مجله تاپ‌ناز‌

دستگاه هیدروفیشیال برای اکسیژن رسانی و زیبایی پوست

داشتن پوستی سالم، نرم و شفاف آرزوی هر خانمی می‌باشد. امروزه از تکنیک‌های مختلف برای این امر کمک گرفته می‌شود که هیدروفیشیال یکی از موثرترین و جدیدترین آن‌ها است. به کمک این روش تمام منافذ پوست پاکسازی می‌شود و سلول‌های مرده سطح پوست از بین می‌روند.

دستگاه هیدروفیشیال نوعی دستگاه میکرودرم ابریژن اکسیژن‌رسان است که در مراقبت‌های پوستی بکار گرفته می‌شود و پاکسازی پوست را بطورکامل انجام می‌دهد. این دستگاه برای انواع مختلف پوست ازجمله پوست‌های حساس مناسب و کاربردی می‌باشد. در ادامه به بررسی کامل و دقیق هیدروفیشیال و دستگاه آن می‌پردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

دستگاه هیدروفیشیال باری اکسیژن رسانی و زیبایی پوست

هیدروفیشیال چیست؟

هی که به آن هیدرودرم نیز می‌گویند، یک روش درمانی غیرتهاجمی جهت جوان‌سازی پوست است. همانطور که گفتیم به کمک این روش منافذ پوست بطورکامل پاکسازی می‌شوند و سلول‌های مرده سطح پوست از بین می‌روند. این درمان در چند مرحله انجام می‌گیرد که درنتیجه آن تمام مشکلات پوستی برطرف می‌شود.

هیدروفیشیال به کمک دستگاهی به نام قلم هیدرودرم در چهار مرحله پاکسازی، لایه برداری پوست صورت، استخراج و آب‌رسانی پوست انجام می‌گیرد. به عبارت دیگر می‌توان گفت دستگاه هیدروفیشیال نوعی دستگاه میکرودرم ابریژن اکسیژن‌رسان است. اما آنچه دستگاه این دو روش درمانی را از یکدیگر جدا می‌سازد این است که در درمان‌های میکرودرم ابریژن از استخراج دستی استفاده می‌شود. اما در سمت دیگر در هیدروفیشیال از نوک خلأ uum مانند برای پاکسازی عمیق استفاده می‌شود. البته هیدروفیشیال برخلاف میکرودرم ابریژن درمانی برای اکثر درمان‌های پوستی قابل استفاده است.

موارد استفاده از دستگاه هیدروفیشیال

هیدروفیشیال به روش‌های مختلف پوست را بهبود می‌بخشد. از مهم‌ترین و اصلی‌ترین موارد استفاده از دستگاه هیدروفیشیال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک به برطرف‌کردن خطوط ظریف و چین و چروک صورت
 • بهبود انعطاف‌پذیری و استحکام پوست
 • بهبود بافت پوست
 • بهبود فولیکولیت و بطورکلی حساسیت‌های پوستی
 • تخلیه منافذ پوست
 • یکنواخت‌کردن رنگ پوست و ایجاد شفافیت
 • بهبود تیرگی اطراف چشم
 • بستن منافذ باز پوست
 • برطرف‌کردن خشکی و ترک‌های پوستی
 • کنترل چربی پوست
 • برطرف‌کردن جوش‌ها و آکنه‌های پوستی
 • بهبود افتادگی پوست
 • و…

هیدروفیشیال پوست چگونه انجام می‌گیرد؟

پیش از هرچیزی این نکته را در نظر داشته باشید که هر جلسه هیدرودرم پوست حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه انجام می‌گیرد و شما طی آن هیچ دردی احساس نخواهید کرد و تنها یک قلم سرد که به آرامی بر روی پوست شما حرکت می‌کند را احساس خواهید کرد.

هیدروفیشیال در سه مرحله لایه‌برداری، هیدراتاسیون و تقویت و محافظت از پوست انجام می‌گیرد که در ادامه به معرفی و بررسی کامل و دقیق هریک می‌پردازیم.

مطلب مشابه: مراقبت از پوست نوجوانان و نکات روتین مراقبتی برای دختران و پسران جوان

دستگاه هیدروفیشیال باری اکسیژن رسانی و زیبایی پوست

لایه‌برداری

نخستین گام برای انجام هیدروفیشیال پوست، لایه‌برداری است. در این مرحله متخصص زیبایی یا پوست، قدرت مرحله لایه‌برداری را با نوع پوست بیمار تنظیم می‌کند و ترکیبی از اسید گلیکولیک اسید و اسید سالسیلیک سلول‌های مرده پوست و سموم اضافی بطورکامل خارج و پوست لایه‌برداری می‌شود. در انتهای مرحله لایه‌برداری منافذ باز پوست بطورکامل درمان می‌شوند و پوستی صاف و روشن خواهید داشت.

هیدراتاسیون

پس از آنکه لایه‌برداری پوست بطورکامل انجام شد، متخصص پوست نوک قلم را جهت تزریق سطح بالایی از ترکیبات آبرسان و آنتی‌اکسیدان آماده می‌کند. اسید هیالورونیک یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین موادی است که در این مرحله تزریق می‌شود و پوست را بطورکامل آبرسانی می‌کند.

در پایان مرحله هیدراتاسیون منافذ پوست، به کمک ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها بطورکامل پر می‌شوند‌

تقویت و محافظت از پوست

هیدروفیشیال با استفاده از سرم‌های مختلف ازجمله سرم‌های رفع لکه‌های پوستی، خطوط ریز و چین‌وچروک، تیرگی پوست یا بزرگ‌شدن منافذ پوست، کنترل‌کننده چربی پوست و ویتامینه به پایان می‌رسد.

لازم به ذکر است که پیش از بهره‌گیری از سرم‌های مختلف پوستی، پزشک متخصص به شما مشاوره‌های لازم و مربوطه را ارائه خواهد داد تا به این ترتیب یک پوست ایده‌آل داشته باشید.

روش کار با دستگاه هیدروفیشیال

در قسمت جلویی دستگاه هیدروفیشیال سه مخزن به نام مخزن A,B,C تعبیه شده است. در مخزن A مایعی جهت پاکسازی قرار می‌گیرد و مخزن دوم با مایع مخصوص مرطوب‌سازی یا جوان‌سازی پوست پر می‌شود.

در مخزن C یا مخزن آخر نیز مایعی مخصوص برای پاکسازی لوله‌های داخلی دستگاه قرار می‌گیرد. برای مثال اگر شما قصد داشته باشید لوله‌های درون دستگاه را تمیز نمایید، باید از این مخزن کمک گیرید.

در پایین مانیتور دستگاه هیدروفیشیال سه دکمه قرار دارد که اولین دکمه از سمت چپ برای تنظیم جریان آب و دکمه دوم برای انتخاب مخزن‌های دستگاه است. به کمک دکمه سوم نیز، فشار مکش دستگاه تنظیم می‌شود.

در قسمت پشتی دستگاه هیدروفیشیال دو مخزن به چشم می‌خورد که یکی از آن‌ها برای تولید آب اکسیژنه است. به این معنا که هر زمان آب درون آن بریزیم، بصورت همزمان اکسیژن و هیدروژن تولید خواهد شد. مخزن دوم نیز با هدف ورود مایعات هدررفته یا ضایعات دستگاه تهیه و تولید شده است.

مطلب مشابه: عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد و مشکلاتی که برای پوست ایجاد می کند

دستگاه هیدروفیشیال باری اکسیژن رسانی و زیبایی پوست

سری های دستگاه هیدروفیشیال

بطورکلی دستگاه هیدروفیشیال دارای ۶ سری می‌باشد که در ادامه به معرفی و بررسی هریک می‌پردازیم.

سری میکرودرم

این سری از طریق پاکسازی منافذ پوست و از بین‌بردن جوش‌های سرسیاه موجب پاکسازی پوست صورت می‌شود.

سری اکسرابر پوست

این سری سلول‌های مرده سطح پوست را از بین می‌برد و به این ترتیب موجب لایه‌برداری سطح پوست می‌شود.

ار اف مولتی پلار

این سری از طریق لیفتینگ و سفتی خاصیت ارتجاعی پوست را به آن بازمی‌گرداند و به این ترتیب موجب رفع افتادگی پوست می‌شود.

چکش سرد

پس از انجام فیشیال پوست افراد کمی ملتهب و قرمز خواهد شد. به کمک چکش سرد می‌توان شادابی و آرام‌بخشی را به پوست بازگرداند.

اولتراسونیک

سری اولتراسونیک جذب موادمغذی در پوست را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد.

اسپری پاشش

این اسپری تغذیه کننده پوست است و موجب افزایش سرعت بهبود مشکلات پوستی نیز می‌شود.

مطلب مشابه: رازهای داشتن پوست سفید و شفاف و توصیه هایی که باید انجام دهید

هیدروفیشیال پوست برای چه کسانی مفید است؟

بطورکلی افراد در هر سن و سالی و با هر نوع دوستی می‌توانند از هیدروفیشیال بهره گیرند و چین و چروک‌ها و جوش‌های آزاردهنده پوست خود را از بین ببرند. اما این وجود برخی از افراد باید از انجام آن خودداری نمایند. بطورکلی مهم‌ترین این افراد عبارتند از:

 • افراد مبتلا به اختلال لنفاوی
 • افراد مبتلا به بیماری‌های خودایمنی
 • خانم‌های باردار یا شیرده
 • افراد مبتلا به اگزمای فعال، زخم باز یا اسکار در ناحیه تحت درمان

عوارض جانبی هیدروفیشیال

بطورکلی می‌توان گفت هیدروفیشیال هیچ عوارض جانبی جدی به همراه ندارد و تنها پس از آن پوست شما کمی ملتهب خواهد شد که این امر کاملاً طبیعی است و پس از گذشت حداکثر ۲۴ ساعت از بین خواهد رفت.

پس از انجام هیدروفیشیال هیچ محدودیتی برای افراد وجود ندارد و به سادگی و بدون نگرانی می‌توانند روتین پوستی خود را ادامه دهند یا اینکه آرایش کنند و به قرارهای خود برسند.

دستگاه هیدروفیشیال باری اکسیژن رسانی و زیبایی پوست

مراقبت‌های پس از هیدروفیشیال پوست

برای دستیابی به بهترین و بالاترین بازدهی از هیدروفیشیال بهتر است که پس از انجام آن تعدادی دستورالعمل را در نظر داشته باشید. بطورکلی مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراقبت‌های پس از هیدروفیشیال عبارت است از:

 • اگر پس از اتمام دوره درمانی پوست شما پوسته پوسته شد، نگران هیچ‌چیزی نباشید. چراکه این عارضه با مرطوب‌کردن پوست بصورت روزانه دو مرتبه بطورکامل از بین می‌رود.
 • پس از انجام هیدروفیشیال تا دو سه روز تحت هیچ شرایطی موهای زائد خود را با وکس از بین نبرید.
 • پوست خود را تا یک‌روز پس از انجام هیدروفیشیال با آب نشویید.
 • از لایه‌برداری پوست و استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی انواع اسید تا دو هفته پس از هیدروفیشیال اجتناب نمایید.
 • حداقل تا ۴۸ ساعت پس از هیدروفیشیال از کرم‌های استروئیدی استفاده نکنید.
 • تا چند روز پس از هیدروفیشیال محصولات حاوی رتینول استفاده نکنید.
 • بلافاصله پس از هیدروفیشیال صورت در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • و…

جمع‌بندی

در مطالب فوق به بررسی دستگاه هیدروفیشیال و عوارض و مراقبت‌های این روش درمانی پرداختیم. همانطور که گفتیم هیدروفیشیال که با نام هیدرودرم معرفی و شناخته می‌شود، یک روش درمانی کم خطر و غیرتهاجمی جهت بهبود مشکلات پوستی می‌باشد.

هیدروفیشیال به کمک دستگاهی به نام قلم هیدرودرم در چهار مرحله پاکسازی، لایه برداری پوست صورت، استخراج و آب‌رسانی پوست انجام می‌گیرد. هریک از مراحل ذکرشده با دقت بسیار بالایی انجام می‌گیرند و خطرات کمی برای افراد به همراه دارند. اما با این وجود پیشنهاد ما به شما این است که حتماً مراقبت‌ها و نکات پس از هیدروفیشال را بطورکامل رعایت کنید تا به این ترتیب بهترین و بالاترین بازدهی را مشاهده نمایید.

مطلب مشابه: فیشیال صورت و اطلاعات کامل درباره این روش زیبایی پوست

مطالب مشابه را ببینید!