معجون چاقی صورت + رفع لاغری صورت با ۵ معجون خانگی و چاق کننده طبیعی صورت

معجون چاقی صورت

با معجون چاقی صورت می توانید لاغری صورت را رفع کنید. در این بخش چند معجون خانگی و ماسک موثر برای رفع لاغر صورت را معرفی می کنیم و با استفاده از این روش ها، می توانید فرم صورت را ایده آل کنید.

با روش های طبیعی و ساده شما می توانید مشکل لاغری صورت را حل کنید و صورتی پر و زیبا داشته باشید. در ادامه مطلب انواع معجون و خوراکی های عالی و بعضی از ماسک های بی نظیر را به شما معرفی می کنیم که باعث رفع لاغری صورت می شوند.

روش های طبیعی رفع لاغری صورت با انواع خوراکی و معجون

امروزه برای چاق شدن صورت می توانید از روش هایی مانند کاشت پروتز در گونه، فک چانه و تزریق ژل یا بوتاکس استفاده کنید. این راهکارها بسیار هزینه دارند، در صورتی که به صورت درست هم انجام نشوند، نه تنها باعث پر شدن صورت نمی شوند بلکه باعث ایجاد مشکلاتی هم در صورت شما می شود، پس برای چاق شدن صورت بهتر است که از روش های خانگی و طبیعی استفاده کنید.

 

سالاد جوانه گندم

با استفاده از جوانه گندم می توانید به پر شدن صورت خود کمک کنید. برای بهره مند شدن از خواص جوانه گندم باید کمی پودر جوانه گندم را با مقداری ماست مخلوط کنید و پس از خوردن غذا، فقط 2 قاشق از این ترکیب را میل کنید. خوردن بیشتر این مقدار باعث چاق شدن دیگر قسمت های بدن می شود.

 

ماسک شیر خشک

برای تهیه کردن ماسک شیر خشک برای چاق شدن صورت باید کمی شیر خشک را با مقداری شکر و روغن زیتون ترکیب کنید و به مدت نیم ساعت آن را روی صورت بگذارید و سپس صورت را به آهستگی با آب بشویید. مصرف شیر خشک برای پر شدن صورت، زیبایی و تقویت پوست صورت مناسب است.

بیشتر بخوانید: چاق شدن صورت با شیر خشک | استفاده از ماسک شیر خشک برای چاقی صورت

 

ماسک خیار

خیار از جمله میوه های پر آب می باشد، که مصرف این میوه به صورت خوراکی و همچنین استفاده از آن به عنوان ماسک، سبب حفظ رطوبت پوست و نرمی پوست می گردد. بنابراین ماسک خیار از جمله ماسک های آبرسان می باشد، که مصرف روزانه از آن به مدت ۲ هفته سبب بیشتر شدن آب میان بافتی سلول های سطحی پوست صورت می شود. برای بهره مندی بیشتر از این خاصیت این ماسک باید خیار را رنده نمایید و بر روی پوست قرار دهید و اجازه دهید تا ۲۰ دقیقه روی صورتتان باقی بماند.

معجون چاقی صورت

معجون خرما، فندق، پسته و مغز بادام

یکی دیگر از روش های از بین بردن لاغری صورت استفاده از ترکیب خرما، مغز بادام، فندق و پسته می باشد، زیرا مصرف مغزهای روغنی نقش موثری در پر شدن صورت دارند. طرز تهیه این ترکیب به ابن صورت است که ۲ عدد خرما را با ۴ عدد مغز بادام، ۴ عدد مغز پسته و ۴ عدد مغز فندق میکس کنید. البته می توانید به جای خرما از شیره خرما استفاده کنید. ترکیب خمیری بدست آمده را به صورت گوله های ریز تقسیم کنید و در طی روز ۵ الی ۱۰ عدد از آن ها را میل نمایید.

 

معجون کتیرا، عسل و شیر داغ

راهکار طبیعی دیگر برای چاق شدن صورت مصرف معجون کتیرا می باشد. برای تهیه این معجون باید مقداری پودر کتیرا(حدودا ۵ گرم) را با ۲ قاشق عسل داخل شیر داغ به میزان ۲ لیوان بریزید و کاملا هم بزنید تا این مواد خوب ترکیب شوند، سپس در طول روز ۲ بار در صبح و بعد از ظهر، میل نمایید. بهتر از است این کار را به مدت ۳ هفته تکرار نمایید. همچنین برای رفع لاغری صورت می توانید هفته ای ۳ بار به ۲۰ دقیقه، مقداری گلاب مرغوب را روی صورت کمپرس نمایید.

 

نوشیدن زیاد آب در طول روز، مصرف زیاد سیب زمینی به دلیل داشتن نشاسته، مصرف سالاد کاهو، ماسک پودر نخود، ماساژ صورت و ماسم گل رس هم جزو دیگر روش های خانگی برای رفع لاغری صورت هستند.

 

مطالب مشابه را ببینید!