مجله تاپ‌ناز‌

روش های جلوگیری از خواب آلودگی راننده حین رانندگی

روش های جلوگیری از خواب آلودگی راننده حین رانندگی

اصلی ترین تصادفات رانندگی در سراسر جهان کاهش تمرکز راننده به دلیل خواب آلودگی حین رانندگی است.

 

روشی برای جلوگیری از خواب آلودگی هنگام رانندگی

محققان دانشگاه Wheeling Jesuit University در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند مصرف خوراکی های حاوی دارچین و یا نعناء می تواند سبب افزایش سطح هوشیاری، تمرکز، رفع خستگی و خواب آلودگی در راننده و حتی مسافران در حین مسافرت های طولانی مدت شود.

متاسفانه یکی از دلایل اصلی بروز تصادفات رانندگی در سراسر جهان به دلیل کاهش تمرکز راننده و خواب آلودگی او است و همه ساله باعث مرگ میلیون ها انسان می شود، به همین دلیل کارشناسان در سراسر دنیا از انواع فناوری ها و سیستم ها برای برطرف کردن این مشکل استفاده می کنند.

از جمله سیستم آلارم در خودرو یا نصب ضربه گیر در کف جاده ها، اما مهمترین راه تمرکز خود راننده از طریق خوردن مواد غذاییمقوی و تقویت کننده تمرکز و نیز استراحت کافی قبل و در حین رانندگی طولانی است.خواب آلودگی

خواب آلودگی

روش های جلوگیری از خواب آلودگی راننده حین رانندگی

چای دارچین و نعناع برای جلوگیری از خواب آلودگی رانندگی

کارشناسان براین اساس توصیه می کنند راننده ها به عنوان یک نوشیدنی حین سفر چای دارچین یا چای نعناء بنوشند، همچنین جویدن آدامس نعنایی یا دارچینی و نیز خوردن شیرینی یا خوراکی حاوی دارچین نیز می تواند سبب افزایش سطح تمرکز در راننده ها شود.

خوردن غذاهای ساده و برانرژی و نه غذاهای چرب و شور همگی می تواند باعث افزایش سطح تمرکز در راننده شود، همچنین توقف و استراحت های کوتاه در حین رانندگی، کمی پیاده روی و خوردن مواد غذایی بویژه مایعات، پایین کشیدن پنجره ها و تنفس هوای تازه، گوش کردن به موسیقی و صحبت با اطرافیان به شرطی که تمرکز راننده به هم نخورد همگی می تواند از بروزحوادث جاده ای و تصادفات مرگبار جلوگیری کند.

روش های جلوگیری از خواب آلودگی راننده حین رانندگی

چای دارچین و نعناع برای جلوگیری از خواب آلودگی

راننده هنگام رانندگی باید کاملاً راحت باشد، پوشیدن البسه یا کفش نامناسب، همچنین عدم تنظیم صندلی راننده و یا نقص فنی در خودرو همگی می تواند باعث خطرات شدید برای فرد و سایر سرنشینان ماشین شود.

خوراکی هایی که مانع خواب آلودگی هنگام رانندگی میشوند

مطالب مشابه را ببینید!