مجله تاپ‌ناز‌

دفع حشرات و بازگشت آرامش با سمپاشی کاسپین

دفع حشرات موذی به روش خانگی

در خانه ی خود حشراتی مانند مورچه، سوسک، ساس، شاپرک و … دارید؟ گاهی تعداد حشرات موذی بسیار زیاد می شود و در این مواقع تنها راه، نابود کردن این حشرات است. اگر می خواهید عملیات سمپاشی و دفع حشرات را به صورت خانگی انجام دهید این مطلب مخصوص شماست. گاهی حشرات منزل شما بی آزار هستند و هیچ لزومی به کشتن این حشرات نخواهید داشت، اما گاهی حشراتی مانند کک و ساس باعث ایجاد مزاحمت و مشکل در زندگی شما می شوند. در این مطلب به بررسی روش های از بین بردن انواع این حشرات می پردازیم.

دفع سوسک با گازوئیل

یکی از بهترین روش های سمپاشی سوسک استفاده از نفت و گازوئیل است. در این روش شما باید نفت را در چاه های فاضلاب ریخته و با استفاده از درپوش راه فرار را برای سوسک ها ببندید.

دفع مورچه با فلفل

آیا از حضور مورچه در محل زندگی خود خسته شده اید؟ یکی از راحت ترین روش های دور کردن مورچه ها استفاده از فلفل است. فلفل با از کار انداختن بویایی مورچه باعث می شود که مورچه توانایی یافتن غذا و دنبال کردن مورچه های دیگر را از دست بدهد؛ در نتیجه مورچه به سرعت آن مکان را ترک می کند.

دفع مگس با اسپری

مگس ها حشراتی مزاحم و حامل بیماری هستند. مگس به علت نشستن بر روی سطوح آلوده می تواند موجب آلودگی غذا و ایجاد بیماری در انسان ها شود. یکی از بهترین روش های دفع حشراتی مانند مگس استفاده از اسپری سرکه سیب است. همچنین شما می توانید سرکه سیب را درون یک کاسه ریخته حرارت داده و در مکانی که مگس ها به آن دسترسی دارند قرار دهید؛ پس از آن کافیست چند دقیقه صبر کنید تا شاهد به دام افتادن این حشرات باشید.

دفع مگس سفید

حتما شما مگس های سفید را در فصول گرم مشاهده کرده اید. این حشرات بسیار ریز هستند و علاوه بر آسیب به گیاهان و درختان، می توانند به علت کوچک بودن وارد ریه و دستگاه تنفسی انسان شده و خطرات بسیاری را به همراه داشته باشند. یکی از روش های دفع حشرات خطرناکی همچون مگس سفید، استفاده از کفشدوزک است. اگر شما در باغچه و روی گیاهان خود این حشره را مشاهده کردید؛ می توانید با کمک کفشدوزک آن ها را به صورت کامل دور کنید. اما اگر گیاهان خانگی شما دچار این حشره شدند و امکان استفاده از کفشدوزک وجود نداشت، بهترین راه استفاده از صابون های ضد مگس است.

بهترین روش نابودی حشرات

دفع کک

کک ها توانایی پرش و تکثیر بالایی دارند و اگر وارد خانه ی شما شوند به راحتی قادر به دفع کامل آن ها نخواهید بود. این حشرات بیشتر تمایل به گزش حیوانات دارند، پس اگر حیوان خانگی دارید یا دامدار هستید حتما باید در صورت مشاهده گزش بر روی بدن حیوان سریعا عملیات سمپاشی دامداری را انجام دهید.

اگر قصد دارید کک را با روش خانگی دفع کنید، یکی از بهترین روش ها استفاده از اسپری گیاهی ضد کک است. این اسپری سمی نیست و برای کودکان و حیوانات خانگی شما خطری ایجاد نخواهد کرد.

دفع عنکبوت

عنکبوت ها انواع مختلفی دارند، تعدادی از آن ها سمی و تعدادی غیر سمی هستند. حضور عنکبوت ها حتی اگر عنکبوت سمی نباشد سبب افزایش تعداد عنکبوت ها در منزل شما می شود. اگر قصد دفع این حشره را دارید بهترین راهکار استفاده از مرکبات است. عنکبوت ها از بوی مرکبات دوری می کنند؛ پس کافیست پوست مرکبات را به کناره های دیوار و قاب عکس ها بمالید و شاهد دفع شدن عنکبوت ها باشید.

دفع پشه ریز سیاه

این حشرات عموما در مکان های مرطوب و تاریک مانند اطراف گیاهان و سرویس های بهداشتی یافت می شوند. برای دفع حشراتی مانند پشه ریز سیاه می توانید از چسب زرد مخصوص استفاده کنید اما اگر توانایی استفاده از این روش را ندارید، می توانید از حشره کش در زمان خروج از منزل استفاده کنید تا به صورت کامل این حشرات کشته شوند.

دفع پشه گلدان

اگر شما نیز اهل گل و گیاه هستید، احتمالا با حشرات ریز و سیاه در خاک گلدان یا اطراف گیاه خود رو به رو شده اید. برای دفع این حشرات مزاحم می توانید طی دو هفته به صورت روزانه، یک دستمال کاغذی را آغشته به پیف پاف کنید و روی خاک گلدان قرار دهید. نکته مهم این است که در طی این دو هفته باید آبیاری گیاه مدنظر را بسیار کم کنید و چند روز یکبار خاک گلدان را زیر و رو کنید تا تمامی پشه ها کشته شوند.

سمپاشی حشرات با سمپاشی کاسپین

 

چگونه خانه خود را از حشرات پاکسازی کنیم؟

باید در ابتدا این نکته را بخاطر داشته باشید که حشرات از مکان های تمیز فراری هستند؛ پس درنتیجه اصل اساسی برای دفع حشرات، رعایت نظافت خانه است. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات نظافت صحیح منزل را بررسی کنیم.

نظافت آشپزخانه

شاید برایتان سوال باشد که آشپزخانه ی منزل ما بسیار تمیز است پس علت وجود حشرات در آن چیست؟ درست است که آشپزخانه را به صورت مداوم تمیز می کنید؛ اما هر چند وقت یک بار برای نظافت به سراغ نقاط غیر قابل دسترس می روید؟ اگر به صورت مداوم زیر کابینت ها و نقاطی که دسترسی سختی دارند را تمیز نکنید؛ حشرات را در این مکان ها جمع کرده و ممکن است با خرده غذاهای موجود در این اماکن غذای چندین سال این حشرات را تامین کرده باشید.

نصب درزگیر و توری برای درب و پنجره ها

مهمترین نکته برای جلوگیری از ورود حشرات نصب درزگیر و توری برای پنجره ها و درب های خانه است. سعی کنید هر سال درزگیری را مجددا تکرار کنید که هیچ محیطی برای ورود حشرات به داخل خانه وجود نداشته باشد.

جمع بندی

در این مطلب با روش دفع حشرات در انواع گوناگون آشنا شدید. توجه کنید که همیشه روش های خانگی نمی تواند پاسخگوی حل مشکلات ناشی از حشرات باشد و نیاز است که از یک شرکت تخصصی سمپاشی کمک بگیرید. پیشنهاد ما برای خدمات سمپاشی سوسک، موش و ساس، تیم تخصصی سمپاشی کاسپین است. با کمک مشاورین و سمپاشان این تیم به راحتی سمپاشی منازل و محل کار خود را انجام داده و برای همیشه از معضل حشرات موذی راحت شوید.

مطالب مشابه را ببینید!