مجله تاپ‌ناز‌

با این راهنمای خرید ماگ لیوان شخصی خود را انتخاب کنید!

با این راهنمای خرید ماگ لیوان شخصی خود را انتخاب کنید!

در سال های پیشین برای سرو چای، از استکان و نعلبکی در مراسم و مهمانی ها استفاده می شد. استکان ها را در سینی می چیدند و جایی را هم برای گذاشتن قندان و نعلبکی چیده شده روی هم، خالی می گذاشتند. سپس در استکان ها چای ریخته و از آنجایی که سرو چایی به صورت داغ خوشایند است، سریعا به مهمان ها تعارف می کردند. استکان داغ بدون دسته گاهی موجب سوزش انگشتان می شد ولی خوب باید خیلی زود در نعلبکی قرار می دادند.

نوشیدنی لاکچری آن سال ها نیز شیر کاکائو بود. بعد ها فنجان دسته دار به بازار آمد و عمر نعلبکی ها تقریبا به پایان رسید. امروزه ماگ های متنوع و جذاب برای انواع نوشیدنی های مورد علاقه شما در بازار موجود است. شما می توانید با راهنمای خرید ماگ بهترین و مناسب ترین ماگ مورد نظر خود را تهیه کنید. همچنین با راهنمای اینترنتی ماگ و مشاهده انواع ماگ ها و مدل جدید و جذاب، ماگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای آشنایی با راهنمای انتخاب ماگ ها و کاربرد آنها تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

انواع ماگ موجود در بازار

همه ما دوست داریم در ماگ هایی نوشیدنی مصرف کنیم که دارای کیفیت و اندازه مناسب باشد تا از نوشیدن آن لذت ببریم. ماگ ها دارای اندازه های مختلف و جنس های متنوع می باشند که هر یک از لیوان ها برای نوشیدنی مرتبط با ماگ مورد نظر ساخته شده اند. لیوان ها از نظر جنس به چند دسته تقسیم می شوند. مانند:

 • ماگ سرامیکی
 • ماگ سفالی
 • ماگ پیرکس و شیشه ای
 • ماگ پلاستیکی
با این راهنمای خرید ماگ لیوان شخصی خود را انتخاب کنید!

راهنمای خرید ماگ سرامیکی

امروزه در بازار انواع مختلف ماگ از جنس سرامیکی موجود است که دارای رنگ ها و اندازه های گوناگون هستند. هر یک از آنها کاربرد مخصوصی دارند مثلا ماگی که برای نوشیدن چای و قهوه و یا قهوه اسپرسو و موکا استفاده می شود از نظر اندازه و شکل ماگ بسیار متفاوت هستند. برای خرید ماگ، به نکات قبل از خرید ماگ توجه کنید:

جنس ماگ

بهترین راهنمایی برای خرید ماگ، می تواند پیشنهاد خرید ماگ سرامیکی باشد. ماگ های سرامیکی نسبت به انواع دیگر ماگ ها بسیار با دوام هستند و دارای انواع طرح ها و شکل های جذاب هستند. هنگام خرید ماگ دقت کنید که دارای ترکیدگی نباشند. ذرات ریز مایعات مانند شیر و قهوه در قسمت های ترک خورده ماگ رسوب می کند.

موارد مصرف ماگ

برای خرید ماگ موارد مصرف ماگ را در نظر بگیرید. مثلا ماگ برای نوشیدن چای و قهوه می خواهید که دارای حرارت زیاد هستند و یا برای نوشیدن انواع دسر، که معمولا باید حجم بیشتری داشته باشند. همچنین برای نوشیدن قهوه اسپرسو ماگ مخصوص که با نام شات اسپرسو شناخته می شود لازم دارید. ممکن است ماگی که خریداری می کنید برای دادن هدیه یا کادوی تولد به دوستان یا عزیزانتان باشد.

با این راهنمای خرید ماگ لیوان شخصی خود را انتخاب کنید!

پیشنهاد راهنمای ماگ در مورد خرید ماگ هدیه این است که سلیقه و علاقه طرف مقابل را در نظر بگیرید. برای مثال اگر کسی که می خواهید به او ماگ هدیه دهید بیشتر چای می نوشد یا انواع قهوه، و یا اصلا میانه خوبی با قهوه و چای ندارد و بیشتر از مایعات سرد و دسر استفاده می کند. یا اینکه چه رنگ و طرحی را بر روی ماگ می پسندد.

حجم اندازه ماگ

در هنگام خرید ماگ به حجم و اندازه ماگ دقت کنید. مثلا اگر می خواهید نوشیدنی شما مدت زیادی گرمای خود را حفظ کند، ماگ بزرگ تر خریداری کنید و یا اگر دوست داشته باشید، ماگ در دار تهیه کنید تا هم نوشیدنی به مدت زیادی گرم بماند و هم از ورود گرد و غبار و حشرات به نوشیدنی داخل ماگ جلوگیری شود. همان طور که می دانید نوشیدنی های مختلف در ماگ هایی به اندازه های گوناگون سرو می شوند.

ماگ ها سایزهای مختلفی دارند ولی به طور معمول حدود 350 میلی لیتر حجم دارند که این مقدار حجم در ماگ به اندازه 2 برابر یک استکان یا فنجان معمولی است. ماگ های کوچک تری هم هستند که برای نوشیدن قهوه اسپرسو مناسبند. گنجایش این ماگ ها تقریبا 90 میلی گرم است این مقدار گنجایش ماگ برابر است با تقریبا نصف فنجان چای خوری.

مقاومت ماگ در مقابل دما

یکی از ویژگی های ماگ سرامیکی خوب مقاومت در مورد دما است. برای ساختن ماگ های سرامیکی آن ها را در کوره هایی با دمای بسیار بالا، قرار می دهند. این دمای زیاد باعث می شود که ماگ ها در برابر مایعات بسیار گرم مقاومت بیشتری داشته باشند. همچنین این ماگ ها را می توان در ماکروفر هم برای کرم کردن نوشیدنی قرار داد. ماگ های سرامیکی مقاوم در برابر دما، اگر در یخچال فریزر نیز نگهداری شوند مشکلی پیش نمی آید.

رنگ و طراحی ماگ

رنگها و طرح های به کار رفته در ماگ ها بسیار متنوع و زیباست و روز به روز هم بر تنوع آنها افزوده می شود. بسیاری از افراد به دنبال ماگ هایی با طراحی خاص و جذاب هستند. مثلا بچه ها و حتی عده ای از افراد بزرگسال ازماگ هایی که طرح کارتونی دارند استقبال می کنند. یا مثلا برخی افراد ماگ هایی که طرح شخصیت های ورزشی و یا هنرمندان را داشته باشند، می پسندند. همچنین برخی افراد طبیعت دوست، طرح و عکس گل و منظره را برای لذت بردن از نوشیدنی، انتخاب می کنند. این نکته حائز اهمیت است که هر کس در هر رنگ و طرحی که دوست دارد نوشیدنی مورد علاقه خود را میل کند تا لذت نوشیدنی دو چندان شود.

با این راهنمای خرید ماگ لیوان شخصی خود را انتخاب کنید!

قابلیت تمیز کاری و شستشوی راحت

هنگام خرید ماگ دقت کنید که جنس ماگ قابلیت شستشوی زیاد را داشته باشد. معمولا در طول روز بیشتر از ماگ ها استفاده می شود. لکه های چای و قهوه هم به راحتی از بین نمی روند. بنابراین باید ماگی خریداری کنید که با دوام باشند و هنگام شستشو با ماشین ظرفشویی و یا دستی، دچار صدمه نشوند.

برخی از ماگ ها که متریال به کار رفته در آنها کیفیت خوبی نداشته باشند، بر اثر شستشو با مواد شیمیایی طرح و رنگشان از بین می رود و یا کم رنگ می شوند. شما می توانید برای ازبین بردن لکه های چای و قهوه از ماگ ها، آن ها را با ترکیب سرکه و جوش شیرین شستشو دهید. در هنگام خرید دقت کنید که هیچ گونه ترک خوردگی در ماگ ها وجود نداشته باشد.

انواع ماگ سرامیکی

ماگ های سرامیکی انواع مختلف دارند که هریک کاربرد مخصوصی دارد. این ماگ ها بر اساس سلیقه های متفاوت افراد خریداری می شوند. ماگ های سرامیکی به موارد زیر دسته بندی می شوند:

 • ماگ چاپی : این ماگ ها لیوانی بزرگ هستند که دارای دسته می باشند که به وسیله چاپ سابلیمیشن می توان روی سطح بیرونی ماگ طرح دلخواه مشتری را چاپ کرد. این نوع ماگ ها بسیار جذاب هستند و برای دادن هدیه مناسب می باشند.
 • ماگ های سرامیکی فانتزی : ماگ های فانتزی به شکل های گوناگون مانند ماگ های گرد و مربع و یا شکل قلب در بازار موجود است. این ماگ ها برای دادن هدیه مناسب می باشد. بعضی از این ماگ ها به شکل حیوانات مانند گربه، خرس و… ساخته می شوند.
 • ماگ های سرامیکی درب دار: این ماگ ها برای نوشیدنی های گرم مناسب تر هستند. ماگ دردار که درب آن ها هم از جنس سرامیکی هستند، از سرد شدن نوشیدنی جلوگیری می کند و مانع ورود ذرات ریز هوا و حشرات به داخل نوشیدنی می شود.
 • ماگ های سرامیکی دولایه : این ماگ ها از دو لایه سرامیکی تشکیل شده اند و برای گرم نگه داشتن نوشیدنی ها به مدت زیاد کاربردی هستند. این ماگ ها بیشتر دردار هستند و برای مسافرت یا گردش در روز های سرد سال بسیار مناسبند.
 • ماگ های سرامیکی حرارتی : ماگ حرارتی یا لیوان جادویی از انواع ماگ های سرامیکی هستند که دارای ویژگی تغییر رنگ بر اثر دما می باشند. این ماگ ها بیشتر از سرامیک ساخته می شوند و در دیواره بیرونی آن از یک لایه جوهر مخصوص استفاده شده است که بر اثر دمای مایعات تغییر رنگ می دهد. هنگامی که سرد هستند به رنگ تیره اند و با دمای گرم نوشیدنی طرح روی ماگ نمایان می شود.
با این راهنمای خرید ماگ لیوان شخصی خود را انتخاب کنید!

راهنمای انتخاب تراول ماگ

ماگ مسافرتی یا تراول ماگ برای مصرف نوشیدنی های گرم مناسب می باشند، تراول ماگ بیشتر از جنس فلز ضد زنگ و یا پلاستیک فشرده و یا سرامیک درست می شود که دارای درب محکم و ضد نشت می باشد. تراول ماگ برای نگهداری نوشیدنی های داغ مانند قهوه، چای و یا هات چاکلت در هنگام پیاده روی، ورزش، سفر، کوهنوردی و محل کار بسیار کاربردی است. نکات قبل از خرید ماگ مسافرتی و یا تراول ماگ خوب به داشتن موارد زیر بستگی دارد:

 • تراول ماگ ها باید محکم و در مقابل ضربه مقاوم باشد. هنگام سفر یا کوهنوردی بتواند شما را همراهی کند.
 • تراول ماگ ها باید ظاهر زیبا و جذابی داشته باشند تا لذت کافی را در سفر و ورزش برده باشید.
 • این ماگ ها حتما باید عایق بندی شده و دوجداره باشد تا بتوانید به مدت طولانی نوشیدنی گرم داشته باشید. دیواره ضخیم به دلیل کاهش انتقال حرارت به محیط خارجی مفید است.
 • این ماگ باید سبک باشد و اندازه مناسبی برای حمل کردن در سفر های مکرر یا مسافرت های دوستانه را داشته باشید.
 • درب ماگ های مسافرتی یا تراول ماگ باید محکم بسته شود و نشتی نداشته باشد و اگر دارای درپوش است، مطمئن شوید که به راحتی قابل باز و بسته کردن است.
 • به طوری طراحی شود که حمل و استفاده از آن راحت باشد. چون به شکل های بزرگ و برآمده باشد جاسازی آن در لابه لای وسایل مسافرتی یا کوهنوردی دچار مشکل می شوید.
 • در هنگام شستشو راحت شسته شود و نگهداری از آن آسان باشد. قسمت های قابل جدا شدن در مدل و ساخت تراول ماگ می تواند به تمیز شدن بهتر آن کمک کند.
 • جنس و مواد به کاررفته در تراول ماگ ها برای سلامتی مضر نباشد. معمولا این ماگ ها از جنس فلز ضد زنگ یا پلاستیک فشرده و یا سرامیک ساخته می شود.
 • و از همه مهمتر قیمت تراول ماگ متناسب با جنس به کار رفته و کیفیت آن باشد. مقایسه قیمت ها و بررسی نظرات در انتخاب تراول ماگ به شما کمک می کند. در خرید این ماگ از مارک های معتبر و با کیفیت و اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید و از خرید جنس های تقلبی دوری کنید.
با این راهنمای خرید ماگ لیوان شخصی خود را انتخاب کنید!

راهنمای خرید اینترنتی ماگ پیرکس و شیشه ای

در هنگام خریداری اینترنتی ماگ پیرکس و شیشه ای مطمئن شوید که جنس ماگ مورد نظر حتما پیرکس باشد. این نوع از ماگ های شیشه ای در برابر حرارت زیاد و حتی در دمای ماکروفر مقاومت می کنند. پیرکس ها نسبت به سایر لیوان های شیشه ای از مقاومت بالایی برخوردار هستند و می توانند مدت زمان زیادی مورد استفاده قرار بگیرند. دقت کنید که علاوه بر داشتن طرح دلنشین، شستن ماگ مورد نظر نیز راحت باشد.

هچنین ماگ های دوجداره هم به محصولات پیرکس اضافه شده است که این ماگ ها داری دو لایه می باشند که با جدا سازی محیط قرار گیری نوشیدنی از دیواره ها شکلی زیبا و متفاوت به وجود می آورند. این ماگ هدیه مناسبی است برای نوجوانان و افرادی که از ماگ جذاب و خاص لذت می برند. برخی از این ماگ ها به صورت فانتزی ساخته می شوند که قرار گرفتن آن در کنار ماگ های دیگر در کابینت آشپزخانه شکل متفاوتی به محیط می دهد.

برخی از ماگ های شیشه ای درب چوبی بسیار جذاب و زیبا دارند که برای گرم نگه داشتن نوشیدنی هم کاربردی است. امتیاز ویژه ای که ماگ های پیرکس دارند شفافیت آن هاست بدین معنی که نوشیدنی هایی مانند اسموتی با رنگ های زیبا و یا رنگ نارنجی آب پرتقال در ماگ های پیرکس بسیار لذت بخش تر است. در ماگ های مات و سرامیکی قسمت اعظم زیبایی نوشیدنی پنهان می ماند. کیفیت شیشه ماگ پیرکس، داشتن درب یا قاشق مناسب کنار آن، نحوه طراحی و برند سازنده ماگ پیرکس در تعیین قیمت ماگ موثر است.

راهنمای خرید اینترنتی ماگ درب دار

اگر به دنبال خرید یک ماگ کاربردی جذاب هستید، ماگ درب دار سرامیکی می تواند بهترین گزینه باشد. این مدل ماگ ها دارای طراحی و تزئین بسیار زیبایی هستند. راهنمای خرید ماگ اینترنتی درب دار دارای نکات مهمی است که در مطالب زیر به آنها اشاره می کنیم.

 • قابلیت عایق حرارتی ماگ درب دار: اگر دوست دارید نوشیدنی شما به مدت زیادی در ماگ دردار گرم بماند هنگام خرید آن از داستن ویژگی های عایق حرارتی مطمئن شوید.
 • مواد سازنده ماگ در دار : در هنگام خرید ماگ به مواد سازنده ماگ دقت کنید چرا که بعضی از ماگ های پلاستیکی و ضعیف هنگام ریختن مایعات داخل آنها خاصیت خود را ازدست می دهند و مواد شیمیایی تشکیل دهنده مواد و ماگ با نوشیدنی داغ ترکیب می شود.
 • نوع درب و کارایی ماگ: ماگی که برای خرید در نظر گرفته اید درب آن باید توسط یک دست به راحتی باز و بسته شود و در آن به خوبی بسته شود تا نشتی نداشته باشد.
 • جنس درب ماگ : از داشتن جنس خوب درب ماگ غافل نشوید تا در برابر حرارت زیاد نوشیدنی داغ مقاومت داشته باشد.
 • سهولت در شستشو: هنگام خرید ماگ درب دار مطمئن باشید که همه قسمت های آن به راحتی قابل شستشو باشد و بتوان از ماشین ظرفشویی هم درشستشوی آن استفاده کرد.
 • طراحی و شکل: برخی افراد به دنبال خرید ماگ هایی هستند که جذاب و فانتزی اند مثلا در ب ماگ به شکل حیوانات و یا کارتون های دوست داشتنی باشد.
 • مقاومت در برابر نشت مایعات : اگر درب ماگ درب داربه خوبی بسته شود مایعات راهی برای نشت پیدا نمی کنند. پس هنگام خرید از بسته شدن کامل درب ماگ مطمئن شوید.
 • ظرفیت و گنجایش: در تهیه ماگ درب دار به این نکته دقت کنید که نوشیدنی با گنجایش زیاد ماگ برای شما مهم است یا کوچک بودن اندازه و حمل ماگ.
 • قیمت ماگ در دار : مبلغی که در مقابل خرید ماگ درب دار پرداخت می کنید برابر با کیفیت ماگ درب دار باشد و مبلغ اضافی صرف نشود.

نکات قبل از خرید ماگ قهوه و چای

برای خرید ماگ مخصوص چای و ماگ قهوه نسبت به تفاوت های این دو نوشیدنی خرید کنید. ماگ با اندازه متوسط برای نوشیدنی چای مناسب است تا گرمای دلنشین چای را به راحتی حس کنیم. ولی ماگ برای قهوه به اندازه های مختلف نسبت به نوع قهوه مورد نیاز است.

مثلا برای قهوه اسپرسو ماگ کوچک مورد نیاز است و برای نوشیدنی لاته ماگ بزرگ و حجم دار باید داشته باشیم. ماگ های قهوه به طراحی های شیک تری نسبت به ماگ چای نیاز دارند. سرو چای، حالت رسمی تری دارد. چون هر دو این مایعات به صورت داغ مصرف می شوند داشتن دسته مناسب و کاربردی بسیار بجا و لازم است. معمولا دسته هایی که برای ماگ های قهوه استفاده می شوند کوچکتر و ظریفتر هستند.

لکه های قهوه خیلی بیشتر از چای در ماگ ها دیده می شود. با شستن بلافاصله بعد ازمصرف نوشیدنی، از ماندگاری این لکه ها خود داری کنید. این ماگ ها بهتر است عایق حرارتی داشته باشند تا چای یا قهوه به مدت زیادی خاصیت گرم بودن را حفظ کند. در نهایت انتخاب ماگ به سلیقه و نوع نوشیدنی شما بستگی دارد تا نهایت لذت و آرامش را از نوشیدن مایعات مورد علاقه خود ببرید.

جمع بندی

اگر تصمیم خرید ماگ برای خودتان را دارید از لحاظ شکل و رنگ و طرحی که دوست دارید می توانید با توجه به نکات ذکر شده، خرید راحتی داشته باشید. ولی هنگامی که می خواهید ماگ را به عنوان هدیه یا کادو تولد برای دوستان یا عزیزانتان تهیه کنید، با توجه به راهنمای خرید ماگ و مطالب گفته شده باید علاقه و سلیقه طرف مقابل را هم مد نظر داشته باشید. همچنین فروشگاه پارادیزو بهترین فروشگاه اینترنتی برای گشت و گذار و تماشای جدیدترین ماگ های فانتزی و خاص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد

همانطور که می دانید امروزه تنوع ماگ ها خیلی زیاد است و کاربرد آنها نیز در نوشیدنی های گوناگون با هم متفاوت است. مثلا نوشیدن چای در ماگ شات اسپرسو شدنی نیست. یا نوشیدنی لاته در ماگ های با حجم بیشتر از ماگ چای، سرو می شود. در ساخت ماگ ها از جنس های مختلف استفاده شده است که جذابیت آن ها را دو چندان می کند.

مطالب مشابه را ببینید!