مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای انتخاب لباس طبق فرم بدن و همچنین رنگ پوست به صورت اصولی

نکات اصولی و راهنمای انتخاب لباس

از اصلی ترین و اساسی ترین عوامل زیبایی انسان ها میشود به لباسی که میپوشند اشاره کرد. برای همین انتخاب لباس هایی که شما را زیبا تر جلوه بدهد بسیار اهمیت دارد. انتخاب لباس برای کسانی که تناسب اندام خود را از دست داده اند دشوار است. باید لباسی انتخاب کنند که اشکالات ظاهری اندامشان را کمتر نشان دهد. امروزه لباس های متفاوت و متنوعی برای انواع اندام ها طراحی شده که کمک میکند مشکلات اندام ها را بپوشانید. در این مقاله به برسی نکات مهم انتخاب لباس مناسب میپردازیم.

رابطه فرم بدن با لباس

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که لباس زیبایی رو میپسندید اما بعد از پوشیدن آن دیگر زیبا به نظر نمیرسد. این موضوع به این دلیل اتفاق می افتد که این لباس برای فرم بدن شما مناسب نیست. برای خوش استایل و جذاب بودن شما باید فرم بدن خود را بدانید تا لباسی مناسب با آن انتخاب کنید. شناختن ترکیب رنگ ها و مد های روز بدون بلد بودن فرم بدن فایده ای ندارد.

آشنایی با انواع فرم بدن

با دانستن فرم بدن خود انتخاب لباس های مناسب بسیار کار آسانی است. این فرم مربوط به قد و وزن نیست و با نوع شکل بدن ارتباط دارد. شکل کلی اندام را میشود در گروه های مشخصی قرار داد. این که در کدام گروه قرار میگیرید نکته ای مهم برای انتخاب لباس است. این گروه ها شامل فرم مستطیلی، گلابی، ساعت شنی، سیب و مثلث برعکس میشود.

راهنمای انتخاب لباس طبق فرم بدن و همچنین رنگ پوست به صورت اصولی

بر اساس فرم بدن لباس مناسب را انتخاب کنید

لباس مناسب برای فرم مستطیلی

بدن افراد مستطیلی شکل از بالا تنه تا پایین تنه یکسان بوده و پیوستگی دارد. افراد دارای این فرم از دامن هایی به فرم A به همراه پیراهن های طوق دار استفاده میکنند. پیراهن مجلسی زنانه حلقه ای و همچنین آستین کوتاه برای این فرم بدن مناسب است. به سمت لباس های خیلی گشاد و استایل خیابانی نروید چون این جور لباس ها در فرم مستطیلی خوب به نظر نمیرسند.

به سراغ لباس هایی بروید که تمرکز بیشتری روی قسمت کمر بدنتان دارند تا باعث نزدیک تر شدن بدن شما به فرم ساعت شنی شود استفاده از دامن گشاد کمربند دار و تاپ تنگ سرشانه بزرگ توصیه میشود. اگر استخوان بندی درشت و قدی بلند دارید از لباس هایی استفاده نکنید که شما را درشت تر نشان دهد. سعی کنید با استفاده از شلوارهای تنگ و جذب توجه را به سمت پاهایتان ببرید. بدن مستطیلی شکل نیاز به ایجاد قوس و منحنی دارد و این کار با استفاده از لایه های بیشتر هنگام لباس پوشیدن و لباس هایی با یقه های باز برای به وجود آوردن قوس و منحنی در بدن و استفاده از رنگ های ملایم به جای رنگ های تند، پرهیز از استایل و سبک عجیب، استفاده از لباس یقه حاشیه دار و توری و داشتن کمربندی پهن و محکم و استفاده از کت برای استایلی زیبا بپوشید.

لباس مناسب برای فرم گلابی

فرم گلابی به صورتی است که پایین تنه پهن تر و عریض تر نسب به بالا تنه است. باید لباسی بپوشید که توجه را از لگن بردارد و به سمت بازو و کمر ببرد. این نوع افراد باید لباسی پهن در ناحیه لگن داشته که با سایز لگن هماهنگ باشد. دکلته و تاپ چین دار برای هماهنگی بالا تنه با پایین تنه توصیه میشود. دامن کوتاه A شکل همراه با شلوار دمپا گشاد و پیراهن های طرح دار، پایین تنه را از مرکز توجه برمیدارد و حواس را به سمت بالا تنه جذب میکند. شلوار جین تنگ و پیرهن گشاد بپوشید تا فرم بدن شما به ساعت شنی نزدیک شود.

پیراهن های مجلسی نیم تنه یا بلند بین بالا تنه و پایین تنه تعادل ایجاد میکند. برای فرم بدن گلابی خوب است لبه های دامن و شلوار پهن باشد تا تعادل به وجود بیاید. با استفاده از کفش های پاشنه بلند شکلی کشیده به پاها بدهید. دامن چاپی و شلوار تنگ، پایین تنه را مرکز توجه قرار میدهد لذا از آنها استفاده نکنید. توصیه میشود از رنگ های روشن در بالا تنه و از رنگ های تیره در پایین تنه استفاده کرده تا کنتراست هماهنگ شود. استفاده از کت کوتاه توصیه میشود. هرگز پیراهن های جذب را همزمان با شلوار های جذب نپوشید.

راهنمای انتخاب لباس طبق فرم بدن و همچنین رنگ پوست به صورت اصولی

لباس مناسب برای فرم ساعت شنی

اندام ساعت شنی پایین تنه و بالا تنه هماهنگی داشته و کمر آنها کوچک و باریک است. این فرم به عنوان متناسب ترین و بهترین فرم بدن شناخته میشود و در انتخاب لباس محدودیتی ندارند. هر سبک و مدلی برای این نوع بدن مناسب بوده و فقط در انتخاب رنگ باید دقت شود. کمرتان مهم ترین قسمت فرم بدنی شما بوده و استفاده از لباس هایی که باعث نمایش باریکی کمر میشوند را بپوشید. به سراغ آخرین مد لباس و لباس های زرق و برق دار بروید و میتوانید از این نکات برای انتخاب لباس هم استفاده کنید.

لباس های شل و گشاد باعث پنهان شدن بهترین ویژگی فرم بدنتان یعنی کمر میشود و از پوشیدن آنها خودداری کرده و به سراغ لباس های چسب بروید. استفاده از کمربند باعث بیشتر نشان دادن فرم شنی بدنتان میشود. همچنین دامن کمر بلند و شلوار جین تنگ پیشنهاد میشود. پارچه نازک و استایل سبک هم مناسب فرم بدنی شما است.

مطلب مشابه: راهنمای انتخاب لباس مجلسی برای خانمهای لاغر اندام

لباس مناسب برای فرم سیب

بیشتر وزن بدن در فرم سیبی شکل در قسمت بالا تنه است و هرچه به سمت پایین میروید باریک میشود. شما شانه هایی عریض تر از بقیه قسمت های بدن دارید. پس از دامن و شلوار کوتاه برای نشان دادن پاهایتان استفاده کرده و همرنگی هم رعایت کنید. از کمربند در قسمت باریک کمر استفاده کرده تا اندام شما فرم بهتری داشته باشد و همچنین بهتر است کمربند را کمی بالاتر از خط کمر ببندید. کت های طرح دار هم استایل مناسبی در این فرم بدن به وجود می آورند. دکلته و لباس مجلسی که بالا تنه لخت دارد برای این فرم بدن مناسب نیست.

برای نشان دادن کمری کوچک تر و کشیده تر دیده شدن ناحیه میانی بدن این نکات را در نظر بگیرید: رنگ تیره برای جاهایی که نمیخواهید دیده شود مناسب است. برآمدگی شکم با لباس گشاد پوشیده میشود. دامن کوتاه حواس را از قسمت میانی پرت میکند. استفاده از پیراهن یقه وی و لباس تک رنگ توصیه میشود. بوت های کوتاه و شلوار های جین گشاد باعث ایجاد خط باریکی از شانه به سمت پایین میشوند.

راهنمای انتخاب لباس طبق فرم بدن و همچنین رنگ پوست به صورت اصولی

لباس مناسب برای فرم مثلث برعکس

در این فرم بدن شانه پهن تر از کمر است پس باید روی شانه و دست تمرکز کرد. انتخاب لباس باید به گونه ای باشد که بین قسمت پهن فرم بدن با قسمت باریک آن تعادل برقرار شود. لازمه این کار باریک تر به نظر نرسیدن کمر نسبت به شانه است. به سراغ شلوار جین راسته به جای شلوار چین و چروک دار بروید. چون کمری باریک تر از عرض شانه هایتان دارید، دامن فون به همراه پیراهنی که فرم بدنی شما را زیباتر میکند بپوشید. پیراهن یقه وی شانه ها را باریک تر نشان میدهد. در صورت استفاده از لباس طرح دار برای پرت کردن حواس از شانه های عریض بهتر است طرح در قسمت پایین لباس باشد و قسمت بالایی آن ساده و بدون طرح بوده تا باعث جلب توجه نشود.

از دامن ماکسی و شلوار جذب با طرحی عمودی استفاده کنید و قسمت پایین تنه بهتر است رنگ هایی روشن داشته باشد. لباسی نپوشید که خط یا طول گردن را به نمایش میگذارد. به سمت سبک و استایلی بروید که کمر و میان تنه فرم بدنتان را پهن تر نشان بدهد. شلوار های دمپا گشاد و دامن های بلند برای این فرم بدن انتخاب بسیار مناسبی هستند. به سراغ شلوار فاق بلند، لباس بندی یا حلقه ای  و دامن چین و چروک دار پف پفی شکل نروید.

مطلب مشابه: 10 قانون طلایی برای انتخاب لباس بارداری

انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست

برای هماهنگی رنگ پارچه با رنگ چهره بهتر است اگر پوست شما تیره است به سراغ لباس هایی با رنگ روشن بروید. لباس های قهوه ای، مشکی و سرمه ای برای افراد با رنگ پوست تیره مناسب نیستند و بهتر است از رنگ های آبی روشن، خاکستری، کرم و صورتی استفاده کنید. اگر پوست روشنی دارید لباس روشن باعث روشن تر نشان دادن پوستتان میشود که خوب نیست.

رنگ های سبز و آبی و بنفش برای این افراد مناسب است. اما اگر موی روشن به همراه پوست خیلی روشن دارید به سراغ رنگ های تندی مثل قرمز و نارنجی بروید. و کسانی که پوست گندمی رنگ دارند آزادی استفاده از تمام رنگ های لباس را دارند ولی رنگ قهوه ای تیره زیاد برای آنها مناسب نیست و بژ، سرمه ای و سفید گزینه های خیلی مناسب تری هستند و باعث ایجاد هماهنگی و زیبایی خاصی بین رنگ پوست و رنگ لباس میشود.

راهنمای انتخاب لباس طبق فرم بدن و همچنین رنگ پوست به صورت اصولی

حرف آخر

برای همه فرم های بدن لباس های مناسبی هم پیدا میشود و هیچ فرم بدنی برتری کامل نسبت به باقی فرم ها نداشته و ندارد و با شناخت فرم بدنی خود و انتخاب درست لباس بر اساس فرم و همچنین انتخاب رنگ لباس هماهنگ با رنگ پوستتان میتوانید استایلی جذاب و زیبا داشته باشید. همچنین حواستان باشد که اندام یک عضو ثابت نبود و هر زمان میشود به فرم بدنی مورد نظر دست یافت.

مطالب مشابه را ببینید!