مجله تاپ‌ناز‌

رژیم سبزیجات برای کاهش وزن + برنامه غذایی سبزیجات برای کاهش وزن

رژیم سبزیجات برای کاهش وزن

رژیم سبزیجات گزینه ای عالی برای کاهش وزن است. خیلی از افراد به دنبال رژیم های مناسب برای کاهش وزن هستند و می خواند در مدت زمان کوتاهی به وزن ایده آل خود برسند که ما به این دسته افراد رژیم سبزیجات را پیشنهاد می کنیم.

کاهش وزن و رسیدن به وزنی ایده آل، آرزوی افراد زیادی است که دارای اضافه وزن هستند و به دنبال روش هایی برای کاهش وزن خود هستند که با استفاده از رژیم گیاهی می توانند به وزن دلخواه خود برسند. در ادامه این مطلب اطلاعات بیشتری در مورد رژیم سبزیجات می خوانید.

 

رژیم سبزیجات برای لاغری

استفاده از رژیم سبزیجات، انتخابی مناسب برای کاهش وزن است و همانطور که از نام این رژیم مشخص است در این رژیم از گوشت استفاده نمی شود حتی از عسل و یا ژلاتین هم استفاده نمی شود و فقط از میوه ها، سبزیجات، دانه های کامل، حبوبات و چربی های سالم مانند آووکادو و روغن زیتون استفاده باید کرد. این مواد به دلیل سالم بودن برای بدن بسیار فواید دارند، همجنین فیبر موجود در سبزیجات باعث بهبود سیستم گوارشی هم می شود و به منظور استفاده از رژیم سبزیجات برای رسیدن به وزن ایده آل باید مواد سالم و مناسب را انتخاب کرد تا هیچ آسیبی به بدن وارد نشود که در ادامه این مطلب شما را با مواد مناسب برای مصرف در رژیم سبزیجات آشنا می کنیم.

  • غلات کامل
  • حبوبات
  • توفو
  • آووکادو
  • انواع سبزیجات
  • سبزیجات با برگ های سبز
  • میوه های سرشار از فیبر
  • آجیل و دانه ها

رژیم سبزیجات برای کاهش وزن

کاهش وزن و تناسب اندام با رژیم گیاهی

برای کاهش وزن و رسیدن به وزن آیده آل با کمک رژیم سبزیجات باید از دستورالعمل های زیر پیروی کنید تا کاهش وزن را در عرض چند روز ببینید.

 

کنترل میزان مصرف غذا

در موقع استفاده از رژیم سبزیجات نیز مانند رژیم غذایی دیگر باید میزان مصرف سبزیجات را کنترل کنید زیرا زیاده روی در مصرف سبزیجات درست نیست.

 

مصرف غلات کامل

در این رژیم از مصرف کربوهیدرات ساده مانند نان سفید به میزان زیاد باید پرهیز کنید و غلات کامل مانند جو دوسر، پروتئین های گیاهی و برنج را جایزین آن کنید.

 

چربی های سالم

آووکادو و زیتون دارای چربی های اشباع نشده هستند و می توانند کمک زیادی به سلامت بدن کنند پس از مصرف چربی های سالم غافل نشوید.

 

کاهش وزن با رژیم گیاهی در هفت روز

در رژیم سبزیجات خیلی سریع می توانید وزن کم کنید و از خوراکی هایی که در این رژیم استفاده شده است به سرعت باعث کاهش وزنتان می شود البته باید به همراه این رژیم، به صورت روزانه روزش هم کنید تا شاهد کاهش وزن 1 تا 2 کیلو در هفته را ببینید.

 

مصرف سبزیجات زیاد

پزشک برای کاهش وزن توصیه می کند که قبل از شروع غذا، نصف بیشتر بشقاب خود را پر از سبزیجات کنید تا بتوانید راحت تر باقی مانده ظریفت بشقابتان را با موادی مانند پروتئین ها، چربی ها و غلات کامل پر نمایید.

 

مصرف پروتئین

در هنگام استفاده از رژیم سبزیجات بیشتر حس گرسنگی می کنید پس به منظور تامین پروتئین مورد نیاز بدن از لوبیا و نخود استفاده کنید.

رژیم سبزیجات برای کاهش وزن

روز اول :

صبحانه : ۳۲۲ کالری : نصف سیب، نصف لیوان بلغور جو دوسر در نصف لیوان شیر کم چرب و نصف لیوان آب، یک قاشق غذاخوری گردوی خرد شده، روی بلغور جو دو سر پخته شده را با سیب، گردو و دارچین پر کرده میل نمایید.

میان وعده ۴۷ کالری : نصف سیب متوسط

ناهار ۳۳۷ کالری :پنج عدد گوجه گیلاسی، دو لیوان سبزیجات خرد شده، یک چهارم لیوان نخود پخته یا آجیل، نصف عدد خیار حلقه شده و یک قاشق غذا خوری پنیر فتا را به یک قاشق غذا خوری سرکه بالزامیک و روغن زیتون مخلوط کنید و به عنوان ناهار میل کنید.

میان وعده ۸۰ کالری: یک چهارم لیوان توت فرنگی خرد شده و نصف لیوان ماست یونانی

شام :ریحان و پنیر موزارلا، یک پرس فریتاتا کدو سبز، یک برش نان تست غلات کامل و یک لیوان سالاد سبزیجات مخلوط با نصف قاشق غذا خوری روغن زیتون و سرکه بالزامیک

بخوانید: رژیم تخم مرغ برای لاغری سریع + روش کاهش وزن و لاغری سریع با رژیم تخم مرغی

روز دوم :

صبحانه ۲۶۴ کالری : یک چهارم لیوان غلات صبحانه بدون شکر، یک چهارم لیوان میوه دلخواه یا بلوبری و یک لیوان ماست یونانی

میان وعده ۷۰ کالری : پرتقال یا گریپ فروت متوسط، کلمنتیس

ناهار ۳۱۵ کالری : دو لیوان مخلوط سبزیجات، یک چهارم لیوان هویج رنده شده، یک قاشق غذا خوری گردو خرد شده، نصف لیوان خیار حلقه شده را با نصف قاشق چای خوری روغن زیتون و سرکه بالزایک ترکیب نمایید، دو عدد نان تست با پنیر چدار گوجه ای.

میان وعده ۷۸ کالری : شش عدد گردو

شام ۴۲۲ کالری :دو عدد نان تست با کره دانه کدو و لوبیا سیاه

میان وعده آخر شب :یک قاشق غذا خوری شکلات چیپسی تلخ

 

 روز سوم :

صبحانه ۲۶۶ کالری : موز و دارچین، یک برش نان تست با کره بادام زمینی

میان وعده ۷۸ کالری : یک عدد تخم مرغ آب پز با کمی نمک و فلفل

ناهار ۳۳۷ کالری : پنج عدد گوجه گیلاسی نصف شده، دو لیوان سبزیجات مخلوط خرد شده، یک چهارم لیوان نخود برشته، یک قاشق غذا خوری پنیر فتا و نصف لیوان خیار حلقه شده را با هم ترکیب کنید سپس به آن یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و سرکه بالزامیک اضافه نمایید.

میان وعده : سه قاشق غذا خوری بلوبری، دو سه لیوان ماست یونانی فاقد چربی

شام ۴۲۶ کالری : کنگر فرنگی، یک و سه چهارم لیوان گوجه فرنگی

 

روز چهارم :

صبحانه ۲۶۴ کالری : نصف لیوان میوه دلخواه یا بلوبری، یک لیوان ماست یونانی فاقد چربی، نصف لیوان غلات صبحانه مخلوط بدون شکر

میان وعده ۱۰۵ کالری : هشت عدد گردو

ناهار ۳۳۱ کالری : یک لیوان مخلوط کنگر فرنگی و گوجه فرنگی، دو لیوان مخلوط سبزیجات خرد شده به همراه نصف قاشق غذا خوری سرکه بالزامیک و روغن زیتون

میان وعده : دو پرتقال یا گریپ فروت

شام : سبزیجات، دو و نیم لیوان لوبیا با یک تکه نان

رژیم سبزیجات برای کاهش وزن

روز پنجم :

صبحانه ۲۷۱ کالری

میان وعده ۶۴کالری : دو قاشق غذا خوری هوموس و نصف عدد فلفل دلمه سبز خرد شده

ناهار ۳۴۵ کالری : سیب و یک پرس نان پیتا با پنیر چدار

میان وعده ۵۶ کالری : پنج عدد گردو

شام ۴۶۴ کالری : یک و دو سوم لیوان تیکا ماسالا که دارای تکه های توفو، سس تند گوجه فرنگی و سبزیجات است ( سه قاشق غذا خوری گرم ماسالا، یک قاشق چای خوری زرد چوبه، ۷۰۰ گرم توفو، سه چهارم قاشق چای خوری نمک و فلفل، یک عد فلفل دلمه قرمز اسلایس شده، یک قاشق روغن زیتون، دو حبه سیر خرد شده، یک قاشق غذا خوری زنجبیل و رب گوجه فرنگی)، دو لیوان اسفناج پخته شده و نصف لیوان برنج قهوه ای

 

روز ششم :

صبحانه ۲۶۴ کالری : یک لیوان ماست یونانی، نصف لیوان میوه دلخواه یا بلوبری و نصف لیوان غلات صبحانه بدون شکر

میا وعده ۶۰ کالری : دو قاشق غذا خوری هوموس و نصف لیوان خیار حلقه شده

ناهار ۳۴۰ کالری : یک برش نان کامل، یک لیوان تیکا ماسالا، دو لیوان اسفناج بخار پز

میان وعده ۱۴۷ کالری : چهار عدد گردو و یک عدد سیب

شام : ۳۷۶ کالری : پیتزا با نان پیتا با سالاد سبزیجات

 

روز هفتم :

صبحانه ۳۲۲ کالری : یک دو لیوان بلغور جودوسر پخته شده در نصف لیوان آب و شیر، یک قاشق غذا خوری گردو خرد شده، نصف عدد سیب حلقه شده

میان وعده ۴۷ کالری : نصف سیب

ناهار ۳۱۵ کالری : دو لیوان مخلوط سبزیجات، دو عدد نان تست با پنیر چدار و گوجه گیلاسی، یک دوم لیوان خیار حلقه شده، یک چهارم لیوان هویج رنده شده و یک قاشق غذا خوری گردو را با هم مخلوط کنید سپس یک دوم قاشق غذا خوری روغن زیتون و سرکه بالزمیک را به آن اضافه کنید.

میان وعده ۴۲کالری : نصف لیوان میوه دلخواه یا بلوبری

شام : نصف لیوان برنج قهوه ای

میان وعده آخر شب : یک قاشق غذا خوری شکلات چیپسی تلخ

امیدواریم با انجام دادن این برنامه و با پیروی از رژیم سبزیجات  بتوانید کاهش وزن سریع داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: با رژیم لاغری نظامی خیلی سریع کاهش وززن دهید!

مطالب مشابه را ببینید!