مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای سفر به سریلانکا + هزینه های سفر و مکان های دیدنی

راهنمای سفر به سریلانکا

اگر قصد سفر به سریلانکا را دارید در این بخش راهنمای سفر به سریلانکا و هزینه های سفر به این کشور را شرح داده ایم. سریلانکا یکی از مکان های دیدنی در جنوب آسیا است و سفر به این منطقه تجربه ای متفاوت برای گردشگران دارد. جاذبه های تاریخی که در این کشور وجود دارند اهمیت گردشگری آن را دو چندان کرده اند و از سویی با وجود فرهنگ غنی مردمان این منطقه تنوع فرهنگی زیادی در آن وجود دارد که تجبه گشت و گذار در آن را بسیار لذت بخش می کند.

سریلانکا به دلیل قرار گرفتن در کنار اقیانوس هند دارای اهمیت زیادی است و یک کشور ساحلی مهم است که پیشینه تاریخی دارد و دارای جاذبه های تاریخی متعددی می باشد. خیلی از مردمان دنیا این کشور را با وجود فرهنگ فنی آن می شناسند و یکی از تجربه هایی که در گردش خود می توانند تجربه کنند میل کردن غذاهای محلی و بسیار خوشمزه سریلانکایی است. تنوعی که در جاذبه های طبیعی این منطقه وجود دارد توجه گردشگران زیادی را جلب کرده است. خیلی از گردشگران می توانند در فصول تعطیل به این منطقه بروند و از جذابیت های آن لذت ببرند. سریلانکا در جنوب آسیا قرار دارد و 12 میلیون جمعیت دارد و مساحت آن نزدیم به 65 هزار کیلومتر مربع است. سریلانکا در قدیم تحت استعمار بریتانیا بود.

 

راهنمای سفر به سریلانکا

کشور سریلانکا آب و هوای استوایی دارد و بسیار گرم و خشک است تنها در فصل هایی خاص می توانید به این کشور سفر کنید. دمای این منطقه 28 تا 32 درجه سانتی گراد است و در ارتفاعات مرکزی واقع شده است. سردترین و معتدل ترین آب و هوای این منطقه در ماه ژانویه و دسامبر است که گردشگران زیادی در این زمان ها به سریلانکا می روند. زبان رسمی در این منطقه سینهالی است واحد پول این کشور کرون است و در مبادلات روزانه از این واحد پول استفاده می شود. اختلاف زمانی که این منطقه با ایران دارد حدود 5 ساعت و نیم است. خیلی از گردشگران مایل هستند تا قبل از سفر به این منطقه یک برنامه ریزی دقیق و درست داشته باشند و به همین منظور در این بخش اطلاعاتی مهم از این کشور را در اختیار شما قرار می دهیم.

راهنمای سفر به سریلانکا

هزینه غذا

در این کشور می توانید غذاهای خوشمزه ای را میل کنید. به طور کلی هزینه هایی که در سفر به این منطقه باید برآورد کنید شامل هزینه های خورد و خوراک، اقامت و حمل و نقل است. برای تهیه یک وعده غذایی در یکی از رستوران های قیمت مناسب و ارزان قیمت باید 300 روپیه بپردازید. برای یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران متوسط باید 2000 روپیه پرداخت کنید اگر می خواهید آب معدنی بخرید باید 48 روپیه بپردازید و هزینه خرید قهوه هم 34 روپیه است. بسیاری از گردشگران که به این منطقه می روند می دانند که منوی غذای در رسرتوران های شهر مک دونالد قیمت خوبی دارد و مبلغ آن 386 روپیه است.

غذاهای محبوبی که در این رستوران ها سرو می شوند بیشتر غذاهای محلی و خوشمزه هستند. خورش سبزیجات یکی از غذاهای محبوب است که میان سریلانکایی ها سرو می شود و دارای ارزش غذایی بالایی است.

راهنمای سفر به سریلانکا

هزینه حمل و نقل

برای خرید بلیط های تک نفره باید 20 روپیه بپردازید هزینه بلیط به شکل ماهانه در این کشور برابر با 100 روپیه است اگر برای تردد می خواهید از تاکسی ها استفاده کنید باید 50 روپیه پرداخت کنید و به میزان طولانی بودن مسیر این مبلغ بیشتر می شود.

راهنمای سفر به سریلانکا

هزینه های اقامتی

برای اقامت در هتل های معروف دنیا باید مبلغ زیادی را بپردازید البته بسته به اینکه این هتل ها چه امکاناتی دارند و تا چه میزان لوکس و شیک می باشند این مبلغ تغییر می کند. در سفر به کشور سریلانکا برای اقامت خود به هتل ها و هاستل ها مراجعه کنید و هزینه ای کمتر بپردازید.

راهنمای سفر به سریلانکا

دیدنی های سریلانکا

اگر می خواهید نگاهی به مکان های دیدنی شهرهای سریلانکا داشته باشید می توانید به شهر کلمبو بروید که شهری تجازی است و پایتخت این کشور می باشد. بیشتر افراد و توریست ها به این شهر می روند. این شهر تجاری هر ساله تعدادی توریست را جذب می کند و تورهای مسافرتی زیادی در این منطقه برگزار می شود. شهر زیبای کندی هم که به عنوان پایتخت باستانی این مشور شناخته می شود بسیار پرطرفدار است و در دورانی پایتخت رسمی این کشور بوده است. تپه های فلاتی و مزارع چای اهمیت زیادی در این منطقه دارند و کسب و کار و در آمد این منطقه به حساب می آیند.

اگر به مناطق ساحلی علاقه دارید پیشنهاد می کنیم که از بینتوتا دیدن کنید و سواحل طلایی و جذابیت های این منطقه توریستی را ببینید. برای بازدید از جاذبه های تاریخی به شهر باستانی سیگیریا بروید، این شهر بر بالای صخره های بزرگ قرار دارد و به عنوان یک قصر باستانی شناخته می شود. قلعه سیگیریا یکی از بناهای تاریخی ارزشمند است. این قلعه متعلق به شاه کاساپا است که در قرن 5 ساخته شده است. قلعه بر بالای صخره های این منطقه قرار گرفته است.

گاله هم دیگر شهر تاریخی سریلانکا است که ردپایی از هلندی ها در این شهر متعلق به قرن 16 دیده می شود. دیوارهای محکم در اطراف این منطقه برای محافظت هجوم دشمنان ساخته شه است و اهمیت نظامی این شهر را نشان می دهد. این شهر زیبا در فاصله 130 کیلومتری کشور سریلانکا قرار دارد.

مطالب مشابه را ببینید!