مجله تاپ‌ناز‌

دلایل تنوع طلبی + چرا بعضی از زنان و مردان تنوع طلب هستند

دلایل تنوع طلبی جنسی

تنوع طلبی جنسی چیست و چرا مردان و زنان تنوع طلب می شوند؟ در این بخش اطلاعاتی در مورد تنوع طلبی افراد را می خوانید. تنوع طلبی حسی می باشد که دلیل آن ریشه در اهداف کوچک دارد و در واقع فرد به دنبال انتخاب های نا محدود و گسترده ای می رود تا نیازهایش را رفع کند.

یکی از حس هایی که ممکن است در برهه ای از زندگی با آن روبرو شوید حس زیاده خواهی است. تنوع خواهی میان زوج ها بسیار دیده شده است که می خواهیم دلیل خواستن زیاد میان زوجین را توضیح دهیم.

 

دلیل تنوع طلبی

خیلی از ازدواج هایی که به طلاق منتهای می شوند به دلیل دخالت خانواده ها هستند. ولی بسیاری از جوانان معتقد هستند که دلایل طلاقشان به دلیل اوضاع مالی متوسط است. ولی واقعیت این است که خانواده ها باعث می شوند که در ازدواج ها تاخیر ایجاد گردد و یا عامل اصلی طلاق می باشند زیرا فرزندان حق انتخاب ندارند و آنها با مشکلات بیهوده مشغول می کند که باعث تنوع طلبی آنها می شود.

 

اختلافات طبقاتی

یکی از مشکلاتی که پدر و مادر برای ازدواج فرزند ایجاد می کنند مشکلات مالی و اوضاع اقتصادی طرف مقابل است.

دلیل آنها هم این است که می گویند نمی توانند دو قشر مختلف با هم کنار بیایند و یا دختر آنها نمی تواند با وضع بد مالی یا حتی متوسط زندگی کند.

باید در نظر داشته باشید که در قدیم بسیاری ازا فراد با هر نوع وضع مالی با هم ازدواج می کردند و اختلافات تا این حد وجود نداشت و همچنین زندگی های خیلی محکم و استوار بودند.

مطلب پیشنهادی: دلیل عاشق شدن پی در پی و تنوع طلبی

برنامه ها و فیلم های مستهجن

بعضی از شبکه های ماهواره ای می توانند باعث تنوع طلبی شوند و توقع آنها را از زندگی بالا ببرد. این موضوع برای تمام افراد وجود دارد خانم ها شاید بخواهند مانند این فیلم ها دارای یک زندگی خوب و پر تجملات باشند و مردان هم از خانمهایشان توقع دارند مانند خانم های ماهواره ای باشند.

در خیلی از تحقیقات نشان داده شده که تماشای فیلم های محرک جنس، دیدن تصاویر سکسی، دیدن فیلم های خلاف شرع و … می تواند باعث ایجاد تنوع طلبی و زیاده خواهی در افراد شود. این فیلم ها می تواند در بسیاری از رابطه ها باعث خیانت همسر و طلاق شود. شاید این برنامه های ماهواره ای باعث جلوگیری از ارضای کامل شود و در نهایت می تواند تنوع طلبی را در افراد بیشتر کند.

خیلی از افراد نمی توانند به آن چیزی که می خواهند در یک رابطه زناشویی برسند و خیانت ها بیشتر می شود. این افراد مانند گرسنگانی هستند که با دیدن غذا حریص تر می شوند. این افراد به صورت مداوم شریک جنسی خود را عوض می کنند و نمی توانند به آن چیزی که می خواهند برسند. باید بدانید که نیازها به مرور زمان از بین می رود و این هوس ها با گذشت زمان ریشه کن می شود.

 

تنوع طلبی مردان

این حس میان مردان بیش از خانم ها است که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

دلیل گرایش بیش از حر مردان به تنوع طلبی می تواند احساساتی باشد که خاموش نشده اند و مانند روزهای اول پر هیجان هستند. البته این تنوع طلبی می تواند دلایل دیگری مانند کمبودهای روانی، ناتوانی در تعارضات زناشویی، ماجراجویی، نادیده بودن و کنجکاوی برای کشف کردن، میل به برقراری رابطه های متنوع و انحرافات جنسی هم داشته باشد.

باید در نظر داشته باشید که این افراد اگر نتوانند در منزل نیاز خود را رفع کنند به سرعت و بیش از دیگر افراد به سوی تنوع طلبی خواهند رفت. باید در نظر داشته باشید که طبق پژوهش ها معلوم شده که مردان حاضر نیستند میل جنسی خود را سرکوب کنند و بیشتر از گفتن نیازهای جنسی خود فرار می کنند.

باید اعلام کنید که در جامعه امروز تنوع طلبی در آقایان بیشتر از گذشته شده است. همه ما افرادی را دیده ایم که با وجود داشتن زن و فرزند به ازدواج دوم با یک فرد مجرد روی آورده اند و یا با یک زن وارد رابطه شده اند که تمام اینها به برنامه و فیلم هایی بر میگردد که دیده اند و برداشت غلط کرده اند.

دلایل تنوع طلبی جنسی

تنوع طلبی در خانم ها

خیلی از خانم ها نارضایتی دارند. باید بدانید که خانم ها هم مانند مردان ممکن است زوج دیگری را برای خود بگیرند و همین می تواند باعث فحشا و یا پافشاری برای طلاق شود که در ادامه دلیل تنوع طلبی را بررسی می کنیم.

نارضایتی جنسی در میان زنان خیلی کمتر از مردان می باشد و آنها می توانند بیشتر از دیگر افراد خود را در این امر کنترل کنند. بیشتر نارضایتی خانم ها که می تواند آنها را به سوی تنوع طلبی سوق بدهد کمبود عاطفی و یا خلا عاطفی است. باید بدانید که این کمبودها می تواند خانم ها را به سوی رابطه های نامشروع بکشاند و لی دلیل اصلی تنوع طلبی در زنان فقط کمبودهای عاطفی است. زنان در این روابط آسیب پذیرتر هستند زیرا که بیشتر مردان از روی هوس با خانم ها ارتباط برقرار می کنند و اینگونه روابط فقط احساسات خانمها را نابود می کند.

تنوع طلبی در زنان باعث بهم خوردن زندگی زناشویی می شود و ممکن نیست که یک زندگی با این زیاده خواهی ها ادامه داشته باشد. خانم ها بیش از مردها این نوع روابط را در ذهن خود نگه می دارند و خیلی طول می کشد که بتوانند ذهنشان را تخلیه عاطفی کنند. تنها مواردیکه می تواند یک زن را به خود جذب کند تعریف، تمجید محبت است. در نظر داشته باشید که اگر یک رابطه گرم و صمیمی برای آنها ایجاد نکنید باید انتظار تنوع طلبی را در آنها داشته باشید.

بخوانید: چرا مردان متاهل خیانت می کنند؟ بهانه خیانت مردان متاهل چیست؟

دلیل تنوع طلبی جنسی

باید در نظر داشته باشید که این کار اصلا توجیه ندارد و هیچ مرد و زنی نمی تواند ادعا کند که در طی زندگی مشترکی که با همسرش دارد با فردی بهتر، خوش استایل تر و حتی پولدارتر مواجه نمی شود. آنها باید برای پایداری زندگی خود احاساتشان را کنترل کنند. باید در نظر داشته باشید که با شناخت معیارهای همسر خود می توانید قبل از ازدواج، یک ازدواج بهتر داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!