مجله تاپ‌ناز‌

رژیم لاغری ذهنی چیست و چطور می تواند در زمانی کوتاه باعث کاهش وزن شود؟

رژیم لاغری ذهنی

برای لاغر شدن حتما نیاز نیست که رژیم های سخت و طاقت فرسا داشته باشید. با بکارگیری قدرت ذهن، می توان کارهای خارق العاده ای انجام داد که یکی از آنها استفاده از توانایی ذهن برای کهش وزن است. در این بخش اطلاعات مفیدی در مورد رژیم لاغری ذهنی می خوانید.

اگر هر رژیم لاغری را دنبال می کنید ممکن است پس از چند وقت به نتیجه دلخواه نرسید و به همین دلیل باید یک رژیم اصولی را در نظر گرفت که فرد از نظر روحی و ذهنی هم آماده باشد تا به نتیجه مطلوب برسد. در ان بخش ما رژیم لاغری ذهنی را به شما معرفی می کنیم.

استفاده از رژیم لاغری ذهنی

برای لاغر شدن، در کنار استفاده از رژیم غذایی مناسب، با توجه به عامل روانشناختی دارای اهمیت زیادی است، زیرا روحیه افراد در مقدار غذایی که می خورند به میزان زیادی تاثیر می گذارد و در زمان های غم، استرس، خستگی و حتی شادی امکان دارد که غذای مصرفی متقاوت باشد. با روش رژیم لاغری ذهنی می توانید ذهنتان را مدیریت کنید و به مغز خود آموزش دهید که مانند یک فرد لاغر فکر کند.

 

بین هوس و گرسنگی تفاوت قائل شوید

تمایز قائل نشدن بین احساس گرسنگی و دیگر احساس ها می تواند فرد را به اشتباه بیاندازد و در نتیجه زمانی که مثلا دلشوره دارد، آن را با حساس گرسنگی اشتباه گرفته و به خوردن غذا روی آورد. اگر شما گرسنه نیستید و فقط دلتان می خواهد چیزی بخورید، در این صورت شما میل به غذا دارید اما زمانی که میل شدیدی به خوردن یک نوع غذای خاص و یا خوراکی دارید، در واقع هوس آن غذا یا خوراکی را کرده اید و نیز زمانی که چند ساعت از آخرین باری که غذا خورده اید می گذرد و شما احساس می کنید که شکمتان خالی است، یعنی اینکه شما گرسنه می باشید. بنابراین خودداری از خوردن غذا برای زمانی که گرسنه نبوده و صرفا میل و یا هوس غذا خوردن کرده اید، تاثیر زیادی در کاهش وزن دارد.

 

افکار مخرب و خطاهای فکری را شناسایی کنید

رژیم لاغری ذهنی ، افراد گاهی مغلوب تصورات نادرستشان می شوند و چون فکر می کنند، تصورشان درست بوده، بنابراین دست از تلاش بر می دارند، در نتیجه بعد از گذشت مدتی از رژیم غذایی خود از کاهش وزنشان نا امید شده و آن را کنار می گذارند. در صورتی که برای رسیدن به هر هدفی نیازمند تحمل سختی بوده و فرد برای رسیدن به هدف خود و گرفتن نتیجه مطلوب باید تلاش نمایند.

نداشتن قضاوت و تصور منفی از خود یکی دیگر از مواردی است که در هنگام رژیم لاغری ذهنی باید مورد توجه قرار گیرد، برخی از افراد چاق ممکن است که خودشان را به شیوه ای کاملا منفی قضاوت نمایند و فکر کنند که به خاطر پرخوری آدم بدی هستند. در حالی که اینگونه نیست و آنها فقط دچار الگوی رفتاری نامناسب برای غذا خوردن هستند که باید اصلاح شوند. بنابراین لازم است که این افکار منفی را از خود دور کنند، زیرا داشتن افکار منفی می تواند آنها را در رسیدن به هدفشان نا امید و دلسرد نماید.

رژیم لاغری ذهنی

داشت پشتکار و ناامید نشدن از لاغری

افراد چاق معمولا از اینکه همیشه مجبورند غذا خوردن خود را کنترل کنند، عذاب می کشند و فکر می کنند بی عدالتی در حق آنها صورت گرفته است، بنابراین مدام با حسرت به افراد لاغر فکر می کنند و اینکه آنها هر چقدر می خورند، چاق نمی شوند، در صورتی که افراد چاق باید این موضوع را قبول کنند که چاق هستند و نیز بپذیرند که برای کاهش وزن مجبور هستند برخی شرایط را تحمل کرده و با پشتکار رژیم غذایی خود را دنبال نمایند، همچنین به خاطر پشتکاری که در این راه نشان می دهند، همواره احساس غرور داشته باشند.

 

پرهیز از تکرار جمله دست خودم نیست.

بسیاری از افراد چاق ادعا می کنند که غذا خوردنشان دست خودشان نیست، این قبیل افراد ممکن است ، زمانی که دچار استرس شوند، حجم غذایشان را افزایش دهند، در صورتی که با اصلاح افکار خود می توانند مقدار غذای مصرفی شان را کنترل نمایند. بنابراین در هنگام غذا خوردن باید بدانید که این عمل غیر ارادی نیست و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید چه مقدار غذا مصرف نمایید.

 

دوری از استرس

داشتن استرس در موارد شدید و به مدت طولانی موجب پرخوری افراد و در نتیجه چاقی می شود. بنابراین با کنترل استرس می توان از این وضعیت پیشگیری کرد. همچنین سعی کنید که خواب راحتی داشته باشید، زیرا بدخواب شدن منجر به ایجاد استرس شده که خود دلیلی برای پرخوری و چاقی می باشد.

 

مدیریت افکار و هیجان های منفی

افراد چاق، معمولا زمانی که با هجوم افکار منفی روبه رومی شوند، برای رهایی از این شرایط خود را با غذا خوردن مشغول می کنند، زیرا تصور می کنند که با خوردن میتوانند آرامش پیدا کنند، در صورتی که اینگونه نیست و راهکار مناسب در این زمینه این است که هیجان های منفی را شناسایی کرده و آن را از احساس گرسنگی متمایز نمایند.

 

با این تکنیک ذهنی حتما می توانید تا حد زیادی لاغر شوید. روش بالا را مرحله به مرحله اجرا کنید تا به نتیجه دلخواه برسید و بتوانید وزن کم کنید. امیدواریم مطلب رژیم لاغری ذهنی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

مطالب مشابه را ببینید!