چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

روزی 2 عدد موز بخورید تا معجره اش را ببینید

موز

طبق بررسی ها انجام شده خوردن دو عدد موز، انرژی مورد نیاز بدن برای 90 دقیقه تمیرن را تامین می کند و بسیار مقوی است. موز به عنوان یک میوه مقوی برای ورزشکاران عالی است.

 

خوردن دو عدد موز برای تضمین سلامتی بدن

شاید خیلی از خوراکی های شالم خوشمزه نباشند ولی موز هم خیلی خوشمزه است و هم خیلی سالم و مقوی! موز دارای خواص زیادی برای بدن است.

دلایلی که در این مطلب آمده نشان می دهد که چرا خوردن دو عدد موز در روز می تواند سلامت بدن را تضمین کند.

فواید خوردن 2 عدد موز در روز

موز فشار خون را به حالت نرمال بر میگرداند

موز فشار خون بالا را کم می کند زیرا دربردارنده حدود 420 میلی گرم پتاسیم است.

موز به کاهش وزن کمک می کند

موز سرشار از فیبر است و باعث می شود کمتر احساس گرسنگی کنید. این میوه دارای نوعی نشاسته است که اشتها را کم می کند و در نتیجه باعث می شود همراه با ورزش کمتر وزن اضافه می کنید. موز سطح قند را در خون کم می کند و حساسیت بدن به انسولین را بالا می برد. اگر سلول های بدن به انسولین حساس نباشند نمی توانند گلوکز را جذب کنند و لوزالمعده شروع به تولید بیشتر آن می کند. ذخیره چربی در بدن بستگی به حضور انسولین دارد.

موز خطر کم خونی را کاهش می دهد

کم خونی باعث رنگ پریدگی، خستگی و تنگی نفس می شود. این ها نتیجه کاهش سلول خونی قرمز و کاهش سطح هموگلوبین در بدن است. موز سرشار از آهن است که تولید سلول های خونی قرمز را ترغیب می کند. به علاوه این میوه شامل ویتامین B66 است که سطح گلوکز خون را بازیابی می کند و به بیماران کم خون کمک می کند.

موز

خواص بی نظیر موز

موز باعث تقویت دستگاه گوارش می شود

موز زود هضم می شود و باعث التهاب دستگاه گوارشی نمی شود. نشاسته مقاوم موجود در موز هضم نمی شود و در روده بزرگ به عنوان واسطه غذایی برای باکتری های سالم باقی می ماند. کسانی که مشکل ورم معده یا سوزش معده دارند می توانند موز بخورند. این میوه مواد معدنی از دست رفته در کسانی که اسهال دارند را بازمی گرداند

سطح استرس کاهش پیدا می کند

موز روحیه را تقویت می کند. این میوه حاوی تریپتوفان است. تریپتوفان ماده ای است که بدن برای دریافت سروتونین (هورمون شادی) نیاز دارد. به طور میانگین هر عدد موز حاوی 27 میلی گرم منیزیم است. این ماده معدنی مسئول روحیه خوب و خواب سالم است.

مشکل کمبود ویتامین رفع می شود

موز سرشار از ویتامین B6 است. هر عدد موز حاوی 20 درصد ویتامین B6 مورد نیاز بدن است و به بدن کمک می کند انسولین، هموگلوبین و آمینو اسدهایی تولید کند که برای تولید سلول های سالم نیاز است. تصور همه ما این است که پرتقال و توت فرنگیبیشترین مقدار ویتامین C را دارند اما موز دربردارنده 15 درصد از ویتامین مورد نیاز روزانه بدن است. ویتامین C آنتی اکسیدان مهمی است که رادیکال های آزاد مضر را خنثی می کند، همچنین شریان های خونی را سالم نگه می دارد و کلاژن تولید می کند.

سطح انرژی بدن افزایش می یابد

پتاسیم موجود در موز عضلات بدن را از گرفتگی حفظ می کند و کربوهیدرات آن انرژی لازم برای یک ورزش سنگین را فراهم می کند.

معجزات خوردن دو موز در روز

مطالب مشابه را ببینید!