مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای خرید انگشتر طلا از ای جی

طلا و چرم ای جی

از بین زیورآلات جذابی که در ویترین فروشگاه‌های طلا و جواهر به چشم می‌خورد، انگشتر طلا زنانه طرف‌دارهای بیشتری نسبت به سایر زیورآلات دارند. اما آیا می‌دانستید این اکسسوری جذاب با هدف‌های متفاوتی مورداستفاده قرار می‌گیرد و در هر انگشت، پیام متفاوتی را به مخاطب می‌رسانند؟ در این مطلب با چند راهنمایی ساده، روش انتخاب بهترین انگشتر طلا زنانه را مرور خواهیم کرد و به معنی انگشتر در هر انگشت می‌پردازیم.

انگشتر طلا زنانه؛ یک حلقه و هزار طرح

انگشتر طلا زنانه یکی از مصنوعات پرکاربرد طلا است که موردتوجه افراد در سنین متفاوت است. تنوعی که در این محصول به چشم می‌خورد، پاسخگوی جذابیتی است که افرادی با سلیقه‌ها و اولویت‌های گوناگون انتظار دارند. اگرچه شاید استفاده از انگشتر طلا زنانه در چند قرن اخیر طرف‌دارهای بیشتری پیدا کرده باشد، انگشترهایی از جنس سنگ، چوب و حتی استخوان از دیرباز موردتوجه افراد بوده است. اما یکی از کاربردهای انگشتر زنانه و مردانه که از گذشته، یعنی حتی وقتی انگشترها از جنس طلا نبودند به چشم می‌خورد، استفاده هدفمند از انگشترها است.

با نوآوری و خلاقیت در تولید انگشتر، طلا نیز به زمره مواد اولیه‌ای اضافه شد که برای تولید انگشتر طلا زنانه به کار گرفته می‌شدند و این مسیر تا اضافه‌شدن سنگ‌های قیمتی به بدنه انگشتر ادامه پیدا کرد. امروزه تنوع نامحدود رنگ ‌طلا و طرح‌های جذابی که در تولید انگشتر طلا زنانه به کار گرفته می‌شود، به محبوبیت این محصول افزوده است. اما آیا تا حالا به رنگ طلای واقعی فکر کرده‌اید یا از روش تولید رنگ‌های مختلف طلا اطلاع دارید؟

آیا انگشتر طلا زنانه از طلا ساخته شده؟!

برای سؤال عجیبی که همین‌الان از شما پرسیدم احتمالاً پاسخی جز «بله البته» نخواهید داشت. اما واقعیت این است که انگشتر طلا زنانه یا مردانه از ترکیبی از طلا و سایر فلزات ساخته شده است. اگرچه میزان این فلزات در ترکیب طلا معمولاً کم‌تر از فلز طلا است، اما همین ناخالصی محصولات طلا را قابل‌استفاده می‌کند. سؤال دیگری که شاید در ذهن داشته باشید این است که چرا باید برای تولید زیورآلات طلا، فلزات دیگری نیز به طلا اضافه شوند یا چه فلزاتی به این منظور مناسب هستند؟

انگشتر طلا زنانه چند عیار؟

طلا، فلزی طبیعی است که از معدن‌های مختلفی در سراسر جهان استخراج می‌شود. ویژگی‌های منحصربه‌فرد این فلز ارزشمند مانند شکنندگی و نرمی، مانع از شکل‌گیری آن در روند تولید خواهد شد و محصول نهایی از مقاومت کافی برخوردار نخواهد بود. به‌این‌ترتیب، طلا پس از استخراج با فلزات دیگری ترکیب می‌شود که بتوانند به آن استحکام و مقاومت کافی ببخشند و در نهایت، آلیاژی مقاوم از طلا و فلزاتی مانند نقره، مس، پالادیوم، نیکل و روی تولید خواهد شد.

اما از کجا متوجه شوید که چه مقدار از این آلیاژ طلا است یا چه میزان ناخالصی در انگشتر طلا زنانه شما وجود دارد؟ پاسخ این سؤال، در عبارتی به نام «عیار» است که احتمالاً آن را بارها شنیده‌اید. عیار طلا به نسبت طلا به سایر فلزاتی گفته می‌شود که در ساخت این آلیاژ به کار می‌رود. به‌عنوان‌مثال، قریب به‌اتفاق مصنوعات طلایی که در ایران تولید می‌شوند، ۱۸ عیار هستند یعنی ۷۵ درصد از کل آلیاژ، از طلا و ۲۵ درصد باقی‌مانده از سایر فلزات ساخته شده است. به همین دلیل، در لایه زیرین مصنوعات طلا معمولاً عدد ۷۵۰ به چشم می‌خورد.

طلا و جواهرات برند EG از برترین مواد اولیه و طلای ۱۸ عیار مرغوب تهیه شده است. این برند با تأکید بر عدم وجود نیکل در ترکیبات آلیاژ طلا، محصولاتی غیر حساسیت‌زا تولید می‌کند که موجب بروز عوارض پوستی نخواهد شد.

راهنمای خرید انگشتر طلا از ای جی

انگشتر طلا زنانه؛ پیامی به وسعت یک حلقه

انگشتر طلا زنانه یکی از اکسسوری‌هایی است که می‌توانید در انگشت‌های مختلف و حتی در زنجیر گردنبند بپوشید. مهم‌ترین ویژگی این اکسسوری، استفاده از آن در انگشت‌های مختلف هر دو دست است. اما معنی انگشتر طلا زنانه در هر دست، و هر انگشت متفاوت است. به عبارت بهتر، استفاده از انگشتر در هر انگشت معنی متفاوتی را به ذهن مخاطب می‌آورد که گاهی نشان‌دهنده شخصیت و گاهی گویای موقعیت آن فرد است.

بگذارید معنی انگشتر در هر انگشت را با انگشت انگشتر آغاز کنیم که معنایی آشنا برای همه دارد. انگشت انگشتر دست راست برای پوشیدن حلقه نامزدی و همین انگشت در دست چپ برای پوشیدن حلقه ازدواج است؛ یعنی در این مورد انگشتر در هر دست، معنایی متفاوت دارد. این موضوع در ادامه در سایر انگشت‌ها نیز به چشم می‌خورد. مثلاً اگر در فیلم‌ها، قصرها و پادشاهان را به خاطر داشته باشید، احتمالاً پادشاهانی را دیده‌اید که در انگشت شست خود انگشتر بزرگی دارند. این انگشتر معمولاً نماد قدرت و رهبری است.

انگشترهایی که در انگشت اشاره پوشیده می‌شوند، خبر از اعتماد‌به‌نفس و بلندپروازی افراد دارند؛ اما انگشترهایی که در انگشت میانی قرار می‌گیرند، معمولاً میانه‌روی و مسئولیت‌پذیری افراد را می‌رسانند؛ مگر اینکه انگشتر نماد یا تصویر خاصی را به نمایش گذاشته باشد که بیان‌کننده مد یا ترند خاصی باشد. در نهایت، انگشتری که در انگشت کوچک، به چشم می‌خورد خبر از ثروت و سبک منحصربه‌فرد کسی دارد که انگشتر را پوشیده است.

سایز انگشتر زنانه را از کجا پیدا کنیم؟

انگشتر طلا زنانه در سایزهای گوناگونی تولید می‌شود که برای هر انگشت، در سایزهای مختلف مناسب خواهد بود. به‌این‌ترتیب، باتوجه‌به اینکه انگشتری که برای انگشت انگشتر خود تهیه کرده‌اید، برای انگشت اشاره قابل‌استفاده نخواهد بود، با تعیین سایز انگشت‌های مختلف می‌توانید به‌سادگی برای هر یک انگشتر مناسبی تهیه کنید.

اگر تصمیم به خرید حضوری داشته باشید، به‌سادگی می‌توانید سایز انگشتر خود را در فروشگاه طلافروشی و به کمک «حلقه‌های تعیین سایز» مشخص کنید. اما اگر تصمیم داشته باشید انگشتر طلا زنانه را به‌صورت آنلاین تهیه کنید، چند شیوه ساده برای تعیین سایز انگشتر به روش خانگی وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد سایز انگشتر طلا زنانه خود را تعیین کنید.

ساده‌ترین راه برای تعیین سایز انگشتر و خرید آنلاین انگشتر طلا، اندازه‌گیری قطر انگشتری است که پیش‌ازاین داشته‌اید. با اندازه‌گیری قطر انگشتر و مقایسه آن با جدول تعیین سایز انگشتر، سایز انگشت خود را به دست خواهید آورد.

شیوه ساده دیگری که برای تعیین سایز انگشتر به شما توصیه می‌کنیم، استفاده از تکه‌ای نخ یا مفتول است. تکه‌ای نخ یا مفتول را یک دور به دور+ انگشت بپیچید، سپس مجدداً آن را باز و اندازه‌گیری کنید. بعد از مقایسه عدد حاصل با جدول تعیین سایز، به‌سادگی می‌توانید سایز انگشتر خود را تعیین کنید.

آخرین پیشنهاد ما به شما، مراجعه به سایت‌هایی مانند سایت برند EG است که با ارائه جدول تعیین سایز بر اساس اندازه دور انگشت و همچنین قطر انگشت، انتخاب انگشتر را ساده می‌کنند.

انگشتر طلای نگین دار

نگین انگشتر

بعد از انتخاب سایز انگشتر طلا زنانه، نوبت به انتخاب نگینی می‌رسد که روی انگشتر خودنمایی خواهد کرد. از بین سنگ‌های قیمتی که در سراسر جهان طرف‌دارهای زیادی دارند، «الماس» مشهورترین و ارزشمندترین سنگی است که توجه شمار زیادی از افراد به خود جلب می‌کند. اگرچه شناسایی الماس و شناخت کیفیت آن برای افراد عادی دشوار است، برای بسیاری از کارشناسان خبره در این زمینه، «4C» که به‌اختصار به ۴ ویژگی برتر الماس اشاره دارند، شناخت الماس‌های ارزنده را ساده کرده است.

از سنگ الماس که بگذریم، سنگ‌های گران‌بهای زیادی وجود دارند که در بسیاری از زیورآلات طلا کاربرد دارند. از بین سنگ‌های متعددی که هر یک با خاصیتی ویژه و ظاهری جذاب موردعلاقه افراد هستند، سنگ‌های ماه تولد، نمونه‌های منحصربه‌فردی هستند که برای متولدین هر ماه در نظر گرفته شده‌اند.

راهنمای خرید انگشتر طلا زنانه

اگر همین‌الان در فروشگاه طلافروشی در حال انتخاب انگشتر طلا زنانه بودید، به چه چیزی توجه می‌کردید؟ آیا برای خرید انگشتر، به جز زیبایی ظاهر انگشتر موضوع قابل‌توجه دیگری هم وجود دارد؟ پیش از هر چیز باید از عیار و اصل بودن طلا مطمئن شوید، ظاهر انگشتر را بپسندید و در نهایت سایز آن را چک کنید. شاید تصور کنید ظاهراً موضوع شایان توجه دیگری وجود ندارد، اما درست در همین مرحله باید به نکته ظریفی توجه کنید که در جذاب به‌نظررسیدن انگشتر طلا زنانه نقش مهمی دارد. این موضوع مهم به شکل و ابعاد انگشت شما مرتبط است و بی‌توجهی به آن به خرید انگشتر زیبایی می‌انجامد که هر چند زیباست، انگار برای شما ساخته نشده است.

اگر انگشت‌های کشیده و باریکی دارید، انگشترهای بزرگی که رکاب پهنی دارند برای این انگشت‌ها مناسب خواهند بود. آیا تصمیم دارید از بین انگشترهای نگین‌دار انتخاب کنید؟ باتوجه‌به‌اینکه نگین‌های گرد با ایجاد خطای دید، لاغری انگشت را پوشش می‌دهند. برای انگشت‌های کوتاه و ظریف، احتمالاً انگشترهای پهن نمای بهتری روی دستان شما خواهند داشت. اما برای انگشت‌های پهن، انگشترهایی مناسب‌تر خواهند بود که یا رکاب‌های باریک یا طرح‌های عمودی داشته باشند.

نگهداری از انگشتر طلا زنانه

ویژگی برتر محصولات طلا که آن‌ها را در مقایسه با زیورآلات بدل، متمایز می‌کند، درخشش بی‌نظیر آن‌ها است. در نگاه اول، رنگ منحصربه‌فرد زیورآلات طلا، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند. اما نباید فراموش کرد که به‌مرورزمان، درخششی که در زیورآلات طلا به چشم می‌خورد رو به کم‌رنگ‌شدن خواهد گذاشت و شاید انگشتر طلا زنانه کمی کدر یا مات شود و جلوه سابق را نداشته باشد. آیا شیوه‌ای برای جلوگیری از این اتفاق سراغ دارید؟

برای جلوگیری از کدرشدن هر قطعه طلا از جمله انگشتر طلا زنانه، نخستین توصیه کنارگذاشتن این قطعه در صورت عدم استفاده است. اگر این انگشتر از جمله انگشترهایی است که به طور دائم مورداستفاده قرار می‌گیرد، توصیه می‌کنیم آن را در تماس مداوم با آب قرار ندهید و پیش از کارهای روزانه، استحمام و شنا، آن‌ را خارج کنید.

اما اگر علی‌رغم نگهداری صحیح، انگشتر طلا زنانه به‌مرور کدر شد به‌سادگی می‌توانید به کمک آب گرم، صابون و مسواک سطح انگشتر زنانه را نظافت کنید. به‌این‌ترتیب، کافی است از مسواکی نرم کمک بگیرید و سطح انگشتر را به‌آرامی به کمک مسواک و صابون نظافت کنید. برای درخشندگی هرچه بیشتر نیز می‌توانید سطح انگشتر طلا زنانه را با خمیردندان تمیز کنید.

طلای ایتالیایی

انگشتر طلا زنانه ایتالیایی

طلای ایتالیایی از جمله شاخص‌ترین محصولات ایتالیایی است که در نوع خود بی‌نظیر است. آنچه این محصول را از سایر مصنوعات طلا و جواهر متمایز می‌کند، ظرافتی است که در تولید هر یک از آن‌ها به‌کاررفته است. طلا و جواهرات ایتالیایی با دقتی ویژه به جزئیات تولید شده‌اند و به همین سبب، توجه افرادی را به خود جلب می‌کند که می‌خواهند منحصربه‌فرد باشند. جذابیت و زیبایی طلا و جواهرات ایتالیایی در ظرافتی نهفته است که همه جزئیات قطعات طلا و جواهر را بادقت به تصویر کشیده‌اند. مهم‌‌ترین ویژگی طلا و جواهرات ایتالیایی برند EG، ظرافت در طراحی و تولید است. علاوه بر بهره‌گیری از مواد اولیه مرغوب، این برند ایتالیایی با دقتی ویژه به جزئیات، هر یک از محصولات خود را به‌گونه‌ای منحصربه‌فرد پیش رو می‌گذارد.

خرید انگشتر طلا

نتیجه‌گیری

در این مطلب کوتاه به بررسی انگشتر طلا زنانه پرداختیم و به چند نکته مهم برای خرید انگشتر طلا اشاره کردیم. انگشتر، اکسسوری جذابی است که گاهی بیان‌کننده روحیات افراد یا جایگاه اجتماعی آن‌ها است. انگشترهایی که هر روز در دست افراد می‌بینیم، گاهی با درنظرگرفتن شکل انگشت آن‌ها انتخاب شده و به همین سبب علاوه بر زیبایی انگشتر، هماهنگی آن با ابعاد انگشت، به جذابیت هرچه بیشتر این ترکیب افزوده است.

امروزه انگشترها با بهره‌گیری از طیف وسیعی از مواد اولیه تولید می‌شوند اما بی‌شک انگشتر طلا زنانه، پرطرف‌دارترین نوع آن به شمار می‌رود. مهم‌ترین نکته‌هایی که در هنگام خرید نباید فراموش شوند، سایز انگشتر، شکل انگشت شما و نگینی است که روی انگشتر قرار گرفته است. به‌این‌ترتیب، انگشتری تهیه کنید که علاوه بر زیبایی، روی انگشت شما نیز زیبا به نظر خواهد رسید. اگر در نگهداری از انگشتر نیز دقت کنید تا مدت‌ها می‌توانید از زیبایی انگشتر طلا زنانه لذت ببرید.

مطالب مشابه را ببینید!