مجله تاپ‌ناز‌

رابطه جنسی قبل از ازدواج (نکات و مسائل ویژه)

رابطه جنسی قبل از ازدواج

اگر درست بودن رابطه جنسی پیش از ازدواج برای شما هم سوال شده است. خوب است بدانید جواب این سوال با در نظر گرفتن شخصیت فرد و شرایط اجتماعی که او در آن زندگی میکند، پاسخ به این سوال تفاوت های اساسی ممکن است داشته باشد. شما در جامعه امروزی ممکن است خیلی شاهد رابطه جنسی قبل از ازدواج باشید.

کمتر کسی پیدا میشود که به روش سنتی ازدواج کند و تقریبا همه افراد قبل از ازدواج به شناختی از طرف مقابل خود میرسند. اما اگر فردی از این مسائل اطلاعات کافی نداشته باشد ممکن است در طول این رابطه آسیب ببیند. در این مطلب با ماه همراه باشید تا رابطه جنسی قبل از ازدواج را با هم برسی کنیم. این موضوع به عوامل زیادی بستگی دارد و لزوم فهمیدن درستی رابطه قبل از ازدواج، برسی آن از جنبه های مختلف است.

کارشناسان این حوضه هم هر کدام نظر متفاوتی در این باره دارند. اما کار درست این است که شرایط فرهنگی و اعتقادی فرد را در نظر گرفته و رابطه جنسی را از دیدگاه خود او برسی کنیم. پاسخ قطعی برای همه افراد در خصوص موفقیت یا عدم موفقیت زندگی زناشویی با داشتن رابطه جنسی وجود ندارد. شما نباید از نقش فرهنگ در خصوص تصمیم گیری های مختلف هم غافل شوید.

نگاهی که جوامع گوناگون به رابطه جنسی قبل از ازدواج دارند متفاوت است. خودتان میدانید که این امر در جوامعی، مثل جوامع غربی، کاری کامل پذیرفته شده است و آن را واجب میدانند، اما در جامعه ایران این موضوع نکوهش میشود. هنوز هم در نظر گرفتن کل جامعه موضوع را خیلی کلی میکند. به خانواده ها نگاه کنید. خانواده های ایرانی هستند که با داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج مخالفتی ندارند و گروهی دیگر کلا آن را رد میکنند.

تا اینجا متوجه شدید که رابطه جنسی قبل از ازدواج واقعا به شرایط فرد بستگی دارد. در ادامه این موضوع را در جامعه ایرانی بیشتر برسی میکنیم. توجه داشته باشید با این که این کار یک تصمیم شخصی است، بر روی آینده شما تاثیرات زیادی میگذارد و باید در آن خیلی دقت کنید.

رابطه جنسی قبل از ازدواج

علت ایجاد رابطه جنسی قبل از ازدواج

پشتوانه جامعه ایرانی دین اسلام است و اگر فردی که در این جامعه زندگی میکند، رابطه جنسی قبل از ازدواج داشته باشد ممکن است دردسرهای زیادی را تجربه کند. همه این مشکلات برای دخترهای جامعه دوبرابر است. قانون حمایتی از دختری که این رابطه را برقرار کرده نمیکند و مردانی که به این رابطه وارد شدند هم بدنام شده و نکوهش میشوند. با این وجود بعضی از دخترها برای این که شخصیت جنسی طرف مقابل خود را کشف کنند وارد این رابطه میشوند.

اما موارد زیادی هست که همان مرد نمیتواند قبول کند که طرف مقابلش قبل از رابطه ای که الان با او دارد رابطه دیگری داشته و به نظرش زن مناسب ازدواج نباید قبل از ازدواج هیچ رابطه جنسی در هیچ سطحی داشته باشد. این تضاد فرهنگی را در بسیاری از مردان ایرانی میتوانید مشاهده کنید. شما به عنوان مرد یا زنی که میخواهید این رابطه را تجربه کنید، باید به صورت دو طرفه حق تجربه این رابطه را به طرف مقابل هم بدهید.

با این کار به درک متقابل جنسی میرسید و بر اساس شرایط فردی و اعتقاد و شرایط خانواده میتوانید تصمیم بگیرید و ترس و اضطرابی در این خصوص نداشته باشید. یکی از نشانه های بلوغ فکری رسیدن به درک مشترک از موضوعات جنسی است. در این شرایط است که فرد مسئولیت تصمیمی که گرفته را قبول میکند و عاقلانه آن انتخاب را انجام میدهد. جوانان در این خصوص دو دسته میشوند، عده زیادی برای پیدا کردن جواب به سراغ تجربه میروند. عده ای دیگر به برسی نظر کارشناسان این حوزه میپردازند. اما به این نکته توجه کنید که اگر قرار است کاری برگشت ناپذیر انجام دهید، حتما باید با مشاور روانشاس مشورت کنید.

در ادامه مواردی را که باعث تن دادن فرد به رابطه جنسی قبل از ازدواج میشود را برسی میکنیم. این موارد را به خوبی برسی کنید، شاید نشانه های آن را در خود یا اطرافیانتان ببینید. اما از این نکته هم غافل نشوید که رابطه جنسی قبل از ازدواج، دید عمومی یکسانی ندارد، همه به این رابطه یک جور نگاه نمیکنند و با این که شخصی است اما فرهنگ محل زندگی تاثیر زیادی روی آن دارد.

رواج زیاد رابطه جنسی قبل از ازدواج

قبل از این که به درست یا غلط بودن این کار فکر کنید. در نظر بگیرید اینکه همه این کار را انجام میدهند دلیل خوبی برای انجام این کار نیست. شما شخصیتی جدا و با تفکری جدا هستید و باید خودتان بدون توجه به کاری که بقیه افراد میکنند تصمیم بگیرید. بعد از این مورد توجه کنید که همه لزوما این کار انجام نمیدهند و گروهی فقط به نظر میرسد که در حال انجام این کار هستند. تحقیقات نشان داده که حدودا نصف نوجوانان رابطه جنسی قبل از ازدواج دارند و این به این معنا هست که نصف دیگر این کار را انجام نمیدهند. شما نباید از طریق فیلم ها و سریال هایی که میبینید این مسئله را قضاوت کنید.

به خاطر این که موضوعات پیرامون رابطه جنسی و روابط شدید عاطفی باعث شروع خوب محصول میشود، شما در فیلم ها و سریال ها آن را بیش از حد معمول و جوری که واقعا نیست مشاهده میکنید. با این که چیزی که به شما نشان میدهد گاها خوب به نظر رسیده و باعث فعال شدن حس هیجان و کنجکاوی در فرد میشود. در نهایت میخواهید آن ها را امتحان کنید اما حواستان باشد بیشتر چیزی که به شما نشان میدهند، دروغی بیش نیست. صحنه های روابط جنسی در فیلم ها با برنامه ریزی دقیق انجام شده و مدل هایی که این کار را میکنند علاوه بر گریم و آرایش کارهای زیاد دیگری هم روی آنها برای جذاب تر دیده شدن این روابط انجام میشود.

چیزی که شما میبینید واقعی نیست و با هدف سرگرم کردن افراد یا حتی عادی کردن رابطه قبل از ازدواج ساخته میشوند. خیلی کم پیش می آید که هدف اصلی سازنده محصول تصویری، ارزش ها، اهداف و احساسات درونی افراد باشد. چرخیدن زندگی حول محور رابطه جنسی یک دروغ بزرگ است.

 مطلب مشابه: پیش قدم شدن در رابطه جنسی | روش های تحریک کردن شوهر برای لذت بخش شدن

تصوری غلط از لذت بخش بودن این رابطه

با یک برسی ساده شاید خودتان هم به این درک برسید که لذت بردن از رابطه جنسی قبل از ازدواج واقعا چیزی نیست که شما میخواهید و از آن لذت میبرید، بلکه بیشتر چیزی است که لذت بخش به شما نشان داده اند. بیشتر دخترها از این رابطه لذت نبرده اند و این رابطه فیزیکی را غیر رمانتیک، زودهنگام و ناخوشایند میدانند. بعد از انجام این کار بسیاری از افراد احساس پوچی میکنند و این حس در فرد به وجود می آید که از او سو استفاده شده است و برای خودش احساس تاسف هم میکند.

خانم ها و مخصوصا دخترهای جوان دیدی بسیار متفاوت نسبت به سکسی با دخول کامل دارند. تحقیقات روانشناسان نشان داده که بهترین رابطه  جنسی رابطه ای است که از جنس زن شوهری باشد. زیرا آنها سوگند عشق و امنیت خوانده اند و بر خلاف رابطه جنسی قبل ازدواج که آینده آن معلوم نیست  به کجا میرسد. میتوانیم رابطه جنسی را به آتش تشبیه کنیم، هردوی آنها شگفت انگیز، قدرمتند و با اهمیت بوده و به همان اندازه هم خطرناک میباشند.

آتش کنترل شده لذت بخش است اما وقتی که از کنترل خارج میشود باعث ویرانی و آسیب های بیشمار خواهد شد، درست مثل رابطه جنسی. رابطه زناشویی بعد از ازدواج صمیمیتی وفادارانه و همراه با تعهد سازنده دارد. اما قبل از ازدواج این کار بسیار تو خالی بوده و کم پیش می آید که هردو طرف از آن رضایت داشته باشند. دخترانی که از این لذت زودگذر قبل از ازدواج لذت میبرند، در آینده و بعد از این که همه چی تمام شد، دردی دراز مدت را تجربه خواهند کرد. این درد ممکن است مشکلات روانی زیادی را به همراه آورده و به انزوای اجتماعی یا حتی به افکاری مثل خودکشی منجر شود.

حس خوب بعد از رابطه جنسی قبل از ازدواج

اگر فکر میکند که این کار باعث میشود حس جذاب بودن و یا دوست داشتنی بودن بکنید باید بگوییم که این حس واقعی نیست، شما اصلا نیازی به رابطه جنسی برای داشتن این حس ندارید. مردها در بعضی مواقع حرف های خوبی میزنند با هدف این که شما احساس خوبی پیدا کنید. از اندام و لباس هایتان تعریف میکنند تا به این کار آنها واکنشی که میخواهند نشان دهید.

این اتفاق خصوصا در دخترهایی تاثیر دارد که احساس میکند پدر خودشان آنها را دوست ندارد و محبت کمی از طرف خانواده به آنها شده است. مردها برای داشتن یک رابطه جنسی حتما لازم نیست که عاشق یک دختر باشند یا حتی فکر کنند که او جذاب است. برای این که حس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید میتوانید کارهای دیگری انجام دهید. کارهایی نظیر رفتن به یک تیم ورزشی یا یک باشگاه یا پیدا کردن یک اکیپ برای تفریح کردن یا انجام کارهای داوطلبانه، ورزش کردن و داشتن دوستی های عمیق با افراد و ارتباط بیشتر با والدین، حتی پذیرفتن مسئولیت یک حیوان خانگی هم میتواند کمک کننده باشد. زیبای زن ها میتواند به خاطر شخصیتی که دارند باشد نه برای رابطه جنسی قبل از ازدواج.

مطلب مشابه: تاثیر رابطه جنسی بر بدن از نظر علم چیست؟ تاثیر بر روی سلامت بدن

مطالب مشابه را ببینید!