مجله تاپ‌ناز‌

روش های احیای ریمل خشک شده؛ استفاده مجدد و بدون مشکل از ریمل خشک

روش های احیای ریمل خشک شده؛ استفاده مجدد و بدون مشکل از ریمل خشک

ریمل خشک شده را می توان با استفاده از ترفندهای خاصی دوباره احیا نمود. این ترفند ها در دسترس و بدون هیچ گونه هزینه ای می باشند. امروزه هزینه خرید لوازم آرایشی مرغوب بسیار بالا می باشد. علاوه بر این ریمل ها با توجه به حالت مرطوبی که دارند بسیار زود خشک می شوند.

همچنین ریمل هایی هستند که جنس مرغوبی ندارند و بسیار زود خشک می شوند. در مواردی نیز پیش می آید که افراد برای مدتی از ریمل شان استفاده نمی کنند. همین امر موجب خشک شدن ریمل می شود. بنابراین ترفند هایی که بتواند به افراد کمک کند بار دیگر از ریمل خود استفاده کنند بسیار کاربردی می باشد. افراد می توانند ریمل هایشان را بعد از خشک شدن بازسازی نمایند و بار دیگر از آن استفاده نمایند.

بازسازی ریمل خشک شده

ریمل ها معمولا بعد از گذشت مدت کوتاهی خشک می شوند. این موضوع تقریبا برای همه ی خانم ها بسیار ناراحت کننده می باشد. زیرا آن ها مجبور هستند که ریمل های خود را بعد مدت بسیار کوتاهی دور بریزند و مجددا خریداری نمایند. ریمل یکی از لوازم آرایشی های بسیار پر کاربرد برای خانم ها می باشد. این وسیله آرایشی بیشتر از هر مورد دیگری استفاده دارد. حتی خانم هایی که زیاد اهل آرایش کردن نیستند یا بسیار کم و ملایم آرایش می کنند از آن استفاده می نمایند. زیرا ریمل مژه ها را کشیده و چشم ها را بسیار زیبا می نماید.

خرید مداوم و خشک شدن و دور انداختن ریمل یک معضل همیشگی خانم ها می باشد. اما بهتر است دیگر از این کار دست بکشند. زیرا در این مقاله ترفندهایی بسیار آسان و ساده آورده شده است. که با استفاده از آن ها می توان از ریمل مدت زمان بیشتری استفاده نمود.

چگونه بفهمیم ریمل خشک شده یا نه؟

روش های احیای ریمل خشک شده؛ استفاده مجدد و بدون مشکل از ریمل خشک

گاهی اوقات افراد نمی توانند تشخیص دهند ریمل خشک شده یا تاریخ انقضای آن تمام شده است. ریملی که تاریخ انقضای آن به پایان رسیده باشد برای مژه ها و چشم بسیار مضر می باشد. پس بهتر است قبل انجام هر کاری تاریخ انقضای ریمل چک شود.

اکثر ریمل ها بعد از باز شدن چهار ماه تاریخ انقضا دارند. اگر تاریخ انقضای ریمل مشخص نباشد. بهتر است افراد زمان باز کردن آن تا لحضه خشک شدن را محاسبه کنند. اگر تاریخ آن گذشته بود بلافاصله ریمل را دور بیندازند.

در غیر این صورت دو حالت وجود دارد. یا ریمل درون محفظه باقی نمانده یا خشک شده است. ابتدا باید حجم باقی مانده ریمل چک شود. اگر مواد داخلی آن تمام نشده بود و حالت خشک داشت. می توان با کمک ایده ها و ترفندهایی که در ادامه گفته می شود ریمل را احیا نمود.

راه هایی برای استفاده مجدد از ریمل خشک شده

راه های بسیاری برای استفاده مجدد از ریمل خشک شده وجود دارد. خانم ها می توانند با به کار بردن این موارد می تواند تا مدتی طولانی از آن استفاده کنند. ریمل ها بعد از باز شدن تنها مدت کوتاهی سالم می مانند و سپس شروع به خشک شدن می کنند. خشک شدن آن ها اصلا ربطی به استفاده شدن یا نشدن شان ندارد.

حتی در موارد زیادی ریمل هایی که کمتر استفاده می شوند زودتر خشک می شوند. زیرا در آن مواردی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند رفت و آمد فرچه و اصطکاک باعث می شود که دیرتر خشک شوند. حرکت دادن برس داخل مواد ریمل مانند همزن عمل می کند. این کار موجب می شود که حالت روغنی و مرطوب خود را حفظ نماید.

ریمل ها به طور معمول چهار ماه تاریخ انقضا دارند. در حالتی که زود تر از چهار ماه خشک شوند اصلا لازم نیست دور انداخته شده و ریمل جدید خریداری شود. می توان آن ها را با استفاده از مواد خاصی دوباره مرطوب کرد و استفاده نمود. ترفندهای مرطوب سازی ریمل بسیار ساده و در دسترس می باشند. همه خانم ها می توانند آن ها را به کار ببرند.

مطلب مشابه: آیا ریمل باعث ریزش مژه می شود و چه عوارضی دارد

استفاده از گلاب برای احیای ریمل خشک شده

روش های احیای ریمل خشک شده؛ استفاده مجدد و بدون مشکل از ریمل خشک

یکی از ساده ترین روش های احیای ریمل خشک شده استفاده از گلاب می باشد. این روش خانگی مورد تایید بسیاری از خانم ها می باشد. خانم های زیادی ریمل های خشک شان را با کمک گلاب بازسازی می کنند. این کار بسیار ساده می باشد.

برای انجام آن تنها کافی است چند قطره گلاب داخل تیوپ ریمل ریخته شود. سپس با کمک برس گلاب با مایع درونی ریمل مخلوط شود. در نهایت در ریمل بسته شده و چند بار تکان داده شود. بهتر است بعد از انجام این موارد در ریمل چند ساعتی بسته بماند. تا گلاب به آرامی تمام مواد داخلی ریمل را نرم و قابل استفاده کند.

قرار دادن ریمل خشک در آبجوش

این روش احیای ریمل خشک شده حتی برای آن ریمل هایی که کاملا خشک شده اند نیز کاربردی می باشد. علاوه بر این انجام آن نیز بسیار ساده و در دسترس تر از هر موردی می باشد. برای این کار تنها لازم است که ریمل درون ظرف آب جوش انداخته شده و مدتی در آن باقی بماند.

لازم به ذکر است که این ترفند فقط برای ریمل هایی است که حجم کمی از آن ها استفاده شده باشد. اما تفاوتی ندارد که تا چه حد خشک شده باشند. زیرا قرار دادن در آب جوش می تواند هر اندازه خشکی را در ریمل رفع نماید.

برداشتن پوشش پلاستیکی ریمل

روش های احیای ریمل خشک شده؛ استفاده مجدد و بدون مشکل از ریمل خشک

یکی از آسان ترین و ساده ترین روش ها برای احیای ریمل خشک شده برداشتن پوشش پلاستیکی می باشد. همه ریمل ها در قسمت دهانه دارای پوشش می باشند. این پوشش پلاستیکی برس را هنگام خارج شدن تمیز می کند. همچنین مقدار مواد اضافه آن را می گیرد.

در زمان هایی که ریمل خشک شده است. می توان این درپوش را با کمک یک چاقو یا یک شیء نوک تیز در آورد. این کار موجب مرطوب شدن مجدد ریمل می شود. همچنین در مواردی که احساس کردید که ریمل تان تمام شده است پیشنهاد می شود که این پوشش را در بیاورید. خانم ها با انجام این کار از دیدن حجم باقی مانده ریمشان متعجب می شوند.

مطلب مشابه: خطرات کاشت مژه از حساسیت تا ریزش و گل مژه؛ دلایل مراجعه به پزشک پس از کاشت

ریختن مقداری روغن زیتون داخل ریمل

برای ترمیم ریمل خشک شده می توان از روغن زیتون استفاده نمود. روغن زیتون می تواند به سرعت ریمل را نرم و روغنی کند. علاوه بر این از خشک شدن مجدد آن نیز جلوگیری می کند. روغن زیتون یک ماده مقوی و سالم برای مژه ها می باشد. افراد با استفاده از آن می توانند با یک تیر دو نشان بزنند. این کار هم موجب ترمیم و باز سازی ریمل می شود. هم موجب تقویت مژه ها نیز می شود.

احیای ریمل با روغن زیتون کار بسیار ساده ای می باشد. برای این کار تنها کافی است چند قطره روغن زیتون به داخل تیوپ ریمل چکانده شود. سپس آن را به خوبی تکان دهند. حالت روغنی ریمل حالت بسیار زیبایی به مژه ها می دهد.

استفاده از روغن بادام شیرین برای احیای ریمل خشک شده

ریمل خشک شده را می توان با کمک روغن بادام شیرین بازسازی کرد. روغن بادام شیرین برای تقویت و رویش مجدد مو نیز بسیار مفید است. به افرادی که مژه هایشان ریزش داشته یا کم پشت است پیشنهاد می شود که حتما این روش را امتحان نمایند.

روغن بادام شیرین را می توان در حجم بسیار کم درون ریمل ریخت و خشکی آن را برطرف نمود. این روغن حالت بسیار چربی دارد و یک قطره بسیار کوچک آن موجب نو شدن ریمل می شود.

مایع لنز ریمل خشک شده را احیا می کند

یکی دیگر از پیشنهاد ها برای ترمیم ریمل خشک شده ریختن مایع لنز درون آن می باشد. مایع لنز حالتی روغنی و روان کننده دارد. برای انجام این کار باید ابتدا ریمل را درون ظرف آب داغ انداخت. بعد از چند دقیقه که مواد داخل آن نرم شد به آن چند قطره مایع نگهدارنده لنز اضافه شود.

سپس تیوب ریمل به خوبی تکان داده شود تا مایع با مواد داخل ریمل ترکیب شود. این کار موجب می شود که ریمل تا مدت طولانی ای روان بماند. زیرا مایع لنز دارای حالت نگه دارندگی می باشد. علاوه بر این حالت بسیار زیبایی نیز به مژه ها می دهد. زیرا دارای حالتی روان و چرب می باشد.

استفاده از چایی

چایی مانده می تواند ریمل خشک شده را بهبود دهد و بازسازی کند. اگر چایی مدت طولانیی بماند رنگ آن سیاه شده و کاملا غلیظ می شود. اضافه کردن این چایی سیاه موجب احیای ریمل و سیاه تر شدن آن می شود. برای انجام این کار چایی کهنه کم داغ شود. داغ بودن چایی روند نرم کردن مواد داخلی ریمل را سرعت می دهد. سپس چند قطره از آن به داخل ریمل چکانده شود. در نهایت تیوپ ریمل را محکم تکان داده تا مواد به خوبی با هم مخلوط شوند. این کار موجب می شود که ریمل همانند روز اول نو و تازه شود. همچنین کارایی آن بهتر از روز اول می شود.

مطلب مشابه: اشتباهات آرایشی؛ 20 تا کارهای اشتباه روی پوست صورت بانوان که نباید انجام شوند

استفاده از قطره چشمی

روش های احیای ریمل خشک شده؛ استفاده مجدد و بدون مشکل از ریمل خشک

یک یا دو قطره از قطره چشم می تواند ریمل را احیا کند. قطره استریل چشمی می تواند ریمل را بازسازی کند. این مایع خود دارای قطره چکان می باشد. با کمک این قطره چکان می توان چند قطره از استریل را درون ریمل ریخت. سپس آن را خوب تکان داد تا مایع با ریمل ترکیب شود. برای نرم تر شدن مواد داخلی ریمل می توان تیوب را به داخل آب جوش انداخت و بعد از چند دقیقه آن را خارج نمود. بعد از این برس ریمل چند بار به حالت پمپی درون ریمل زده شود تا مایع با آن کاملا ترکیب شود. این کار ها می توانند ریمل را مانند روز اول نو و قابل مصرف کنند.

استفاده از ژل آلوئه ورا برای ترمیم ریمل خشک شده

ژل آلوئه ورا می تواند پیشنهاد بسیار مناسبی برای احیای ریمل خشک شده باشد. خانم ها می توانند یک یا دو قاشق از ژل آلوئه ورا را درون محفظه ریمل بریزند. سپس دو تا سه دقیقه با سرعت بالا تکان دهند. این کار هم ریمل را احیا می کند. هم برای مژه ها بسیار مفید می باشد. ژل آلوئه ورا برای تقویت پوست و مو بسیار مناسب می باشد. می توان مژه های کوتاه یا کم پشت را با این ریمل ترمیم نمود و تقویت کرد.

عواملی که باعث خشک شدن ریمل می شوند؟

بهتر است افراد قبل از اینکه به دنبال راهی برای احیای ریمل خشک شده باشند. عوامل خشک شدن ریمل را بشناسند. با عمل به این عوامل می توان تا حد زیادی از خشک شدن ریمل جلوگیری کرد. فرمولاسیون و نحوه ساخت ریمل به این صورت است که در هنگام ساخت آب بسیار کمی به آن اضافه می شود. اگر نکات لازم در مورد آن ها رعایت نشود بلافاصله خشک خواهند شد. عواملی که باعث خشک شدن ریمل می شوند به قرار زیر هستند.

باز ماندن در ریمل

اگر بعد از هر بار استفاده درب ریمل به خوبی بسته نشود ریمل با سرعت بیشتری خشک می شود. اصلی ترین و دلیل اول برای خشکی ریمل باز بودن در و هوا کشیدن ریمل می باشد. زمانی که در آن باز بماند آب درونی آن در معرض هوا تبخیر شده و ریمل خشک می شود.

وارد شدن هوا به داخل ریمل

بیشتر افراد این باور غلط را دارند. که اگر چند بار فرچه را درون ریمل پمپ کنند مواد بیشتری به آن میچسبد. در نهایت ریمل مژه ها را زیبا تر می کند. اما این کاملا اشتباه می باشد. زیرا پمپ برس به داخل ریمل موجب ورود هوای اضافه به داخل آن می شود. همین امر موجب شده که ریمل سریع تر از حالت عادی خشک شود.

استفاده از برند فیک و تقلبی

برند ها بر روی کیفیت ریمل بسیار تاثیر گذار هستند. برند های مشهور و با کیفیت بسیار دیر تر از سایر موارد خشک می شوند. معمولا این ریمل ها دارای عمر طولانی تری هستند.

هوای گرم

افراد باید توجه داشته باشند که ریمل خود را در جای گرمی قرار ندهند. ریمل ها باید در جای خشک و خنک نگهداری شوند. بهترین مکان برای نگهداری آن ها و سایر مواد آرایشی یخچال می باشد.

مطلب مشابه: مراقبت از موهای رنگ شده؛ نکاتی برای داشتن موی زیبا و سالم پس از رنگ و دکلره

مطالب مشابه را ببینید!