مجله تاپ‌ناز‌

روش تخلیه بار منفی از بدن با راهکارهای مختلف و موثر

چنانچه دچار انرژی منفی در بدن شده اید می توانید با روش های مختلف تخلیه بار منفی از بدن مانند سجده کردن، یوگا، مدیتیشن، نفس عمیق کشیدن، شمع روشن کردن، پیاده روی و … استفاده کنید. انرژی از بین نمی رود و فقط از نوعی به نوع دیگر تبدیل می شود. احساسات، افکار و کلام افراد نوعی از انرژی هستند که از بین نمی روند و به اشکال مختلف در محیط پیرامیون می مانند. همان گونه که انرژی مثبت برای بدن مفید است، انرژی منفی یا همان بار منفی هم مخرب است و به همین دلیل در ادامه روش های تخلیه بار منفی را توضیح می دهیم.

انواع روش تخلیه بار منفی

برای پاک کردن و تخلیه انرژی منفی، می توان به هر قسمتی از جهان فیزیکی نظاره کرد، مانند یک باغچه، کمد لباس، محیط منزل یا کسب و کار. آن چیزی که مشخص است این است که انرژی چه فیزیکی و چه متافیزیکی برای جریان پیدا کردن ایجاد شده است. وقتی که این انرژی مهار نشود همیشه در حال حرکت و جریان است.

جهان فیزیکی ساختاری دارد که اگر بخواهیم این ساختار سالم بماند باید از آن مراقبت کرد. بی توجه بدون نسبت به چیزهای اطراف باعث می شود تا به شکلی طبیعی همه چیز به سوی بی نظمی حرکت کند. مثلا کمد تمیز لباس، بی نظم می شود و دیگر چیزی سر جایش قرار نمی گیرد. اگر علف های هرز و خشک باغچه را جدا کنید، باغچه ای سرسبز و پربارتر خواهید داشت. اگر غذایی کافی نداشته باشید، جسم آسیب پیدا می کند. اگر وجود شما هم دچار انرژی و بار منفی شود، برای داشتن سلامت جسمی و روحی، تخلیه و پاک کردن انرژی منفی موضوعی مهم و ضروری است.

توجه کردن به موضوع تخلیه و حذف کردن انرژی منفی از بدن آن گونه که تصور می شود کار سختی نیست. بعضی از مواقع می گوییم که بهتر است چند دقیقه دست از کار بکشیم و استراحت کنیم، یا مقداری قدم بزینم. این تصمیمات در حقیقت برای تخلیه بار منفی و انرژی های منفی از بدن گرفته می شوند.

نکته مهم در مورد حذف انرژی منفی از بدن این است که نمی توانید یکباره و سریع این کار را انجام دهید و کار را تمام شده بدانید. پاک کردن انرژی منفی از بدن نیاز به فعالیت های مستمر و دنباله دار دارد. با توجه به اینکه بیشتر مردم در مورد تقویت انرژی های خوب و مثبت آموزشی ندیده اند، هر روزه در زمان ارتباط با افراد دیگر در محیط زندگی و کار با انواع مختلف و و زیادی از افکار و انرژی های منفی روبرو می شوند و آنها را جذاب می کنند.

انرژی بدن چسبندگی دارند و افکار و احساسات مختلف بسیار راحت به آن می چسبند. در صورتی که در رابطه با انرژی های خوب و مثبت و اصول جذب کردن آنها، تمرین نداشته باشید، انرژی های مختلف از اشخاص دیگر به شکلی ناخواسته به بدن شما جذب می شوند، این انرژی های منفی روی فرد تاثیرات نامطلوب می گذارند و می توانند باعث تغییر فرد شوند بدون اینکه فرد نقشی در انتخاب این انرژی ها داشته باشد.

روش تخلیه بار منفی از بدن با راهکارهای مختلف و موثر

پیاده روی

وقتی که قدم زدن و پیاده روی از روی برنامه و هدف صورت بگیرد، روشی عالی برای تخلیه بار منفی است. پیاده روی به ویژه در زمان هایی که انرژی های زیادی در ذهن رسوب کرده است مفید است. پیاده روی کردن در طبیعت، در مسیر صعود کوه و یا حتی در پاک و جنگل و یا در بعضی از مسیرهای خلوت درون شهر می تواند باعث پاک کردن انرژی منفی در بدن شود. در موقع پیاده روی باید اینگونه حس کنید که هر قدمی که روی زمین می گذارید انرژی های منفی تخلیه می شوند.

 

رقصیدن و حرکات موزون

رقص حرکت دهنده انرژی طبیعی و خوب در بدن است. انواع مختلفی از رقص وجود دارد، رقصیدن در مهمانی و جشن، رقص در باشگاه و … نمونه هایی از حرکات موزون در بدن است که به شکل قطعی باعث پاک شدن بدن از بار منفی منفی می شود. بهترین روش رقص، رقصیدن در تنهایی است که می تواند انرژی های مثبت را جایگزین انرژی منفی کند.

 

یین یوگا Yin Yoga

یین یوگا سبکی از یوگا می باشد که بر روی بافت های پیوندی و همبندی عمیق بدن و غلاف عضلات بر خلاف بافت های سطحی متمرکز می باشد و جریان انرژی را در بدن تنظیم و تعدیل می نماید. یین یوگا را بیشتر روی زمین انجام می دهند. در زمان انجام یین یوگا، وضعیت بدن را در حالتی آرام قرار داده ماهیچه های خود را شل نمایید و در هر وضعیت بدن حداقل برای سه دقیقه تمرکز نمایید. یین یوگا روشی مناسبی برای تخلیه بار منفی از بدن می باشد.

 

صدا

استفاده کردن از صدا و صوت هم روشی دیگر برای دفع انرژی منفی از بدن است. درست است که تکنیک صدا در محیط کار و فضاهای فیزیکی و در زمان های استفاده از انرژی برای دیگران به کار می رود، ولی می توانیم این روش را برای خودمان هم استفاده کنیم. تولید کردن صدهای زیر، لرزان و بم مانند صدای طبل یا ناقوس و زنگ و همچنین کف زدن نمونه هایی از تولید صدا در مواقع مناسب برای جذب انرژی های خوب و مثبت و روشی مناسب برای تخلیه کردن انرژی منفی هستند.

 

شستن

روش ساده برای از بین بردن انرژی های منفی بدن، شستن دست و صورت با آب تمیز است. در بعضی از موارد اگر شستن دست و صورت به تنهایی انجام شود نتیجه ای ندارد و بهتر است که دوش بگیرید و حمام با آب ولرم را امتحان کنید.

 

استفاده کردن از روغن ها

استفاده از انواع روغن روشی خوب برای تخلیه انرژی منفی است. در این مورد باید دقت کنید که روغن مصرفی سالم و بدون خطر باشد. روغن لاوند یا اسطوخودوس روغنی پرمصرف برای این کار است. رزماری هم یکی دیگر از روغن های مناسب برای این کار است. رزماری در بعضی از افراد می تواند ایجاد حساسیت کند و به همین دلیل خانم های باردار بهتر است استفاده نکنند.

 

انجام مدیتیشن و مراقبه

مدیتیشن بصری روشی سودمند و جامع به منظور پاک نمودن انرژی های منفی از بدن می باشد. داشتن آشنایی با مراکز هفت گانه چاکرا برای انجام این مدیتیشن ضروری می باشد. یکی از شکل های متنوع مدیتیشن بصری، دراز کشیدن در آب می باشد. برای اینکار چشمان خود را ببندید و رنگ های مربوط به انرژی های چاکرای هفت گانه را در ذهن خود مجسم نمایید.

قبل از هر چیز از تجسم نمودن رنگ قرمز مربوط به چاکرای ریشه شروع نمایید و بعد در ذهن این رنگ را به رنگ های نارنجی، آبی، سبز، زرد و بنفش تغییر دهید. در ادامه تصور نمایید که یک موج از آب بالای سرتان دقیقا از چاکرای تاج عبور می نماید و به سوی چاکراهای دیگر در حرکت است و سبب تغییر و متعادل سازی آن ها می گردد.

 

روشن نمودن شمع

یک شمع در مقابل خود روشن کنید و تصور کنید که انرژی های منفی شما از بدنتان به سوی شمع منتقل می شوند. این روش می تواند کمک کننده و آرامش بخش باشد. روشن کردن شمع روشی ساده برای تخلیه بار منفی بدن است.

 

تمرین تنفس هوازی

در روشی دیگر انجام دادن دم و بازدم و حبس کردن نفس در حد فاصل آنها به اندازه ظرفیت تنفسی ریه ها و تکرار کردن این روش و تنفس عمیق کشیدن روشی ساده و موثر برای پاک کردن انرژی های منفی در بدن است.

 

دعا و نیایش

از دیگر روش های خوب و عالی برای جذب انرژی های مثبت و تخلیه بار و انرژی های منفی از ذهن و جسم، عبادت کردن و راز و نیاز با خداوند است.

 

شلوغی ها را در سریعترین زمان مرتب نمایید

تمام افراد بعد از مرتب کردن اطراف خود حس بسیار خوب و سبکی دارند. باید بدانید که انرژی درون وسیله ها به ویژه اجسام قدمی باقی خواهند ماند و با توجه به نوع انرژی می تواند به شکل فیزیکی، ذهنی، روحی و معنوی مانع حرکت شما به سوی جلو شوند. وقتی که دور بر خود را با وسائل به درد نخور پر نمایید، فرصتی برای ورود چیزهای جدید به زندگی ایجاد نخواهد شد. از این رو حتما از چیزهایی که در اطرافتان است لذت ببرید و اضافه ها را دور بریزید و همواره مرتب باشید.

 

حالت سجده راهی خوب دفع امواج الکترومغناطیسی

بدن هر شخصی در روز به مقدار بالایی امواج الکترومغناطیس دریافت می کند. امواج الکترومغناطیس می توانند از راه تجهیزات الکتریکی مورد استفاده که نمی توان آنها را کنار گذاشت به صورت ناخواسته دریافت می شوند. با قرار دادن پیشانی بیش از یک بار روی زمین، زمین بار منفی مضر و امواج الکترومغناطیس مضر را از بدن تخلیه می کند. این قضیه به زمین کردن ساختمان هایی که احتمال برخورد سیگتال های الکتریکی مانند رعد و برق در آن وجود دارد، برای تخلیه امواج از راه زمین، شبیه است. پیشانی را به حالت سجده روی زمین قرار دهید تا بار منفی تخلیه شود.

این موضوع وقتی نتیجه بهتری دارد که پیشانی خود را روی خاک قرار دهید و مهمتر اینکه بهترین راه برای گذاشتن پیشانی روی خاک حالتی است که رو به مرکز زمین این کار را انجام دهید. زیرا امواج الکترومغناطیس در این حالت بهتر تخلیه می شوند.

 

انجام یوگا قله کوه

یوگای قله کوه یکی از فعالیت های بی نظیر است. یوگای قله کوه را می توان بیشتر یک فعالیت بدون حرکت در نظر داشت. با این حال تصور نمودن و نگه داشتن تصویر قله کوه در ذهن هر چند به شکل نامحسوس حرکتی است مهم. ایستادن به سادگی انجام نمی گیرد. زیرا شما می خواهید آن را وانمود نمایید. برای اینکار صاف ایستاده و نفس عمیق کشیده و چند مرتبه بگذارید تا هوای پاک وارد بدن، ریه ها، مغز و جریان خون گردد. نفس کشیدن به شکل عمیق را تا حدی ادامه دهید که به خوبی احساسات را از ذهن و بدنتان حس نمایید و خیلی خوب احساسات منفی از ذهن و بدنتان دور نمایید.

 

مطالب مشابه را ببینید!