مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی رز رضوی + عکس های جدید رز رضوی و همرش به همراه اطلاعات زندگی شخصی و هنری

رز رضوی

در این قسمت بیوگرافی رز رضوی بازیگر خوب و بدون حاشیه ایرانی را قرار داده ایم. در ادامه اطلاعاتی در مورد زندگی شخصی و هنری و عکس های او و همسرش را آماده کرده ایم و امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد.

 بیوگرافی و زندگینامه رز رضوی

رز رضوی بازیگر متولد 14 فروردین سال 1361 در تهران است. او بازیگر سینما و تلویزیون است. او در طی یک مصاحبه با تی وی پلاس تاریخ تولد درست خود را 14 فروردین سال 1361 ذکر که قبلا در وبسایت های مختلف به اشتباه او را متولد آبان خوانده بودند.

رز رضوی

مترجمی

رز رضوی متجرم زبان اسپانیایی است و چندین کتاب هم ترجمه کرده است که هنوز فرصت چاپ این کتاب ها را پیدا نکرده است.

رز رضوی

دوست صمیمی

مهراوه شریفی نیا یکی از دوستان صمیمی رز رضوی است و رز می گوید که خیلی چیزها از او یاد گرفته است.

رز رضوی

کلاس بازیگری

او تا قبل از بازی در فیلم ملودی به کلاس بازیگر نرفته بود ولی پس از این فیلم بود که در کلاس حمید سمندریان شرکت کرد و از مجموعه فعالیت های او می توان به سریال مختارنامه، ملکوت، کلاه پهلوی، تبریز در مه و .. اشاره کرد و از فیلم هایی که در آنها ایفای نقش کرده است سریال بیداری رویاها، ملودی و دعوت را می توان نام برد.

رز رضوی

شروع فعالیت بازیگری

فعالیت بازیگری را با بازی در فیلم ملودی به کارگردانی جهانگیر جهانگیری شروع کرد و پس از آن در چند فیلم و سریال بازی کرد تا اینکه در نهایت با بازی در سریال ملکوت به کارگردانی محمدرضا آهنج دیده شد.

رز رضوی

شایعه ازدواج رز رضوی و محمد رضا شریفی نیا

رز رضوی که در سریال های کلاه پهلوی، ملکوت، مختارنامه و تبریز در مه و همچنین اخراجی های سه با محمدرضا شریفی نیا همبازی شده بود و زمانی که هر دوی آنها در سال 92 برای سفر به مکه رفته بودند، ناگهان خبری در مورد طلاق محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان منتشر شد و گفته شد که رز رضوی و محمدرضا شریفی نیا ازدواج کرده اند. شریفی نیا پس از بازگشت از سفر مکه به سرعت این خبر را تکذیب کرد ولی رز رضوی هیچ تکذیبیه ای منتشر نکرد و در یکی از مصاحبه هایش گفت که مردم خودشان باید می فهمیدند که خبر اشتباه است.

این عدم تکذیب از سوی خانم بازیگر بقدری طولانی شد که شایعات زیاد شد و او مجبور شد در هر مصاحبه ای این خبر را تکذیب کند ولی پس از چند سال از گذشت این اتفاق، هنوز هم مردم تصور می کنند که این دو زن و شوهر هستند.

رز رضوی

گفتگو با رز رضوی

در ادامه گفتگوی خواندنی با رز رضوی را می خوانید و اطلاعات جالب در مورد زندگی شخصی او را می خوانید.

از دوران کودکی تان شروع کنیم و خاطرات تلخ و شیرینی که در آن زمان داشتید؟

رز رضوی: دوران کودکی که به خودی خود برترین دوران برای هر فردی در زندگی اش محسوب میشود از خاطرات مهدکودک رفتن گرفته و بازی هایش تا مدرسه. من خیلی طفل بازیگوشی بودم در حدی که وقتی مادرم از خانه بیرون می رفت با برادرم شروع میکردیم به خراب کاری و زمانی که مادرم باز می گشت رویه عوض می شد

و می شدیم بچه هاي خوبی که همه ي مامان ها دوست دارند. مثلاً ما کیسه هاي فریزر را پرآب می‌کردیم و تا مامانم از خانه بیرون می رفت و تا جا داشت کیسه هاي آبی بود که پرتاب می‌کردیم به بیرون از خانه و یکبار مادرم مچ مان را گرفت و چشم تان روز بد نبیند.

دوست داشتید وقتی بزرگ میشوید چه کاره بشوید؟

دوست داشتم دکتر شوم اما برادرم رفت رشته مهندسی پزشکی و من هم به دنبالش از تجربی به ریاضی تغییر رشته دادم و قبول نشدم و بعد تصمیم گرفتم مترجمی زبان اسپانیایی بخوانم.

رز رضوی

 ارتباط شما با دکترها چگونه هست؟

من از خون می‌ترسم و اصلا دکتر رفتن، آمپول زدن و دندانپزشکی برایم وحشتناک هست.

به نظرتان شما با مردمی که شناخته شده نیستند فرقی دارید؟

در ابتدا همه ي باید یادمان باشد که اما از یک جا آمده ایم و به یک جا هم بر میگردیم، بنابراین خیلی با هم تفاوتی نداریم اما خب در طول زندگی مان هر فردی به واسطه شرایط و نوع شغلش سبک زندگی متفاوتی دارد و هنرمندان هم به واسطه شغل شان سبک زندگی متفاوتی را دارند.

می‌گویند سینما پولساز هست و هر کس وارد این حیطه شود پولدار خواهدشد. نظر شما چیست؟

مردم باید بدانند در هر شغلی میتوان پولدار شد. چه بسا که یک بازیگر احتمالا کارش خیلی مفید باشد اما در فیلمی بازی کند که سرمایه گذاری و تبلیغ خوبی برای فیلم صورت نگیرد و به طبع همین باعث میشود که فیلم مورد دقت مردم قرار نگیرد و بازیگر هم دیده نشود. در نتیجه کار برایش پول به ارمغان نمی آورد. تمام شغل هاي دیگر هم همین هست. اگر به تمام زوایا در انها دقت نشود پول خوبی در بر نخواهدداشت.

گرچه این روزها بودجه دولتی برای فیلم سازی بسیار کم هست و بازیگران هم با این مالیات هایي که بابت بازی در فیلم ها میپردازند، خیلی شرایط خوبی ندارند. گرچه از سال 90 این مالیات معاف شد که خیلی از بازیگران مانند خود من تا سال 94 اطلاعی نداشتیم و مبالغ هنگفتی را پرداخت کردیم.

رز رضوی

به جز بازیگری مشغول چه کاری هستید؟

من از نظر شغلی که کار دیگری انجام نمی‌دهم اما غیر از آن اکثر وقتم را به ورزش کردن و مسافرت می گذرانم. در روزش رشته اسکی را به صورت تخصصی دنبال می‌کنم و تا درجه مربیگری پیش رفته ام و غیر از آن هم ورزش هاي زیرشاخه بدنسازی را دنبال کردم.

چرا اسکی؟

رز رضوی: یکی از ترس هاي زندگی من برف بود. با اینکه سرما را دوست داشتم اما همۀ وقت وقتی برف می آمد فکر می‌کردم اگر زمین بخورم خیلی دردناک خواهدبود. یک روز تصمیم گرفت بر همین ترس غلبه کنم برای همین رفتم و اسکی را آزمون کردم. هم برف بود و هم زمین خوردن در آن چندان. با خودم گفتم آن قدر زمین میخورم تا ترسم از برف بریزد اما مفید بعد از چند جلسه به این ورزش علاقه مند شدم و آن را تا به امروز دنبال کردم.

رز رضوی

اهل سفر هستید و کجا را برای سفر ترجیح میدهید؟

همه ي جای ایران را دوست دارم اما سفر به جنوب با یک گرما و گیرایی خاصی همراه هست اما به نظر من باید همه ي جای ایران را دید و صرفا نباید گفت فقط برویم این جا چون یکبار لذت برده ایم.

آدم خونگرمی هستید یا نه؟

من آدم‌ها را دوست دارم و همین باعث می‌شود ناخودآگاه با آدم‌ها به گرمی برخورد کنم و معمولاً دیگران میگویند آدم خونگرمی هستم.

رز رضوی چه کاری دوست دارد انجام بدهد که هم دیگران را شگفت زده میکند و هم شاد؟

نه اینکه بگویم همین اکنون اینکار را انجام میدهم اما اگر شرایط کاری و مالی این اجازه را به من بدهد دوست دارم رد آینده یک مدرسه برای کودکان نیازمند راه اندازی کنم خصوصا آنهایی که پدر و مادران شان رفته گر و کارگر میباشند تا دغدغه تحصیل این کودکان را نداشته باشند.

رز رضوی

روز اول مدرسه خودتان را یادتان هست؟

خیلی حال عجیبی داشتم خیلی گریه کردم و اصلا در صف مدرسه نمی ایستادم و تا پایان دوران دبستان هم مدرسه را دوست نداشتم اما از اول راهنمایی قضیه عوض شد و نفر اول منطقه شدم و از آن به بعد هم دوست نداشتم حتی یک نمره از نمراتم کم شود و درس عربی و معارف هم مورد علاقه من بودند

آدم پرجنب و جوشی هستید؟

اصلا. اکثر خودم را آدم تنبلی می‌دانستم و همۀ وقت} زمانی که به من میگفتند کار تئاتر انجام بده میگفتم این همۀ بیایم سر تمرین ها و دست پایان چند شب اجرا و تمام ولی سال جاری برای نخستین بار تجربه بازی در تئاتر اینقدر برایم با تجربه هاي شیرین همراه بود که کمی به خودم آمدم و می‌خواهم این تلاش و تکاپو را ادامه دهم. گرچه فکر می‌کنم احتمالا از صبح تا شب بشود خیلی کارهای متفاوتی را انجام داد اما من اینکار را نمیکنم.

آدم پرجنب و جوشی هستید؟

اصلا. اکثر خودم را آدم تنبلی می‌دانستم و همۀ وقت} زمانی که به من میگفتند کار تئاتر انجام بده میگفتم این همۀ بیایم سر تمرین ها و دست پایان چند شب اجرا و تمام ولی سال جاری برای نخستین بار تجربه بازی در تئاتر اینقدر برایم با تجربه هاي شیرین همراه بود که کمی به خودم آمدم و می‌خواهم این تلاش و تکاپو را ادامه دهم. گرچه فکر می‌کنم احتمالا از صبح تا شب بشود خیلی کارهای متفاوتی را انجام داد اما من اینکار را نمیکنم.

رز رضوی

رز رضوی اگر بازیگر نمی شد چکار می‌کرد؟

من قبل از اینکه بازیگر شوم در بیمه دانا کار میکردم و مدیر آنجا همۀ وقت} به من میگفت اینکار برای تو خیلی خشک هست و من دو سال و نیم در آنجا کار میکردم و مانند این بود که تمام جهان را روی سرم خراب کنند. او همۀ وقت} می‌گفت تو به درد هنر یا جهانگردی می‌خوری و خب آن زمان هیچ وقت به هنر فکر نمی‌کردم اما وقتی وارد هنر شدم فهمیدم هر چقدر کار سخت تر باشد برای من لذتبخش تر هم هست.

هم اکنون خودتان از بیمه بهره گیری میکنید؟ ثالث و بدنه؟

حتماً ثالث را همۀ وقت دارم اما بیمه بدنه را فقط بعضی وقت ها انجام می‌دهم. راستش هر وقت خودرو را بیمه می‌کنم هیچ وقت تصادف نمیکنم و هر وقت که خودرو بیمه ندارد تق و توق به در و دیوار میخورم.

به ازدواج فکر می‌کنید؟

من خیلی فکر نمیکنم چون همۀ میگویند یهویی پیش آمد و خب حتماً برای من هم پیش نیامده گرچه این روزها دشواری های و فشارهای زندگی اینقدر چندان هست که مردم عادی به کنار حتی دامن هنرمندان را هم گرفته و زندگی ها خیلی دوامی ندارد.

رز رضوی

فیلم شناسی رز رضوی

در ادامه آثار اطلاعاتی در مورد فیلم و سریال های رز رضوی را می خوانید.

سینمایی

فیلم سینمایی[ویرایش]

سال تولیدعنوان فیلمسمتنقشکارگردان
۱۳۸۵ملودی (فیلم)بازیگرلیلاجهانگیر جهانگیری
۱۳۸۶بازگشت (بن‌بست)بازیگررضا شالچی
۱۳۸۵پرنده شاهینبازیگرعلی عبدالعلی زاده
۱۳۸۸بیداری رؤیاهابازیگرمینومحمد علی آهنگر
۱۳۸۹اخراجی‌ها ۳بازیگرایرانمسعود ده‌نمکی
۱۳۸۹آقای دوپهلوبازیگرایران
۱۳۹۱یوسف هور (مرغابی دشت سرخ)بازیگرعلی اصغر شادروان
۱۳۹۵آواربازیگرفرناز امینی
۱۳۸۹یک دو سه (سه قدم تا عاشقی)بازیگرهستیمحمد خراط زاده
۱۳۹۰سیاهی لشکربازیگرمحمد خراط زاده
۱۳۹۰شانه دوستبازیگرمحسن محسنی نسب
۱۳۹۱سیب ترشبازیگرمهدی صباغ‌زاده
۱۳۹۳نقل و نباتبازیگرهانیهکمال مقدم
۱۳۹۴شهر خاکستریبازیگرهادی رمضانپور
۱۳۹۴تولد جنجالیبازیگرشهره لرستانی
۱۳۹۵نیوکاسلبازیگرسارا دیبامحسن قصابیان
۱۳۹۵همه چیز عادیهبازیگرمینومحسن دامادی
۱۳۹۷زخم عشقبازیگرمحسن منشی زاده
۱۳۹۷تخته‌گازبازیگرشادیمحمد آهنگرانی
۱۳۹۷سلام علیکم حاج آقابازیگرحسین تبریزی
۱۳۹۸هزار سال با توبازیگرسارا شمسحسین طبیب زاده
۱۳۹۹بابا سیبیلوبازیگرروشنکادوین خاچیکیان
رز رضوی

مجموعه تلویزیونی

سال تولیدنام سریالنقشکارگردان
۱۳۸۸–۱۳۸۲مختارنامههانیه (همسر وهب)مختارنامه
۱۳۹۱–۱۳۸۵کلاه پهلوینفیسهسید ضیا الدین دری
۱۳۸۵طبقه دومشاهین باباپور
۱۳۸۹ملکوتمهتابمحمدرضا آهنج
۱۳۹۰تبریز در مهمریممحمدرضا ورزی
۱۳۹۲–۱۳۹۱نوشداروسمیهجواد اردکانی
۱۳۹۴نیازسمیراحسین سهیلی زاده
۱۳۹۴معمای شاهآذر اعتمادیمحمدرضا ورزی
۱۳۹۶سه شنبه شبمریممحمد صادق پروین آشتیانی

مجموعه نمایش خانگی

سال تولیدنام فیلمسمتنقشکارگردان
۱۳۸۱–۱۳۹۱مختارنامهبازیگرهانیه (همسر وهب)داوود میرباقری
۱۳۸۵–۱۳۹۱کلاه پهلویبازیگرنفیسهسید ضیا الدین دری
۱۳۸۵طبقه دومبازیگر شاهین باباپور
۱۳۸۹ملکوتبازیگرمهتابمحمدرضا آهنج
۱۳۹۰تبریز در مهبازیگرمریممحمدرضا ورزی
۱۳۹۲نوشداروبازیگرسمیهجواد اردکانی
۱۳۹۳–۱۳۹۴نیازبازیگرسمیراحسین سهیلی زاده
۱۳۹۴معمای شاهبازیگرآذر اعتمادیمحمدرضا ورزی

تله‌فیلم

سال تولیدنام فیلمسمتنقشکارگردان
 جستجو   
 پرونده خانم صیام   
۱۳۸۵پرنده شاهینبازیگر علی عبدالعلی زاده
۱۳۸۷پسرها سرباز به دنیا نمی‌آیند  شاهد احمد لو
۱۳۹۲تشنج  محمد خراط زاده
۱۳۸۷ماه منیر هستیشهره لرستانی
۱۳۸۸آقای دو پهلو کاترینمحسن منشی زاده
۱۳۹۵آوار  فرناز امینی

امیدواریم که بیوگرافی رز رضوی مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. در ادامه بیوگرافی نسرین مقانلو و بیوگرافی افسانه بایگان را می توانید بخوانید.

مطالب مشابه را ببینید!