مجله تاپ‌ناز‌

روش هایی برای خواب بهتر و زودتر بیدار شدن

روش هایی برای خواب بهتر و زودتر بیدار شدن

بهتر است همین ابتدای مطلب بدانید که در جهان دو نوع انسان وجود دارد. نوع اول کسانی هستند که وقتی نور خورشید شروع به تابش می کند، به صورت طبیعی از خواب بیدار می شوند و کارهای روزمره ی خود را آغاز می کنند. اما نوع دوم کسانی هستند که با تابش نور خورشید در صبح، پتوی خود را روی سرشان می کشند و دوباره به خوابیدن ادامه می دهند.

شما جزو کدام نوع هستید؟ چنانچه شما جزو دسته دوم هستید، هنوز هم دیر نشده است می توانید روند زندگی خود را عوض کنید و روز بهتری را آغاز کنید. برای این کار تنها کافی است چند تغییر کوچک در روزمرگی خود داشته باشید. علاوه بر این موارد بایستی عواملی که کیفیت خواب شما را افزایش می دهد نیز فراهم کنید. مواردی مثل تشک خواب و یا تشک دو نفره و یا تشک رویال را که باعث افزایش کیفیت خواب شما می شود را فراهم کنید.

در ادامه این مطلب برای شما نکاتی را شرح می دهیم که موجب می شود که با انرژی بیشتری صبح خود را آغاز کنید و به کارهایتان رسیدگی کنید. بنابراین اگر قصد دارید رویه زندگی خود را تغییر دهید و صبحی پر انرژی داشته باشید با ما همراه باشید.

در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه خواب بهتری داشته باشید و با زود بیدار شدن از زمان روشنایی روز بهترین استفاده را داشته باشید. شما بهتر است قبل از هر کاری برای تهیه تشک خواب یک نفره یا تشک دو نفره مناسب از نمایندگی تشک رویال اقدام کنید، زیرا  کیفیت خوابتان را افزایش می دهید.

دکمه چرت زدن (snooze) ساعت تلفن خود را غیر فعال کنید و از انتخاب آن صرفه نظر کنید. طبیعی است که چند دقیقه خواب اضافی بسیار لذت بخش است، اما بهتر است بدانید که مقاومت در مقابل این چرت زدن باعث می شود که به شکل بهتری از خواب بیدار شوید. زیرا این امر باعث می شود  ساعت داخلی بدن خود را خاموش کنید و روز بهتری را داشته باشید. حتما علاوه بر این مورد به تشک خواب یک نفره یا تشک دو نفره یا تشک رویال نیز توجه کنید.

 

یهتر است خود را در معرض تابش نور خورشید قرار دهید.

توجه داشته باشید که برای تنظیم مجدد ساعت داخلی بدن به نور احتیاج است. به همین خاطر بهتر است با فرا رسیدن صبح، پرده ها را کنار بزنید تا نور خورشید به داخل اتاق شما نفوذ کند. البته بهتر است بدانید که تابش نور با وجود موانع مختلف خیلی تاثیر گذار نیست.

اما ایا تشک رویا بهتره یا رویال

پس اگر می خواهید روزی پر انرژی داشته باشید بهتر است برای اینکه نور مستقیما به شما بخورد، همان ابتدای صبح برای پیاده روی به بیرون بروید و حد المکان صبحانه ی خود را در فضای باز میل کنید تا انرژی بیشتری را برای کل روز جذب کنید و روز خوبی داشته باشید. البته خواب با کیفیت شب نیر به انرژی صبح بسیار بستگی دارد، اگر خواب راحتی در طول شب نداشته باشید، قطعا روز پر انرژی ای نخواهید داشت. بنابراین با خرید تشک خواب یک نفره یا تشک دو نفره مناسب یا تشک رویال، خواب بهتری را در شب تجربه کنید.

 

تخت خود را مرتب کنید.

اهمیتی ندارد که شما برای خوردن یک صبحانه خوشمزه و لذیذ و دلچسب چقدر عجله دارید. تنها کافی ست که 1 دقیقه وقت بگذارید و تخت خود را مرتب کنید. با این کار شما حس موفقت و شادمانی بیشتری در همان ابتدای صبح دریافت می کنید. این حس زیبا شما را به سمت جلو حرکت می دهد و تسلیم شدن را برای شما بی معنی می کند. شما می توانید با خرید تشک خواب یک نفره یا تشک دو نفره مناسب یا تشک رویال، خواب خوبی را در شب تجربه کنید.

 

روش هایی برای خواب بهتر و زودتر بیدار شدن

 

همانطور که می دانید یکی از موارد مهمی که در خواب بهتراثر می گذر جای خواب می باشد. بنابراین بهتر است از تشک رویال استفاده کنید. به طبع وقتی شما خواب راحت تری را در شب داشته باشید، صبح راحت تر و زودتر ازخواب بیدار می شوید.

یک لیوان آب پرتقال بنوشید.

یکی از روش هایی که مو جب می شود شما هم خواب بهتری را تجربه کنید هم صبح زود دچار کسلی و خواب آلودگی نباشید، نوشیدن آب پرتقال می باشد. آب پرتقال به دلیل داشتن قند طبیعی در خود موجب می شود که انرژی شما را همان  ابتدای صبح افزایش دهد.همچنین وجود رنگ های روشن و گرم در آیب پرتقال باعث می شود شور و نشاط را در وجودتان بیدار کند. بنابر این همانطور که گفته شد برای داشتن خواب راحت از تشک رویال استفاده کنید و برای داشتن صبحی پر انرژی یک لیوان آب پرتقال طبیعی بنوشید.

 

از نوشیدن یک فنجان قهوه لذت ببرید.

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود شما صبح زودتر از تخت خواب بلند شوید، بوی قهوه ی تازه دم کشیده شده است. قهوه به دلیل داشتن کافئین موجب می شود سطح سطح سروتونین و دوپامین بدن افراد زیاد شود، این افزایش موجب می شود که هم سطح انرژی اتان بیشتر شود هم تمرکز بهتری داشته باشید. توجه داشته باشید که اگر نمی توانید هر روز صبح قهوه بنوشید می توانید از چای سبز یا سیاه استفاده کنید. بنابراین بهتر است علاوه بر استفاده از تشک رویال، در صبحگاه ها قهوه نیز بنوشید تا روز بهتری داشته باشید. شما می توانید برای مشاهده قیمت وارد سایت تشک رویال خوابستان شوید.

 

دو لیوان آب بنوشید.

مورد دیگری که برای زود بیدار شدن در صبح ها شما را کمک می کند، نوشیدن آب است. بدن انسان بعد از ساعت ها خوابیدن، کم آب می شود؛ به همین خاطر بهتر است دو لیوان آب بنوشید تا اندان های داخلی شما تحریک شوند و از خواب آلودگی خارج شوند. همچنین نوشیدن آب موجب می شود که احساس گرسنگی کنید و همین احساس گرسنگی شما را مجبور می کند که برای رفع نیاز گرسنگی از خواب بیدار شوید. بنابراین علاوه بر تهیه و استفاده از تشک رویال بهتر است این موارد را رعایت کنید تا صبح بهتری را آغاز کنید.

 

کشش را فراموش نکنید.

یکی دیگر از مواردی که به شما کمک می کند راحت تر از خواب بیدار شوید و از جای خود برخیزید، کشش اعضلات می باشد. ماهیچه های بدن انسان بعد از 6 الی 8 ساعت خواب، سفت می شود. ما به شما برای شل شدن عضلات و همین طور تقویت گردش خون در بدن اتان، پیشنهاد می کنیم هنگام صبح چندین حرکت کششی ساده انجام دهید تا بدن اتان به صورت بهتری برای کارهای روزمرگی آماده شود. شما می توانید برای مشاهده قیمت تشک رویال وارد سایت خوابستان شوید.

شما می توانید صبح که از خواب بلند می شوید بر روی همان تخت یا تشک که روی آن خوابیده اید به صورت خوابیده چند حرکت کششی ساده مثل کشیدن دست ها به بالا، کشیدن پا ها به بالا و … را انجام دهید تا هم گردش خون اتان را تقویت کنید و هم ماهیچه های سفت شده را شل کنید. بنابراین علاوه بر تهیه و استفاده از تشک رویال بهتر است این موارد را رعایت کنید تا صبح بهتری را شروع کنید. شما می توانید برای مشاهده قیمت تشک رویال وارد سایت خوابستان شوید.

منبع: تشک رویال خوابستان

رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!