مجله تاپ‌ناز‌

معرفی 10 رمان عاشقانه با خلاصه ای از داستان های رمانتیک و احساسی این رمان ها

معرفی 10 رمان عاشقانه با خلاصه ای از داستان های رمانتیک و احساسی این رمان ها

بی شک عشق در اثر درآمیختگی با اتفاقات روزمره و احساسات سرشار از پاکی می تواند معجزه های مختلفی را رقم بزند. یکی از علل اصلی محبوبیت رمان های عاشقانه در بین مخاطبان، جاودانگی عنصر عشق می باشد.‌ بهترین راهکار برای فرار از یکنواختی اتفاقات روزمره، مطالعه رمان های عاشقانه می باشد. چنین کتاب هایی جاودانگی عنصرعشق که مملوء از حس دوست داشتن است، را به سبکی متفاوت اثبات می کنند.

همچنین نویسنده تمامی هوش و ذکاوت خود را به کار می گیرد، که جاودانه ترین اثر هنری را به وجود بیاورد. بر اساس جدیدترین بررسی های صورت گرفته، رمان های عاشقانه در لیست پرفروش کتاب های سال قرار دارند. این نوا از داستان ها به دلیل درآمیختگی با روح آدمی و برقرای ارتباط با شخصیت اصلی حس واقعی بودن را قابل لمس می کنند.

بسیاری از این رمان ها حال و هوای خاصی را در مخاطب به وجود می آورند. یکی از ویژگی های این داستان ها، ایجاد حس همزاد پنداری در مخاطب می باشد. به نوعی در اثر مطالعه این آثار موفق می توان بهتر حال و هوای یک عشق ابدی را تجربه کرد.

10 رمان عاشقانه پرطرفدار ایرانی

معرفی 10 رمان عاشقانه با خلاصه ای از داستان های رمانتیک و احساسی این رمان ها

با خواندن رمان های عاشقانه برای دقایقی می توان فارغ استرس و اضطراب حس خوب عشق را تجربه کرد. همچنین اغلب چنین داستان هایی الهام گرفته شده از داستان های واقعی هستند. با مطالعه چنین آثاری می توان به اعماق دنیای خیال سفر کرد.

همچنین رمان های به سبک عاشقانه، بسیار لذت بخش می باشد. برخی از افرادی که به دنبال موفقیت در روابط عاطفی خود هستند؛ اقدام به مطالعه چنین آثاری می کنند. این داستان ها ساعت ها مخاطب را مجذوب به خود خواهند کرد. به طوری که مخاطب گذر زمان را احساس نخواهد کرد. این نوع از رمان ها سبک و سیاق عاشقی را به شکلی متفاوت بیان می کنند.

همچنین داستان هر رمان حکایت از یک عشق قدیمی و احساست عمیق قلبی می باشد. در این بین برخی از آثار به دلیل محبوبیت بیشتر در سه نسخه کتابی، صوتی و فایل منتشر شده اند. برای افرادی که علاقه مند به داستان ها و روایت عاشقانه هستند؛ مطالعه چنین آثاری بیشتر جذاب خواهد بود. در این بین بر اساس بررسی های به عمل آمده؛ ۱۰ اثر زیر جزء محبوب ترین ها هستند. مطالعه این آثار عاشقانه می تواند روح هر آدمی را لطیف و تهی از عنصر پلیدی و ناپاکی کند.

بامداد خمار

بامداد خمار

یکی از رمان های عاشقانه پرطرفدار و محبوب بامداد خمار می باشد. این اثر موفق توسط یکی از نویسندگان برجسته ایرانی خانم فتانه جوادی نوشته شده است. این محصول موفق برای اولین بار در سال ۱۳۷۴ منتشر شد. در همان زمان پس از انتشار فروش بسیار بالایی داشت. داستان این کتاب در مورد دختری جوان است که در مقابل خانواده اش می ایستد.

خانواده وی با ازدواج دختر جوان با فرد مورد علاقه اش مخالفت می کنند. در نهایت اختلافات گسترده ای بین خانواده ها به وجود می آید. محبوبه دختر جوان و با اصالت داستان که از قضا بسیار پولدار است، عاشق رحیم می شود.

رحیم از خانواده ای با سطح فرهنگی پایین تر و شرایط اقتصادی نامطلوب می باشد. محبوبه برخلاف مخالفت های خانواده اش با رحیم ازدواج می کند. پس از ازدواج و شروع زندگی اتفاقات ناگواری برای محبوبه رخ می دهد.

رمان همخونه

رمان همخونه

این رمان یکی از آثار موفق عاشقانه در سال ۱۳۸۵ می باشد. این کتاب بیش از چندین بار در تیراژ مختلف چاپ شده است. همخونه داستان یک دختر پولدار و سطح بالا به نام یلدا می باشد. یلدا بر اثر حادثه ای خانواده خود را از دست می دهد. به دلیل شرایط موجود یلدا با خانواده دوست صمیمی پدرش حاج رضا همخوانی می شود.

این تصمیم بزرگ اتفاقات بسیار پیچیده ای را در زندگی یلدا به وجود می آورد. یلدا به اجبار حاج رضا با پسر کوچک خانواده شهاب ازدواج می کند. این ازدواج لحظات بسیار تلخی را برای یلدا رقم می زند. در هر یک قسمت های مختلف داستان لحظاتی در تضاد با عشق و نفرت را مخاطب لمس می کند. این رمان بر اساس یک داستان واقعی نوشته شده است.

رمان شوهر آهو خانم

رمان شوهر آهو خانم

یکی از قدیمی ترین رمان های عاشقانه ایرانی، شوهر آهو خانم می باشد. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۳۴۰ به صورت رسمی چاپ و منتشر شد. رمان شوهر آهو خانم به قلم استاد بزرگ علی محمد افغان می باشد. داستان اصلی رمان در مورد سید میران است که به همراه همسرش آهو خانم و فرزندانش زندگی می کند. داستان از آن جایی شروع می شود که میران با زنی به اسم هما تصمیم به ازدواج می گیرد.

آهو به خبر از این قضیه در شهری دیگر به همراه فرزندانش زندگی می ‌کند. در نهایت خبر عقد میران و هما در شهر می پیچید. این ازدواج ناکام شرایط بسیار سخت و طاقت فرسایی را برای هما به وجود می آورد. داستان از جایی تلخ تر می شود، که هما و آهو در یک خانه و در کنار یکدیگر زندگی می کنند. این شرایط برای هما بسیار سخت و سرشار از لحظات تلخ می شود.

رمان دالان بهشت

رمان دالان بهشت

این اثری خاص و جذاب به قلم نازنین صفوی نوشته است. وی در سال ۱۳۷۸ با یکی از منتظران اصلی کتاب در تهران تصمیم به چاپ رمان خود می گیرد. رمان دالان بهشت روایتی متفاوت را ثبت کرده است.‌ این رمان در مورد داستان دختری کم سن و سال به نام مهناز می باشد.

مهناز به دلیل شرایط خانوادگی نامساعد عاشق و دلباخته محمد می شود. محمد از نظر سنی و عقلی بسیار بزرگ تر از مهناز است؛ به همین علت ازدواج آن ها سرشار از اختلافات مختلف می شود. مهناز با دلیل سن بسیار کم رفتارهای کودکانه ای از خود نشان می دهد، که منجر از هم پاشیدن زندگی شخصی اش می شود.

این رمان حس عشق و نفرت را در کنار یکدیگر معنا بخشیده است. همچنین پس از ازدواج مسیر زندگی محمد و مهناز به طور کامل عوض می شود. مهناز پس از ازدواج با محمد دیگر محبوبیت خود را در بین خانواده از دست می دهد.

رمان چراغ ها را من خاموش می کنم

رمان چراغ ها را من خاموش می کنم

نویسندگان ارمنی ساکن ایران قلم بسیار خوبی در تحریر آثار عاشقانه دارند. یکی از رمان بی نظیر ایرانی با درون مایه متفاوت چراغ ها را من خاموش می کنم می باشد، که بسیار پرفروش و پرطرفدار است. این رمان در سال ۱۳۸۰ برای اولین بار به صورت رسمی چاپ شده است.

این رمان در مورد زنان خانه داری می باشد، که تمام وقت و انرژی خود را صرف زندگی متاهلی می کنند. دریغ از این که جنبه اصلی زندگی هر آدمی رشد و پیشرفت شخصیتی می باشد. این زنان با یکدیگر متحد می شوند، که یکنواختی ایجاد شده در زندگی را از بین ببرند.

سرانجامی تلخ در انتظار برخی از این زنان خانه دار است، که در انتهای داستان به این موارد پرداخت می شود. این رمان برنده بهترین رمان عاشقانه سال در جشنواره‌ فرهنگی در سال ۱۳۸۲ شدا است.

رمان غزال

رمان غزال

این رمان به قلم طیبه امیر جهادی نوشته شده است، تجربه بی نظیری در زمینه نوشتن چنین آثاری دارد. شخصیت اصلی داستان دختری جوان به نام غزال می باشد، که عاشق دوست صمیمی برادرش می شود. رمان غزال در مورد یک داستان عاشقانه پر از حس خوب دوست داشتن است.

غزال به دلیل موقعیت اجتماعی بسیار خاصی که دارد؛ تمامی خواستگاران خود را رد می کند. در نهایت با سپهر ازدواج می کند؛ برخلاف تصورات غزال موانع مختلفی برای غزال پس از ازدواج به وجود می آید. موانعی که حس عشق را در دل غزال به نفرت تبدیل می کند.

در نهایت دوره ای از یک افسردگی پیچیده را غزال تجربه کرده و این ازدواج منجر به جدایی می شود. البته برای جدایی سپهر با غزال همفکر نیست. این مسیر پر از چالش مشکلات روحی و جسمی متفاوتی را برای غزال به وجود می آورد.

رمان یک عاشقانه آرام

رمان یک عاشقانه آرام

این رمان توسط یکی از نویسندگان برجسته ایرانی، به نام نادر ابراهیمی نوشته شده است. نسخه اولیه این کتاب در سال ۱۳۷۴ منتشر شد، که در همان سال نیز بسیار مورد توجه قرار گرفت. این رمان پیرامون یک زوج عاشق معلم است، که در دوران انقلاب طعم شیرین عشق را می چشند.

همچنین در اوایل انقلاب به دلیل توطئه و دسیسه برخی از دوستانشان زندانی می شوند. چشمه های عشق در دل این زوج عاشق پس از اسارات بیشتر از هر زمان دیگری به جوش می آید. در نهایت پس از اتمام دوران محکومیت زندگی مشترک آن ها با فقر و بی پولی مواجه می شود.

شرایط مالی نامناسب چالش های جدیدی را در زندگی به وجود می آورد. در نهایت تصمیم قطعی این زوج برای بهبود شرایط جدایی می باشد.

رمان چشم هایش

رمان چشم هایش

بسیاری از رمان های عاشقانه ایرانی موفق در دوران قبل از انقلاب منتشر شده اند. از رمان های پرطرفدار و پرفروش ایرانی در دهه ۳۰ چشم هایش می باشد. این کتاب توسط بزرگ ترین نویسنده و داستان سرایی ایرانی دهه ۳۰ بزرگ علوی نوشته شده است.

داستان در مورد یک استاد نقاشی می باشد، که در طی یک مراسم از آثار جدید خود رونمایی می کند. در این بین یکی از تابلوها توجه همه رو به خود جلب می کند. این تابلو نقاشی یک جفت چشم زنانه است، که بسیار جذاب و دلربا می باشند.

در طی یک اقدامی گروهی از دوستان این استاد بزرگ تصمیم به شناسایی این زن در زندگی شخصی اش می کنند. در نهایت از رازی بزرگ در زندگی این استاد پرده برداری می شود. رمان چشم هایش هنوز هم توسط برخی از انتشارات بزرگ ایرانی چاپ و تکثیر می شود.

رمان پستچی

رمان پستچی

یکی از رمان های جدید و به روز عاشقانه پستچی می باشد. بر اساس مصاحبه های انجام شده با خالق این اثر هدف وی از چاپ کتاب پستچی تحکیم بنیان خانواده است. داستان این کتاب در مورد زندگی یک دختر ۱۴ ساله به نام چیستا می باشد، که به طور اتفاقی با یک پستچی آشنا می شود.

پس از مدت زمان کوتاهی رابطه عمیقی بین چیستا و پستچی ایجاد شده و در نهایت این زوج عاشق و دلباخته یکدیگر می شوند. چیستا هر روز برای خود نامه می نویسد، تا پستچی را بیشتر ببیند. این عشق ناب متاسفانه پایداری خود را از دست می دهد؛ زیرا به جای پستچی قدیمی فردی سالخورده جایگزین وی می شود. در نهایت پس از گذشت چند سال دست تقدیر این دو فرد را دوباره در کنار یکدیگر قرار می دهد.

چیستا و پستچی جوان دوباره به دست سرنوشت در یک مسیر قرار می گیرند. در نهایت این رابطه عاشقانه پرتلاطم منجر به ازدواج می شود. پس از ازدواج چاشنی جدیدی از عشق را چیستا همراه با مرد پستچی تجربه می کند. متاسفانه مرد عاشق ایت داستان در برخی از مراحل زندگی دچار لغزش می شود.

این لغزش ها بنیان های زندگی متاهلی چیستا را مختل می کنند. رمان پستچی اثری تکرار نشدنی در دنیای ادبی و هنری ایران است. داستانی متفاوت در خصوص یک روایت عاشقانه جدید که شبیه به هیچ یک از آثار مشابه نیست.

رمان جای خالی سلوچ

این رمان برای اولین در سال ۱۳۷۵ چاپ و منتشر شد و به قلم استاد بزرگ محمود دولت آبادی نوشته شده است. این کتاب داستان زنی تنگدست و فقیر می پردازد، که به طور ناگهانی همسرش ناپدید می شود. سلوچ در یک روز بهاری همسر خود را بدون هیچ سوال و جوابی ترک می کند.

از جایی که زن سلوچ عاشق همسرش بوده است؛ پس از ترک شدن حس های متفاوتی را تجربه می کند. در نهایت تمام توان با حس عاشقانه خود مقابله کرده و موفق یه موفقیت در این مسیر می شود. بعد از گذشت چند سال سلوچ دوباره به زندگی قبلی خودش باز می گردد؛ اما این بار همسرش رفتار متفاوتی را از خود نشان می دهد.

همسر سلوچ در این دوران به یک مبارز سیاسی تبدیل می شود. موفقیت همسر توجه سلوچ را به خود بسیار جلب می کند. این رمان با محبوبیت حداکثری در بین جوانان و نوجوانان مواجه شد. برای دسترسی و دانلود این کتاب می توان منابع معتبر را انتخاب کنید. فایل صوتی این کتاب می تواند تجربه ای بی تکرار از عشق و نفرت را برای مخاطب رقم بزند.

مطالب مشابه را ببینید!