مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای خرید دستگاه بخور + مشخصات یک دستگاه بخور خوب

راهنمای خرید دستگاه بخور + مشخصات یک دستگاه بخور خوب

راهنمای خرید دستگاه بخور و مشخصات آن

اگر می خواهید دستگاه بخور بخرید باید مشخصات یک دستگاه بخور خوب را بدانید و راهنمای خرید دستگاه بخور را بخوانید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

یکی از وسایل مفیدی که در تمام فصل ها می تواند برای فضای منزل مفید باشد دستگاه بخور است. اگر می خواهید دستگاه بخور بخرید باید نکاتی را بدانید.

هوای سالم در محیط باید مقداری رطوبت داشته باشد تا بتواند برای سلامت شما مفید باشد و حتی فاکتوری مناسب برای درمان خشکی پوست باشد. باید توجه داشته باشید که رطوبت به مقدار بخار آب موجود در هوا گفته می شود. برای داشتن هوای مرطوب نیاز نیست که منتظر وقایع طبیعی باشید تا شرایط مناسب برای شما فراهم گردد. با داشتن تجهیزات مختلف مانند دستگاه بخور می توانید خودتان این شرایط ایده آل را مهیا سازید.

همانطور که از نام دستگاه بخور پیداست، وطیفه این دستگاه مرطوب کردن فضای محیط می باشد. دستگاه بخور برای رفع مشکل خشکی هوا و مرطوب کردن آن ساخته شده است.

 

مشخصات دستگاه بخور مناسب و نکاتی برای تهیه آن

اما شاید این سوال در ذهن شما باشد که چه لزومی برای استفاده از دستگاه بخور وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در بعضی از مناطق شرایط آب و هوا طوری است که خیلی خشک و آلوده است و انسان هوای سالم و مرطوب را تنفس نمی کند. با داشتن دستگاه بخور می توانید شرایط بهتری برای تنفس ایجاد کنید. برای خرید دستگاه بخور باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

 

میزان فضایی که باید مرطوب شود

باید به محیط و مقدار فضایی که قصد دارید هوای آن بهینه شود و مرطوب شود توجه داشته باشد. برای انتخاب دستگاه با فضای مورد نیاز خود را در نظر داشته باشید.

 

اندازه مخزن و ظرفیت آن

میزان ظرفیت مخزن هم مهم است. به هر اندازه ای که گنجایش مخزن بزرگ تر باشد می تواند میزان آب بیشتری را در خود جای دهد و دیگر نیاز نیست که شما بطور مدام برای پر کردن مخزن اقدام کنید.

راهنمای خرید دستگاه بخور + مشخصات یک دستگاه بخور خوب

فاکتور قیمت دستگاه بخور

قسمت این دستگا با توحه به شرایطی مانند فضایی که باید هوای آن را مرطوب کند، مدل دستگاه، قدرت آن و … تفاوت دارد. شاید متوجه شده باشد که دستگاهی که مقدار فضای بیشتری را پوشش می دهد در مقایسه با دستگاهی که برای فضای کوچکتر انتخاب می شود قیمتش بیشتر است. توجه داشته باشید که بحث قیمتی این دستگاه فقط به خود دستگاه بر نمی گردد بلکه به میزان استفاده از آن هم بستگی دارد. بعنی اگر شما به صورت مداوم از دستگاه  می کنید ممکن است هزینه برق و آب مصرفی هم بالا برود.

 

صدایی که ایجاد می کند کم باشد

اگر می خواهید دستگاه بخور را برای اتاق خواب تهیه کنید باید کم صدا باشد و بدانید که میزان سر و صدایی که ایجاد می کند چقدر است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که در هنگام خواب به صدای اطراف حساس هستید باید دستگاهی را انتخاب کتید که میزان صدای آن کم باشد تا بتوانید راحت بخوابید.

 

ویژگی های ظاهری دستگاه بخور

تولید کنندگان این دستگاه همواره به فکر سلیقه های مختلف مردم بوده و این دستگاه را در ظاهر های متفاوتی تهیه کرده اند. حتی اگر شما قصد خرید این دستگاه را برای اتاق کودک دارید می توانید مدلهایی که برای این سن و سال جذاب باشند نیز در بازار پیدا کنید. کافی است کمی وقت گذاشته و مدل های مختلف آن را بررسی کنید تا بتوانید ظاهر دلخواه خود را پیدا کنید.

 

نحوه نگهداری از دستگاه

هر دستکاه بخوری را که تهیه می کنید باید به فکر تعمیر و نگهداری آن باشید. باید طور دستگاه تمیز شود که باکتری و کپک ها در مخزن آب رشد نکنند. شما باید هرزگاهی فیلتر دستگاه را تعویض کنید تا هوایی که از دستگاه ساطع می شود هوای آلوده ای نباشد. برای طول عمر بیشتر این دستگاه باید آن را در دسترس کودکان قرار ندهید.

 

مطالب مشابه را ببینید!