رژیم لاغری که بسیار خطرناک است و بسیار ضرر دارد

رژیم لاغری که بسیار خطرناک است و بسیار ضرر دارد

رژیم لاغری به نام اتکینز نوعی رژیم لاغری است که خیلی سریع فرد را لاغر می کند ولی صدمات جبران ناپذیری به سلامت فرد وارد می کند. در این شما را با مضرات این رژیم لاغری آشنا می کنیم.

 

خطرات و عوارض جبران ناپذیر رژیم لاغری اتکینز

 

رژیم لاغری پر پروتئین (اتکینز) با  این که سبب سیری زود هنگام و لاغری می شود ولی خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را هم افزایش می دهد. حسین ایمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: متاسفانه مدتی است که افراد برای لاغری و داشتن اندامی زیبا از  رژیم اتکینز پیروی می کنند که شامل مقادیر زیادی از محصولات پروتئینی است.

وی با اشاره به این که پروتئین های حیوانی ( مرغ و به ویژه گوشت قرمز) سرشار از اسیدهای چرب اشباع و ترانس است، اظهار کرد: با مصرف بیش از حد این مواد، به میزان زیادی مواد سمی مانند اوره و کراتینین در بدن تولید می شود و خطر ابتلا به بیماری هایی مانند نقرس و نارسایی کلیه به طور چشمگیری افزایش می یابد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به این که چربی های موجود در برنامه غذایی به سه دسته اشباع، pufa و mufaa تقسیم بندی می شود، عنوان کرد: چربی های اشباع فاقد پیوند دوگانه است و یکی از چربی های مضر برای بدن محسوب می شود و مصرف مداوم آن ها افزایش کلسترول بد خون(LDL) را به دنبال دارد.

ایمانی درباره چربی های pufa افزود : این چربی ها دارای چندین پیوند دوگانه در ساختار خود است. از مزایای استفاده طولانی مدت از آن ها می توان به کاهش چربی مضر خون (LDL) اشاره کرد.این دسته از چربی ها در منابع گیاهی یافت می شود.

وی تصریح کرد: چربی های با یک پیوند دوگانه(mufa) به کاهش کلسترول بد( LDL) و افزایش کلسترول خوب(HDL) خون منجر می شود. این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه افرادی که رژیم پر پروتئین و سرشار از گوشت مصرف می کنند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی(انسداد عروق کرونر قلبی و گرفتگی رگ ها) در آن ها افزایش پیدا می کند، تاکید کرد: مواد گوشتی حاوی اسید های چرب ترانس است که سبب کاهش (HDL) و افزایش(LDL) می شود. به طور کلی پروتئین ها حدود 15 تا 20، کربوهیدرات ها 50 تا 60 و چربی ها 300 درصد از رژیم غذایی روزانه افراد را به خود اختصاص می دهد.

آشنایی با رژیم لاغری خطرناک اتکینز

همچنین : با رژیم لاغری خاص در سه روز کاهش وزن دهید
مطالب مشابه را ببینید!