مجله تاپ ناز / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار حوادث / زایمان ناخواسته در دستشویی و گیر کردن جنین در سیفون!

زایمان ناخواسته در دستشویی و گیر کردن جنین در سیفون!

جنین

آفتاب: جنین ۷ ماهه‌ای که بر اثر زایمان ناگهانی مادرش در داخل توالت منزلی واقع در شهر بادرود نطنز، در سیفون دستشویی گرفتار شده بود به همت کارشناسان فوریتهای پزشکی این شهرستان از مرگ حتمی نجات یافت. 

به گزارش قدس‌آنلاین، محمد احمدی یکی از تکنسینهای حاضر در این ماموریت فوریتهای پزشکی گفت: ساعت 10 و 50 دقیقه‌ی صبح روز شنبه بیست و هفتم خرداد ماه جاری، اتاق فرمان فوریتهای پزشکی در تماسی با پایگاه ما اعلام کرد که مادر بارداری در دستشویی منزلی واقع در خیابان استادیوم بادرود نطنز زایمان کرده و فرزندش در سیفون دستشویی گرفتار شده است.

وی در ادامه افزود: بعد از دریافت این گزارش بلافاصله در صحنه‌ی حادثه حاضر و پس از کنترل شرایط، متوجه شدیم که نوزاد این زن 42 ساله که ماه هفتم بارداری خود را پشت سر می‌گذاشت، از رحم مادر خارج و سر وی داخل سیفون توالت گرفتار شده است.

احمدی تصریح کرد: پس از مشاهده‌ی وضعیت موجود، شرایط جسمی مادر را با انجام اقدامات درمانی اولیه کنترل کردیم؛ اما از آنجایی‌که نوزاد در این موقعیت تنها از طریق بند ناف امکان تنفس کردن و زنده ماندن را داشت، چنانچه بند ناف او از مادر جدا می‌شد احتمال ادامه‌ی زندگی برایش ناممکن بود لذا سریعا با استفاده از یک چکش، سنگ سیفون توالت را به آرامی شکسته و سر نوزاد را رها کردیم.

این تکنسین اورژانس 115، جنسیت نوزاد را پسر اعلام کرد و اظهار داشت: پس از نجات نوزاد، وی را که از ناحیه‌ی دست و پا مقداری دچار کبودی شده بود مورد درمان اولیه قرار داده و سپس با وضعیتی بسیار مناسب و مطلوب توسط آمبولانس به بخش نوزادان بیمارستان فاطمیه‌ی بادرود منتقل کردیم.

وی خاطرنشان کرد: مادر 42 ساله را نیز که ششمین بارداری خود را پشت سر گذاشته بود، جهت اقدامات درمانی لازم به بخش مامایی بیمارستان مذکور انتقال دادیم و خوشبختانه در حال حاضر مادر و نوزاد از وضعیت جسمانی بسیار خوبی برخوردار هستند.

[امتیاز دهنده: 0 نفر و میانگین امتیاز: 0]

4 دیدگاه ها

  1. خب خدا رو شکر که حال هر دوشون خوبه.

  2. واااااااااااااااای !!!!!!! خدارو شکرب خیر گذشت

  3. چه لحظه ای بوده ها تصورشم سخته !!!!
    بیچاره مادره !!!!!
    شکر خدا که به خیر گذشته ….
    ولی چه جالب میشه محل تولد … دستشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *