مجله تاپ‌ناز‌

روش های ماندگاری عطر + با انجام دادن این 6 کار ماندگاری عطر را بیشتر کنید

روش های ماندگاری عطر

روش های افزایش ماندگاری عطر زیاد است و می توانید با انجام دادن این روش ها باعث مانداری عطر شوید. برای ماندگاری عطر باید ادکلن را بعد از حمام کردن روی نقاطی خاص از بدن یعنی نبض ها بزنید.

یکی از لوازم کاربردی عطر و ادکلن است. عطر و ادکلن باعث می شود همیشه ظاهر شما خوب و بهتر باشد و اگر ماندگاری عطر زیاد باشد که اوضاع خیلی بهتر می شود. همیشه بعد از چالشی که برای انتخاب عطر داریم، به این مشکل بر می خوریم که چه عطری را انتخاب کنیم که ماندگاری بیشتر داشته باشد و سپس به دنبال روش های افزایش ماندگاری عر هستیم. در این مطلب این موضوع را بررسی می کنیم که چه عطر و ادکلنی بخریم که ماندگاری بیشتری داشته باشد و پس از آن روش های افزایش عطر را مرور می کنیم.

کدلم عطر ماندگاری بیشتری دارد؟

عطرها دارای رایحه های مختلف و دلپذیری هستند و انتخاب بین آنها سخت است. این رایحه ها خیلی متنوع هستند و به چند دسته اصلی مانند عطرهای گرم، شیرین، تلخ و … تقسیم م شوند که انتخاب یکی از آنها سلیقه ای است و بستگی به فصلی دارد که در آن هستیم.

اما باید بدانید که عطرها از رایحه های پایه درست شده اند و در اصل این پایه عطر است که ماندگاری آن را مشخص می کند. پس واضح است که اگر این پایه های قوی را بشناسیم می توانیم طبق آنها عطر و ادکلن ماندگارتری را انتخاب کنیم. ولی اما پایه های قوی کدام رایحه ها می باشند؟

رایجه هایی طبیعی مانند کندر، نعناع، وانیل، کاج، سدر، چوبی و … هم جزو رایجه های خوشبو جذاب هستند و هم پایه های قوی در عطرهای با ماندگاری بالا می باشند.

پس از رایحه های پایه بحث سر تراکم عطر است. تراکم عطر را می توانید از روی شیشه عطر خود متوجه شوید. اگر دقت کنید روی شیشه آن یکی از کلمات پرفیوم، ادو پرفیوم و .. را می بینید که میان همه آنها نوع پرفیوم غلظت و تراکم بالاتری دارد و ماندگاری بیشنر دارد. ز طرف دیگر ادکلن ها و ادوفرش ها خیلی رقیق هستند و ماندگاری آنها کمتر است.

بخوانید: برای انتخاب بهترین عطر و مناسب ترین نوع عطر به این نکات توجه کنید

روش های ماندگاری عطر

روش های افزایش ماندگاری عطر

در ادامه 6 روش ماندگاری بیشتر عطر را بررسی می کنیم.

عطر را اسپری کنید

هنگام خرید عطر یا ادکلن سعی کنید شیشه‌ی آن سَریِ اسپری داشته باشد تا بتوانید عطرتان را اسپری کنید زیرا مالیدن عطر روی پوست باعث می‌شود که عطر در اثر شکسته شدن مولکول‌هایش رایحه‌ی واقعی خود را نشان ندهد و بوی دیگری به مشام شما برسد. همچنین با اسپری کردن عطر می‌توانید همیشه میزانی که لازم دارید را استفاده کنید و فاصله‌ی ۱۵-۲۵ سانتی‌متر را  که بهترین فاصله برای اسپری کردن عطر است، رعایت کنید. همچنین یکی از راه‌های اسپری عطر این است که معمولا عطر یا ادکلن را  در هوا اسپری می‌کنند و سپس در آن راه می‌روند که این روش هم زیاد جالب نیست زیرا مقدار زیادی از عطر را هدر می‌دهد.

عطر ترکیبی بسازید

اگر به بازی با عطر و ادکلن علاقه داشته باشید و شامه‌تان در تشخیص عطر خوب باشد، می‌توانید یک روش افزایش ماندگاری عطر به شیوه‌ی خودتان داشته باشید! در این روش شما می‌توانید طبق سلیقه‌تان دو تا سه عطر را بر اساس میزان تراکمشان، که قبلا راجع به آن صحبت کردیم، روی همدیگر بزنید و با هم قاطی‌شان کنید. این روش بسیار موثری در افزایش ماندگاری عطر است. توجه کنید که ترتیب در این روش بسیار مهم است برای مثال ابتدا پرفیوم سپس ادوتویلت و بعد از آن ادکلن را می‌توانید روی هم بزنید، یعنی از تراکم بالا تا تراکم پایین.

در مکان مناسب عطر نگه‌دارید!

محیطی که عطر را در آن نگه می‌دارید مهم است. برای افزایش ماندگاری عطر، محیط نباید گرم و مرطوب باشد و نور آفتاب هم به طور مستقیم روی آن نتابد. همیشه به یاد داشته باشید که عطرتان را در مکانی سرد و خشک  نگه‌ دارید تا ماندگارتر باشد؛ مثلا یخچال!

پوست مرطوب بهتر است یا خشک؟

نوع پوست هم در ماندگاری عطر موثر است! آزمایش‌ها نشان داده که افرادی با پوست چرب یا مرطوب، شانس بیشتری دارند تا عطرشان ماندگارتر باشد و این در حالی است که افرادی با پوست خشک از این مزیت بی‌بهره هستند. بنابراین اگر پوستتان خشک است بهتر است قبل از استفاده از عطر یا ادکلن پوستتان را به کمک کرم‌های مرطوب کننده کمی چرب و مرطوب کنید تا عطرتان بیشتر بماند. البته فراموش نکنید که حتما کرم و لوسیونی انتخاب کنید که بدون عطر باشد تا با رایحه‌ی عطرتان قاطی نشود.

نقاط خاص بدن برای اسپری عطر

یکی از راه های افزایش ماندگاری عطر این است که عطر را به کدام قسمت بدن بزنید. خیلی به اشتباه فکر می کنند اگر عطر و ادکلن زیاد و افراطی روی تمام نقاط بدن بزنند و یا با آن دوش بگیرند، ماندگاری عطرشان بالاتر می شود. ولی نکته اینجاست که اگر شما کمی از عطرتان را روی نقاط نبض بزنید به هدف می رسید و دیگر عطرتان بیهود دور نمی ریزید. نقاط نبض بدن، نقاطی هستند که شما می توانید طپش قلب خود را به وضوح روی پوست و رگ خود حس کنیأ، مانند پایین گردن، پشت گوش ها، روی آرنج، پشت زانوها و روی مچ دست.

اسپری عطر قبل از لباس پوشیدن

بهترین روش برای افزایش ماندگاری عطر، ادو پرفیوم، ادو تویلت و … موقعی است که از حمام آمده اید و پوست شما تمیز است و لباس به تن ندارید و یا قبل از مهمانی یا بیرون رفتن زیر لباس کمی عطر اسپری کنید. با این کار شما به عطرتان اجازه می دهید که از گرمای بدنتان استفاده کند و رایجه ای که دارد را در فضا پخش کند. این روش از لک شدن لباس های شما جلوگیی می کند.

با استفاده از 6 روش می توانید ماندگاری عطر را بیشتر کنید و امیدواریم که این مطلب مفید واقع شده باشد.

مطالب مشابه را ببینید!