تشخیص داده و آژیر می‌کشند. نه تنها در محیط داخلی بلکه در محیط خارجی اماکن نیز از این سنسورها استفاده می‌شود.

 • دتکتور دود:

سنسور دیگر دزدگیر اماکن، دتکتور دود است. این سنسور در بیشتر موارد مشابه نگهبان عمل می‌کند. ممکن است در بسیاری از اماکن نشت گاز باعث بروز اتفاقات خطرناک بشود. با وجود این سنسورها دیگر نیاز نیست نگران نشت گار باشید. شما می‌توانید در زمانی کوتاه از نشت گاز مطلع شوید.

 • سنسور ضربه:

نوع دیگری از سنسورهای تعبیه شده در دزدگیر، سنسور ضربه است. معمولا برای درب‌های شیشه‌ای، پنجره‌ها و درب‌های چوبی از این سنسورها استفاده می‌کنند. زمانی که حتی ضربه‌ای آرام به این درب‌ها وارد شود، دزدگیر آژیر می‌کشد.

 • سنسور مگنت:

آخرین سنسور موجود در دزدگیرهای اماکن سنسور مگنت است. این سنسورها بر روی درب قرار می‌گیرند. وقتی که درب بسته باشد، آن‌ها در حالت طبیعی قرار دارند. وقتی که درب باز بشود، مگنت‌ها از هم جدا می‌شوند و سیگنال‌هایی به دستگاه ارسال می‌شود که در نهایت آژیر می‌کشد. توجه داشته باشید که تمامی سنسورهای معرفی شده تنهایی کاربرد خاصی ندارند. زمانی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید که سیستم دزدگیر اماکن را خریداری کرد باشید.

همه چیز درباره دزدگیر اماکن و کارکرد آن

قیمت و خرید اینترنتی دزدگیر اماکن و منزل

در مورد قیمت دزدگیر اماکن و منزل باید بگوییم که قیمت ثابتی برای این تجهیزات امنیتی در نظر گرفته نشده است. با توجه به نوع دزدگیر، امکانات و قابلیت‌های آن، تکنولوژی به کار رفته در این سیستم و مواردی از این قبیل می‌توان قیمت این محصولات را تعیین کرد. امروزه افراد به دلیل این که خرید حضوری را کمی دشوار و زمان بر می‌دانند، رو به خرید اینترنتی انواع تجهیزات امنیتی آورده‌اند. خرید اینترنتی انتخابی بسیار مناسب برای کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی در زمان است؛ در صورتی که از مراکز معتبر انجام شود! تاپ دوربین یکی از همین مراکز معتبر فروش انواع دزدگیر است که محصولاتی اصل را با قیمتی مناسب به شما ارائه می‌کند.

برای ثبت سفارشات خود در تاپ دوربین نیازی به پرداخت هزینه نیست. شما پس از این که محصول را خریداری کردید و آن را درب منزل تحویل گرفتید، می‌توانید هزینه آن را بپردازید. این باعث شده است که مشتریان به راحتی به تاپ دوربین اعتماد کنند. برای این کار کافی است همین حالا وارد وب سایت تاپ دوربین به نشانی اینترنتی topdoorbin.com شوید، محصول مورد نظر خود را در برند و مدلی که دوست دارید انتخاب کنید و در نهایت سفارشات را به ثبت برسانید.

مطالب مشابه را ببینید!