رابطه داشتن شوهر میانسال با چندین دختر دانشجو!!!

رابطه داشتن شوهر میانسال با چندین دختر دانشجو!!!

 

پاسخ مشاور ازدواج در مورد زنی که شوهرش با دختران دانشجو رابطه دارد!

سوال کابر :

خانمی پنجاه ساله هستم. 3 فرزند بزرگ دارم. حدود یک سال است که متوجه شدم شوهرم با چند دانشجوی جوان رابطه های غیرمتعارف دارد. خواستم طلاق بگیرم، بچه هایم مانع شدند. افسردگی گرفته ام و طاقت ندارم. در ضمن هر دو کارمند هستیم.

 

پاسخ کارشناس :

مخاطب محترم! شرایط سختی را تجربه می کنید. بعد از چند سال زندگی مشترک و پشت سر گذاشتن سختی ها و بی ثباتی های اوایل زندگی، حالا که می خواهید نتیجه زحمات خود را ببینید، با چنین بحرانی مواجه شده اید. خیانت زناشویی یکی از مقوله هایی است که به زوج درمانی نیاز دارد یعنی هم زن و هم شوهر باید از خدمات مشاوره ای بهره ببرند و البته در این روند راهکارهایی به هر دو ارائه می شود اما برای کاهش فشار روانی و تصمیم گیری بهتر چند توصیه ارائه می کنیم.

 

در تصمیم خود بازنگری کنید

ظاهرا در ابتدا تصمیم شما بر جدایی و طلاق بوده است، اما بچه ها مانع این تصمیم شده اند. این نکته نشان می دهد که بچه ها به ارتباط با شما نیاز دارند و شما در نقش مادر موفق بوده اید و قطعا با رفتن شما از زندگی، فرزندانتان آسیب جدی می بینند؛ بنابراین بهتر است دوباره به تصمیم خود بر ماندن در کنار اعضای خانواده دقت کنید. گاهی تصمیم های ما از روی اجبار و فشار اطرافیان است که باعث می شود هم نتوانیم با شرایط جدید خود را سازگار کنیم و هم مسئولیت تصمیم خود را بپذیریم. بهتر است تصمیم گیرنده نهایی خودتان باشید؛ یعنی دوباره به تصمیم خود فکر کنید؛ آیا با بررسی تمام امتیازات و آسیب ها باز هم در این زندگی می مانید؟ این بار بدون توجه به قضاوت های مردم و بدون فشار اطرافیان با یک ارزیابی جامع و آگاهی از پیامدهای تصمیم خود، انتخاب کنید. آیا با وجود چنین رویدادی، در زندگی خواهید ماند یا نه؟ این یعنی تصمیم گیری درست و از این به بعد جمله خود را این گونه تغییر دهید: می خواستم جدا شوم اما خودم تصمیم گرفتم بمانم! آن وقت پای سختی های آن هم خواهید ماند.

 

بیشتر بدانید : مردان به چه دلیلی در زندگی زناشویی خیانت می کنند؟

 

شرایط جدید خود را بپذیرید

اولین قدم برای مقابله با چنین بحرانی، پذیرش این مسئله و پرهیز از انکار این موضوع در زندگی مشترک است. یعنی به جای این که با خود بگویید: نه، من باورم نمی شود، چرا با من؟ با خود بگویید: این مسئله ای است که در حال حاضر پیش آمده و من بهتر است راه مقابله درست با آن را بیابم.

 

روش های مقابله درست را بیاموزید

حال که تصمیم شما بر ادامه زندگی است، قطعا دوست ندارید با یک زندگی سرد و بی روح مواجه باشید و به نظر نمی آید قصدتان از ادامه زندگی فقط تحمل شرایط فعلی باشد؛ بنابراین زندگی خود را سر و سامان دهید و برای مقابله درست با مشکلات آماده شوید. انتقام گیری، سردی، خشم و کینه ورزی تنها شما را در شرایط منفی و افسرده نگاه خواهد داشت و اجازه تغییر شرایط را به شما نخواهد داد.

 

افکار منفی خود را کنترل کنید

برخی خانم ها پس از مواجهه با خیانت همسرانشان، شروع به سرزنش خود می کنند و تمام گذشته خود را زیر سوال می برند. گاهی خود را مقصر می دانند و ریشه این مسئله را کوتاهی های خود می دانند و گاهی از رفتارهای درست مثل مهربانی، گذشت، مسئولیت پذیری و… احساس پشیمانی می کنند و رفتار انتقام گیری در پیش می گیرند. حال روانی خود را با مشغول شدن به افکار منفی و پرداختن به گذشته آشفته نکنید. هر گاه دچار اندیشه ورزی منفی شدید از خود بپرسید: پرداختن به این افکار چه سودی به حال تان دارد؟ جز آن که انرژی روزانه شما که می تواند به شکلی مفید و اثر بخش صرف حل مسئله تان شود، هزینه افکار منفی و کینه ورزی می‌شود. بنابراین با پرهیز از بیکاری و تنهایی افکار منفی خودرا محدود کنید.

 

همسرتان را ببخشید

برای عبور از آشفتگی روانی و پیدا کردن آرامش تا زمانی که این رفتار همسرتان را نبخشید، حال روانی شما آرام نخواهد گرفت. اگر چه کنار آمدن با این مسئله زمان می‌برد، اما انتظار می رود در صورت تصمیم آگاهانه بر ادامه زندگی، پس از مدتی (حدود یک سال) فرد به روند تقریبا عادی زندگی خود برگردد و سعی کند تعارضات و نا آرامی های روانی خود را حل کند و تصمیم جدی بر بهبود روحیه خود و ترمیم رابطه آسیب دیده بگیرد و از قرار دادن خود در بن بست و درماندگی پرهیز کند. برای این که بتوانید از رفتار همسرتان بگذرید توصیه می شود، این رفتار همسرتان را از کل شخصیت او جدا کنید؛ یعنی وقتی در مجموع او را ارزیابی می کنید این مسئله را به عنوان یک خطا و رفتار منفی جدا کنید و رفتار های مثبت و ویژگی های خوب او را که تا کنون در کنار او تجربه کرده اید، جداگانه در نظر بگیرید تا بتوانید این رفتار او را کم کم ببخشید و روابط عادی خود را از سر بگیرید. قطعا همسرتان ویژگی های خوبی هم داشته که باعث شده، تا کنون در کنار او بمانید پس تلاش خود را بر بهبود رابطه قرار دهید و تصمیم جدی در تغییر رفتار و افکار خود برای به دست آوردن آرامشی که حق شماست اتخاذ کنید. در این مسیر حتما از یک مشاوره زناشویی کمک بگیرید.

 

مطالب مشابه را ببینید!