مجله تاپ‌ناز‌

همه چیز درباره سبک دکوراسیون مونوکروماتیک + تصاویری از این نوع چیدمان

در این مطلب شما را با نوعی از چیدمان و دکوراسیون آشنا می کنیم که برای فضای کوچک بسیار مزایا دارد و باعث بزرگ جلوه دادن فضای کوچک می شود و با استفاده از یک رنگ در طیف های همان رنگ می تواند باعث دو برابر شدن زیبایی منزل شما گردد.

طراحی منازل و چیدمان آن بسیار مهم است و در این بخش هم یکی از سبک های دکوراسیون داخلی را به شما معفری می کنیم.

اگر ساختمانی بر اساس اصول مهندسی ساخته شود ولی طراحی دکوراسیون آن بر اساس طرح های نوین و جدید نباشد زیبایی و جلوه بصری نخواهد داشت و نمی تواند چشم گیر باشد. پس در نتیجه می توان به اهمیت طراحی و سبک طراحی پی برد.

سبک دکوراسیون مونوکروماتیک

دکوراسیون سبک مونوکروماتیک

طراحی دکوراسیون بر اساس طرح های متنوع انجام می شود و طراحان بر اساس سلیقه صاحب خانه اقدام به زدن طرح می کنند. طراحی دکوراسیون مونوکروماتیک یا تک رنگ یکی از طرح هایی است که سلیقه های خاص آن را قبول می کنند. سبک مونوکروماتیک یکی از سبک های راحت و آسان تر نسبت به دیگر طراحی های داخلی است و از طریق برقراری تعادل در کنار هم قرار دادن اشیا هم رنگ ایجاد می شود. باید بدانید که در این سبک طراحی از یک رنگ در طیف های مختلف صورت می گیرد و این انتخاب بر اساس روحیات فرد انجام می شود. سلیقه افراد متفاوت است و بعضی از آنان رنگ های شاد و پر انرژی را دوست دارند و بعضی از آنها هم رنگ های ملایم و سرد را می پسندند.

سبک دکوراسیون مونوکروماتیک

یکی از روش های ساده که می توانید از آن باری ایجاد یک فضای سرشار از هارمونی استفاده کنیدف دکوراسیون مونوکروماتیک است. این رنگ برای محیط های کوچک استفاه می شود و با استفاده از طیف های یک رنگ می توان محیط را بزرگ تر از آن چه که هست نشان داد.

نکته : واژه مونوکروماتیک به معنی تک رنگ می باشد. در نظر داشته باشید که این واژه در دکوراسیون داخلی به معنی استفاده از یک رنگ در طیف های تیره تا روشن همان رنگ می باشد.

 

سبک دکوراسیون مونوکروماتیک

افزودن چاپ و بافت

یکی از بخش های جاب و جذاب این نوع از دکوراسیون افزودن بافت و چاپ است. بافت ها می توانند به فضای اتاق شما زیبایی ببخشند و ساه روشنی در تمام وسیله ها ایجاد کنند. برای این کار می توان از کوسن ها و فرش های دست بافت استفاده کرد. چاپ های تک رنگ هم جلوه خوبی به فضا می دهند .می توانید با استفاده کردن از رنگی خنثی مانند سفید و یا سیاه زیبایی را دو چندان کنید و اتاق را زنده تر از قبل نشان دهید.

سبک دکوراسیون مونوکروماتیک

این نوع سبک دکوراسیون برای خیلی از افراد پسندیده نیست و بسیاری از افراد این نوع از دکورسیون را به سادگی می شناسند ولی بعضی از افراد معتقد هستند که این نوع طراحی با استفاده از یک رنگ در طیف های مختلف می تواند در عین سادگی بسیار جذاب باشد.

 

سبک دکوراسیون مونوکروماتیک سبک دکوراسیون مونوکروماتیک سبک دکوراسیون مونوکروماتیک سبک دکوراسیون مونوکروماتیک سبک دکوراسیون مونوکروماتیک

مطالب مشابه را ببینید!