مجله تاپ‌ناز‌

روش های زاویه دار کردن صورت + مزایا و معایب هر کدام از روش ها

در این بخش با تمام روش های زاویه سازی صورت آشنا خواهید شد و در ادامه در مورد مزایای و معایب هر کدام از روش ها توضیحاتی ارائه کرده ایم. زاویه سازی یکی از روش هایی است که افراد برای زیباسازی انجام می دهند و می توانید با چندین روش آن را انجام دهید و دوباره اعتماد به نفس خود را به دست آورید.

زاویه دار کردن صورت با روش های مختلف انجام می گیرد و افراد زیادی این کار را انجام داده اند و از نتیجه آن هم راضی هستند. در ادامه این مطلب روش هایی برای استفاده از این روش ها را برای شما بیان می کنیم که هر کدام عوارضی نیز دارند.

زاویه دار کردن صورت یعنی چه؟

زاویه دار کردن صورت یکی از روش های زیبایی است که امروزه بسیار رایج شده است و افراد مایل هستند با استفاده از این روش صورتی زیبا و خوش فرم داشته باشند. در این روش ها نمی توان یک نوع فک و چانه را به همه افراد تعمیم داد زیرا خط چانه در افراد مختلف فرق می کند و معیار هر نوع زیبایی فک و چانه در هر جامعه ای تفاوت دارد.

این کارها بیشتر برای افرادی انجام می گیرد که با گذشت زمان سن آنها زیاد شده است و صورت آنها کشیده و افتاده تر می شود و برای جوان به نظر رسیدن هر نوع عمل زیبایی کرده اند و نتیجه خاصی نگرفته اند. بیشترین تغییری که در این عمل صورت می گیرد این است که پزشک چانه را باریک می کند گونه ها افراد را برجسته تر می کند تا افراد بتوانند باز هم زیبایی و اعتماد به نفس خود را به دست آورند.

روش های مختلف زاویه سازی

زاویه سازی صورت به روش های مختلف صورت می گیرد که در ادامه آنها را برای شما بیان می کنیم و عوارض هر کدام را هم برای شما توضیح می دهیم تا با اطلاعات کافی این کار را انجام دهید.

جراحی کردن

چنانچه می خواهید صورت شما دچار تغییرات گسترده شود و یا بخشی از صورت خود را برش دهید باید از جراحی استفاده کنید. این روش نیاز به بیهوشی دارد و پزشک متخصص با استفاده از نوع تغییری که شما می خواهید بخشی از صورت شما را جراحی می کند و آن را تغییر می دهد. این روش نسبت به دیگر روش ها ماندگاری بیشتری دارد ولی پرخطرترین روش به حساب می آید.

عوارض جراحی صورت

 • برای استفاده از این روش نیازمند بیهوشی هستید و در حین بیهوشی ممکن است هر اتفاقی برای شما بیفتد.
 • ممکن است دچار عفونت بعد از عمل شوید و مشکلات دیگری برای شما ایجاد شود.
 • هزینه های جراحی به نحوی است که همه افراد از پس آن بر نمی آیند.
 • مراقبت هایی که باید بعد از جراحی انجام بدهید به طبع بیش تر از سایر روش های ذکر شده می باشد و هزینه بسیاری دارد.
 • کبودی هایی که روی صورت شما ایجاد می شود تا مدت ها ادامه دارد و ممکن است تا چند ماه صورت شما باند پیچی باشد.
 • باید برای مدت بسیار زیادی از خوردن غذا های بسیار سفت بپرهیزید زیرا ممکن است با خوردن آن ها مشکلاتی برای شما ایجاد شود.

 

 

روش های زاویه دار کردن صورت

استفاده از ژل

این نوع روش، جراحی به حساب نمی آید و شما را بیهوش هم نمی کنند. برای تزریق ژل معمولا از ژل هایی با نام هیالورونیک اسید استفاده می شود و ماندگاری آنها متغیر است و در صورتی که بتوانید از آنها نگهداری کنید تا 2 سال ماندگاری دارند و در غیر این صورت ممکن است فقط 6 ماه دوام داشته باشند و پس از آن صورت شما به حالت طبیعی بر می گردد.

عوارض تزریق ژل

 • یکی از عوارض تزریق ژل به صورت این است که برخی از افراد به مواد واکنش نشان می دهند و دچار حساسیت های شدید می شوند.
 • ممکن است در دو طرف صورت شما تقارن ایجاد نشود و مجبور شوید برای بار دوم این کار را انجام بدهید و هزینه اضافی بپردازید.
 • این درمان موقتی است و نهایتا تا ۲ سال دوام دارد.
 • کبودی و ورم هایی که در اثر این روش ایجاد می شوند تا ۲ الی ۴ روز روی صورتتان نمایان اند.
 • اگر این کار را در مراکز غیر معتبر انجام بدهید ممکن است از مواد غیر استاندارد استفاده کنند که این کار باعث ایجاد ناراحتی های پوستی می شود.

تزریق چربی

دیگر روش برای زاویه دار کردن صورت استفاده از چربی است. این روشی مقداری هزینه بر است و سختی هایی خاص خود را دارد. برای این روش باید از نقاطی از بدن فرد که چربی دارد چربی مورد نیاز را تهیه کرد و آن را پس از آماده سازی استفاده کرد و مقداری هم زمان بر است. این روش با استفاده از سوزن های خاصی به نام کانولا صورت می گیرد و شما را بیهوش نمی کنند و به جای آن از بی حسی های قوی موضعی استفاده می کنند. ای نروش می تواند دوام بیشتری داشته باشد و حدودا تا 3 سال صورت شما را زیبا نگه می دارد. چربی ها را برای بخشی هایی از صورت مانند گونه ها که حجم خود را از دست داده اند استفاده می کنند و پزشک سعی می کند که با این چربی ها، صورت شما را زاویه دار کند.

عوارض

 • از عوارض تزریق چربی صورت می توان به ایجاد اسکار و ماندگاری آن اشاره کرد.
 • چربی هایی که تزریق می شود حدودا نیمی از آن جذب بدن می شوند و فرد نیاز به تمدید این روش دارد.
 • ممکن است افرادی که این روش را انتخاب می کنند دچار عفونت شوند هر چند که احتمال آن کم باشد.
 • چربی ها ممکن است با کاهش وزن از بین بروند.
 • ورم هایی که در حین تزریق ایجاد می شود تا چندین هفته ادامه دارد.
 • در برخی از موارد افراد دچار نا متقارن بودن صورت می شوند.

استفاده از نخ برای زاویه سازی

در این روش از نخ های مخصوصی استفاده می شود که با استفاده از آن ها صورت شما حالت زاویه دار به خود می گیرد و می توان گفت عوارض این روش بسیار کم می باشد بنابراین مورد استقبال بسیاری از جوانان قرار گرفته است. در واقع این نخ ها توسط یک متخصص از بخش های خاصی از پوست شما وارد صورت می شوند و باعث کشیده شدن و زاویه دار کردن ناحیه ای از صورت خواهند شد. این روش به شما کمک می کند تا اعضای صورتتان شکل بگیرند. این نخ ها با گذشت زمان جذب می شوند و با جذب آن ها پوست شروع به ساختن موادی می کند که برای پست مهم اند و به جوان ماندن آن ها کمک می کند. ماندگاری این روش ۱ سال تا ۱۸ ماه می باشد و اگر از آن ها خوب مراقبت کنید ممکن است ماندگاری آن ها افزایش یابد.

عوارض

 • ایجاد عفونت در بخش هایی که نخ ها وارد صورت شده اند و در بخش هایی که نخ ها خارج شده اند وجود دارد.
 • برخی از افراد این نخ ها را احساس می کنند و این احساس ممکن است برای آن ها نا خوشایند باشند.
 • امکان پاره شدن نخ ها وجود دارد و فرد بای بلافاصله به پزشک مراجعه کند.

روش های زاویه دار کردن صورت

بوتاکس

روش دیگری که می توانید با استفاده از آن صورت خود را زاویه دار کنید استفاده از بوتاکس می باشد. معایب بوتاکس برای همه آشکار می باشد اما برخی از افراد خطرات آن را به جان می خرند و برای زیبایی خود از این روش استفاده می کنند. ماندگاری این روش بسیار کم تر از روش های دیگر می باشد و حدودا ۶ ماه ماندگاری دارد. بوتاکس می تواند منجر به ایجاد حالت مربعی برای صورت شوند و باعث استراحت ماهیچه های بدن می شود و همچنین عوارض بوتاکس بسیار زیاد می باشد.

عوارض بوتاکس

 • ماندگاری کم این روش می تواند یکی از عارضه های بزرگ آن باشد زیرا باید هر ۶ ماه یک بار تمدید شود.
 • کبودی در محل تزریق می تواند برای افراد ناخوشایند باشد و ظاهر آن ها را تحت تاثیر قرار بدهد.
 • نیاز به فیلر بیش تر در برخی از نواحی برای برخی از افراد هزینه بر است.
 • نحوه خوابیدن شما بعد از جراحی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و می تواند موانعی داشته باشد.

 

مطالب مشابه را ببینید!