مجله تاپ‌ناز‌

روش درست اسپری کردن عطر به موها

اسپری کردن عطر به موها

اگر به موهایتان عطر اسپری می کنید باید روش اسپری کردن عطر به موهایتان را به درستی انجام دهید تا ماندگاری عطر روی موهای شما تضمین شود.

روش درست زدن اسپری عطر به مو

اگر بخواهید بوی عطر شما زمان بیشتری ماندگاری داشته باشد، بهترین روش اسپری کردن عطر به موها است. خیلی از خانم ها هیچ وقت عطر را به موها نمی زنند زیرا فکر می کنند ممکن است موها آسیب ببینند. سؤال این است که آیا شما باید در مورد تاثیراتی که عطر می تواند روی موهای شما داشته باشد نگران باشید، یا این کار کاملا امن است؟

چرا بنظر می آید که عطر برای موها مضر است؟
تنها دلیلی که عطر می تواند تأثیر مخربی روی موها داشته باشد، این است که عطر حاوی الکل است. الکل می تواند با موهای شما ناملایمتی کند، مخصوصا اگر موهایتان آسیب پذیر باشد. بسیاری از عطرها برای اسپری شدن به موها طراحی نشده اند، چرا که حاوی مقدار زیادی مواد شیمیایی هستند. اما عطرهایی هم هستند که برای استفاده بر روی مو امن می باشند. اگر در مورد عطری تردید دارید، می توانید به تولید کننده ی آن نامه ای ارسال کنید یا اینکه از یک متخصص مراقبت از مو بخواهید تا ببیند آیا عطر مورد نظر شما قابل استفاده بر روی مو نیز هست یا خیر.

اسپری کردن عطر به موها

روش درست اسپری کردن عطربه مو

چگونه عطر را به درستی به موهایمان اسپری کنیم؟

راحت ترین راه برای اسپری عطر بر روی مو این است که آنرا مستقیما استعمال کنید. با فاصله ای حدود 8 سانتی متر، چند بار اطراف سرتان و به آرامی عطر را به موهایتان اسپری کنید. روش دیگر که کمی غیر قابل اطمینان هم هست، این است که به جای اینکه اطراف سرتان به طور مساوی عطر بزنید، در محل های خاصی از موهایتان عطر را اسپری کنید. یک روش بهتر که حتی با موهای شما ملایم تر رفتار خواهد کرد، این است که به شانه یا برس موهایتان عطر را اسپری نمایید. سپس مانند همیشه موهایتان را شانه کنید. با این کار، حتی بهتر از روش قبلی بوی خوش بین موهایتان پخش خواهد شد و به موهای شما آسیبی نخواهد رسید.
مراقب موهایتان باشید!
مشروط بر اینکه شما به خوبی و طبق روال منظمی از موهایتان مراقبت کنید، اسپری کردن مختصری عطر به موهایتان، باعث ایجاد مشکلی نخواهد شد. ایده ی خوب دیگر این است که روغن مو یا نرم کننده ی مرغوبی بخرید و یک یا دو بار در هفته بسته به نیاز موهایتان، از آن استفاده نمایید. این کار به حفظ لطافت و درخشندگی موهای شما کمک خواهد کرد. استفاده از نرم کننده همچنین از آسیب عطر یا لوازم های آرایشی شیمیایی دیگر به فولیکول های موهایتان جلوگیری می کند.

بجای اینکه از عطرهای مخصوص بدن بر روی موهایتان استفاده کنید، چرا عطری مخصوص استفاده بر روی موها خریداری نکنید؟ عطرهای مختلفی برای این منظور در بازار موجود است و از آنجایی که مخصوص استعمال بر روی مو طراحی شده اند، دیگر جای هیچ نگرانی باقی نخواهد ماند.
همچنین شایان ذکر است، پس از رنگ کردن موهایتان اگر عطر روی آن اسپری کنید، باعث خواهد شد تا رنگ موهایتان زود از بین برود. اگر این نکات را به خاطر بسپارید، خواهید توانست تا بدون هیچ مشکلی از عطر بر روی موهایتان استفاده کنید. از این پس، منتظر شنیدن تعریفات بیشتری مبنی بر اینکه چه بوی خوبی می دهید باشید! این را هم به خاطر داشته باشید، پیشنهاد می کنیم در عوض استعمال مستقیم عطر بر روی موهایتان، آن را به برس مویتان اسپری کنید.

درست اسپری کردن عطر به موهایمان برای ماندگاری بیشتر

منبع : سرخاب سفیداب

مطالب مشابه را ببینید!