مجله تاپ‌ناز‌

ریپورت اینستاگرام | آموزش کامل ریپورت اینستاگرام و گزارش و مسدودسازی

شاید پیش آمده باشد که بخواهید پیجی را ریپورت کنید ولی ندانید ریپورت اینستاگرام چگونه است و ترجمه فارسی را ندانید. شاید پیش آمده باشد که کسی شما را اذیت کرده است و یا عکس های شخصی شما را در صفحه خودش قرار داده است و برای شما یک اکانت جعلی ساخته است و یا کسی برای شما پیامی بی ادبانه فرستاده است. اگر این مشکل را دارید نباید اصلا ناراحت شوید و باید بدانید که همه جا قانون دارد و کسی حق تعرض به حق شما را ندارد. خیلی راحت می توانید با ریپورت کردن فرد مورد نظر او را به سزای اعمالش برسانید. در این مطلب مراحل ریپورت اینستاگرام را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش می دهیم.

البته این نکته را باید بدانید که ریپورت کردن اینستاگرام با مسدودسازی یا بلاک کرد تفاوت دارد.

ریپورت کردن اینستاگرام چیست؟

ریپورت با بلاک کردن فرق دارد و کاربران ممکن است این دو اصطلاح را به اشتباه به کار ببرند. ریپورت یا Report به معنی گزارش کردن است. یعنی شما محتوای آزاردهنده و نامناسب را در اینستاگرام می بینید و آن را به شبکه اجتماعی گزارش می دهید. ریپورت باعث می شود که کارمندان اینستاگام به گزارش شما رسیدگی کنند.

داستان بلاک تفاوت دارد. گزینه بلاک برای مواقعی است که نمی خواهید دیگ کسی را در اینستاگرام دنبال کنید یا فالوور او باشید. در این حالت باید او را مسدود کنید. روش بلاک کردن با ریپورت کلن تفاوت دارد.

چه کسان باید ریپورت شوند؟

هر کسی را که فکر می کنید رفتارهایش در اینستاگرام باعث آزار شما و دیگران می شود را می توانید ریپورت کنید. اینستاگرام در قوانین سایتش توصیه می کند این 6 نفر را گزارش کنید:

کسی که هویت شما را جعل می کند:

اگر شخص در اینستاگرام با نام شما یک صفحه ساخته است و عکس های شخصی شما را در آن می گذارد، حتما باید او را ریپورت کنید. شاید بگویید سلبریتی ها هم این نوع صفحات را دارند. پس باید همه ریپورت شوند. خب مسئله این است که این پیج ها فن پیج هستند یا همان صفجه هواداران هستند. سلبریتی ها و اشخاص مشهور هوداران زیادی دارند که برای آن صفحات طرفداری می سازند. صفحه هوادارن کاملا با صفحه شخصی یک نفر تفاوت دارد و معمولا به در نام fanpage بیوگرافی فرد مورد نظر دیده می شود. ولی اگرشخصی به نیت دزدیدن هویت شما اقدام به ساخت یک صفحه با اطلاعات شما کند، بدون برو و برگرد باید او را ریپورت کنید.

کسی که ادعا می کند ادم مشهوری است:

کسی که پروفایل فیک برای شخص ساخته است و مانند یک بازیگر است صفحه اش و اتفاقا فالوورهای او هم زیاد هستند. این فرد را باید ریپورت کنید زیرا ممکن است دیگران به اشتباه بیفتند و یا از زبان بعضی از بازیگرها حرف هایی بزند که باعث مخدوش شدن چهره بازیگر شود.

کسی که عکس های شما را کپی می کند:

اگر شما آرتیست، عکاس و نویسنده هستید و یا کالایی را ارائه کرده اید ممکن است با مسئله کپی کردن کارهایتان مشکل داشته باشید. در جهان عده ای آدم بی خلاقیت وجود دارند که هیچ دیدگاهی از خودشان ندارند و برای رسیدن به موفقیت هر کاری می کنند. از دزدیدن از خانه مردم تا دزدیدن عکس های دیگران، اگر شخصی کارهای شما و دارایی های معنوی و مادش شما را بدزدد و در صفحه اینستاگرامش قرار دهید باید او را حتما ریپورت کنید و به اینستاگرام اطلاع دهید و از ادامه کارش جلوگیری کنید.

آدم‌هایی که محتوای غیراخلاقی منتشر می‌کنند:

اشخاصی که محتوای غیر اخلاقی مانند تصاویر مستهجن و ویدئوهای نامناسب منتشر می‌کنند را بدون حتی لحظه‌ای درنگ ریپورت کنید. این نوع ریپورت کردن شامل کامنت‌های غیر اخلاقی هم می‌شود. در نظر داشته باشید که مسئولیت این اتفاق بر عهده ما است. این روزهای کودکان و نوجوانان بسیاری در اینستاگرام حضور دارند که ممکن است آگاهی لازم در این زمینه را نداشته باشند. این مسئولیت اجتماعی بر دوش تمام ما می‌باشد که تا لحظه بالغ شدن، آنها را در مسیری امن و مطمئن همراهی کنیم.

آنهایی که محتوای مخرب تولید می‌کنند:

کسانی که تصاویر آسیب‌های جسمی مانند خودکشی، آزار به خود و آزار به حیوانات و کودکان را آپلود می‌کنند. محتوای مخرب شامل موارد دیگر هم می‌شود. از جمله معامله مواد مخدر، تهدید دیگران و فحاشی. با ریپورت کردن این افراد در اینستاگرام به ساختن جهانی سالم‌تر کمک کنیم.

کسانی که تبلیغات بی‌مورد انجام می‌دهند:

افراد بسیاری در اینستاگرام حضور دارند که پشت سر هم کامنت‌های تکراری و تبلیغاتی ارسال می‌کنند. این افراد آگاه نیستند که تبلیغات در اینستاگرام اصول خودش را دارد و نباید با تبلیغات بی‌مورد باعث آزار کاربران دیگر شد. شما می‌توانید افرادی که کامنت‌های هرز و اسپم منتشر می‌کنند را ریپورت کنید.

نکاتی مهم در مورد ریپورت اینستاگرام

 • ریپورت های بی مورد اصلا تاثیری ندارند و حتی اگر پیج مورد نظر غیر فعال شود س از مدتی دوباره به حالت فعال بر می گیردد.
 • نمی توانید بفهمید که چه کسی پیج شما را ریپورت کرده است زیرا گزارش دادن هیچ علامتی ندارد.
 • اگر نمی توانید لایک کنید و یا کامنت بگذارید به ریپورت شدن هیچ ربی ندارد و شما از سمت اینستاگرام شاید بلاک شده اید.

 

عکس و ویدیو را چگونه ریپورت کنیم؟

شاید گاهی در اینستاگرام کاربری را ببینید که هیچ مشکلی ندارد و تمام پست های او بدون مورد هستند ولی آن وسط یک پست نامناسب هم آپلود کرده باشد. در این حالت شما می توانید فرد را ریپورت نکنید و فقط پست مورد نظر را گزارش دهید. برای این کار فقط باید مراحل زیر را انجام دهید:

ریپورت اینستاگرام

زمانی که گزینه Inappropriate یا همان نامناسب را انتخاب می‌کنید، به اینستاگرام گزارش می‌دهید که عکس یا ویدئوی مورد نظر شما باید بررسی و در نهایت از اینستاگرام حذف شود. با انتخاب این گزینه، اینستاگرام صفحه زیر را برای شما باز می‌کند و از شما می‌خواهد دلیل ریپورت کردن آن را انتخاب کنید.

ریپورت اینستاگرام

شما می‌توانید از بین گزینه‌های ارائه شده، دلیل مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

 • Self injury : تصویر یا ویدئویی که مربوط به خود آزاری و خودکشی است.
 • Harassment or bullying : آزار یا تهدید دیگران.
 • Sale or promotion of drugs : فروش یا تبلیغ مواد مخدر
 • Sale or promotion of firearms : فروش یا تبلیغ اسلحه
 • Nudity or pornography : تصویر یا ویدئوهای برهنگی
 • Violence or harm : خشونت یا آزار دیگران
 • Hate speech or symbol : تصاویر نژادپرستی یا تشویق به خشونت
 • Intellectual property violation : نقض مالکیت معنوی مثل کپی رایت
 • I just don’t like it : در صورتی که دلیلتان شخصی است اینستاگرام به شما توصیه می کند اکانت مربوطه را بلاک نمایید .

کامنت را چگونه گزارش کنیم؟

اگر یک دیدگاه را دیدید که به شما توهین، فحاشی، بی احترامی و یا هر محتوای بد دیگری دارد آن را ریپورت کنید. ریپورت کردن کامنت در اینستاگرا خیلی آسان است. فقط کافی است دست خود را بر روی کامنت مورد نظر نگه دارید تا کامنت به حالت آبی شود و روی گزینه علامت تعجب بزنید و از گزینه ها، Abusive content را انتخاب نمایید.

ریپورت اینستاگرام

از یک نفر خوشم نمی‌آید! چطور انتقام بگیرم؟!

حالا دیگر رسیدیم به اصل مطلب ! شما تشخیص داده‌اید که فعالیت‌های یک کاربر خلاف قوانین اینستاگرام است و تصمیم گرفته‌اید او را گزارش دهید. برای این کار مانند تصویر زیر مرحله به مرحله پیش بروید :

۱) در مرحله اول 

وارد صفحه کاربر مورد نظر شده و روی آیکون سه نقطه در بالای صفحه ضربه بزنید.

ریپورت اینستاگرام

۲) در مرحله دوم

گزینه It’s inappropriate را انتخاب نمایید.

ریپورت اینستاگرام

۳) در مرحله سوم

گزینه I believe this account violates Instagram community guidelines را انتخاب نمایید. اگر روی گزینه اولی بزنید، تنها کاربر مورد نظر را بلاک خواهید نمود و گزارشی اتفاق نمی‌افتد.

ریپورت اینستاگرام

۴) در مرحله چهارم

گزینه Report account را انتخاب کنید.

 

ریپورت اینستاگرام

۵) در مرحله پنجم

از بین گزینه‌ها، دلیل ریپورت کردن کاربر مورد نظرتان را انتخاب کنید:

Posting annoying content : اگر کاربر محتوای آزاردهنده منتشر می‌کند.

Posting spam : اگرکاربر اسپمر است.

Posting inappropriate content : اگر کاربر محتوای نامناسب مانند تصاویر منتشر می‌کند.

This profile is pretending to be someone else : کاربر تظاهر می‌کند که شخص دیگری است.

Might be posting my intellectual property without authorization : اگر کاربر محتوای شما را بدون اجازه شما منتشر می‌کند این گزینه را انتخاب کنید.

ریپورت اینستاگرام

 

پس از اتمام مراحل ریپورت کردن در اینستاگرام، تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود و اینستاگرام به شما اطلاع می‌‍دهد که عملیات ریپورت کاربر مورد نظر با موفقیت انجام شده است.

ریپورت اینستاگرام

اگر این مطلب مورد پسند شما قرار گرفت در مطلب دیگر روش رفع ریپورت تلگرام و آموزش کار با اینستاگرام را هم بخوانید.

منبع دیدوگرام

مطالب مشابه را ببینید!