راز تناسب اندام نیوشا ضیغمی و محمدرضا گلزار

نیوشا ضیغمی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بازیگران محبوب و سوپراستار سینما محمدرضا گلزار و نیوشا ضیغمی چه سبک زندگی برای سلامت و تناسب اندام خود انتخاب کرده و دنبال می کنند.

این فکر که شاید شخصیت های مهم سینما و رسانه زندگی و حتی برنامه غذایی عجیبی دارند شاید درست نیاشد اما اینکه انها بهتناسب اندامشان مانند همه انسان های دیگر اهمیت خواصی میدهند اشتباه نیست.
 کتر سعید ساسانی، متخصص طب ورزشی و تغذیه، عضو کمیته پزشکی فدراسیون جهانی بدنسازی (IFBB) و دبیر کمیته پزشکی فدراسیون آسیایی تناسب اندام و بدنسازی (AFBF) برنامه تناسب‌اندام چند چهره سینمایی و ورزشی را تنظیم کرده است. او اهداف هر یک از این افراد و البته برنامه غذایی و ورزشی آنها را توضیح می‌دهد و در پایان یک برنامه چربی‌سوزی برای خوانندگان ایده‌آل درنظر گرفته تا با دنبال کردن آن اندامی متناسب و سالم داشته باشند.
هدف ورزشکاران و هنرمندان متفاوت است
ورزشکاران برای کسب مهارت‌های بیشتر و آمادگی بالاتر در ورزش، تمرینات بدنسازی و رژیم‌های غذایی را دنبال می‌کنند؛ درصورتی‌که چهره‌های هنری به‌دنبال هدف دیگری هستند. در واقع اولین معضل چهره‌های هنری این است که هنگام فیلمبرداری نمی‌توانند برنامه ورزشی و تغذیه مناسبی را دنبال کنند و درنتیجه ممکن است دچار اضافه وزن و چاقی شوند یا تناسب‌اندام‌شان به هم بخورد.
به همین دلیل از پایان فیلمبرداری به متخصص مراجعه می‌کنند تا با دنبال کردن رژیم و برنامه‌هایی که گاهی اوقات سفت و سخت هستند، به تناسب‌اندام و وزن مناسب برسند. مهرداد پولادی، فوتبالیست و مسلم دارابی، از چهره‌های قوی‌ترین مردان ایران از جمله ورزشکارانی هستند که برنامه‌های مرا دنبال کرده‌اند اما چند چهره هنری هم نسبت به تناسب‌اندام‌شان اهمیت می‌دهند که بهتر است با برنامه‌های‌شان آشنا شوید.
محمدرضا گلزار
برنامه غذایی و تناسب‌اندام محمدرضا گلزار
حدود هفت سال پیش با محمدرضا گلزار آشنا شدم. ارتباط ما در ابتدا به تنظیم برنامه‌های ورزشی و تغذیه‌ای مربوط می‌شد اما در حال حاضر به دوستی عمیقی تبدیل شده که تا به امروز ادامه دارد. گلزار از کودکی به ورزش علاقه‌مند بوده و اسکی را از دوران کودکی دنبال می‌کند و البته جزو والیبالیست‌های حرفه‌ای است.
دلیل مراجه گلزار چه بود؟
زمانی که گلزار به من مراجعه کرد مشکلش این بود که در زمان فیلمبرداری نمی‌توانست برنامه غذایی و تناسب‌اندام را دنبال کند، بدنش از فرم خارج می‌شد و فشردگی کار او را از برنامه ورزشی‌اش دور می‌کرد.  در نتیجه می‌خواست بدنش همچنان روی فرم باشد. بهترین راه برای فرم‌دهی سریع بدن شروع تمرینات بدنسازی و دنبال کردن رژیم سفت و سخت غذایی است که گلزار به کمک آن توانست به هدفش برسد. او یکی از با اراده‌ترین افرادی است که تا به حال دیده‌ام.
گلزار چه برنامه ای را برای تناسب اندام دنبال می کند؟
او هر روز به باشگاه می‌رود و تمرینات بدنسازی را دنبال می‌کند. هدف گلزار در حال حاضر حجم سازی نیست، بلکه می‌خواهد اندامی متناسب داشته باشد. در پایان تمرینات 40 دقیقه تا یک ساعت بر روی تردمیل تمرینات هوازی را انجام می‌دهد. این کار به چربی‌سوزی کمک می‌کند، یعنی در ابتدا عضله‌سازی و سپس برنامه چربی‌سوزی را دنبال می‌کند و مدت زمان برنامه روزانه او دو تا دوساعت و نیم است که گاهی فشرده‌تر شده و شش روز در هفته باجدیت دنبال می‌شود.
سبک رژیم او چگونه رژیمی است؟
رژیم غذایی گلزار شامل غذاهای آبپز و کبابی و سبزیجات مختلف است و به مقدار مجاز می‌تواند از نان و هیدرات‌های کربن استفاده کند. این رژیم معمولا تا دو ماه بعد از پایان دوره فیلمبرداری دنبال می‌شود تا بدن روی فرم بیاید و بعد از آن می‌تواند برنامه‌اش را سبک‌تر کند.
نیوشا ضیغمی
نیوشا ضیغمی و یک سبک زندگی سالم
نیوشا ضیغمی چهره دیگری است که به تناسب‌اندام و انتخاب رژیم غذایی سالم اهمیت می‌دهد. او از غذاهای فست‌فود استفاده نمی‌کند، میوه و سبزیجات فراوانی در برنامه غذایی‌اش وجود دارد، چای را بدون قند می‌نوشد و در مجموع به رژیم غذایی‌اش توجه زیادی دارد. با این وجود مدت زمانی که در گروه فیلمبرداری است باید تابع وضعیت تغذیه‌ای گروه باشد و نمی‌تواند رژیم غذایی معمولش را دنبال کند.
از این رو بعد از پایان دوره فیلمبرداری رژیم غذایی مناسب و ورزش منظمی را درپیش می‌گیرد. در حال حاضر مرتب ورزش می‌کند و هر روز عصر‌ها برای ورزش به یک باشگاه بدنسازی در شمال‌غرب تهران می‌ورد.
برنامه رژیم غذایی نیوشا ضیغمی شامل مواد پروتئینی مانند گوشت و مرغ، میوه و سبزیجات است و نان، برنج، چربی و سرخ‌کردنی‌ها را مصرف نمی‌کند، ضمن اینکه من و نیوشا ضیغمی در زمینه دیگری هم با یکدیگر همکاری داریم و در هفته‌ چند روز در بخش لاغری و تناسب‌اندام کلینیک زیبایی او مشغول به کار هستم.
نکته: توصیه می‌شود روش طبخ مواد غذایی به صورت آبپز و کبابی باشد تا کالری کمتری به بدن برسد.
رژیم در کنار ورزش
رژیم کاهش وزن بدون ورزش و انجام مناسب و مداوم حرکات ورزشی کارایی ندارد. با ورزش بدن متناسب‌تر می‌شود و توقفی در کارایی رژیم پیش نمی‌آید، پس در کنار این رژیم حتما ورزش کنید.
بهتر است افرادی که رژیم چربی‌سوزی را دنبال می‌کنند ورزش‌های هوازی را در برنامه‌شان داشته باشند. ورزش با تردمیل و دستگاه اسکی فضایی جزء تمرینات هوازی هستند.
یک برنامه غذایی مناسب برای سوزاندن چربی ها
این برنامه برای افرادی مناسب است که اضافه‌وزن دارند و می‌خواهند به کمک رژیم غذایی به چربی‌سوزی برسند.
مناسب ترین صبحانه:
یک تا دو عدد سفیده تخم‌مرغ آبپز، یک تا دو قطعه نان کوچک، یک لیوان شیر کم‌چرب
یک میان وعده خوب برای صبح  
(ساعت 10 تا 11): دو نوع میوه فصل
باید دقت کنید که بعضی میوه‌ها شیرین‌تر هستند و قند و کالری بالاتری دارند. اگر چربی‌های بدن شما زیاد است از میوه‌های شیرین مانند هندوانه، موز و انگور استفاده نکنید یا مصرف آنها را به حداقل برسانید.
ناهار رژیمی و چربی سوز :
200 تا 250 گرم گوشت، مرغ یا ماهی که به صورت کبابی یا آبپز طبخ شده است، مقدار خیلی کمی برنج (چهار تا پنج قاشق) و سه تکه نان، سالاد بدون سس و ماست کم‌چرب
البته بهتر است سالاد را به‌عنوان پیش‌غذا مصرف کنید و قبل از مصرف سایر مواد غذایی وعده ناهار، سالاد بخورید.
عصرانه مناسب و رژیمی:
یک ماده غذایی پروتئینی مانند یک تکه فیله‌مرغ یا نصف تن ماهی بدون روغن همراه با دو عدد خیار یا چهار برگ کاهو
شام:
مانند وعده ناهار شامل مواد غذایی حاوی پروتئین و ترجیحا نان و برنج به میزان کمتری مصرف شود.
منبع : زندگی ایده آل /ن
مطالب مشابه را ببینید!