مجله تاپ‌ناز‌

زمان مناسب فرزند آوری و اطلاعات ضروری که زوجین باید داشته باشند

فرزند جزو برکات زندگی هر زوجی است ولی در مورد به دنیا آوردن فرزند جدید باید نکات و اصولی را بدانید تا در آینده دچار مشکل نشوید. در ادامه توضیحاتی در مورد بهترین زمان فرزند آوری را ارائه کرده ایم.

در زندگی امروزی خیلی از زوجین با مشکلات اقتصادی و دیگر شرایط موجود، دست و پنجه نرم می کنند که در این شرایط بعضی از آنها نگران بالا رفتن سن و بچه دار شدن می شوند. در زمان های خیلی دور، هدف از فرزند آوری، تلاش برای بقای نسل بود، ولی امروزه اهداف انسان ها متفاوت از قبل است.

در عصر امروزی به دلیل نوسانات محیط زندگی، ترس و دغدغه زوج های جوان برای فرزند هم بسیار دیده شده است که در ادامه هم افزایش سن می تواند خطر باروری را در زوجین به صورت مرتب افزایش بدهد. در بعضی از مواقع می توان این چنین مشاهده نمود که عدم توافق در زمان بچه دار شدن می تواند تبدیل به مشکلی اساسی در بین زن و مرد شود. اگر شما هم نمی دانید که بهترین موقع برای فرزند آوری چه موقع است در ادامه همراه ما باشید.

زمان مناسب فرزند آوری

در این موقع زوجین باید توجه داشته باشند که هر چیزی باید در شرایط مناسب خود اتفاق بیفتد و فرزند دار شدن امری مهم است که باید به موقع صورت گیرد که زندگی در آرامش مناسبی قرار بگیرد. برخورداری از شرایط گفته شده در ادامه مطلب در برنامه ریزی برای زمان مناسب فرزند آوردن تاثیر دارد.

سن مناسب ازدواج

یکی از کارهایی که در تمام ادیان به آن اشاره شده است، بقای نسب و بچه دار شدن است که این اصل باید در شرایط مناسب خود انجام گیرد و باید توجه داشته باشید که بچه دار شدن باید در سن مناسب صورت بگیرد، زیرا با بالا رفتن سن خطر باروری برای خانم و آقا به مراتب بیشتر می شود.

زمان مناسب فرزند آوری و اطلاعات ضروری که زوجین باید داشته باشند

به معیار افراد دیگر توجه نکنید

زوجین باید معیارهای خود را برای داشتن فرزند داشته باشند و به اعداد و ارقام و شرایطی که افراد دیگر دارند توجه نکنند. در این شرایط بعضی از زوجین چنین باوری دارند که باید 1 تا 2 سال پس از ازدواج اقدام به بچه دار شدن کنند و بعضی هم بر این باور هستند که 4 الی 5 سال بعد از ازدواج می توانند به فرزند فکر کنند.

وقت مناسب

باید توجه داشته باشید که کودک برای رشد و پرورش روحی به رسیدگی و توجه والدین نیاز دارد در صورتی که اگر نتوانند والدین این نیاز را تامین نمایند، فرزند به بعضی از بیماری ها و مشکلات در بزرگسالی مبتلا می شود. والدینی که به صورت کامل وقت خود را صرف کار کردن می کنند نمی توانند به خوبی در رسیدگی به کارهای فرزندشان اقدام کنند.

شرایط اقتصادی

همان گونه که تا کنون و از قدیم شنیده اید، فرزند با خود روزی آور است ولی باید توجه داشته باشید که رفاه مناسب برای فرزند به این منظور است که امکانات او تا حد نیاز مانند پوشاک، خوراک و مسکن تامین باشد. پیشنهاد می شود که اگر وضعیت مالی خوبی ندارید، بهتر است بچه دار نشوید و تا وقتی که شرایط اقتصادی شما خوب نشده است اقدامی نکنید.

این موضوع به این معنی نیست که حتما باید از زندگی و امکانات مجلل برخوردار باشید، بلکه دارایی به حد نیازی که بتوانید شما را در بعضی از مراحل زندگی تامین کنأ، کافی است.

داشتن توافق نظر

عدم توانایی در حل مشکلات و مسائل دیگر در زوجین می تواند باعث بحث و مشاجره طولانی مدت شود که در نهایت قهرهای طولانی مدت ایجاد می کند. در این شرایط نباید اقدام به بچه دار شدن کرد زیرا علاوه بر نداشتن آرامش در زندگی خود، فرزند شما هم از لحاظ روحی دچار مشکلات می شود.

در این شرایط نباید به باور قدیمی ها که فکر می کردند با ورود بچه مشکلات زناشویی نیز پایان می یابد، اتکا نمود.

برنامه ریزی مناسب

برای داشتن فرزند خوب با تربیت نیکو، باید وظایف را میان خود و همسرتان تقسیم کنید و در نهایت با انجام برنامه ریزی مناسب به پر کردن اوقات فراغت فرزند با روشی مناسب و درست بپردازید. در این شرایط باید توجه داشته باشید که با انجام اعمال مناسب از ایجاد هر نوع فاصله عاطفی بپرهیزید.

پرورش فرزند

قبل از اینکه به بچه دار شدن فکر کنید، به کسب مهارت در این مورد باید بپردازید. با کسب این مهارت می توانید به مواقع مختلف با فرزند خود بهترین رفتار را داشته باشید.

زمان مناسب برای فرزند آوری از نظر اسلام

همچنین از نظر اسلام نیز می توان زمان مناسب فرزند آوری را برای برقراری رابطه زناشویی در زمان های گفته شده در ادامه مطلب شرح داد.

  • شب دوشنبه

از فرزند حافظ کتاب قرآن و راضی به رضای خدا برخوردار می شوید.

  • شب سه شنبه

از فرزندی برخوردار می شوید که با افراد نا صالح ارتباط نمی گیرید، شهادت را تکلیف خود می داند، دهانش خوشبو و دلش رحیم و جوانمرد در برخورد با روابط می شود.

  • شب پنجشنبه

حاکم عدل خدا و عالمی توانا خواهد شد.

  • روز پنجشنبه

سالم دین و برخوردار از برکت دنیا خواهد شد.

  • شب جمعه

فرزندی خطیب و سخنگو خواهد شد.

  • روز جمعه

از فرزند دانا و قدرتمندی برخوردار خواهید شد.

  • شب جمعه

شباهت فرزند به والدین بسیار خواهد شد.

 

مطالب مشابه را ببینید!