مجله تاپ‌ناز‌

روانشناسی رنگ سبز + خصوصیات افرادی که عاشق رنگ سبز هستند

رنگ سبز طیف های مختلفی دارد مانند سبز زیتونی، یشمی، کمرنگ و تیره که در روانشناسی رنگ سبز هر یک از این رنگ ها، نمادی دارد و نشان دهنده چیزی می باشد.

سبز زمینه رنگ آبی و زرد است و این رنگ در طبیعت بسیار به چشم می خورد. فصل بهار نماد سبزی است و با رنگ سبز نشان دهنده سرزندگی و رویش دوباره است. در روانشناسی رنگ سبز به نمادهایی مانند امیدواری، سلطه طلبی و … اشاره دارد.

روانشناسی رنگ سبز

روانشناسی این رنگ آن را به عنوان رنگ عاشق هم می شناسند و نمادی از عشق و امید در دل ها است که بر حس قرار گرفتن آن در طیف این رنگ دارای تغییرات مختلفی می باشد.

هر چه رنگ سبز در طیف تیره تر باشد نشان دهنده عشق، محبت، علاقه و امید است. سبز تیره نماد حسادت، غضب و حس منفی است. این رنگ جزو رنگ هایی است که در ساختار شناختی افراد تغییرات ایجاد می نماید.

روانشناسی رنگ ها دارای تنوع زیادی است که از جمله آن می توان به روانشناسی رنگ قرمز و خصوصیات افرادی که رنگ قرمز را دوست دارند اشاره کرد که در آن اشتراکات شخصیتی زیادی با افراد علاقمند به رنگ سبز وجود دارد.

سبز کم رنگ نشان دهنده میزان خاصی از امیدوار بودن و حس مثبت در افراد است، همچنین نشان دهنده نوعی ثبات و امنیت درونی در فرد است. در روانشناسی رنگ سبز افراد علاقمند به این رنگ دارای عادات رفتاری و اعتقاد به خیر و شر می باشند.

فراست و آگاهی از دیگر نشانه هایی است که در رنگ سبز به آن توجه می شود، اطمینان خاطر هم یکی از نمادهای موجود در روانشناسی رنگ سبز می باشد.

روانشناسی رنگ سبز

سخاوتمندی:

این افراد روح و شخصیتی بلند مایه دارند و در زندگی خود فقط به مادیات توجه نمی کنند و تلاش می کنند که شخصیت روحی و معنوی خود را تعالی بدهند. قرارگیری در محیط های با طراحی رنگ سبز می تواند این احساس را در شما ایجاد نماید و روحیه شما را تقویت کند.

 

خصومت:

در رنگ هایی مانند رنگ سبز زیتونی به دلیل قرار گرفتن این رنگ در طیف تیره نشان هایی از خصومت وجود دارد. این امر می تواند به دلیل وجود حس ناکامی در افراد باشد و آسیب هایی را به شخصیت شما وارد خواهد کرد.

 

خودخواه بودن:

از دیگر نماد ها که در روانشناسی این رنگ به آن اشاره می شود سلطه طلب بودن و خودخواه بودن است. این افراد بیشتر به خودشان توجه می نمایند.

 

همدردی:

از دیگر ویژگی های روانشناسی رنگ سبز که به آن اشاره می شود حس همدردی و نوع دوستی در این افراد می باشد.

 

صلح طلب:

انسان دوستی که در وجود این افراد دیده می شود آنها را تبدیل به افرادی صلح طلب و انسان دوست می کند و باعث م شود تا این افراد در روابط دوستانه خود احتیاط کنند.

اجتماعی بودن و علاقمندی به خانواده و دوستان هم از دیگر ویژگی های افراد در روانشناسی رنگ سبز است که در این افراد وجود دارد. بیشتر این افراد به طبیعت گردی و لذت بردن از زندگی علاقه دارند.

 

بازیگوشی:

گفته می شود که این افراد روحیه بازیگوشی دارند و هیجانات خاص در زندگی برخوردار می باشند.

روانشناسی رنگ سبز

ویژگی های کلی افرادی که به سبز علاقه دارند

افراد علاقمند به رنگ سبز شخصیتی هماهنگ در زندگی دارند و به شدت به برقراری روابط اجتماعی علاقه دارند و افرادی قدرتمند در زندگی هستند.

این افراد مایل هستند با طبیعت بیشتر ارتباط برقرار کنند و در طول هفته برای خود برنامه های تفریحی مختلفی دارند که به آن اهمیت می دهند. افرادی که قلب مهربان خود را همیشه دارند.

روح بلند، مهربانی، رضایت از زندگی، توجه نکردن به تجملات، قانع بودن و داشتن اهداف متعالی از ویژگی های این افراد است که در روانشناسی رنگ سبز به آن اشاره شده است.

این افراد در صورت بروز مشکل سعی می کنند تا خودشان به رفع مشکلات بپردازند و زندگی آنها همیشه از نظم و قاعده خاصی برخوردار است.

 

شاد بودن:

افرادی که به رنگ سبز علاقه دارند افراد شادی هستند و به دنبال لذت بردن از لحظات زندگی هستند.

در امور مالی نیز با توجه به روانشناسی رنگ سبز این افراد دارای مدیریت مالی خوبی هستند به لحاظ جسمانی و ذهنی از قدرت بالایی برخوردا هستند که موجب افزایش مدیریت مالی در آنها است.

 

برخی دیگر از خصوصیات افراد علاقمند به رنگ سبز

 • افرادی واقع بین، عاشق طبیعت و فروتن هستند.
 • دارای شخصیتی با ثبات یا متعادل بوده و یا به دنبال تعادل می گردند، البته امکان دارد در حین جستجوی تعادل دچار کمی آشفتگی و اضطراب شوند.
 • فردی بخشنده، دلسوز و مهربان است.
 • باهوش بوده و عاشق یادگیری است، بنابراین به سرعت مفاهیم جدید را درک می کند.
 • گل و گیاهان زیادی در اطراف خود نگهداری و مراقبت می کند
 • افراد دارای این شخصیت نیاز شدید به دوست داشته شدن دارند.
 • همچنین مانند یک کتاب سخنگو هستند که هیچ چیز را پنهان نمی کنند.
 • در هر موقعیت اجتمای احساس راحت بودن می کنند، زیرا مهربان و با ادب بوده و کار هایی که باید و نیاز است را انجام می دهید.
 • این نوع افراد علاقمند به گروه های اجتماعی هستند و به تعلق داشتن احساس نیاز دارند.
 • از این رو شهروند خوبی بوده و در گروه های اجتماعی شرکت می کنند.
 • دارای استاندارد های اخلاقی بالایی بوده و انجام کار درست اهمیت زیادی برای شان دارد.

 

تاثیر این رنگ در معماری

برای بهره گیری از اثارات روانی این رنگ می توانید برای ایحاد فضای آرامش بخش در منزل خود از این رنگ استفاده کنید. اثر روانشناختی رنگ سبز مشابه رنگ ابی است و همان گونه که گفتین تاثیر مهمی در ایجاد آرامش دارد.

رنگ سبز برای چشم ها آرامش بخش است و این رنگ در طبیعت فواید زیادی برای انسان دارد. بهترین روش برای استفاده از رنگ سبز در طراحی داخل ساختمان  و منازل، استفاده از ترکیب چندین رنگ از جمله ترکیب رنگ سبز با رنگ های دیگر است.

 

تاثیر رنگ سبز در کسب و کار

رنگ سبز در مشاغل درمانی و کارهایی که با سلامت و درمان سر و کار دارند مفید و موثر است. این رنگ در فروش محصولات طبیعی، ایمن و ارگانیک هم استفاده می شود و در محصولاتی که با محیط زیست سازگار هستند هم استفاده می شود.

مطالب مشابه را ببینید!