مجله تاپ‌ناز‌

چگونه در چت دلبری کنیم و جذاب باشیم؛ نکاتی برای دلبری در چت

چگونه در چت دلبری کنیم و جذاب باشیم؛ نکاتی برای دلبری در چت

دلبری کردن گاهی یک مهارت ذاتی است که در شخصیت فرد وجود دارد اما گاهی هم خانم ها نمی دانند چطور باید دلبری کنند و جذاب باشند و آقایان نمی دانند چطور باید باید جذابیت را از طریق چت کردن منتقل کنند و از پشت گوشی جذاب باشند.

امروزه با توجه به زندگی مدرن، استفاده از گوشی های هوشمند و فعالیت در شبکه های مجازی به اوج خود رسیده و چت و پیام رسان ها جایگاه مهمی در زندگی افراد دارند. اگر می خواهید در چت و پیام های خود فرد جذابی باشید، بهتر است بایدها و نبایدها و اصول درست پیام دادن را یاد بگیرید. در این مطلب به این مهارت ها و ترفند ها به صورت کامل می پردازیم. با ما همراه باشید.

ترفند هایی برای جذاب بودن در چت

پیروی از اصول و ترفند های زیر به شما کمک می کند برای طرف مقابل خود همیشه جذاب باشید و رابطه ی پایداری داشته باشید.

چگونه در چت دلبری کنیم و جذاب باشیم؛ نکاتی برای داشتن گپی احساسی

شوخ طبع و بامزه باشید

همه جذب افراد شاد و شوخ طبع می شوند، آن ها را دوست دارند و از بودن در کنار آن ها لذت می برند. بامزه و شوخ طبع بودن در برخی از افراد ذاتی است اما افرادی که شوخ طبع نیستند نیز می توانند با تمرین و تکرار حس شوخ طبعی را در خود ایجاد کنند و یا برای طرف مقابل لطیفه، عکس یا ویدئو خنده دار بفرستند.

لازم نیست مدام لطیفه تعریف کنید و کمدین باشید، فقط سعی کنید گاهی باعث شادی طرف مقابل شوید و به او نشان دهید که شوخ طبع هستید. البته در هر جا و هر زمانی نباید شوخی کنید و باید برای شوخی کردن وقت شناس باشید چون گاهی یک شوخی نابجا می تواند همه چیز را خراب کند.

متن های طولانی ننویسید

خواندن پیام های طولانی برای همه ی افراد کسل کننده است. سعی کنید پیام های کوتاه، مختصر و دلنشین بفرستید. اگر حرف های زیادی برای گفتن دارید، آن ها را در چند جمله و در پیام های مجزا بفرستید تا او هم فرصت خواندن و جواب دادن را داشته باشد. پس بهتر است به هیچ عنوان متن های بلند و طولانی ننویسید و برای صحبت های طولانی از قرار های حضوری یا تماس های تلفنی و یا تماس ویدئویی استفاده کنید.

پیام های بی هدف نفرستید

پیام های بی هدف مانند سلام خالی را نفرستید. اگر می خواهید سر صحبت ر ا باز کنید اما طرف مقابل را به خوبی نمی شناسید، می توانید یک موضوع مشترک را بهانه کنید. هدف اصلی از فرستادن پیام این است که طرف مقابل را درگیر گفت و گو کنید، پس وقتی در حال نوشتن یک پیام هستید، این هدف را مد نظر داشته باشید و با فرستادن پیام های بی معنی از هدف اصلی خود دور نشوید.

مطلب مشابه: جملات مخ زنی عاشقانه! متن های جذب عشق و دلبر

چگونه در چت دلبری کنیم و جذاب باشیم؛ نکاتی برای داشتن گپی احساسی

از او تعریف کنید

در مورد ویژگی های ظاهری و شخصیتی طرف مقابل مانند مهربانی، زیبایی، مسئولیت پذیری و … از او تعریف کنید و او را تحسین کنید. با این کار او را به خود جذب می کنید و به شما علاقه بیشتری پیدا می کند.

دروغ نگویید

برخی افراد برای جذاب تر شدن و تحت تاثیر قرار دادن طرف مقابل نقش بازی می کنند و دروغ می گویند. اگر به دنبال یک رابطه ی جدی و پایدار هستید و می خواهید این ارتباط را ادامه دهید، سعی کنید خودتان باشید و همیشه صادق باشید.

از ایموجی استفاده کنید

احساسات در چت قابل درک نیستند و نشان دادن احساسات واقعی در چت کردن کار دشواری است. بنابراین به کار بردن ایموجی می تواند از سوء تفاهم ها و سوء تعبیرهایی که ممکن است از خواندن یک متن ساده پیش بیاید، جلوگیری کند. اما در استفاده از ایموجی ها و گیفت ها زیاده روی نکنید. اگر طرف مقابل اصلا از ایموجی استفاده نمی کند، پس شما هم این کار را نکنید.

پر رمز و راز باشید

اجازه دهید بخشی از شخصیت و زندگی شما برای طرف مقابل مانند رازی باشد و او سعی کند شما را کشف کند. اتفاقات زندگی خود را با تمام جزئیات برای او در چت تعریف نکنید تا هم جذاب تر به نظر برسید و هم برای قرارهای حضوری، صحبت های بیشتری باقی بگذارید.

همیشه در دسترس نباشید

اگر همیشه در دسترس باشید ممکن است جذابیت خود را از دست بدهید. پس همیشه به درخواست های او جواب مثبت ندهید، با خانواده و دوستان خود وقت بگذرانید و کار های شخصی خود را انجام دهید. به او نشان بدهید که زندگی شخصی و اهداف خود را دارید. در این صورت او شما را یک فرد جذاب، هدفمند و خواستنی می داند که نمی توانید همیشه و همه جا در دسترس او باشید و وابسته نیستید.

مطلب پیشنهادی: شعر عاشقانه برای جذب دختر؛ اشعار جذاب برای به دست آوردن دل عشق

چگونه در چت دلبری کنیم و جذاب باشیم؛ نکاتی برای داشتن گپی احساسی

گاهی پیام صوتی بفرستید

بهتر است 80 درصد ارتباط شما در هنگام چت کردن از طریق نوشتن پیام باشد و 20 درصد ارتباط شما از طریق پیام صوتی باشد. برای مثال پیام هایی که با شوخی و طنز همراه هستند یا حرف های احساسی را به صورت پیام صوتی ارسال کنید تا صدای شما روی ذهن طرف مقابل تاثیر مثبت بگذارد.

از او سوالات باز بپرسید

یکی از بهترین ترفندها برای جذب کردن طرف مقابل، سوال پرسیدن در مورد خانواده، شغل، فعالیت های روزمره و علایق و سرگرمی های او است. با پرسیدن این سوالات نشان می دهید که به او اهمیت می دهید، می خواهید در مورد زندگی او چیزهای بیشتری بدانید و او را بهتر بشناسید.

به یکدیگر احترام بگذارید

همیشه با احترام و توجه صحبت و رفتار کنید. اگر طرف مقابل در حال صحبت کردن و توضیح دادن است با دقت و توجه به او گوش دهید و از او به خوبی استقبال کنید تا او نیز در مقابل به شما احترام و توجه داشته باشد.

از او نظر بخواهید

در مورد اتفاقات مهم اخیر به خصوص اتفاقات مثبت، نظر طرف مقابل را بپرسید تا به او احساس خوبی القا شود. برای مثال می توانید در مورد یک کتاب یا فیلم صحبت کنید و ژانر مورد علاقه او را بپرسید. یا می توانید در مورد انتخاب های زندگی خود مانند انتخاب رشته دانشگاهی از او نظر بخواهید.

بیش از حد پیام ندهید

وقتی پیامی برای طرف مقابل ارسال می کنید تا وقتی جواب پیام را نداده، دیگر پیامی نفرستید. ممکن است از دیر جواب دادن او احساس نا امنی کنید و نگران شوید اما بهتر است یک نفس عمیق بکشید و کمی صبر داشته باشید. شما نمی دانید که او الان مشغول به چه کاری است. شاید خوابیده باشد یا با دوستانش باشد. پیام های پشت سر هم در چت کار خوشایندی نیست و سعی کنید برداشت منفی از او نداشته باشید چون برداشت منفی به واکنش منفی ختم می شود و باعث ایجاد رخنه و فاصله در رابطه خواهد شد.

شاد و مثبت باشید

هیچ ایرادی ندارد که با طرف مقابل خود در مورد چیزهایی که شما را اذیت می کنند صحبت کنید. اما در صورتی که شما همیشه از زندگی شکایت کنید، او فکر می کند که شما هیچ کنترلی روی زندگی خود ندارید و همیشه ناراحت و نا راضی هستید. پس سعی کنید همیشه نیمه پر لیوان را ببینید و شاد، خوش بین و مثبت باشید.

راحت باشید

سعی کنید فضای چت را از حالت خشک و رسمی خارج کنید و مکالمات صمیمی و دوستانه ای داشته باشید. طوری چت کنید که هر دو احساس راحتی کنید و معذب نباشید.

همیشه شما شروع کننده نباشید

بهتر است همیشه شما برای چت کردن پیش قدم نشوید چون رابطه نیاز به سرمایه گذاری عاطفی دو طرفه دارد. پس اجازه دهید گاهی اوقات هم طرف مقابل شروع کننده باشد و بعد او را تحسین کنید. مثلا اگر بعضی روزها اول او به شما پیام می دهد، صبح بخیر می گوید و روز خوبی را برایتان آرزو می کند، به او بگویید که چقدر این کار شما را خوشحال می کند تا او همچنان به این کار ادامه دهد و رابطه را دو طرفه پیش ببرید.

مطالب مشابه را ببینید!