مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

راهنمای خرید میز تلویزیون

نکات مهم زیادی در هنگام خرید یک میز تلویزیون ساده وجود دارد.، چیزی فراتر از رنگ و سبک آن، شما باید فضایی که برای تجهیزات صوتی و تصویری خود نیاز داشته و همچنین چگونگی مرتب کردن و مدیریت کابل ها را بدانید، این که اندازه میز تلویزیون مناسب چقدر است و موادی دیگر. اگر میخواهید تجربه خوبی از سینمای خانگی داشته باشید باید در خرید میز تلویزیون دقت کنید.

کسی که از اهمیت همه این موارد آگاهی دارد میداند که انتخاب کردن یک میز تلویزیون مناسب چقدر میتواند سخت و طاقت فرسا باشد. میزهای تلویزیون تنوع زیادی دارند و نمیشود تاثیر آن را بر دکوراسیون خانه نادیده گرفت. به همین علت در دورانی به سر میبریم که داشتن اطلاعات درست برای خرید میز تلویزیون بسیار مهم است. برای این که یک میز تلویزیون متناسب با چیدمان و نیاز خانه خود بخرید علاوه بر این که به اطلاعاتی درباره خود میزها، انواع مختلف جنس آنها و قیمت مناسب میز تلویزیون تحقیقات مناسب انجام بدهید. در این مقاله قصد داریم به شما اطلاعاتی جامع بدهیم که از طریق آنها شما بهترین انتخاب را برای میز تلویزیون خود داشته باشید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

سایز مناسب برای میز تلویزیون

مناسب ترین مکان قرار دادن تلویزیون در بیشتر خانه ها اتاق نشیمن میباشد. اتاق نشیمن مکان مناسبی برای نگاه کردن اخبار، تماشای سریال های مختلف، گذراندن وقت با خانواده و انجام بازی های ویدیویی میباشد. همانطور که در مقدمه اشاره شد، چیزهای زیادی برای خریدن یک میز باید در نظر گرفت اما اولین و مهم ترین مورد این لیست دقت کردن به ساز است.

حتما قبل از این که به خرید میز تلویزیون بروید به این نکته توجه کنید که اگر شما میز تلویزیون مناسب و دلخواهتان از نظر طرح، رنگ و حتی تناسب داشتن با محل قرار گیری پیدا کردید کمی صبر کرده تا از مناسب بودن سایز میز مورد نظر با خود تلویزیون هم اطمینان حاصل کنید.

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

اندازه درست تلویزیون

در کاتالوگ تلویزیون اندازه هایی نوشته شده که اندازه اصلی دستگاه نیست و در واقع فقط به اندازه صفحه نمایشگر تلویزیون اشاره دارد. ابعادی که در مورد میز تلویزیون اشاره میشود طول آن است. تلویزیون های امروزی و جدید معمولا به علت حالت حاشیه و مدل قوسی شکلی که دارند، فضایی که روی میز برای آنها نیاز است بیشتر از چیزی است که روی جعبه ذکر شده است.

طراحی تلویزیون های جدید به این گونه است که تلویزیون ارتفاعی ۵۶ درصد عرض آن دارد. اگر به این نکته توجه نکنید ممکن است میزی کوچک تر از ابعادی که برای تلویزیون مناسب است بخرید و حسابی به دردسر بیفتید. برای جلوگیری از این اتفاق حتما به این نکات توجه کنید. برای اندازه گیری درست عرض تلویزیون، متر را از سمت چپ روی قسمت خارجی قاب گذاشته و تا انتهای قسمت خارجی قاب سمت چپ ببرید.

عددی که بدست می آورید عرض واقعی تلویزیون است. در قدم بعد باید ارتفاع مناسب برای قرار دادن تلویزیون را انتخاب کنید. طبق نظر محققین بهترین کار برای تعیین ارتفاع در نظر گرفتن خط دیدتان در وسط صفحه تلویزیون است. اگر این فاصله را رعایت کنید هم تماشای تلویزیون لذت بخش تر میشود هم باعث آسیب کمتری به چشم در طولانی مدت خواهد شد.

برای این که ارتفاع را اندازه گیری کنید یک متر برداشته و با قرار دادن سر آن روی زمین روی مبل نشسته و متر را تا خط فرضی چشم های خود کشیده و عددی که به دست آمده باید تا بخش وسط و مرکزی تلویزیون بیاید.

مطلب مشابه: مدل میز تلویزیونی دیواری + 30 مدل جذاب و بسیار زیبای میز تلویزیونی دیواری

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

برسی فاصله محل نشستن تا محل قرار گیری تلویزیون

یکی از نکات دیگری که باید برای انتخاب درست میز مورد توجه قرار گیرد، فاصله محل نشستن تا تلویزیون و محل قرارگیری آن است. در فاصله درست از تلویزیون باید به اندازه صفحه توجه کرد. این کار یک فرمول کلی دارد و باید فاصله نشستن شما دو برابر اندازه صفحه تلویزیونی که استفاده میکنید باشد. مثلا اگر تلویزیون ۶۰ اینچی استفاده میکنید، فاصله مناسب شما تا تلویزیون ۱۲۰ اینچ یا همان سه متر است.

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

برسی اندازه اتاق تلویزیون

برای تعیین اندازه تلویزیون از نقش اندازه اتاقی که در آن قرار است تلویزیون قرار گیرد غافل نشوید. اگر خانه ای کوچک و به طبع اتاق های کوچکی دارید. استفاده از میزهایی که مناسب گذاشتن گوشه دیوار و همچنین میزهای چرخ دار را در نظر بگیرید. این دو مورد علاوه بر زیبایی، فضای کمتری نسبت به مدل های دیگر اشغال میکنند که مناسب کار شماست. البته مدل های میز کوچکی هم وجود دارند که باید با کمی جستجو، آنها هم در نظر گرفت.

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

میز مناسب تلویزیون هایی که بر روی دیوار نصب شده اند

دیگر دورانی که میز تلویزیون فقط برای نگه داشتن خود تلویزیون استفاده میشد گذشته است و این میزها با گذر زمان کاربر های بیشتری پیدا کرده اند. شاید سبک استفاده شما به کاربردهای اضافه میز تلویزیون نیاز نداشته باشد پس گاهی نصب کردن تلویزیون روی دیوار به کمک پایه های مخصوص کافی است.

ولی برای تلویزیون های دیواری هم میتوان میزی جهت نگه داشتن دستگاه های دیگری که استفاده میکنید یا وسایلی که جنبه کاربردی ندارند و فقط با تلویزیون ارتباط داشته بهتر است نزدیک آن باشند استفاده کنید.

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

در نظر گرفتن وسایل رو و داخل میز تلویزیون

دی وی دی پلیر ها و کنسول بازی، وسایل دکوری و همه چیزهایی که قرار است روی میز قرار بگیرند را در نظر بگیرید. وقتی به خرید میز تلویزیون میروید حتی بهتر است کمی آینده نگر باشید و دستگاه های جدیدی که در آینده ممکن است بخرید و به قرار گرفتن آنها روی میز نیاز داشته باشد فکر کنید.

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

انعطاف پذیری میز تلویزیون

اگر جزو افرادی هستید که به تنوع علاقه دارید و قرار است به صورت مداوم جای میز را تغییر بدهید، انتخاب میزهایی با قابلیت تغییر ابعاد و مدل هایی که جا به جایی آنها دردسر زیادی ندارد توجه کنید. حتی اگر آدم تنوع طلبی نیستید باید حتما در نظر بگیرید که یک روزی به هر دلیلی مجبور به جا به جایی میز خواهید شد، پس مدلی را انتخاب نکنید که اصلا انعطاف پذیری خوبی برای جا به جایی نداشته باشد.

از دیگر کاربرد های میزهای انعطاف پذیر، استفاده از آنها در خانه های کوچک است. انعطاف پذیری که بعضی از این مدل میزها دارند شامل تغییر اندازه طبقات هم میشود که بر حسب نیازتان بتوانید مدل طبقات تلویزیون را تغییر دهید.

مطلب مشابه: انواع مدل میزهای تحریر دخترانه | مدل میز تحریر دخترانه فانتزی و زیبا

Tv Table 11 e1659706332703

در نظر گرفتن تعداد کابل های تلویزیون

حتما توجه داشته باشید که میز انتخابی برای عبور دادن کابل ها، مکان مشخص داشته باشد، مخصوصا اگر اسپیکر یا دستگاه های دیگری دارید علاوه بر مکان قرار گیری آن دستگاه ها روی میز به محل رد شدن کابلشان هم توجه داشته باشد تا برای مرتب کردن کابل ها به مشکل نخورید. بعضی میزها محفظه ای مخصوص و جدا برای کابل ها دارند که مناسب استفاده افرادی است که دستگاه های زیادی را قرار است روی میز قرار دهند.

Tv Table 12 e1659706350722

جنس انواع میز تلویزیون

اگر با انواع مختلف جنس تلویزیون آشنایی داشته باشید حتما انتخاب بهتری خواهید داشت. انتخاب این جنس بستگی دارد که بخواهید از این میز سالیان طولانی استفاده کنید یا قصد تعویض آن را در آینده ای نزدیک دارید. جنس تلویزیون میتواند مهم ترین فاکتور انتخاب میز باشد.

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

میز تلویزیون از جنس چوبی

این نوع میزها تنوع بسیار زیادی در بازار داشته و از چوب مصنوعی یا طبیعی ساخته میشوند. یکی از نکات مثبت میز تلویزیون چوبی قیمت متفاوت انواع مختلف آنها و حس خوب لوکس بودن در اثر طبیعی بودن و رنگ ها و سبک های متنوع است. جنسی که در این میزها استفاده میشود بیشتر از ام دی اف یا نئوپان است و این میزها به طور معمول کشو و فضای مناسب گذاشتن وسایل مختلف را در خود دارند. این میزها میتوانند تزیینات ظریف و حکاکی هایی بسیار مناسب سبک کلاسیک خانه شما داشته باشند.

مطلب مشابه: مدل های شیک و جدید میز ناهارخوری چوبی و مدرن و کلاسیک

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

میز های فلزی تلویزیون

میز فلزی جنسی سبک تر و محکم تر از میزهای تلویزیون چوبی دارد ولی چون تنوع زیادی در مدل های آن وجود نداشت خیلی مورد استقبال قرار نگرفت. اگر مبلمانی که در دکوراسیون خانه استفاده کردید پایه ای فلزی دارد، استفاده از میز تلویزیون فلزی انتخاب خوبی است. برای نگه داشت تلویزیون بر روی دیوار یا زمین استند های دیواری از جنس فلز در بازار وجود دارند که پرفروش و پر کاربرد هستند و بیشتر در مراکز پر تردد و ادارات و غیره از آنها استفاده میشود.

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

میزهای شیشه ای تلویزیون

این نوع ظاهری براق داشته و باعث به زیبایی هرچه تمام تر نشان دادن وسایل الکترونیکی میشود. اگر میخواهد خانه ای مرتب داشته باشید استفاده از این مدل میزها که معمولا در آنها فلز هم به کار رفته است برای شما ایده آل است. از نظر قیمت بسیار ارزان تر از انواع دیگر میز تلویزیون هستند ولی با در نظر گرفتن احتمال شکستن و آسیب های جانبی دیگری که ممکن است ببینند، با وجود مدل های چوبی دیگر طرفداران زیادی ندارند. اما اگر هنوز هم قصد خرید میز تلویزیون شیشه ای دارید مطمئن شوید که شیشه نشکن در آن استفاده شده است.

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

سبک های مختلف میز تلویزیون

سبک کلاسیک

اگر به دنبال طراحی های ساده کلاسیک هستید، بهتر است به سراغ این مدل بروید. برای بهترین انتخاب به سبک و رنگ بندی دکوراسیون داخلی خانه خود توجه کرده و با در نظر گرفتن وسایل دکوراسیون خانه میز را انتخاب کنید. جنس این نوع میز تلویزیون معمولا از ام دی اف است و طراحی سنتی تری نسبت به سبک مدرن دارند.

سبک امروزی

این سبک از پرفروش ترین انواع سبک میز تلویزیونی است که طرح های جذاب اما ساده ای دارد. یکی از زیر مجموعه های سبک امروزی، سبک مینیمال است که محبوبیت بالایی بین طراحان دکوراسیون داشته و همین دلیل پر فروشی آن شده است.

راهنمای خرید میز تلویزیون و نکات ضروری برای تهیه بهترین میز

سبک صنعتی

این سبک بسیار پر کاربرد و منحصر به فرد است. شما را به یاد دوران سخت اما جریان داشتن امید و زندگی می اندازد، این سبک معمولا رنگ های روشنی دارد که با فضای خانه هماهنگ شده و چشم را خسته نخواهد کرد.

سبک سنتی

این سبک همانطور که از اسم این سبک پیداس با الهام گرفتن از دکوراسیون های قدیمی طراحی شده و فضای سنگینی برای خانه به وجود می آورد. جنس استفاده شده در این سبک معمولا چوب طبیعی است و از رنگ هایی سنگین و قوی به همراه طرح های کنسولی و کابینتی، آن را به میزی منحصر به فرد برای خانه شما تبدیل میکند.

سبک مدرن

این سبک شباهت زیادی به سبک امروزی دارد. این میزها معمولا جنسی از فایبرگلاس و ملامینه دارند و با طراحی به روزشان طرفداران زیادی پیدا کرده اند. سبک مدرن دارای خطوط موازی و برش های تیز در لبه میباشد که بعد از معرفی تلویزیون های جدید بزرگ این سبک دچار تحولاتی هم شده است.

سبک روستایی

این سبک طرفداران خاص خود را داشته که از حالت ساده روستایی این طرح ها لذت میبرند. بست های فلزی در کنار چوب های جلا خورده باعث ایجاد این حس میشود که این میز شبیه خانه ای با چوب های جنگلی است.

مطلب مشابه: مدل میز تلفن کلاسیک و مدرن با طراحی زیبا و کاربردی

مطالب مشابه را ببینید!