دلیل کوچک بودن سینه + روش هایی برای بزرگ کردن و خوش فرم کردن پستان

با استفاده از روش های طبیعی می توان سینه ها را بزرگ تر کرد و به آنها فرم و شکلی خوب داد. یکی از دلایل کوچکی سینه ها عدم توجه و صبر نکردن برای شکل دهی به آن است، روش های دیگری در این مورد دخالت دارند که در ادامه مطلب با آنها آشنا می شوید.

راضی بود از اندام فعلی، چیزی است که زنان امروزی موقع رفتن به جلوی آینه دنبال آن هستند. زنان آن چیزی را که در آینه می بینند، شاید زیاد راضی نباشند و همین امر باعث می شود که به دنبال عیوب خود باشند و برای رفع و رجوع کردن آن دست به هر کاری بزنند. این خانم ها ممکن است هزینه های زیادی برای پوست خود خرج کنند تا خیلی سریع به نتیجه دلخواه خود برسند.

عمل جراحی برای بزرگ کردن پستان گزینه ای خوب نیست، بلکه روش های طبیعی و بدون خطر دیگری هم وجود دارد که می تواند نتیجه بخش باشد. خانم ها برای داشتن احساس خوب نسبت به خود ممکن است به دنبال بزرگ کردن حجم سینه باشند که در این مطلب اشاره ای به دلایل کوچکی سینه و مواد غذایی که باعث افزایش حجم سینه می شوند کرده ایم.

اگر از نظر عقلانی به آن نگاه کنید، متوجه خواهید شد که به صورت ناگهانی سایز سینه را نمی توانید از 55 به 75 برسانید، بلکه باید صبر کنید و با بردباری و صبر به شکل دهی سینه بپردازید.

بزرگ کردن سینه خانم ها

بیشتر خانم ها به داشتن سینه گرد و خوش فرم با سایز معقول علاقه دارند زیرا باعث می شود که لباس های آنها زیباتر به نظر برسد و در کل جذاب تر شوند. این عامل در زنان نشان دهنده زیبایی و قدرت محسور کننده زنانگی می باشد که خیلی دیگرا ز خانم ها از این نعمت غافل هستند. بعضی خانم ها به صورت طبیعی و مادرزادی سینه های خوش فرم و زیبا دارند که حسادت دیگر زنان دارای سینه های کوچک را بر می انگیزد.

در مورد ساختار سینه خانم ها باید گفت که از نوعی بافت همبند تشکیل شده است. بافت های سینه در زنان در طی دوران بلوغ، چرخه های پریودی، بارداری و در آخر یائسگی دچار تغییرات زیادی می شود. در دوران بلوغ هورمون ها نسبت به این تغییرات واکنش نشان می دهند و کم کم شروع به رشد و تغییر شکل می کنند. هورمون های استروژن و پروژسترون دو هورمون مهم برای این شکل دهی هستند که از دیگر دلایل کوچکی سینه می توان به دیگر موارد اشاره کرد که در ادامه توضیح داده ایم.

در این بین تبلیغات رنگارنگ محصولات برای بزرگی سینه مانند قرص، کرم و تزریق هورمون وجود دارد که ممکن است هزینه های زیادی در پی داشته باشند و نتیجه هم ندهند. در ادامه روش های طبیعی و آسان را به شما معرفی می کنیم که باعث زیبایی سینه های شما می شوند و البته هزینه زیادی هم ندارند.

کوچک بودن سینه

دلایل کوچکی سینه ها

کم حجم بودن سینه در زنان به عوامل زیادی بستگی دارد که در این مطلب معرفی کرده ایم. با شناختن این موارد شما می توانید مشکلات را رفع کنید و سپس به هورمون های بدن اجازه دهید که بدرستی کار خود را بکنند.

 • لاغری بیش از حد

افرادی که به عارضه لاغری دچار هستند، از هورمون های جنسی بسیار پایین نیز برخوردار هستند که همین امر در کوچکی آنان بسیار دخالت دارد.

کوچک بودن سینه

 • رژیم های لاغری و سوء تغذیه

خانم های چاقی که به صورت ناگهانی و بدون مشورت با افراد خبره در برنامه نویسی های لاغری، شروع به کاهش وزن و پیروی از رژیم های لاغری می کنند؛ بافت بسیاری از چربی سینه های خود را از دست می دهند. گاهی این کاهش وزن های یک باره به ایجاد چروک و افتادگی های سینه منجر می شود. این اتفاق چون به دلیل رژیم غذایی اتفاق افتاده است، با تغذیه مناسب و شروع به غذا خوری های در حد نیاز، حجم سینه ها به حالت قبل باز می گردد، همچنین قابل به ذکر است که باز هم مقداری افتادگی سینه در بافت پستان ها باقی می ماند.

 • عوامل ژنتیکی

از دیگر علل کوچکی سینه ها شرایط ژنتیکی در هر فرد می باشد. در این مورد کرم و قرص های گیاهی و شیمیایی هیچ تاثیری ندارد و فقط سبب اتلاف هزینه و گاهی ضرر رساندن به خود می شود. اگر به این مورد از کوچکی سینه مبتلا هستید و به دنبال روش های موثر برای حجیم سازی آن هستید، باید گفت که هیچ راه موثری در این باره نیست و الکی وقت خود را هدر ندهید. اما قابل به ذکر است که با کار کردن بر روی عضلات سینه ای می توانید در حجم و سایز آن مقداری تغییر ایجاد کنید.

 • عوامل هورمونی

از دیگر علل کوچکی سینه ها هورمون های فولیکولین و لوتئین می باشد. این دو از هورمون های تخمدان هستند که در صورت فقدان با تجویز پزشک متخصص زنان می توان از آن ها استفاده کرد.

 • کم کاری تیروئید

یکی از عوامل موثر در کوچکی و کم حجم بودن سینه ها کم کاری تیروئید و هیپوفیز است، به طور کلی فقدان هورمون های تخمدان و هیپوفیز از عوامل موثر در کوچکی پستان ها می باشد.

کوچک بودن سینه

روش های موثر برای بزرگ کردن سینه

 • ورزش

بسیاری از افراد بر این باورند که با ورزش کردن می توان در سایز سینه ها تغییر ایجاد کرد. باید گفت که این روش مقداری کار ساز است، ورزش کردن سبب تقویت روحیه و از بین بردن اضطراب و  افسردگی می شود که در نهایت هورمون ها را به خوبی خارج می کند و به تغییر سایز در سینه ها منجر می شود. برخی تمرین ها  هستند که با مشورت گرفتن از مربی بدنسازی خود می توانید مقداری آن ها را بزرگ تر کنید. پیشنهاد ما به شما تمریناتی چون؛ شنا سوئدی، شنا ضربدری با دمبل و تمریناتی شبیه به آن می باشد.

 • نوشیدن آب پاپایا با شیر

با مصرف روزانه شیر و آب پاپایا می توانید به فرایند حجیم سازی سینه هایتان کمک بسیار کنید. شیر و آب پاپایا با دارا بودن مواد معدنی و انواعی از ویتامین ها به رشد و تغییر سایز در سینه ها منجر می شود. اگر قادر به آب گیری پاپایا نیستید، می توانید آن را در برنامه غذایی و میوه ها و سالاد خود استفاده کنید. نکته قابل به ذکر؛ مصرف میلک شیلک های شیر موز است که در نهایت به تقویت عضله های سینه ای می پردازد.

 • کرم های طبیعی

درست است که هیچ کرمی به افزایش حجم سینه ها کمک نمی کند، اما قابل به ذکر است که در تقویت عضلات به خوبی نقش خود را انجام می دهد. مراقبت های پی در پی از بافت سینه ای در طول روز بسیار توصیه می شود که می توانید آن را با مشورت از پزشک متخصص از مراکز معتبر خریداری کنید. برخی از این کرم ها دارای مواد طبیعی بسیار مناسب برای تقویت و رشد سینه ای می شود.

 • تخم کتان

شاید تخم کتان در جلوگیری از علل کوچکی سینه ها همانند معجزه ی عمل نکند، اما قابل به ذکر است که با دارا بودن فیتو استروژن به رشد آن ها کمک می کند. دانه های کتان را می توان به عنوان عنصری بزرگ کننده در بافت سینه ها در نظر گرفت که اگر به طور معتدل مصرف شود به تدریج و با گذشت زمان به حجیم سازی آن ها کمک می کند.

 • گیاهان دارویی مناسب

همان طور ک میوه و سبزیجات دارای مواد معدنی و ویتامین ها خاص به خود هستند، گیاهان نیز دارای چنین ویژگی هستند. گیاهانی که در ادامه بیان می شود برای افزایش سایز سینه بسیار موثر می باشد.

 1. شبدر قرمز
 2. شیرین بیان
 3. رازیانه
 4. میوه نخل باد بزنی
 5. شنبلیله
 6. یام های وحشی
 7. ترشک میشی
 • ریشه پنیرک پف نبات

این ریشه در جلوگیری از علل کوچکی سینه ها بسیار موثر و شناخته می باشد. این گیاه که اغلب به عنوان قرص در بازار وجود دارد، بسیار پر طرفدار از جنس خانم ها می باشد که برای ایجاد تغییر در سایز سینه های خود از آن استفاده می کنند. قبل از مصرف چنین قرصی، اگر دارای بیماری خاص هستید و یا از خانواده دیگری از قرص های استفاده می کنید؛ بهتر است در ابتدا برای جلوگیری از تداخل دارویی با پزشک مربوطه مشورت کنید.

 • قرص ضد باروری

از دیر باز خانم ها برای رفع مشکلات پریودی و جلوگیری از باردار شدن به قرص های ضد باروری مشغول هستند. اما قابل به ذکر است که می توان برای حجم سینه ها نیز از چنین قرصی استفاده کنید. تاثیر این قرص برای افزایش حجم سینه ها قابل قیاس با دیگر موارد نمی باشد و نتیجه گیری از آن به صورت تضمینی می باشد. این قرص با تحریک کردن هورمون های استروژن به رشد سینه و تقویت عضله های آن می پردازد.

 • شنا سوئدی

در ابتدای این مطلب برای جلوگیری از علل کوچکی سینه ها ورزش کردن معرفی شد. این عامل که هیچ خطری برای بدن ندارد و در پیروی های طولانی مدت به سلامت بدن منجر می شود، همچنین می توان با انجام حرکات شنا سوئدی به بزرگی و حجیم شدن سینه ها پرداخت. هرچند که این تمرین بسیار سخت و دشوار است، اما با فکر کردن به نتیجه آن تمامی سختی اش در چشم افراد نا پدید می شود.

 • جذب پروتئین

برای افزایش سایز سینه ها مهمترین عامل جذب هر چه بیشتر پروتئین ها می باشد. پیروی از برنامه غذایی مناسب که در ادامه به معرفی برخی از آن ها پرداخته ایم تاثیرات مثبتی بر بدن می گذارد.

 1. گردو
 2. شیر
 3. تخم مرغ
 4. ماهی
 5. کره بادام زمینی
 6. مرغ
 7. تخم کدو حلوایی
 8. ماست یونانی
 • ماساژ دادن بافت سینه ها

ماساژ دادن سینه ها در طولانی مدت علاوه بر افزایش بافت سینه ها در طولانی مدت به دارا بودن سینه های سفت و محکم نیز کمک می کند. برای یادگیری صحیحی این مهارت بهتر است با پزشک مربوطه مشورت کنید، و با انجام صحیح تمامی حرکات به تغییر سایز در آن ها منجر شوید. مطمئن باشید که نتیجه این کار بسیار شما را متعجب می کند، زیرا این عمل با خون رسانی در بافت های بدن، گردش خون را جریان می دهد و در نتیجه به تغییر سایز آن ها منجر می شود.

 • عادات بد رفتاری را از زندگی حذف کنید

با پیروی از سبک زندگی سالم می توانید به تناسب اندام و زیبای اجزای بدن خود بپردازید. برای ایجاد تغییر در سایز سینه ها بهتر است سیگار کشیدن را از برنامه زندگی خود حذف کنید، از نوشیدن مشروبات الکلی دوری کنید، همچنین مصرف بیش از حد قهوه، زیاد کار کردن، استرس زیاد، عدم خواب کافی از دیگر علت های موثر در کم کردن سایز سینه ها است.

 • مواد غذایی سرشار از استروژن

طبق تحقیقات صورت گرفته، مصرف مواد غذایی حاوی استروژن به افزایش سایز سینه ها کمک می کند. غذاهای دارای استروژن مواردی هستند که در ادامه بیان می شود. گنجاندن چنین مواد غذایی در برنامه های روزانه و تغذیه به ایجاد تغییر در سایز سینه ها منجر می شود.

 1. سویا
 2. میوه های تازه
 3. سبزیجات سبز برگ
 4. مرغ
 5. تم مرغ
 6. تخم بادیان رومی
 7. تخمه آفتابگردان
 8. تخم کتان
 9. دانه کنجد
 • کارهای منزل را خودتان انجام دهید

شاید این جمله برای بانوان چندان خوب نباشد، اما نکته قابل توجه این می باشد که استفاده کمتر از مایکروفر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی با اینکه کار های خانه را آسان می کند در نتیجه به تنبلی منجر می شود. اگر شما کار های خانه را خود انجام دهید، در نهایت عضلات بازو و سینه ای را تقویت می کنید که به افزایش سایز سینه ها منجر می شود.

 • چربی های سالم

همان طور که می دانید همه چربی های موجود برای بدن مضر نیستند، بلکه برخی از آن ها برای بدن بسیار ضروری نیز می باشند. شما با اجتناب از چربی های مضر و مصرف چربی های گیاهی و سالم می توانید به تقویت بافت سینه های خود بپردازید. این روغن ها شامل مواردی که در ادامه بیان می شود، می باشد.

 1. تخم مرغ
 2. ماهی
 3. گردو
 4. آواکادو
 5. روغن زیتون
 6. کره بادام زمینی
 7. کره لوبیا
 • میزان جذب ویتامین ها را در بدن افزایش دهید

کمبود ویتامین در بدن از دیگر علل کوچکی سینه ها می باشد که بر رشد آن ها اثری مستقیم دارد. ویتامین ث و دیگر ویتامین ها که در تولید و بازسازی کلاژن و الاستین نقش دارند برای ایجاد تغییر در بافت سینه ای موثر می باشد. همچنین با مصرف ویتامین A و B6 می توانید به جوان سازی و بازسازی سلول های پوستی خود بپردازید که با تشکیل گلبول های قرمز به کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه منجر می شود.

مطالب مشابه را ببینید!