دلیل درد گرفتن دندان هنگام خوردن شیرینی های چسبنده چیست؟

دلیل درد گرفتن دندان هنگام خوردن شیرینی های چسبنده چیست؟

اگر پس از خوردن شیرینی دچار دندان درد شدید شدید بتر است بلافاصله مسواک بزنید و از خوردن شیرینی بپرهیزید زیرا دندان شما دچار پوسیدگی شده است.

 

دندان درد شدید بر اثر خوردن شیرینی جات

 

متخصص دندانپزشکی اظهار داشت چه نکاتی در مصرف تنقلات نوروزی به ویژه شیرینی و آجیل باید از سوی کودکان و بزرگسالان برای حفظ سلامت دندانها رعایت شود:باید از خوردن شیرینی های چسبنده خودداری کرد زیرا به دندانها چسبیده می شود و اگر شخص پوسیدگی اولیه داشته باشد موجب درد در دندان فرد می شود و این مواد چسبنده با مسواک به خوبی تمیز نمی شود و در دندان کودکان ماندگار می شود و منبع خوبی برای تغذیه میکروب های پوسیدگی زا می شوند.
این متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی و عضو انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ادامه داد:چون دندان کودکان دارای خلل و فرج عمیقی است بنابراین پوسیدگی های بیشتری برای کودکان ایجاد می شود و در افراد مسن نیز ممکن است بعد از خوردن شیرینی جات چسبنده مثل تافی؛ باعث درآمدن روکش دندان های فرد شود.

درد دندان

دلیل درد گرفتن دندان هنگام خوردن شیرینی های چسبنده چیست؟

مشکل درد دندان بر اثر شیرینی های چسبنده

این متخصص دندانپزشکی عنوان کرد:بهتر است آجیل های مغزدار مانند پسته و فندق را با دست پوست گرفت و هرگز از دندان برای شکستن فندق و پسته استفاده نکرد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت:اگر فرد به هنگام مسافرت دچار درد شود نشانه پوسیدگی است و بهتر است بلافاصله مسواک زده و از خوردن مواد شیرین خوددداری کند.

این متخصص دندانپزشکی عنوان کرد:اگر به هنگام مصرف آجیل، دندان دچار شکستگی شود بهتر است تکه شکسته را در آب جوشیده خنک گذاشته و در اولین فرصت به دندانپزشک مراجعه شود.

دلیل درد گرفتن دندان هنگام خوردن شیرینی های چسبنده چیست؟

درد دندان بر اثر شیرینی های چسبنده

وی در خصوص سلامت دندان در ایام نوروز و مسافرت های نوروزی خاطرنشان کرد:همراه داشتن مسواک سفری که درپوش داشته باشد و خمیردندان و نخ دندان الزامی است و به هیچ عنوان از دندان ها به عنوان وسیله ای برای برش و یا خرد کردن مواد غذایی سخت مانند نبات, سوهان و لخت کردن سیم برق, بازکردن طناب و بندهای دور جعبه شیرینی استفاده نشود.

علت درد دندان به خاطر خوردن شیرینی های چسبنده

مطالب مشابه را ببینید!