مجله تاپ‌ناز‌

رفع چین و چروک دور لب با ماسک خانگی

رفع چین و چروک دور لب با ماسک خانگی

با استفاده از ماسک های مختلف می توانید چین و چروک دور لب را کاهش دهید.

راه حل رفع چروک دور لب با ماسک

برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک می توان با روش های مختلفی که کلاژن سازی پوست تحریک می شود، این مشکل را رفع کرد.

یکی از اولین نشانه های افزایش سن، ایجاد چروک های مختلف روی سطح پوست بدن است. در میان چروک های سنتی که روی صورت ایجاد می شود، چروک دور لب ها بیش از سایر چروک ها، بالا رفتن سن را نشان می دهد.رفع چروک دور لب

رفع چروک دور لب

رفع چین و چروک دور لب با ماسک خانگی

 راههای درمان چروک دور لب 

پیر شدن پوست، روندی طبیعی است که با افزایش سن و کم شدن کلاژن پوست مرتبط است؛ اما نوع پوست افراد و مسائل ژنتیکی، عواملی مانند اشعه های مضر آفتاب، دخانیات و خشکی پوست نیز می توانند در تشدید و تسریع آن نقش داشته باشند. هرچه پوست خشک یا به عبارت صحیح تر، کم آب تر باشد، بروز چروک ها هم بیشتر دیده می شود. برعکس در افرادی که پوست شان قوام، رطوبت و آب بیشتری دارد و به اصطلاح پوست چرب تری دارند، کمتر و دیرتر دچار چروک دور لب هستند.

از دیگر عوامل ایجاد و تشدیدکننده چروک دور لب، تغذیه نامناسب است. کسانی که کمتر آب، مایعات، میوه و سبزیجات مصرف می کنند، بیشتر در معرض بروز چروک هستند.
بروز این چروک ها به شکل و فرمی که لب ها بیشتر به خود می گیرند، نیز بستگی دارد. افرادی که سیگار یا قلیان می کشند، به علت حالت خاصی که برای پک زدن به لب های خود می دهند، برای ایجاد چروک لب مستعدتر هستند.

برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک می توان با روش های مختلفی که کلاژن سازی پوست تحریک می شود، این مشکل را رفع کرد. خوردن میوه و سبزی و البته غذاهای حاوی امگا3، آنتی اکسیدان و ویتامین E در تقویت و میزان کلاژن سازی نقش موثری دارد.

همچنین استفاده از ضدآفتاب در طول سال مانع تخریب این نواحی توسط اشعه های مضر UV می شود.
مصرف نکردن سیگار و دخانیات نیز بسیار موثر است، اما درمان خانگی نیز از جمله روش های بسیار کم هزینه و ارزان قیمت با تاثیر بسیار زیاد است که می تواند نقش قابل توجهی در کاهش این چروک ها ایفا کند.

_ یکی از ساده ترین روش ها این است که هر شب قبل از رفتن به رختخواب اطراف دهان را با روغن نارگیل ماساژ دهید.

_ سفیده تخم مرغ سرشار از ویتامین و پروتئین است و استفاده از آن پوست را سفت کرده و به کاهش چین و چروک کمک می کند، بنابراین هر چند بار سفیده تخم مرغ را اطراف لب ها بمالید و پس از خشک شدن بشویید.

_ مخلوطی از پوره موز و کمی عسل تهیه کنید و آن را روی خط ها بمالید و پس از چند دقیقه بشویید. موز سبب جوان سازی پوست می شود. می توانید قاشق ماست، یک قاشق آبلیموی تازه و یک قاشق عسل را با هم ترکیب کرده و ماسکی تهیه کنید.

_ برای افزایش تاثیر این ماسک چند عدد کپسول ویتامین E نیز به آن اضافه کنید و آن را روی قسمت های پرچین و چروک زده و 15 دقیقه بعد پوست خود را بشویید.

_ همچنین انجام ورزش های لب مانند درآوردن زبان، حرکت دادن لب ها به سمت چپ و راست صورت و تکرار کردن حروف صدادار برای پیشگیری و درمان چین و چروک دور دهان موثر است.

ماسک های خانگی برای رفع چروک دور لب

مطالب مشابه را ببینید!