مجله تاپ‌ناز‌

متن دعای نادعلی کبیر و صغیر با همراه خواص و فضیلت آن

دعای نادعلی یکی از ادعیه های معروف برای حاجت روایی است در ادامه این بخش متن دعای نادعلی کبیر و نادعلی صغیر را ارائه کرده و در ادامه در مورد خواص و فضیلت این دعا توضیحاتی را ارائه کرده ایم با ما همراه باشید.

دعای نادعلی کبیر و صغیر

دعای نادعلی کبیر یکی از ادعیه های پر فضیلت است که خواندن آن ثواب زیادی دارد این دعای مجرب در کتاب زادالعماد آمده است. دعای نادعلی صغیر هم در کتاب بحارالانوار ارائه شده است. از خواص خواندن این دعاها می توان به تسریع در امر ازدواج، جلب محبت همسر، شفای مریض و یافتن گمشده اشاره نمود.

متن کامل دعای نادعلی کبیر با معنی

بِسمِ الله الرحمن الرحیم

نادِ عَلیاً مَظهَرَالعَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِب لی اِلیَ اللهِ

حاجَتی وَعَلَیهِ مُعَوَّلی کُلَّما اَمَرتَهُ وَ رَمَیتَ مُنقَضی فی ظِللّ اللهِ وَ یُضِلل اللهُ لی اَدعُوکَ کُلَّ هَمٍ وَغَمًّ

سَیَنجَلی بِعَظَمَتِکَ یا اللهُ بِنُبُوَّتِکَ یا مُحَمَّدَ بِوَلایَتِکَ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ اَدرِکنی بِحقِّ لُطفِکَ الخَفیَّ اللهِ اَکبَرُ

اَنا مِن شَرِّ اَعدائکَ بَریءٌ اللهُ صَمَدی مِن عِندِکَ مَدَی وَعَلَیکَ مُعتَمِدی بِحقِّ إِیاکَ نَعبُدُ وَ إِیاکَ نَستَعینُ

یا اَبا لغَیثِ اَغِثنی یا اَبَا الَحَسَنَین اَدرِکنی یا سَیفَ اللهُ اَدرِکنی یابابَ اللهِ اَدرِکنی یا حُجَّهَ اللهِ اَدرِکنی یا وَلِیَّ اللهِ

 اَدرِکنی بِحَقَّ لُطفِکَ الخَفیَّ یا قَهّارُ تَقَهَّرتَ بِا لقَهرِ وَ القَهر ُفی قَهرِ قَهرکَ یا قَهارُ یا قاهِرَ العَدُوّ یا واِلیَ الوَلِیَّ یا مَظهَرَ العَجائِبِ

یا مُرتَضی عَلِیُّ رَمَیتَ مِن بَغی عَلَیَّ بِسَهمِ اللهِ وَ سَیفِ اللهِ القاتِلِ اُفَوَّضُ اَمری اِلیَ اللهِ اِنَّ اللهُ بَصَیرٌ بِالعَبادِ وَ اِلحُکُم اِلهٌ واحِدٌ

لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحمنُ الرَّحیمُ یا غیاثَ المُستَغییَنِ یا دَلیلَ المُتَحیِّرِینَ یا اَمانَ الخائِفینَ یا مُعینَ المُتَوَکِلینَ یا رَاحِمَ المَساکینَ یا اِلهَ العالَمَینَ

بِرَحمَتِکَ وَ صَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَ الِهِ اَجمَعین وَ الحَمدُ اللهِ رَبِّ العالَمینَ.

ترجمه دعای ناد علی کبیر

بخوان علی را که مظهر عجائب است، تا یاری کننده تو باشد در سختی ها این بنده پیوسته به خدا نیازمند است. و من در همه امورم به او تکیه کرده ام و امور گذشته و آینده ام را به او وا می گذارم برای رفع هر ناراحتی تو را می خوانم . تا مشکل حل و مسائل روشن گردد. قسم به بزرگیت ای خدا و به پیامبریت ای محمد و به ولایت تو ای علی ای علی ای علی مرا در یاب بحق لطف پنهانت.

خدا بزرگ است و من از شر دشمنانت بیزاری می جویم. خدای من بی نیاز از سوی تو یاری می شوم و بر تو اعتماد دارم به حق ایاک نعبد و ایاک نستعین. ای پدر فریاد رسان به فریادم برس، ای پدر حسنین مرا در یاب، ای شمشیر خدا ای دروازه ی خدا مرا دریاب، ای حجت خدا، ای ولی خدا مرا دریاب. به حق لطف پنهانت ای قهار و غلبه کننده به قهر، و قهر حقیقی در قهر و غضب توست، ای قهار ای غلبه کننده بر دشمن ای یاری کننده دوست ای مظهر صفات عجیبه، ای علی یقین دارم هرکه بخواهد ظلم نماید تو به شمشیر کشنده او را از پای در می آوری، من تمام امورم را به خدا واگذارمی کنم.

قطعاً او بینا بر بندگان است و خدای شما خدای واحد است و غیر از او خدایی نیست و بخشنده و مهربان است. مرا دریاب ای فریادرس فریاد خواهان ای راهنمای سر گردانان ای پناه ترسندگان ای یاری دهنده پناه آورندگان ای رحم کننده بر بیچارگان ای خدا به رحمتت مرا دریاب و درود فرست بر محمد و آل او و ستایش برای جهانیان است و بس.

مطلب مشابه: “دعای کمیل” متن کامل دعای کمیل به همراه ترجمه فارسی و ویدیو

متن دعای نادعلی کبیر و صغیر با همراه خواص و فضیلت آن

متن دعای نادعلی صغیر

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

 نَادِ عَلِیًّا مَظْهَرَالْعَجائِبِ تَجِدْهُ عَوْنًا لَکَ فِی النَّوائِبِ کُلَّ هَمٍّ وَ غَمٍّ سَیَنْجَلِی، بِعَظَمَتِکَ یا اَللهُ بِنُبُوَّتِکَ یا مُحَمَّدُ بِوِلایَتِکَ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ

ترجمه

به نام خداوند بخشنده و مهربان

بخوان علی را که مظهر عجائب است، او را در مشکلات یاور می‌یابی، امید دارم تمام هم و غمهایم به زودی برطرف شود

قسم به بزرگیت ای خدا قسم به نبوتت ای محمد (ص) و قسم به ولایتت ای علی و ای علی و ای علی.

خواص دعای نادعلی

در روایات به خواص و فضیلت دعای نادعلی بسیار اشاره شده است. از جمله خواص خواندن این دعا می توان به این موارد اشاره کرد:

  • اگر مومنی دچار تهمت شده است می‌تواند در صبح و شب دعای نادعلی را 40 بار بخواند تا سوء ظن از او برطرف شود.
  • برای غلبه بر دشمنان باید دعای نادعلی را هفده مرتبه خواند.
  • از خواص دعای نادعلی توانایی برا کنترل خشم است. برای شخصی که مورد خشم واقع شده باید نادعلی 71 بار در مقابل خشم کننده و سه مرتبه به آرامی بخواند و بر خود بدمد تا خشم برطرف گردد.
  • اگر کسی به قصد اولاد دار شدن این دعا را بخواند، انشاالله که صاحب فرزند می‌شود.
  • به همراه داشتن دعای نادعلی شخص را از جمیع بلایا حفظ می‌کند.
  • اگر به دنبال عزت و بزرگی هستید این دعا را روزانه ده مرتبه بخوانید.
  • اگر شخصی قرض وبدهی دارد باید به مدت پانزده روز این دعا را 22 مرتبه بخواند تا به خواست خدا قرض ادا شود.
  • برای کسی که دچار سحر و جادو شده است، باید این دعا را بر آب خوانده و با آن غسل کند تا اثر آن جادو باطل شود.

مطلب مشابه: متن دعای چشم نظر و دعا برای چشم زخم با فایل صوتی

متن دعای نادعلی کبیر و صغیر با همراه خواص و فضیلت آن

دعای نادعلی برای ازدواج

قرائت این دعا برای ازدواج موثر است. اگر برای ازدواج این دعا را می خوانید، چهل روز و در روزهای زوج 2 بار و در روزهای فرد یک بار این دعا را به این نیت بخوانید. روز جمعه هم دعای نادعلی را سه بار بخوانید. دعا را به قصد ازدواج پیش و پس از نماز بخوانید و در این مدت اخلاق نیکو داشته باشید تا حاجت شما مستجاب گردد.

می توانید این دعا را در روز پنجشنبه و پس از نماز عشاء بخوانید. در همان حال رو به قبله بخوانید. فردای آن روز در جمعه هم 1000 بار ذکر استغفرالله و 100 بار ذکر الحمدالله رب العمالمین و 14 بار صلوات بفرستید.

دعای نادعلی برا جلب محبت

این دعا برای جلب توجه و محبت استفاده می شود. اگر قصد دارد فردی را به تسخیر خود درآورید ختم نادعلی مغربی توصیه می شود. برای این ختم سه شب جمعه در نخستین شب جمعه، دومین شب جمعه و سومین شب جمعه از ماه قمری و در هر شب چهارده مرتبه دعای نادعلی کبیر را به نام آن شخص بخوانید و در آخر هم 100 بار صلوات بفرستید. محبت آن شخص به شما جلب می شود. 110 بار نیز این دعا را ذکر کنید:

«نادِ علیاً مَظهَرَ العَجائِبِ تَجِدهُ عَوناً لَکَ فِی النَّوائِبِ کُلُّ هَمٍّ وَ غَمٍّ سَیَنجَلی بِوِلایَتِکَ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ».

مطلب مشابه: متن دعای مجیر + متن کامل دعای مجیر به همراه ترجمه

دعای نادعلی برای حاجت فوری

برای برآورده شدن فوری حاجت می بایست دعای نادعلی می توانید این دعا را 7 بار با خلوص و اطمینان قلبی بخوانید. دعای نادعلی برای حاجت فوری اگر مال دنیا باشد، باید پس از نماز صبح به تعداد 9 بار خوانده شود تا بی نیازی به دنبال داشته باشد.

دعای نادعلی برای پیدا شدن گمشده

برای حل بعضی از مشکلات مانند پیدا شدن گمشده دعای نادعلی را 7 بار با امید به حل شدن مشکل بخوانید.

 دعای نادعلی برای شفای مریض

برای فردی که دچار بیماری شده است می توانید این دعا را با زعفران و مشک روی ظرف چینی بنویسید و 20 بار آن دعا را بر آب درون آن ظرف بخوانید و سپس به بیمار بخورانید تا شفا پیدا کند.

نحوه ختم دعا نادعلی کبیر

چنانچه کسی را مهمی پیش آید این دعا را 7 نوبت بخوانید به نیت آن مهم که البته برآورده شود. اگر نزد بزرگی یا امیری میروی، روزی 3 بار دعای نادعلی را بخوان و بر جمیع اعضای خود بدم محب و مخلص تو شود. اگر به نیت فرزند بخوانی، خداوند به تو فرزند کرامت نماید. اگر می خواهی شخصی را به تسخیر خود درآوری در شب جمعه چهارده بار به اسم او بخوان و صد بار صلوات بفرست.

اگر بعد از نماز صبح به نیت مال این دعا را 9 بار بخوانید به ثروت می رسی. اگر برای ادای قرض پانزده روز، روزی 22 بار این دعا را بخوانید ادا می شود. اگر زنی دیر زایید، 5 بار بر آب بخواند و بخورد آن زن زود می زاید. اگر کسی این دعا را با خود داشته باشد از شر جمیع حیوانات، جن و انس شر محفوظ می شود و کافر کاری به او نخواهد داشت.

مطلب مشابه: دعای سریع الاجابه | دعاهایی برای حل مشکلات که خیلی سریع اجابت می شوند

مطالب مشابه را ببینید!