مجله تاپ‌ناز‌

6 ترفند کم هزینه برای ایجاد تغییر در رنگبندی دکوراسیون خانه

تغییر دکوراسیون خانه با روش های کم هزینه

رنگ‌ها نقش مهمی در ترکیب و اثرگذاری دکوراسیون خانه دارند و شما بسته به سلیقه خود می‌توانید دکوراسیون تک رنگ تا چند رنگ را در محیط خانه به وجود بیاورید. در این نوشتار تلاش کرده‌ایم برخی از راه‌های مناسب برای تغییر در رنگبندی دکوراسیون خانه را بررسی کنیم. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید:

  1. تم رنگی خانه را مشخص کنید

اگر در وب‌سایت‌های معتبر نگاهی به طراحی دکوراسیون خانه‌ها کرده باشید، حتما متوجه شده‌اید که سبک‌های بسیار مختلفی از دکوراسیون وجود دارد. مدرن، کلاسیک و تلفیق این دو. اما این تقسیم‌بندی باز هم کلی است. در حال حاضر شما می‌توانید خانه خود را به سبک رنگ‌های سفید تا روشن چینش کنید و یا انواعی از رنگ‌های تند و درخشان را در چیدمان به کار ببرید. خانه را با جزئیات بسیار محدود و یا با انواعی از دکورها طراحی کنید. همه این موارد در انتخاب رنگ و دکوراسیون خانه شما موثر است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پیش از اقدام به هر نوع تغییر رنگ و طراحی، با انواع این سبک‌ها آشنا شوید تا نوع مناسب با سبک، سلیقه و دیدگاه خود را پیدا کنید.

  1. از کاغذ دیواری استفاده کنید

یکی از راه‌های بسیار سریع برای تغییر ترکیب رنگبندی اتاق، پذیرایی و یا هر جای دیگری از خانه، استفاده از کاغذ دیواری است که امروزه در رنگ‌ها و شکل‌های بسیار متنوعی در بازار موجود هستند. بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند اتاق کودک را با کاغذ دیواری به طرح‌های شاد و کودکانه تغییر دهند و یا با تغییر دیوارهایی از حال و پذیرایی به صورت جزئی و یا کامل انجام می‌شود، چشم‌انداز متفاوتی در دکوراسیون خانه به وجود می‌آید. برای اینکار سعی کنید ابتدا طرح و رنگ‌های مورد نظر را با توجه به بازه قیمتی که برای اینکار در نظر گرفته‌اید انتخاب کنید و پس از آن از یک نصاب کاغذ دیواری ماهر و منصف بخواهید تا نصب حرفه ای کاغذ دیواری با قیمتی مناسب را انجام دهد.

  1. رنگ آمیزی منزل مناسب و پرکاربرد

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون خانه

نقاشی ساختمان یکی از آن هنرهای بسیار قدیمی است که برای تغییر چشم‌انداز خانه بسیار استفاده می‌شود و معمولا از موارد کم هزینه تغییر دکوراسیون به شمار می‌رود. برای اینکار فقط کافی است از شرکت های معتبر خدمات نقاشی ساختمان که در این کار تبحر و توانایی لازم را دارند بخواهید برای انجام رنگ آمیزی منزل اقدام کنند. همچنین در بسیاری مواقع فقط با رنگ کردن بخشی از خانه، یک دیوار، روی کمد و کتابخانه و حتی بخشی از ورودی خانه تغییرات محسوسی در دکوراسیون ایجاد می‌‌شود.

  • رنگ‌آمیزی با رنگ‌های غیر معمول

یکی از نکاتی که این روزها در طراحی دکوراسیون خانه بسیار متداول شده است، استفاده از رنگ‌های غیر کلاسیک در رنگ‌آمیزی دیوارهای خانه است. به طور معمول بسیاری از خانه‌ها با رنگ‌های کرم، سفید و استخوانی رنگ می‌شوند، اما اگر مایلید دکوراسیون متفاوتی را در خانه و یا حتی فقط اتاق خواب مشاهده کنید، می‌توانید به سراغ رنگ‌های متفاوت‌تر از سبز تا آبی، صورتی تا زرد بروید و دیوارهای خانه را با این رنگ‌ها زیبا کنید. البته نیاز به یادآوری نیست که بیشتر توصیه می‌شود این رنگ‌ها را در بخش‌هایی از خانه استفاده کنید. همچنین قبل از انتخاب رنگ بهتر است با روانشناسی رنگ‌ها بیشتر آشنا شوید تا تصمیم دقیق‌تری در این زمینه بگیرید.

  1. پرده‌ها را تغییر دهید

اگر خانه شما از وجود پنجره‌های زیاد و یا بزرگ بهره می‌برد، حتما متوجه شده‌اید که رنگ و بافتی که برای آنها انتخاب می‌کنید، تاثیر مهمی روی چهره کلی ساختمان دارد. بنابراین امیدواریم پیشنهاد ما را بپذیرید: در انتخاب پرده‌ها بسیار دقت کنید. گاهی اوقات اصلا نیازی به استفاده از زرق و برقی که در تهیه پرده‌ها می‌شود، نیست. فقط کافی است پرده‌ای را با بافت ساده مانند تور یا حریر سفید انتخاب کنید تا علاوه بر آن که زیبایی اتاق را دو چندان می‌کند، مانع از عبور تابش آفتاب نشود. احتمالا شما هم با هم عقیده هستید که خانه‌های آفتاب‌گیر قابلیت بیشتری برای چینش دکوراسیون زیباتر دارند.

  1. پارچه‌های مبلمان قابل تغییر است

یکی از اثاثیه‌های ضروری در بسیاری از خانه‌ها، مبلمان، صندلی و میز غذاخوری است و البته همانطور که می‌دانید قیمت هر کدام از این وسایل کم هم نیست. بنابراین اگر از نوع مدل آنها و یا رنگی که دارند، خسته شده‌اید شاید بهتر باشد به جای تعویض آنها، پارچه‌های آنها را با رنگ‌های متفاوت‌تری تغییر دهید. برای مثال اگر رنگ پارچه‌های مبل شما تیره است و دوست دارید با رنگ روشن پرده‌ها آنها را ست کنید، می‌توانید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند بخواهید تا پارچه‌های آنها را تغییر دهد. همچنین انواع روکش‌های مبل و صندلی وجود دارد که توسط خیاط‌های ماهر دوخته می‌شوند. استفاده از آنها نیز روش مناسبی برای تغییر رنگ اسباب و اثاثیه‌های مهم خانه است.

  1. از دست سازها و صنایع دستی استفاده کنید

استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون

اگر به دنبال تغییر متفاوت در دکوراسیون و البته رنگ و روی خانه هستید، پیشنهاد می‌کنیم نقش صنایع دستی را دست کم نگیرید. انواع بسیار متفاوتی از آنها وجود دارند؛ برای مثال حصیرهایی که به صورت فرش و دیوار‌کوب ساخته می‌شوند، انواع آویزهایی که با نخ و پارچه تهیه می‌شوند و پارچه‌های ماندلا. هر کدام از این موارد بخشی از دیوارهای خانه را زیباتر می‌کند و تاثیر زیادی بر تغییر رنگ آن بخش دارد. برای مثال پارچه‌های ماندلا که در ابعاد بسیار متفاوتی ساخته می‌شوند، یکی از گزینه‌های بسیار خوب برای تغییر بخشی از دیوار خانه است و از طرفی برای افزایش تمرکز و مراقبه بسیار مفید‌اند.

مواردی که اشاره شد، بخشی از ترفندهای به راستی کم هزینه در تغییر رنگ خانه و البته دکوراسیون آن است. راه‌های دیگری نیز مانند خرید فرش‌های جدید، تغییر کف خانه با سرامیک‌ها و کاشی‌های متفاوت و حتی تعویض اسباب اثاثیه هم وجود دارد که با توجه به بودجه‌ای که برای اینکار در نظر گرفته‌اید، می‌تواند در لیست تغییر دکوراسیون خانه قرار بگیرد.

مطالب مشابه را ببینید!