دلیل خودارضایی مردان متاهل چیست؟

دلیل خودارضایی مردان متاهل چیست؟

بعضی از مردان متاهل دست به خودارضایی (جلق) می زنند که به دلایل مختلفی رخ می دهد. اگر زنی احساس کرد که همسرش خودارضایی می کند باید از این قضیه مطمئن شود. گاهی وقت ها زنان به اشتباه فکر می کنند که شوهرشان خودارضایی می کند.

 

دلیل خودارضایی مردان متأهل

اولین قدم برای حل این مشکل باید به طور قطع مطمئن شوید که شوهر شما این کارر انجام می دهد، در غیر این صورت اگر خودارضایی را با او مطرح کنید به طور قطع با مشکلات بیشتری مواجه می شوید.

 

اگر همسر فرد از این ماجرا مطمئن بود باید چه كند؟

بهترین راه این است كه این مسئله را با همسرش در میان بگذارد و به او بگوید از این ماجرا اطلاع دارد. خانم‌ها باید سعی كنند در زمان مناسب این مسئله را با همسرشان در میان بگذارند و بدون اینكه بخواهند به او متلک بیندازند یا سرزنشش كنند اصل موضوع را همانطور كه هست بیان كنند و دلایل همسرشان را بشنوند.

 

ممكن است خانمی با دیدن صحنه‌ی خودارضایی همسرش، از او دلزده شود. در این صورت باید چه كاری انجام داد؟

خیلی وقت‌ها مشكلاتی كه منجر به انجام خودارضایی می‌شود به رابطه‌ی جنسی با شریك ربطی ندارد و فقط به دلیل مشكلات روحی و فردی است كه تایید این مسئله هم باید توسط پزشك انجام شود و خیلی منطقی نیست خانم بخواهد برای این موضوع خودش را ناراحت كند و مدام این فكر منفی را در ذهنش پرورش دهد كه «همسرم چون من را دوست ندارد، یا چون من راضی‌اش نمی‌كنم» خودارضایی می‌كند.اما اگر به محض بیان موضوع، همسرتان به شما بگوید به دلیل اینكهاز رابطه‌ی جنسی خودش با شما لذت نمی‌برد دست به این كار می‌زند آن موقع است كه خانم حق دارد دلگیر شود. اما جای نگرانی نیست چون این مشكل با همراهی زوج حل می‌شود نه قهر و دلگیری.

بیشتر بدانید : شباهت رابطه مقعدی با خودارضایی کردن

دلیل اصلی خودارضایی مردان متاهل چیست؟

دلایل متعددی دارد، مثلا:

– آقایی كه در دوران مجردی خودارضایی انجام می‌داده، بعد از ازدواج هم ممكن است طبق عادت و اعتیادی كه در این سال‌ها وارد زندگی‌اش شده این كار را ادامه بدهد.

– مسئله دیگر نبود رابطه‌ی عاطفی و احساسی با همسر و رضایت‌بخش نبودن رابطه‌ی جنسی این افراد است. مردانی كه در كنار همسرشان احساس آرامش ندارند ممكن است دست به این كار بزنند.

– مسئله‌ی مهم دیگر هم اختلالات روحی است كه نباید از آن غافل شد و باید حتما آن را زیر نظر پزشك درمان كرد.

– بعضی وقت‌ها مردان مشكلاتی مانند زود انزالی، دیر انزالی و اختلال نعوظ دارند اما به جای اینكه به فكر درمان باشند، از رابطه با همسرشان اجتناب می‌كنند و دست به خودارضایی می‌زنند.

– بعضی خانم‌ها از این شكایت دارند كه همسرشان بعد از دوره‌ی بارداری و زایمان، و در اثر مدتی دوری از رابطه جنسی، شروع به خودارضایی می‌كند، دلیل این اتفاق چیست؟از آنجایی كه ممكن است رابطه‌ی جنسی در زمان بارداری و تا چند هفته بعد از زایمان وجود نداشته باشد، آقایان به دلیل نیاز جنسی كه در بدن شان است رو به خودارضایی می‌آورند. این درحالی است که خانم‌ها تا قبل از ماه هشتم بارداری در حالت عادی منعی برای برقراری رابطه‌ی جنسی ندارند. از آن طرف بعد از آن هم بسته به نوع زایمان می‌توانند بعد از 4 تا 8 هفته رابطه‌شان را شروع كنند اما بعضی از زوج‌ها از ابتدای بارداری تا چند ماه پس از زایمان رابطه‌ی جنسی‌شان را به شكل كامل فراموش می‌كنندو در این موقعیت ممكن است آقایان نتوانند این وضعیت را تحمل كنند و روی به خودارضایی بیاورند.

مطالب مشابه را ببینید!