مجله تاپ‌ناز‌

دستگاه تصفیه هوا چیست و چه کاربردی دارد

دستگاه تصفیه هوا چیست و چه کاربردی دارد

در این نوشتار سعی خواهیم داشت به این موضوع بپردازیم که دستگاه تصفیه هوا چیست و چه کاربردی دارد. یکی از سیستم های ساختمانی که مورد نیاز سازه های مختلف می باشد، دستگاه های تصفیه هوا است که هوای آلوده اطراف را مکش می کند و سپس به واسطه فیلترهایی که در آن به کار رفته، هوایی سالم و عاری از میکروب و آلاینده ها را به محیط منتقل می کند. با توجه به مضرات آلاینده ها برای افراد مختلف، از جمله افرادی که از بیماری های ریوی و قلبی رنج می برند، استفاده از آن ضروری به نظر می رسد.

با استفاده از این دستگاه علاوه بر آن که می توان به افراد بیمار کمک شایان توجهی کرد، برای کودکان و سالمندان نیز لازم است تا با قرار دادن یک دستگاه خوب، هوایی تمیز را تنفس کنند. به خصوص در شهرهای بزرگ انواع مختلفی از ذرات آلاینده در هوا معلق اند که با تنفس وارد ریه ما می شوند. برای آن که بدانیم دستگاه تصفیه هوا چیست و چه کاربردی دارد می توان گفت که هر دستگاه برای فضای معینی طراحی می شود و فضای آن را تصفیه می کند. برای این منظور در نظر داشته باشید تا محصولی متناسب با متراژ محیط خود را سفارش دهید.

شما عزیزان می توانید به منظور خرید و آشنایی با این سیستم و همچنین بررسی قیمت انواع تصفیه هوا به صفحه مربوطه آن در فروشگاه دماپویا مراجعه کنید و انتخابی بهینه را داشته باشید. دماپویا از فروشگاه های آنلاین در زمینه تاسیسات ساختمان است که برترین دستگاه های تهویه مطبوع از جمله دستگاه تصفیه ساخت بهترین برندهای روز را عرضه می کند. شما می توانید محصول مورد نظر را به همراه گارانتی و خدمات درب منزل دریافت کرده و نیازی به اتلاف وقت و هزینه بابت رفت و آمد نخواهد بود.

از سویی دیگر برای بررسی نکات این که دستگاه تصفیه هوا چیست و چه کاربردی دارد باید در نظر داشت که این محصول بر اساس موقعیت نصب در سری های رومیزی، ایستاده، همراه و اتومبیل ساخته می شوند. دستگاه های رومیزی کوچک و متوسط بوده و با 3 مرحله فیلتراسیون محیط را پاکسازی می کند. مدل های ایستاده سایز بزرگ تری دارند و بر اساس مدل طراحی شده ممکن است تعداد مراحل فیلتراسیون بیشتری داشته باشند. مدل های دیگری طراحی می شود که به آن ها گردنی و همراه گفته می شود. وزن این مدل تصفیه هوا بسیار سبک بوده و می توان آن را بر روی گردن نیز حمل کرد. این مدل دستگاه با جذب یون ها هوا را پاکسازی می کند و برای بیرون رفتن از منزل نیز کاربرد دارد.

شما می توانید به منظور بررسی این سوال که دستگاه تصفیه هوا چیست و چه کاربردی دارد، به این نکته هم توجه داشته باشید که می توان از آن ها در مکان های مختلف از قبیل منازل، اتاق ها، کلاس ها، مهدکودک ها، مطب ها، اداره ها، بانک ها و غیره استفاده نمود. همچنین برخی مدل ها نیز مخصوص اتوموبیل می باشد که برای آن طراحی شده است. برای فعالیت می توان آن را به فندک ماشین وصل کرد و یا برخی مدل ها نیز مجهز به باتری قلمی اند. یکی از نکات مهم درمورد مدل های اتوموبیلی این است که در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرند.

برای خرید این دستگاه و آشنایی با این سوال که دستگاه تصفیه هوا چیست و چه کاربردی دارد به فیلترهای به کار رفته در آن باید توجه داشت. فیلترهای هپا از بهترین سری ها هستند که آلاینده های بسیار ریز، میکروبیولوژی، باکتری و ذرات معلق در هوا را تا 98درصد تصفیه می کنند. این فیلتر به ذرات بزرگ تر از 0.1 میکرون اجازه عبور از فیلتر را نمی دهد و آن ها را تصفیه می کند. لامپ UV از دیگر فیلترها می باشد که خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد. همچنین برای از بین بردن بوی نامطبوع سیگار و دود از محیط می توان دستگاهی تهیه کرد که مجهز به فیلتر کربن فعال باشد. البته پیش فیلترهای به کار رفته در انواع تصفیه هوا، ذرات جامد و درشت تر را به دام می اندازند. این فیلترها قابل شستشو هستند و عمر دیگر فیلترها را نیز حفظ می کند.

مطالب مشابه را ببینید!