رنگ سال 2022 + اطلاعاتی در مورد رنگ سال 1401 و تصاویر این رنگ زیبا

رنگ سال امسال، رنگ سال 1400 چه رنگیه؟، رنگ سال 2022 چه رنگی می باشد؟ اطلاعات و تصاویر رنگ سال امسال، در ادامه اطلاعاتی در مورد رنگ سال 1400 و 2022 را قرار داده ایم.

رنگ سال 2022

رنگ very pery (رنگ آبی بنفش تقریبا به رنگ گل پریوش) از طرف کمپانی پنتون به عنوان رنگ سال 2022 معرفی شد و این رنگ مورد توجه طراحان مد و پوشاک، مبلمان و لوازم منزل، دکوراسیون و … قرار می گیرد و در سال 1401 بیشتر استفاده می شود.

 

رنگ سال 1401

کمپانی پنتون هر سال یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند و امسال هم رنگ very peri را به عنوان رنگ سال 2022 و یا رنگ سال 1401 انتخاب کرده است.

very pery یک رنگ آبی بنفش است که در معنا و مفهوم پویایی، ابتکار و خلاقیت را تشویق و ترویج می‌کند و در آن وفاداری و ثبات رنگ آبی با شور و هیجان رنگ قرمز ترکیب شده‌اند.

رنگ سال

کد رنگ سال ۲۰۲۲

آبی بنفش (Very Peri) که رنگ سال است با کد کد PANTONE ۱۷-۳۹۳۸ شناخته می شود.

 

در مورد کمپانی پنتون

پنتون یا پانتون (Pantone) نام شرکتی است که به عنوان منبع معتبر و مشهور جهانی در زمینه رنگ شناخته می شود. بیش از 40 سال است که پنتون با محصولات، خدمات و تکنولوژی که دارد، الهام بخش طراحان و متخصصین در شناسایی رنگ ها و ایجاد خلاقیت است و از دو هزار عنوان تعیین کننده غیر رسمی رنگ سال، شهرت گهانی دارد.

رنگ سال

نحوه انتخاب رنگ سال ۲۰۲۲

پنتون تلاش کرد که تا حد ممکن با امکان انتخاب رنگ مناسب، از بار سنگین همه کرونا کم کند و با توجه به این شرایط پیچیده دو رنگ خاکستری خنثی (Ultimate Gray ) و زرد در خشان ( Illuminating) به عنوان رنگ سال ۲۰۲۱ انتخاب کرد؛ مدیر اجرایی شرکت پنتون در مورد این انتخاب گفت:

همراهی پایا و جاودان دو رنگ زرد و طوسی نشان دهنده مثبت گرایی همراه با بردباری و ثبات است. اهل عمل و با ثبات اما در عین حال مثبت اندیش و دلگرم باشید. این ترکیب رنگ به ما امید و سرسختی را می‌آموزد. برای روح انسان ضروری است که حسی مشوق و متعالی در درون خود داشته باشد.

پس از 22 سال معرفی رنگ سال، پنتون برای نخستین بار اقدام به ساخت یک رنگ جدید برای عرضه به بازار و معرفی رنگ سال کرد، هر چند که مشابه رنگ Very Peri پیش‌تر وجود داشت.

رنگ سال

دلیل انتخاب رنگ سال ۲۰۲۲ چیست؟

پنتون رنگ سال 2022 را در قالب یک تغییر و مرحله ای برای گذار از بیماری منحوس کرونا و پا گذاشتن به جریان زندگی عادی در نظر گرفته است؛ دوره ای که قرنطینه و ایزوله بودن دیگر تمام می شود. حالا مردم عادات تازه ای پیدا کرده اند و استانداردهای جهانی هم تغییر پیدا کرده است. شرکت بین المللی متخصص در حوزه رنگ هم باید دست به اقدام تازه ای بزند. این رنگ با ترکیب خاص خود، دنیای دیجیتال و جهان واقعی را با هم تلفیق کرده و از این نظر به آنچه که ما در طول این سال ها تجربه کرده ایم بسیار نزدیک شده است. استفاده از این رنگ در قالب دنیای دیجیتال هم کارآمد است و باعث محبوبیت بیشتر آن می شود. این رنگ حس زندگی مدرن را وجود ما ایجاد می کند و بین جهان واقعی و دنیای دیجیتال پل میزند.

رنگ جدید پنتون دارای خلاقیت و نوآوری است. زیرا بعد از شیوع کرونا زندگی همه انسان ها دچار تغییراتی شد. حالا یک دوره منزوی و دور از اجتماع به آخر راه رسیده و استانداردها در حال تغییر می باشند. این رنگ اعتماد به نفس می بخشد و خلاقیت افراد را زنده می کند.

در سال جدید مفاهیم و استانداردها در حال تغییر می باشند و زندگی دیجیتالی و فیزیکی به روش های جدیدی در هم ترکیب شده اند. در این دوره طراحی دیجیتال کمک می کند تا محدودیت های دنیای واقعی را گسترش داده و دری رو به دنیای مجازی پویا باز گردد.

وب‌سایت پنتون اعلام کرد: طراحی دیجیتال با گشودن دنیای مجازی برای ما این امکان را می‌دهد که چشم‌انداز امکانات تغییر یافته را پذیرا شویم.

 

ویژگی‌های رنگ سال

Very Peri بسیار به رنگ ابی نزدیک است و طرفداران این رنگ را راضی نگه می دارد. در ترکیبات خود کمی رنگ قرمز دارد و به همین دلیل در کنار حس آرامش، حس حرکت هم القا می کند و حس خلاقیت را بر می انگیزد. لوری پرسمن، معاون رنگ در موسسه پنتون می گوید: ساخت یک رنگ جدید پس از مدت ها برای نخستین بار در این شرکت اتفاق افتاده است و این هم نمادی از تغییراتی است که در سال آتی پیش روی ما قرار می گیرد. رنگ سال آینده منعکس کننده اتفاقاتی است که در فرهنگ جهانی می گذرد و بیانگر سوالاتی است که مردم در تلاش برای پیدا کردن پاسخ آنها می باشند.

او افزود که PANTONE ۱۷-۳۹۳۸ Very Peri با ترکیب طیف‌های آبی و بنفش-قرمز، شادابی و حضور پویا را نشان داده و بیان خلاقیت خود را تشویق می‌کند.

ست کردن رنگ سال ۲۰۲۲

رنگ سال 2022 بسیار جذاب و نو است و البته برای ست شدن با رنگ های دیگر کار کمی دشوار است. شرکت پنتون برای آسان کردن این کار، 4 پالت رنگی متعادل کننده را برای این رنگ جدید ارائه کرده است که رنگ سال جلوه بهتری داشته باشد.

 

رنگ سال

مطالب مشابه را ببینید!