دلیل اصلی کاهش طول عمر

دلیل اصلی کاهش طول عمر

دکتر «سینا فاضل» از دپارتمان روانپزشکی دانشگاه آکسفورد گفت: در بررسی‌های انجام گرفته مشاهده کردیم بسیاری از بیماری‌های روانی با کاهش طول عمر بیمار مرتبط هستند و این تاثیر می‌تواند به اندازه کشیدن ۲۰ نخ سیگار یا بیشتر در روز از عمر مبتلایان به این اختلالات بکاهد.

دکتر فاضل همچنین افزود: دلایل متعددی می‌توانند در این ارتباط دخیل باشند. رفتار‌های پرخطر در بیماران روانی به خصوص سوء مصرف مواد مخدر شایع است و همچنین این افراد احتمال دارد بیشتر بر اثر اقدام به خودکشی جان خود را از دست بدهند.

این تیم تحقیقاتی با بررسی ۲۰ مطالعه به وجود ارتباط بین بیماری‌های روانی و میزان مرگ و میر پرداختند. در این مطالعه بیش از ۱.۷ میلیون نفر حضور داشتند. این متخصصان دریافتند اختلال‌های جدی روانی به طور قابل توجهی طول عمر فرد را کوتاه می‌کنند. به طور مثال متوسط امید به زندگی در مبتلایان به بیماری شیزوفرنی نسبت به افراد سالم ۱۰ تا ۲۰ سال کوتاه‌تر است.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث‌دی‌نیوز، اگرچه در این مطالعه ارتباط بین بیماری‌های روانی و افزایش خطر مرگ زودرس مشاهده شده اما هنوز تاثیر بیماری‌های روانی بر مرگ زودرس تایید نشده است.

مطالب مشابه را ببینید!