مجله تاپ‌ناز‌

دستگاه تصفیه هوا و خرید آن (روش کار و معرفی انواع این دستگاه)

جهان رو به جلو در حال حرکت است و روز به روز با پیشرفت های جدید، دنیا آلوده تر از دیروزش می شود. همه می دانیم که تا چند سال آینده در حسرت داشتن هوای تمیز و پاک خواهیم ماند. با این وجود با پیشرفت علم و تکنولوژی هستند دستگاه هایی که برای یک زندگی سالم اختراع می شوند. یکی از بهترین دستگاه هایی که به دست طراحان ساخته شده است، دستگاه تصفیه هوا می باشد. این دستگاه اغلب در فضاها، شهر ها و مکان های پر ازدحام مورد استفاده قرار میگیرد تا در عوض هوای آلوده و پر از دود، هوایی پاک و تمیز را به شما هدیه دهد.

دستگاه تصفیه هوا و خرید آن (روش کار و معرفی انواع این دستگاه)

رعایت نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه هوا

برای انتخاب هر دستگاهی که قرار است از آن استفاده کنید، حتما یک سری نکات را درمورد برند و نحوه کارکرد و … محصول رعایت میکنید. اگر بخواهید لباسی برای خود انتخاب کنید وسواس گونه مغازه، فروشگاه، سایت های اینترنتی  بسیاری را مورد بررسی قرار می دهید تا بهترین لباس بر اساس سلیقه خود را خریداری کنید. درخرید دستگاه تصفیه هوا اما دقت بالاتری لازم است، چونکه این دستگاه مستقیما با سلامت جسمی و بدنی شما در ارتباط است. در ادامه به تعدادی نکات که در خرید این دستگاه مهم است را برای شما بیان خواهیم کرد.

توان دستگاه تصفیه هوا

در ابتدا که تصمیم به خرید این دستگاه می کنید، محیطی که می خواهید دستگاه را در آن قرار دهید از لحاظ نوع آب، هوا و متراژ باید محاسبه کرده باشید تا براحتی بتوانید دستگاهی انتخاب کنید که توان تصفیه هوای آن محیط را داشته باشد.

تکنولوژی های ساختاری دستگاه تصفیه هوا

برای خرید دستگاه تصفیه هوا بهتر است اطلاعات دقیقی از ساختار و تکنولوژی های مورد استفاده در آن را انتخاب کرده باشید. این دستگاه یا حتی دستگاه های دیگر با توجه به تکنولوژی های به رفته در ساختشان، عملکرد بهتری خواهند داشت.

مرکز خرید معتبر برای دستگاه تصفیه هوا

انتخاب یک فروشگاه یا مرکز خرید قابل اطمینان و معتبر برای خرید وسیله های برقی از مهمترین ویژگی ها می باشد. برای خرید وسیله هایی تر از این قبیل بهتر است، فروشگاه هایی را انتخاب کنید که دارای گارانتی یا حداقل دارای نمایندگی آن محصول باشند. با در نظر داشتن چنین ویژگی هایی خریدی مطمئن و دستگاهی با کیفیت و اورجینال خواهید داشت.

مطلب مشابه: نحوه مرطوب کردن هوای خانه بدون استفاده از دستگاه بخور

دستگاه تصفیه هوا و خرید آن (روش کار و معرفی انواع این دستگاه)

قیمت دستگاه تصفیه هوا

هر دستگاه و ماشین آلاتی در یک فروشگاه با فروشگاه دیگر از هر نظر متفاوت می باشد. قیمت دستگاه تصفیه هوا هم شامل این مورد می شود و لازم است دقت داشته باشید که این نوع دستگاه ها با توجه به نوع برند، نوع ساختار و عملکرد دارای قیمت های متفاوتی می باشد.

انتخاب برند مناسب برای خرید دستگاه تصفیه هوا

برند های بسیار زیاد و متفاوتی در بازار برای دستگاه تصفیه هوا وجود دارد. با دانستن اینکه دستگاه تصفیه هوا را برای چه قسمتی، با چه متراژی و چه نوع عملکردی میخواهید استفاده کنید، دست شما برای انتخاب یک برند مناسب و با کیفیت باز است. با درک این نکته که چه نوع برندی برای محیط شما مناسب است، در واقع به کیفیت نهایی محصول توجه کرده اید و مطمئن باشید که از خرید خود پشیمان نخواهید شد.

انواع دستگاه تصفیه هوا

همیشه برای خرید دستگاه هایی چون دستگاه تصفیه هوا ذهن مشتری ها دچار تردید و شک شده و سوالاتی ذهن مشتری ها را درگیر می‌کند. اما داشتن اطلاعات کافی از آن محصول می تواند جواب خیلی از تردید ها و سوال های در ذهن مشتری باشد. دستگاه تصفیه هوا در بازار به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم بندی می شوند. این دستگاه ها با توجه به نوع محیط در توان های متفاوتی ساخته می شوند. از لحاظ عملکرد و مکانیسم، این دستگاه ها بر دو نوع غیر فعال و فعال تولید می شوند، که در ادامه این دستگاه ها با سیستم دستگاه فعال با سیستم دستگاه غیر فعال راه اندازی می شوند.

دستگاه تصفیه هوا و خرید آن (روش کار و معرفی انواع این دستگاه)

سیستم دستگاه تصفیه هوا_ غیر فعال

در این سیستم فیلتر هایی تعبیه شده است که با جذب کردن هوا توسط دستگاه، هوا به داخل فیلتر ها آمده و به سمت فیلتر ها هدایت می شود. مواد آلوده و ذرات معلق کثیف موجود در هوا از فیلتر آلاینده های موجود در فیلتر عبور می‌کند و در این قسمت جذب می شوند. پس از این فرآیند هوای تمیز به بیرون انتقال داده می شود.

سیستم دستگاه تصفیه هوا_ فعال

دستگاه تصفیه هوا با سیستم فعال، در هوا ماده ای منحصر به فرد را پخش می‌کند. در نتیجه پخش این ماده منحصر به فرد می تواند با ذرات آلاینده و معلق در هوای اطراف واکنش ایجاد کرده و پس از تصفیه و خنثی کردن آنها، هوای محیط را پاکسازی و تمیز کند.

معرفی انواع دستگاه تصفیه هوا

بعضی از دستگاه های تصفیه هوا بر اساس تکنولوژی فیلترینگ کار می کنند، که در ادامه تعدادی محدود از انواع آنها را بیان میکنیم.

دستگاه تصفیه هوای اتومبیل

این نوع تصفیه هوا برای اتومبیل تولید می شود و از مهمترین نکات در مورد این نوع تصفیه هوا، دور بودن از حرارت و اینکه نباید در مسیر تابش نور خورشید باشد. برای استفاده از این تصفیه هوا کافی است که آن را به فندک ماشین اتصال داده و یا در بعضی مواردی استفاده کردن از باطری قلمی هم در آنها بکار می رود.

دستگاه تصفیه هوای همراه

افرادی از این دستگاه تصفیه هوا استفاده میکنند که نباید در معرض هوای آلوده قرار بگیرند. این دستگاه با وزن کم طراحی شده و بر روی گردن قرار می گیرند. نحوه عملکرد این دستگاه به صورت جذب یون ها، هوا را تصفیه می کنند.

دستگاه تصفیه هوای رو میزی

دستگاه های تصفیه هوای رو میزی را در سه مرحله فیلتر تعبیه شده است. از ویژگی های این نوع دستگاه تصفیه هوا سبک بودن، ابعاد کوچک و متوسط بودن آن اشاره کرد. دستگاه تصفیه هوای رو میزی با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارد، مناسب اتاق خواب و فضا های کوچک می باشد.

دستگاه تصفیه هوای ایستاده

این دستگاه تصفیه هوا از لحاظ تعداد فیلتراسیون، مراحل بیشتری نسبت به دستگاه تصفیه هوای رومیزی دارد، به همین دلیل است که سایز بزرگتری هم دارند.

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا

هر دستگاه خاصیت های منحصر به فردی نسبت به دیگر دستگاه ها دارد. دستگاه تصفیه هوا هم مزایای خاص خود را دارد که از جمله آنها می‌توان به کاهش خطر ابتلا به بیماریی های تنفسی، آسم، نفس تنگی و در مادران باردار باعث حفظ سلامتی جنین اشاره کرد.

این دستگاه ها آلودگی ها و کاهش ذرات معلق موجود در هوا را که بر مواد غذایی، خوراکی ها و محیط اطرافشان تاثیر گذار بوده را پاک کرده و در سلامتی جسمی و حفظ سلامت مواد خوراکی بسیار تأثیرگذار هستند.

نصب دستگاه تصفیه هوا

برای نصب دستگاه تصفیه هوا نیاز به هیچ نگرانی نیست. این دستگاه ها براحتی قابل نصب هستند و تنها با اتصال آن به برق، شروع به کار می‌کند. اما هنگام نصب این دستگاه ها حواستان باشد که دستگاه را در محیطی مناسب نسبت به نوع و عملکرد، متراژ مناسب، دور بودن از سرویس بهداشتی، اسپلیت و آشپزخانه قرار دهید. فیلتر های مورد استفاده در این دستگاه ها در بسته بندی هایی به دست مشتری می‌رسد، پس کار شما راحت است با باز کردن بسته بندی و گذاشتن فیلتر در محل قرار گیری مناسب، می توانید نهایتاً آن را به برق وصل کنید و از دستگاه لذت ببرید.

معرفی بهترین برندهای دستگاه تصفیه هوا  

هر محصول دارای برند های اورجینال و فیک با نوع عملکرد و کارایی متفاوتی هستند. از این رو بهتر است که با توجه به نوع خرید و محیط مورد استفاده برند های مورد نیاز خود را بشناسید. در ادامه مطلب تعدادی از دستگاه های تصفیه هوا از برند های متفاوت را برای شما آورده ایم.

دستگاه تصفیه هوا یوفو مدل P150

این دستگاه دارای کیفیت مناسب و کارایی بالا و از قیمت پایینی هم برخوردار می باشد. این محصول، تولید مشترک ترکیه و ایران بوده و مناسب برای محیط هایی با متراژ ۴۵ متر مکعب است. طراحی این دستگاه سبک، کوچک و فضای زیادی را هم اشغال نمی کند. این محصول برای فصول سرد سال و شهر های بزرگ  که آلودگی بیشتری در هوا وجود دارد، گزینه مناسبی می باشد. از مزایای این دستگاه تصفیه هوا می توان به کنترل از راه دور، تایمر دار بودن، دارای سه دور فن کم، زیاد، متوسط، حاوی خاصیت یون ساز که از دسته تصفیه هوای فعال می باشد، لامپ UV، فیلتر آن TI20 بوده که سبب کشتن ویروس های عبوری از هوا می شود، سه مرحله فیلتر که متشکل از ذرات هپا، فیلتر کربن فعال و فیلتر مواد جامد اشاره کرد. در قبال این همه ویژگی ها این دستگاه دارای معایبی چون عدم پاسخگویی در متراژ بالا و عدم سیستم اتوماتیک است.

دستگاه تصفیه هوا لایفا ایر LA352

اگر به دنبال دستگاه تصفیه هوا با کیفیت و عملکرد بالا هستید، این مدل دستگاه که ساخت کشور فنلاند می باشد، یک انتخاب فوق العاده می باشد. طراحی این دستگاه با طراحی هایی که به تازگی در این نوع از دستگاه ها مد شده است، یکی بوده و به شکل دورانی می باشد. دورانی بودن دستگاه تصفیه هوا مزیت های منحصر به فردی را به آن اضافه کرده که از جمله این مزیت ها می توان به اینکه هوا برای تصفیه مدت بیشتری درون دستگاه مانده و کیفیت بهتری برای تصفیه پیدا میکند و دیگری هم پوشش دهی مناسب تری نسبت به دیگر مدل ها دارد. مساحتی که این دستگاه میتواند پوشش دهد، وسعتی برابر با ۶۴ متر مربع است. در طراحی جدیدی که توسط این دستگاه ارائه شده است می توان به ویژگی های ظاهری، صدای پایین، مانیتور هوشمند، پنل کنترل لمسی و کنترل از طریق تلفن همراه اشاره کرد. این محصول از قیمت بالایی برخوردار بوده و مناسب محیط های متوسط طراحی شده است.

دستگاه تصفیه هوا جی پلاس مدل GAP_j67ol

یکی از بهترین محصولات عرضه شده توسط شرکت گلدیران را این دستگاه می دانند. این دستگاه علاوه بر تصفیه هوا قابلیت پخش بخور سرد را هم داشته و از لحاظ قیمت، با توجه به عملکرد و کارایی آن از قیمت مناسبی برخوردار است. این محصول هوای محیطی به اندازه ۵۲ متر مربع را تصفیه کرده و در یک ساعت حجم هوای خروجی  ۴۰۰ متر مکعب از توانایی های قابل توجه این محصول می باشد. طراحی جالبی که این دستگاه دارد، سنسور تشخیص آلودگی هوا می باشد، به این شکل که با توجه به مقدار آلودگی مقدار فن به صورت خودکار کم یا زیاد می شود. این محصول چون توانایی از بین بردن ویروس و آلودگی محیط اطراف را ندارد، توصیه می شود که در اتاق افرادی که دچار بیماری های تنفسی و ریوی هستند قرار داده نشوند. سنسور تشخیص نور را هم می توان به دیگر ویژگی های منحصر به فرد این محصول اضافه کرد. دستگاه با تشخیص دادن اینکه نور خاموش می شود، بلافاصله دور فن را پایین آورده و نور خود را کم می کند تا در خواب شما اختلالی ایجاد نشود.

دستگاه تصفیه هوا هانیول Airtouch

این محصول و دیگر محصولات این برند از پر فروش‌ترین محصولات در سطح جهان و کشور ما به حساب می آیند. دستگاه تصفیه هوا این برند ویژگی ها و عملکرد قوی دارد اما از لحاظ قیمت، نسبتا بالا می باشد. این دستگاه به هنگام خواب تمامی نور های اطراف خود را خاموش کرده، دارای صدایی پایین، مصرف برق کم و حساس نسبت به آلودگی می باشد. از لحاظ وسعت تصفیه هوای اطراف به صورت عادی تا متراژ ۴۵ متر مربع را انجام می‌دهد ولی اگر محیطی که این دستگاه در آن قرار دارد، رفت و آمد زیادی صورت نگرفته باشد تا متراژ ۱۰۰ متر مکعب را هم می تواند تصفیه کند. این محصول در کشتن باکتری و ویروس ها توانایی خاصی ندارد و فیلتر های آن در بازار کمیاب هستند.

دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل 4pro

شیائومی و محصولات آن امروزه در اکثر خانه ها به فراوانی دیده می شوند و عملکرد قوی محصولات آن به همین دلیل است. دستگاه تصفیه هوای شیائومی در متراژ های ۸۰ متر مربع کاربرد دارد اما اگر این دستگاه را در متراژ ۱۶۰ متر مربع هم قرار دهید، قطعا برای شما جوابگو خواهد بود. محصول تصفیه هوا شیائومی درصد بالایی از میکروب ها و ویروس ها را جذب می کند. دارای سه مرحله فیلتر مجزا به شکل کربن فعال، پیش فیلتر و هپا بوده و در این دستگاه از فیلتر یون ساز و ضد عفونی کننده UVC کار شده است. از جمله ویژگی های خاص این برند مشهور چینی ارتباط گیری از طریق وای فای و سنسور قوی تشخیص آلودگی هوا می باشد. از معایب این دستگاه بالا بودن قیمت فیلتر مورد استفاده و قیمت بالای محصول است.

سخن آخر

دستگاه تصفیه هوا، دستگاهی است که آلودگی ها و ذرات معلق خطر ساز موجود در هوای اطراف شما را تمیز کرده و بر سلامت محیط اطراف شما بسیار تاثیر گذار است، بنابراین اگر به دنبال خرید دستگاه تصفیه هوا هستید حتما به دنبال فروشگاه های معتبر با مسؤل خرید قوی باشید تا در صورت انتخاب محصولی بتواند شما را به خوبی راهنمایی کند. همانطور هم که در بالا ذکر کردیم دانستن ویژگی هایی مثل دانستن متراژ مورد نظر، عملکرد، نوع برند و ساختار محصول انتخابی شما در خرید یک دستگاه تصفیه هوا به شما کمک بزرگی می‌کند.

مطالب مشابه را ببینید!