مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای خرید ادویه

استفاده از ادویه به‌عنوان چاشنی و طعم‌دهنده در تمام غذاهای سنتی و ایرانی کاربرد دارد. خرید ادویه به‌صورت عمده برای مراکزی همچون رستوران‌ها و عطاری‌ها بسیار مقرون‌به‌صرفه است. در ایران بازرگانی‌های زیادی در زمینه خریدوفروش انواع مختلف ادویجات فعالیت می‌کنند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان شرکت بازگانی افرا را نام برد. محصولات این شرکت به‌صورت خاص، ارگانیک و باکیفیت بالا تولید می‌شوند. این شرکت ادویه‌های ترکیبی را با فرمول خاص ایجاد می‌کند و به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

راهنمای خرید ادویه

انواع ادویجات

افراد قبل از خرید ادویه باید اطلاعاتی در مورد انواع ادویه‌جات و نحوه تولید آن‌ها کسب کنند. به‌طور کلی ادویجات یا طعم‌دهنده‌های غذا به دو گروه ادویجات پایه و ادویجات ترکیبی تقسیم‌بندی می‌شوند. ادویجات پایه، به آن دسته از طعم‌دهنده‌هایی اشاره دارد که بدون ترکیب با ادویه‌های دیگر و به‌صورت تک در پخت غذا به‌کار می‌روند.

انواع ادویه‌های پایه شامل زردچوبه، دارچین، فلفل سیاه، پودر پیاز، پودر سیر، فلفل قرمز، هل سبز، زنجبیل، آویشن، سماق، پاپریکا و پودر انبه می‌شوند. درحالی‌که ادویجات ترکیبی از ترکیب چند ادویه طبق یک فرمول خاص درست خواهند شد. بسیاری از شرکت‌های ادویه‌فروشی برای ترکیب ادویه‌ها باهم از فرمول‌های کاملا سلیقه‌ای استفاده می‌کنند.

خرید ادویه از شرکت بازرگانی افرا این مزیت را دارد که ادویه‌جات ترکیبی با استفاده از فرمول‌های خاص تولید شده‌اند. زیرا با کم یا زیاد شدن هر یک ادویه‌ها در فرمول‌های ترکیب این طعم‌دهنده‌ها کیفیت و حتی نوع طعم غذا تغییر خواهد کرد. ادویجات ترکیبی عبارتند از:

 • ادویه پلویی
 • ادویه کاری
 • ادویه مرغ و ماهی
 • ادویه قیمه
 • ادویه قرمه سبزی
 • ادویه گوشت
 • ادویه ماکارونی
 • ادویه جوجه کباب
 • ادویه همبرگر
 • ادویه سوسیس و کالباس
 • ادویه فلافل
 • ادویه ماست خیار
 • ادویه ترشی

شرایط ثبت سفارش ادویه در بازرگانی افرا

در بازرگانی افرا ادویه‌های باکیفیت و ارگانیک، فقط به‌صورت عمده با رستوران‌ها، تالارها، شرکت‌ها و سازمان‌ها معامله می‌شود. این مجموعه همواره در تلاش است با بالابردن کیفیت، سلامت و خدمات بسته‌بندی و ارسال سریع، رضایت مشتریان خود را دریافت کند. شرایط خرید ادویه و ثبت سفارش عمده ادویه‌جات در این شرکت شامل موارد زیر می‌شود:

 • درصورتی‌که مجموع سفارش مشتری به 100 کیلو برسد، قیمت ادویه‌ها به‌صورت یکصدکیلویی محاسبه می‌شود. درصورت رسیدن مجموع سفارش مشتری به یک تن، قیمت محصولات به‌صورت تناژ حساب خواهد شد.
 • مشتری که قصد دارد هزینه سفارش خود را به‌صورت چکی و اعتباری پرداخت کند، باید پرداخت 20 درصد از مبلغ فاکتور را به‌صورت نقدی انجام دهد. در چنین شرایطی مشتری می‌تواند مبلغ باقی‌مانده را پس از ارائه چک معتبر و اسناد موردنیاز در مهلت زمانی یک الی 2 ماه تسویه کند.
 • حداقل میزان سفارش برای برخی از انواع ادویه‌ها 5 کیلوگرم و برای برخی دیگر یک کیلوگرم درنظر گرفته می‌شود. در فرآیند خرید ادویه، قیمت میزان سفارش زیر 100 کیلو و بالای 100 کیلو متفاوت است.
 • ارسال سفارشات معمولا ازطریق شرکت‌های باربری و با اتوبوس انجام می‌شود.
راهنمای خرید ادویه

معیارهای انتخاب شرکت بازرگانی افرا برای خرید ادویه

امروزه تعداد شرکت‌هایی که در زمینه خریدوفروش ادویجات مشغول به فعالیت هستند و تعداد دلالان و واسطه‌ها افزایش پیدا کرده است. مطمئنا با خرید این محصولات از دلال‌ها مشتریان نمی‌توانند به کیفیت این طعم‌دهنده‌ها اطمینان کنند. زیرا برخی از فروشندگان و دلالان برای کسب سود بیشتر ناخالصی‌هایی به ادویه‌ها می‌افزایند و کیفیت محصولات را پایین می‌آورند.

با خریدن ادویه از شرکت بازرگانی افرا، به افراد این اطمینان داده می‌شود که ادویه‌جات موردنیاز خود را با خلوص بیشتر و سالم‌تر دریافت می‌کنند. زیرا در این مجموعه واسطه‌های خریدوفروش این محصولات حذف شده است و مشتریان به‌طور مستقیم سفارش خود را تهیه خواهند کرد. علاوه‌بر این سایر دلایل مراجعه به شرکت بازرگانی افرا برای خرید ادویه با کیفیت به صورت عمده شامل موارد زیر می‌شود:

کیفیت ادویه‌ها

رستوران‌های معتبر همیشه به‌دنبال ادویه‌ها با کیفیت بالا هستند. زیرا کیفیت ادویه‌ها نقش مهمی در طعم و کیفیت غذا ایفا می‌کنند. با خرید انواع ادویه از بازرگانی افرا این اطمینان به مشتریان داده می‌شود که ادویه‌های موردنیاز خود را با بالاترین کیفیت، کاملا خالص و ارگانیک دریافت خواهند کرد.

قیمت مناسب

قیمت ادویه یکی از عوامل مهم در خرید این محصول به‌حساب می‌آید و به افراد کمک می‌کند انتخاب بهینه‌ای انجام دهند. اگرچه برخی از شرکت‌ها، محصولات خود را با قیمت بالایی ارائه می‌دهند، اما شرکت افرا با وجود کیفیت بالای محصولات خود، آن‌ها را با قیمت دسته اول و منصفانه به مشتریان ارائه می‌دهد.

سابقه شرکت

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب یک شرکت، سابقه آن است. خوشبختانه شرکت بازرگانی افرا با سابقه طولانی و با بیشترین تجربه در زمینه تولید و فروش ادویه‌ها فعالیت می‌کند و نیاز مشتریان خود را می‌شناسد.

نحوه پخش ادویه‌ها

خرید ادویه از شرکت بازرگانی افرا این مزیت را برای مشتریان به‌همراه دارد که این شرکت محصولات خود را به سراسر کشور و به‌صورت بین‌المللی می‌فرستد.

استفاده از تکنولوژی‌های مدرن

شرکت بازرگانی افرا با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن و پیشرفته، خدمات منحصربه‌فردی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. در واقع این شرکت با بهره‌گیری از سیستم‌های بسته‌بندی پیشرفته و سیستم توزیع باکیفیت، تازه‌ترین ادویه‌ها را به سراسر کشور ارسال می‌کند.

نکات مهم در رابطه با خریدن ادویه عمده

افراد در هنگام خرید ادویه‌جات معمولا به تازگی آن‌ها توجه می‌کنند. اگرچه تازه بودن ادویه یکی از نکات مهم در هنگام خرید ادویه باکیفیت به‌حساب می‌آید، اما نکات دیگری نیز وجود دارد که افراد باید موردتوجه قرار دهند:

 • یکی از نکات مهم در خرید این محصول توجه‌به کیفیت آن است. افرادی که به‌صورت عمده ادویه مورد نیاز خود را به‌طور مستقیم از بازرگانی‌های معتبر خریداری می‌کنند، مطمئنا ادویه سالم‌تر و خالص‌تری دریافت خواهند کرد.
 • قیمت ادویه‌ها نیز یکی از نکات مهم در خرید این محصول به‌حساب می‌آید. البته قیمت ادویه‌جات معمولا با توجه‌به عوامل موثر نظیر عطر و بوی ادویه، کیفیت و مرغوبیت آن، سال تولید، تاریخ بسته‌بندی و تاریخ انقضا مشخص می‌شود.
 • یکی دیگر از نکات مهم در خرید ادویه نحوه بسته‌بندی و نحوه نگه‌داری آن خواهد بود. به‌طور کلی توصیه می‌شود افراد ادویه‌جات را در ظروف در بسته به دور از گرما، رطوبت و نور مستقیم خورشید نگه‌داری کنند.
راهنمای خرید ادویه

جمع‌بندی

ادویه‌جات یکی از عناصر مهم در پخت انواع غذاها به‌حساب می‌آیند که کیفیت آن‌ها در کیفیت، طعم و غذا تاثیر زیادی دارد. معمولا رستوران‌ها، تالارها، شرکت‌ها و سازمان‌ها که مصرف ادویه بالایی دارند، به‌صورت عمده این محصول را می‌خرند. افراد برای خرید ادویه خالص، باکیفیت و ارگانیک می‌توانند به شرکت بازرگانی افرا مراجعه کنند. در این شرکت ادویه‌جات ترکیبی با بیشترین دقت و با یک فرمول خاص آماده می‌شوند.

مطالب مشابه را ببینید!