مجله تاپ‌ناز‌

8 ایده جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه عروس

با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی گسترده به فضای مجازی، امروزه شاهد چیدمان‌های زیبا و شیرآلات آشپزخانه متنوع هستیم که اغلب با الهام‌گرفتن از فضای مجازی ایجاد شده‌اند. مهم است به یاد داشته باشیم، حتی برای الهام‌گرفتن از چنین فضایی، لازم است اصول چیدمان منزل را به‌خوبی بشناسیم.

8 ایده جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه عروس

با افزایش جمعیت و کاهش فضای ساختمان مسکونی، خانه‌های جدید و مدرن با متراژهای کمتری ساخته می‌شوند؛ بنابراین برای زیباسازی آشپزخانه عروس به بهترین شکل ممکن، نیاز است تا به دنبال ایده‌های جذابی بگردید. در این راستا، نمونه‌هایی از طراحی‌های آشپزخانه عروس را جمع‌آوری کرده‌ایم تا با بهره‌گیری از این ایده‌ها، به آشپزخانه‌های کوچک، تاریک و نامتقارن یک نمای زیبا و دل‌نشین ببخشید.

۱- رنگ کابینت در آشپزخانه عروس

رنگ کابینت آشپزخانه یک جزء حیاتی در دکوراسیون منزل است و انتخاب رنگ مناسب می‌تواند تأثیر بسزایی در ایجاد حس امنیت در فضای آشپزخانه داشته باشد. عروس، همیشه با رنگ سفید در ذهن تداعی می‌شود که نمادی از پاکیزگی، صلح و امنیت است. به همین دلیل، انتخاب رنگ سفید برای شیرآلات آشپزخانه و کابینت‌ها یک گزینه هوشمندانه است. این رنگ، علاوه بر اینکه باتوجه‌به ویژگی‌های روان‌شناختی خود، حس آرامش و امنیت را در زوج جوان تقویت می‌کند، نمای خانه را هم بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد.

برای افزودن حس هیجان به دکوراسیون، می‌توانید از ترکیب رنگ‌های گرم با سفید استفاده کنید. سفید جزو رنگ‌های خنثی است که با سایر هماهنگی خوبی دارد و می‌تواند به‌عنوان یک مکمل در کنار رنگ‌های دیگر قرار گیرد. به‌عنوان‌مثال، افزودن رنگ قرمز یا صورتی به‌عنوان نماد عشق و هیجان به دکور سفید آشپزخانه عروس، فضا را گرم کرده و با کابینت‌های سفید، نمایی رمانتیک و دلنشین ایجاد می‌کند.

8 ایده جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه عروس

۲ – تأثیر شیرآلات آشپزخانه در دکوراسیون خانه عروس

یک آشپزخانه را تصور کنید که با دکوراسیون مدرن و لوکس و آخرین استانداردهای روز اروپا طراحی شده باشد. در این فضا، در میان تمام اجزایی که در ذهن دارید، به جایگاه شیر ظرف‌شویی، با یک طراحی و قدیمی فکر کنید. این تصویر ذهنی به بهترین شکل تأثیر مثبت شیر ظرف‌شویی در چیدمان آشپزخانه را نمایان می‌سازد؛ بنابراین، مهم است که به همان اندازه که به‌ظاهر سینک ظرف‌شویی اهمیت می‌دهیم، به انتخاب و طراحی شیر ظرف‌شویی نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

۳ – صندلی اپن در طراحی آشپزخانه عروس

صندلی اپن یکی از اجزای بسیار کلیدی در دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌شود. اگر به دنبال ایجاد یک اثر باشکوه و به همراه حفظ تعادل در چیدمان آشپزخانه عروس هستید، می‌توانید انواع صندلی‌ها را که از موادی چون چوب، فلز یا چرم ساخته شده‌اند، در نظر بگیرید. ترکیب پایه‌های فلزی با رنگ طلایی و همچنین انتخاب رنگ‌های خنثی مانند سفید یا رنگ‌های جواهری از جمله سبز زمرد، از گزینه‌های جذابی است که در انتخاب صندلی اپن برای آشپزخانه عروس می‌توانید در نظر بگیرید. در صورت تمایل به ایجاد یک سبک متفاوت، انتخاب صندلی اپن یا چهارپایه می‌تواند یک ایده مناسب برای شما باشد.

۴- با انتخاب تم خاص متفاوت باشید

با انتخاب یک تم خاص، می‌توانید شخصیت خود را به یک شیوه متفاوت نشان دهید. این روزها، استفاده از تم خاص در هر نوع مراسمی رایج شده است. می‌توانید به دنبال تم‌های سنتی بروید و از جزئیات سنتی در جهیزیه خود استفاده کنید.

با قرار دادن یک گلیم رنگی در کف آشپزخانه، رومیزی سنتی و تزیین اپن به شیوه‌ای که با جزئیات سنتی هماهنگ باشد، طراحی جهیزیه خود را به شکلی جذاب و منحصربه‌فرد نشان دهید. از سوی دیگر، اگر وسایل خریداری شده برای آشپزخانه شما از نوع لوکس هستند، می‌توانید آن‌ها را باتوجه‌به تزیینات مدرن در آشپزخانه، به شیوه‌ای هماهنگ با وسایل سنتی قرار دهید. به‌این‌ترتیب، یک آشپزخانه لوکس و با طراحی منحصربه‌فرد خواهید داشت.

8 ایده جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه عروس

۵- بهترین شیرآلات آشپزخانه عروس

بهترین شیر ظرف‌شویی برای آشپزخانه عروس، نه‌تنها باید دارای کیفیت و استانداردهای بالایی باشد، بلکه باید نیاز به یک طراحی زیبا و هماهنگ با سایر اجزای آشپزخانه دارد. به‌طورکلی، انواع شیرآلات ظرف‌شویی به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

· شیر ظرف‌شویی ثابت

· شیر ظرف‌شویی شاوری

· شیر ظرف‌شویی تاشو

شیرآلات آشپزخانه از برندهای معتبری مانند:

· شیرآلات ظرف‌شویی شودر

· شیرآلات ظرف‌شویی ویسن‌تین: تحت لیسانس کشور ایتالیا با طراحی زیبا و آبکاری باکیفیت

· شیرآلات آشپزخانه الپس: تحت لیسانس کشور اسپانیا

این شیرآلات بهداشتی، نه‌تنها دارای طراحی زیبا و متناسب با سبک‌های مدرن و کلاسیک هستند، بلکه از کیفیت فوق‌العاده‌ای نیز برخوردارند. شایان‌ذکر است که شیرآلات نوبیلی ایتالیا با کارتریج‌های مخصوص نوبیلی تجهیز شده‌اند که این کارتریج‌ها به طور جداگانه از بیست سال گارانتی و خدمات پس از فروش مادام‌العمر برخوردارند.

6- تغییر دیوار پشت ظرف‌شویی

تغییراتی که می‌توان در یک آشپزخانه اعمال کرد، اغلب با تمرکز بر لوازم‌خانگی، ابزارها و وسایل آشپزی انجام خواهد شد و دراین‌بین، متأسفانه دیوارها نادیده گرفته می‌شوند. اما از آنجا که ما عادت داریم به‌دور خود نگاه کنیم و اطرافمان را ببینیم، تغییر در دیوارها می‌تواند تأثیر زیادی در زیبایی و دکوراسیون آشپزخانه داشته باشد.

یکی از نقاط مهم، دیوار پشت سینک ظرف‌شویی است. این دیوار معمولاً یکی از نقاط مهم آشپزخانه بوده و تأثیر زیادی در ظاهر شیرآلات آشپزخانه دارد. برای بهبود ظاهر و مرتب‌کردن این بخش یا حتی تمامی دیوارهای بین کابینت‌ها، می‌توانید از دیوارپوش‌های چند لایه، کاشی‌های چسبی یا رنگ‌های مخصوص آشپزخانه استفاده کنید.

7- انتخاب وسایل کوچک

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، توجه به انتخاب لوازم کوچک با ابعاد کم، می‌تواند به بهینه‌سازی فضا در آشپزخانه شما کمک کند. به‌جای یخچال سایدبای‌ساید، به دنبال یک مدل دو درب با عرض کمتر بگردید. انتخاب یک فر گاز با اجاق داخلی به‌جای واحدهای جداگانه اجاق‌گاز، نه‌تنها فضا را بهینه می‌کند؛ بلکه توجه به جزئیات مهمی نظیر اندازه، کارایی را بیشتر می‌کند.

8- جزیره در آشپزخانه عروس

برای ایجاد یک جزیره آشپزخانه ساده، نیازی به فضای بزرگ ندارید. در یک آشپزخانه کوچک می‌توانید یک جزیره ساده را برای تهیه غذا یا حتی به‌عنوان یک میز ناهارخوری مورد استفاده قرار دهید. این جزیره می‌تواند کاربردی و زیبا باشد و درعین‌حال، به ایجاد یک فضای کارآمد در آشپزخانه کمک کند.

سخن پایانی

بعد از خرید جهیزیه، تزیین و چیدمان آن در خانه عروس و داماد، جزو مسائل محبوب بسیاری از ما محسوب می‌شود و دوست داریم این فرایند را به بهترین شکل ممکن انجام داده و خانه خود را با جلوه‌ای زیبا و دلنشین تزیین کنیم.

چیدمان آشپزخانه عروس به‌عنوان یک بخش اساسی با اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا حجم وسایل زیادی در این قسمت از خانه وجود دارد و تزیین آن باید به نحوی باشد که آشپزخانه به‌طورکلی به نظر شلوغ و ناخوشایند نیاید. به طور کلی شیر آب تاثیر زیادی در چیدمان آشپزخانه دارد و قیمت شیرآلات می تواند متفاوت باشد.

مطالب مشابه را ببینید!