مجله تاپ‌ناز‌

روش های تقویت مو با حنا و قهوه

مو یکی از عوامل زیبایی در چهره هر فردی به خصوص خانم ها است. داشتن موهای سالم و زیبا، نیاز به مراقبت و نگهداری صحیح دارد که یکی از روش های زیباسازی مو، تقویت مو با حنا و قهوه است.

مو یکی از اجزای بدن در هر فرد است که رنگ، حالت، جنس و … بستگی به ژن شخص دارد. حفظ مو روی سر بسیار مهم است. ژنتیک در این امر بسیار تاثیرگذار است ولی نگهداری و تقویت مو هم در داشتن موهای سالم و پر پشت بسیار موثر است. در زمان گذشته برای حفظ سلامت و زیبایی موها از اقلام طبیعی مانند حنا، قهوه و دیگر مواد طبیعی استفاده می کردند. در این مطلب در مورد تقویت مو با حنا و قهوه توضیحاتی داده ایم که باعث داشتن موهای سالم و زیبایی می شود.

راه های تقویت موها با استفاده از حنا و قهوه

حنا برای مو بسیار فواید دارد و می تواند موها را تقویت کند همچنین پودر قهوه هم از مواد موثر برای تقویت مو به حساب می آید. اگر موهای خود را با پودر برگ حنا ماساژ دهید باعث ترمیم و ازدیاد ضخامت تار مو و درمان دو شاخگی مو و بهره مند شدن از رنگ مویی به رنگ مسی، حنایی و قهوه ای می شوید. استفاده مرتب از ماسک حنا در درمان ریزش مو و جلوگیری از آن تاثیر دارد. برای استفاده کردن از حنا شما دو راهکار دارید:

  • حنا را به اندازه نصف لیوان با یک لیوان آب و یک زرده تخم مرغ مخلوط نمایید و به مدت 45 دقیقه موهای خود را با آن ماساژ دهید. این کار باعث تقویت مو می شود و هاله ای از رنگ قهوه ای روی مو ایجاد می کند.
  • گل ریواس، گل بابونه و برگ حنا به میزان مساوی با سه لیوان اب مخلوط کنید و بجوشانید و موهای خود را با این ترکیب برای داشتن موهای مسی رنگ ماساژ بدهید.

شما می توانید حنا را با دیگر مواد طبیعی مانند قهوه ترکیب کنید و از آن برای تقویت موهایتان استفاده کنید. ما سه روش برای تقویت مو با حنا و قهوه را به شما پیشنهاد می کنیم:

  • مقداری قهوه را با یک زرده تخ مرغ به حنا اضافه کنید و با این مخلوط موهای خود را از ریشه تا ساقه خوب ماساژ دهید و بعد آن را با یک پلاستیک یا روسری ببندید و دو ساعت صبر کنید، سپس موهای خود را آبکشی کنید.
  • برای تقویت مو با حنا و قهوه و نرم شدن مو، یک عدد زرده تخم مرغ را با یک لیوان دم کرده بابونه و یک پیمانه قهوه و یک پیمانه ماست شیرین و یک پیمانه حنا به نسبت برابر مخلوط کنید و سپس از ماساژ دو ساعت روی سر خود نگه دارید و سپس بشویید.
  • پودر حنا و پودر قهوه را با ماست و آبلیمو با هم ترکیب کنید و در یک ظرف پلاستیکی در بسته 12 ساعت قرار دهید و پس از آن روی موها ماساژ دهید و اجازه دهید که یک شب تا صبح برای تاثیر بهتر روی موهای شما بماند و سپس آن را در حمام با استفاده از شامپو نرم کننده بشویید.

 

مطلب پیشنهادی: ماسک خانگی برای تقویت مو + 15 ماسک فوق العاده برای زیبایی و تقویت موها

 

روش های تقویت مو با حنا و قهوه

اطلاعات جالب در مورد حنا

حنا از نازک شدن مو جلوگیری می کند.

ترکیب حنا و روغن زیتون موهای ریخته را برای رشد دوباره تحریک می کند و باعث رویش مجدد موها می شود.

استفاده از ترکیب حنا، آب و آبلیمو به مدت یک ساعت باعث براق شدن مو می شود.

حنا رنگ مو را روشن تر نمی کند.

حنا موهایی با رنگ مشکی و یا قهوه ای سوخته را به رنگ قهوه ای روشن یا مشکی بور تبدیل می کند که در زیر نور آفتاب سایه قرمزی در مو دیده می شود.

استفاده از حنا روی موهای بلوند باعث می شود که رنگ مو به یک رنگ قرمز طبیعی در آید.

اگر روی موی سفید حنا بزنید به رنگ قرمز و یا نارنجی در می آید.

مخلوط حنا با آبلیمو یا چغندر قرمز به نسبتی که آبلیمو بیشتر باشد رنگ مو را شرابی خواهد کرد.

فواید حنا برای رشد مو

حنا فواید خوبی دارد و نقش مهمی در سلامت موها دارد که در ادامه چند فواید را توضیح می دهیم.

تقویت پوست سر

حنا کمک زیادی به خنک شدن پوست سر می کند و به دلیل داشتن خاصیت ضد میکروبی باعث حفظ سلامت پوست سر می شود. برای آن دسته از افرادی که دچار شوره سر هستند بسیار مفید است و باعث از بین رفتن شوره سر می شود و به دلیل داشتن مواد مغذی کمک زیادی به تقویت مو و ترمیم موهای آسیب دیده می کند.

متعادل کردن سطح PH پوست

حنا می تواند شوره سر را از بین ببرد و یک ترکیب خوب برای متعادل کردن PH پوست سر و تولید روغن به حساب می آید و باعث از بین بردن چربی های اضافه مو می شود و کمک زیادی به نرمال نگه داشتن عملکرد غدد سموم می کند.

جلوگیری از ریزش مو

از دیگر فواید حنا برای جلوگیری از ریزش مو، همان گونه که می دانید خیلی از افراد دچار ریزش موی سر هستند و با استفاده از حنا می توان از ریزش مو جلوگیری کرد و باعث افزایش و تحریک رشد مو شد.

پیشگیری از مو خوره

موخوره روی مو یکی از ملکشات ناراحت کننده است که می توانید با استفاده از حنا از موخوره جلوگیری کنید باعث حفظ رطوبت موها شوید. حنا باعث آبرسانی به موها و جلوگیری از آسیب دیدن مو می شود.

 

مطلب پیشنهادی: تقویت موهای نازک + روش های طبیعی برای پرپشت نمودن موهای نازک در منزل

مطالب مشابه را ببینید!