مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه رولت کباب با 3 دستور مجلسی (با گوشت فیله، مرغ و مصری)

طرز تهیه رولت کباب

برای افرادی که علاقه فراوانی به گوشت و کباب دارند رولت کباب یک گزینه بسیار عالی و مناسب است،رولت کباب انواع متفاوت و متنوعی دارد در این مقاله قصد داریم دستور پخت سه مدل از رولت کباب را به شما آموزش دهیم ،انواع رولت رامی توانید در منزل به سادگی تهیه کنید، با ما همراه باشید تا طرز تهیه رولت کباب را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم رولت کباب ساده با گوشت فیله

رولت کباب ساده با گوشت فیله در تابه1

لازم به ذکر است که مواد ذکر شده در این مقاله مناسب برای حدود چهار نفرند و همچنین مدت زمان پخت این نوع رولت ۱۵ دقیقه است.

 • گوشت راسته گوسفندی: ۵۰۰ گرم
 • پیاز: ۳ عدد درشت
 • روغن مایع : ۳ قاشق غذاخوری
 • آبلیمو: ۱ قاشق غذاخوری
 • جعفری و تره خرد شده: ۲ قاشق غذاخوری سیخ چوبی: تعداد مورد نیاز
 •  نمک و فلفل: به میزان دلخواه و لازم

طرز تهیه رولت کباب ساده گوشت فیله

مرحله اول: در مرحله اول ابتدا گوشت ها را با ضخامت یک تا یک و نیم سانتی متر از پهنا برش بزنید و با بیفتک کوب ( وسیله ای برای کوبیدن گوشت است که اکثرا جنس آن از چدن است) بر روی گوشت به آرامی ضربه بزنید ، توجه کنید اگر ضربات شما باشدت باشد ممکن است گوشت پاره شود یا بافت آن از بین برود، بعد از این کار به سراغ پیاز ها بروید، پیاز ها را رنده کنید و سپس با استفاده از توری آب آنها را به خوبی جدا کنید ، توجه داشته باشید که در این مرحله با پوره پیاز کاری نداریم و آب پیاز دارای اهمیت است.

مرحله دوم: در یک ظرف جداگانه آب پیاز را با آبلیمو، جعفری، تره، فلفل و نمک ترکیب کنید، ورقه های گوشت را که برش داده اید در کف ظرف و بر روی مواد قرار دهید و حداقل ۲ تا ۱۰ ساعت اجازه دهید گوشت در یخچال همه مواد را به خودش جذب کند و حسابی نرم شود ، در این مرحله بهتر است ظرف را با سلفون بپوشانید و سپس آن را در یخچال قرار دهید.

مرحله سوم: زمانی که ورق ها مزه دار شدند آنها را از یخچال خارج کنید سپس گوشت ها را به پهنای ۳ تا ۴ سانت برش بزنید و بر روی آن سبزی خرد شده بریزید، سپس گوشت ها را رول کنید و به سیخ بکشید در یک تابه جداگانه روغن بریزید و اجازه دهید که گرم شود زمانی که به دمای مناسب رسید گوشت های به سیخ کشیده را در تابه بگذارید و دو طرف آن را سرخ کنید، در این مرحله رولت کباب شما آماده است و می توانید آن را با انواع سس ها میل کنید.

مطلب مشابه: طرز تهیه کباب لم چاپس یا کباب گوشت بره مجلسی

مواد لازم برای رولت کباب مصری

kabab mesri

مواد ذکر شده در این مقاله حدوداً برای ۵ نفر مناسب است مدت زمان پخت این غذا نیز ۱۵ دقیقه می باشد.

 • فیله گوساله یا گوشت راسته گوسفندی: ۵۰۰ گرم
 • رب انار غلیظ: ۱۰۰ گرم
 • گردوی :خرد شده ۷۰ گرم
 • سیر له شده:۲ حبه
 • قارچ: ۱۰۰ گرم
 • پیاز :۲ عدد
 • نمک و فلفل: به میزان دلخواه و لازم

طرز تهیه رولت کباب مصری

مرحله اول: قارچ ها را به صورت خلالی و نازک خرد کرده و بعد از آن در روغن سرخ کنید یک عدد پیاز متوسط را به صورت باریک خرد کنید و آن را نیز همانند قارچ سرخ کنید. سپس گوشت را به صورت ورقه ای برش بزنید و با بیفتک کوب بر روی آن ضربه بزنید تا از ضخامت آن کم شود، اما دقت کنید که ضربات نباید با شدت باشد زیرا ممکن است گوشت پاره یا بافت آن له شود، سپس قطعات برش زده گوشت را در یک پلاستیک زیپ دار بریزید. یک پیاز دیگر را رنده کنید و آب آن را به خوبی بگیرید در این مرحله ما با پوره پیاز کاری نداریم و فقط آب پیاز دارای اهمیت است، بعد از آنکه آب پیاز را به خوبی گرفتید آن را به همراه گردو، نمک ، فلفل و همچنین رب انار به پلاستیک اضافه کنید قارچ و پیاز سرخ شده و را نیز به آن اضافه کنید و به مدت چند ساعت در یخچال قرار دهید تا گوشت تمام مواد را به خود جذب کند.

مرحله دوم: در این مرحله زمانی که فیله ها مواد را به خوبی به خود جذب کردند آنها را از یخچال بیرون بیاورید و به صورت باریکتر برش بزنید، سپس آنها را رول کنید و با استفاده از سیخ چوبی آنها را به سیخ بکشید، منقل را از زغال به صورت یکدست پر کنید و سیخ ها را بر روی منقل قرار دهید ،زمانی که هر دو طرف کباب طلایی شد می توانید کباب را سرو کنید.

مطلب مشابه: طرز تهیه کباب سرداشی همدان غذای خوشمزه مجلسی

مواد لازم برای رولت کباب با مرغ زعفرانی

rolet morgh

لازم به ذکر است ،مواد ذکر شده در این مقاله مناسب برای حدود چهار نفر و مدت پخت این نوع رولت ۲۰ دقیقه می باشد.

 • گوشت فیله گوساله چرخ شده: ۴۰۰ گرم
 • گوشت قلوه گاه گوسفند چرخ شده: ۴۰۰ گرم سینه مرغ :چهار عدد
 •  پیاز: ۲ عدد متوسط
 •  زعفران دم کرده :دو قاشق غذاخوری
 •  آب لیمو :۲قاشق غذاخوری
 •  تخم مرغ: ۱ عدد
 •  نمک و فلفل : به میزان دلخواه و لازم

طرز تهیه رولت کباب با مرغ زعفرانی

مرحله اول:در اولین مرحله از طرز تهیه این نوع رولت باید پیاز ها را رنده کنید و آب آنها را به خوبی بگیرید ، در این مورد هم به پوره پیاز نیازی نداریم و فقط آب پیاز دارای اهمیت است، فیله را از پهنا ببرید، آن را با بیفتک کوب بکوبید تا نرم شود،سپس آن را درون یک پلاستیک زیپ دار قرار دهید،اب پیاز، آب لیمو، فلفل ، نمک،‌و زعفران دم کرده را بر روی سطح فیله بریزید و آن را به مدت ۲تا۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا مواد را به خوبی به خود جذب کند.

مرحله دوم: گوشت های چرخ کرده را درون ظرف بریزید و باعم میکس کنید،در این مرحله پوره پیاز را به مخلوط گوشت های چرخ کرده اضافه کنید و آنها را باهم ترکیب کنید،زعفران دم کرده را به مخلوط اضافه کنید، در این مرحله زمان آن رسیده است که تخم مرغ، فلفل و نمک را به مواد اضافه کنید ،همه مواد را باهم میکس کنید و اجازه دهید مواد ۲ تا ۳ ساعت درون یخچال استراحت کند تا ادویه به خورد گوشت برود.

مرحله سوم:در مرحله آخر ، فیله ها را به اندازه ۵ سانتی متر برش بزنید و از گوشت های چرخ کرده به اندازه یک گردو کوچیک بردارید و در وسط سینه مرغ قرار دهید، سپس مرغ را رول کنید،با استفاده از چوب یا خلال دندان فیله های رول شده را ثابت تر نگه دارد،رولت به دست آمده را در روغن سرخ کنید تا طلایی شود.

در این مقاله شما را با طرز تهیه سه نوع رولت کباب اشنا کردیم امیدواریم دستور پخت ذکر شده در این مقاله برای شما در جهت پخت انواع رلت های کباب مفید واقع شده باشد.

مطلب مشابه: طرز تهیه گشنیز کباب آذری و ماکویی غذای مجلسی خوشمزه

مطالب مشابه را ببینید!