مجله تاپ‌ناز‌

زمان پخش و نام فیلمهای سینمایی در نوروز

زمان پخش و نام فیلمهای سینمایی در نوروز

ویژه برنامه‌های تحویل سال 98

*** ویژه برنامه تحویل سال ۹۸ شبکه یک، با اجرای علی ضیا خواهد بود. این برنامه از ۲۵ تا ۲۹ اسفند هر شب به مدت پنج شب بعد از خبر ساعت ۲۱ پخش خواهد شد.

*** «پل فروردین» عنوان ویژه برنامه تحویل سال شبکه دو سیما به تهیه کنندگی مهدی بابایی و احسان ارغوانی و کاری از گروه اجتماعی فرهنگی است که سه شنبه ۲۸ اسفند از ساعت ۲۳:۳۰ و چهارشنبه ۲۹ اسفند از ساعت ۱۹ تا ۳ بامداد با تدارک بخش‌هایی متنوع پخش خواهد شد.

همچنین «پل فروردین» به صورت یک برنامه شبانگاهی از چهارشنبه ۲۲ اسفند تا دوشنبه ۲۷ اسفند ساعت ۲۳:۳۰ و از پنجشنبه اول تا جمعه ۱۶ فروردین ساعت ۲۳ در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو قرار دارد.

*** ویژه برنامه تحویل سال ۱۳۹۸، سه شنبه ۲۸ و چهارشنبه ۲۹ اسفند ماه روانه آنتن شبکه سه خواهد شد. این برنامه با اجرای احسان علیخانی و با حضور ده‌ها چهره مطرح از حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری و همچنین نخبگان جوان کشور، مهمان ویژه برنامه تحویل سال شبکه سه خواهند بود.

*** «بهار جان» عنوان ویژه برنامه تحویل سال شبکه پنج سیما از شب ۲۷ اسفندماه به مدت ۳ شب روی آنتن می‌رود.

*** برنامه «نوبهار» ویژه برنامه تحویل سال شبکه هفت سیما شد. گروه مهارت‌های تخصصی و عمومی شبکه هفت سیما به تهیه کنندگی محمد حسین رضوی ویژه برنامه «نوبهار» را از ۲۷ اسفند ماه تا ۲ فروردین ماه ۹۸ راهی آنتن می‌کند.

*** ویژه برنامه تحویل سال نو شبکه قرآن از حرم مطهر امام رضا (ع) به صورت ترکیبی در ۳۰۰ دقیقه پخش می‌گردد.

*** شبکه‌های افق و جام جم نیز با ویژه برنامه‌هایی به استقبال سال نو می‌روند.

مجموعه‌های نمایشی نوروز 98

*** سریال «نون. خ» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه‌کنندگی مهدی فرجی در ۱۶ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای برای پخش در ایام نوروز ۹۸ از شبکه یک سیما تولید می‌شود. این سریال ساعت 22 روی آنتن شبکه یک می رود.

***مجموعه تلویزیونی «بر سر دوراهی» به تهیه‌کنندگی و نویسندگی حامد عنقا و کارگردانی بهرنگ توفیقی نوروز امسال روی آنتن شبکه دو می رود. این سریال ساعت 21 روی آنتن شبکه یک می رود.

*** سریال «زوج یا فرد» به کارگردانی علیرضا نجف‌زاده و تهیه‌کنندگی مهران مهام برای شبکه سه ویژه نوروز ساخته شده است. این سریال ساعت 20 روی آنتن شبکه یک می رود.

*** مجموعه «در چشم باد» به تهیه کنندگی مسعود جعفری‌جوزانی و عباس اکبری از اول فروردین هر روز ساعت ۱۸ پخش می‌شود.

*** سریال «شش قهرمان و نصفی» با موضوع حمایت از کالای ایرانی در ایام نوروز از شبکه پنج روی آنتن می‌رود. این سریال ساعت 23 روی آنتن شبکه یک می رود.

***مجموعه تلویزیونی «پایتخت ۵» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی الهام غفوری هر شب ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه افق پخش می‌شود.

** همچنین سریال تامینی شبکه نسیم ساعت ۱۹ و مجموعه نمایشی «عید پیما» ساعت۱۹:۳۰ از این شبکه پخش خواهد شد.

بیشتر بخوانید : معرفی سریال های نوروز 1398 + داستان سریال های نوروزی

فیلم‌های سینمایی نوروز 98

شبکه‌های یک، دو، سه، پنج، نمایش، امید، کودک هر کدام با ۱۸ و شبکه چهار با ۱۷ فیلم سینمایی جدید سینمای جهان در ایام نوروز، همراه بینندگان خواهند بود.

در مجموع بیش از ۱۴۰ فیلم سینمایی جدید که از میان آن‌ها بیش از ۲۰ فیلم انیمیشن سینمایی و بیش از ۱۵ فیلم از سینمای ایران پخش خواهد شد.

شبکه یک سیما

* «معامله» به کارگردانی بارنی الیوت،  «بازرس ژروی: مرگ در رستوران»، «آسمانخراش» به کارگردانی راسون مارشال توربو، «بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا برخی از فیلم های سینمایی شبکه یک در نوروز امسال هستند.

شبکه دو سیما

مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی جدید و جذاب ایران و جهان در قالب «سینما الوند» ساعت ۰۸:۳۰، «سینما نو» ساعت ۱۷ و «سینما اندیشه» ساعت ۲ بامداد روانه آنتن می‌شود.

شبکه چهار سیما

واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما از ۱ تا ۱۸ فروردین ۹۸ هر شب ساعت ۲۰:۳۰ یک اثر سینمایی جدید را به علاقه‌مندان هنر هفتم تقدیم می‌کند.

عناوین فیلم‌های سینمایی نوروزی شبکه چهار به شرح ذیل است:

«متفاوت مثل من» (کارگردان: مایکل کارنی)، «چارلز دیکنز: مردی که سرود سال نو را نوشت» (کارگردان: بهارات نالوری)، «کشش» (کارگردان: فدور باندارچوک)، «تصویر ذهنی» (کارگردان: جرج)، «دوازدهمین مرد» (کارگردان: هارلد زوارات)، «پناهگاه» (کارگردان: جف نیکولز)، «انحنا» (کارگردان: دیگو هالیوس)، «مائودی» (کارگردان: ایسلینگ والش)، «شهر اسلحه» (کارگردان: دنیل دلاتوره)، «نابودی» (کارگردان: الکس گارلند)، «اجلاس» (کارگردان: سانتیاگو میتر)، «بازی سیاست» (کارگردان: دوگ آیمن)، «بازماندگان ۱۸۹۸ فیلیپین» (کارگردان: سالوادور کالوو)، «۴۷ سیاه» (کارگردان: لنس دالی)، «مارگارت» (کارگردان: جیمزکنت)، «خانه شوم» (کارگردان: ژیل پاکت برنر) و «رمز بیگانه» (کارگردان: مایکل جی کوئینی)

شبکه پنج سیما

گروه تامین شبکه پنج سیما در ایام تعطیلات نوروزی با ۱۷ فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی از برترین‌های سینمایی ایران و جهان و دیگر برنامه‌ها با مخاطبان همراه می‌شود.

پخش فیلم‌های سینمایی این شبکه از روز ۲۹ اسفندماه ساعت ۱۳:۳۰ شروع و تا ۱۶ فروردین ماه ادامه خواهد داشت. «یورش»، «تاکسی ۵»، «مکانیک»، «کارآگاه خصوصی ۱ و ۲»، «آلفا»، «مرد مورچه‌ای و زنبور»، «خشم»، سوختن» و … عناوین برخی فیلم‌های سینمایی شبکه پنج سیما است.

شبکه کودک

شبکه کودک تصمیم دارد در ایام نوروز هر روز یک فیلم را ساعت ۱۴ به روی آنتن ببرد. پخش این فیلم‌ها از ۲۸ اسفندماه آغاز شده و تا ۱۶ فروردین ادامه خواهد داشت.

فیلم‌های «پدینگتون۱ و ۲»، «پا کوچولو»، «مدرسه خرگوش‌ها»، «لئو سلطان جنگل»، «نیکو زنبور مسابقات عسلی»، «ویلی تاکسی نجات»، «تندر قایق نجات ۲»، «آلفا و امگا ۱و ۲»، «اردک اردک غاز»، «کارآگاه شرلوک»، «گروه جنگلی»، «پرنده‌های دوست‌داشتنی»، «شیر کوچولو‌های شجاع»، «زرافه کوچک من»، «فیل شاه»، «پر طلایی»، «قالیچه پرنده» و «کریستوفر رابین» آثار انتخابی شبکه کودک برای پخش در ایام نوروز هستند.

شبکه افق

شبکه افق نیز با مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی ایرانی و خارجی هر روز از ۱۵ مهمان خانه‌های بینندگان می‌باشد.

شبکه نمایش

شبکه نمایش با ۴۰عنوان فیلم سینمایی جدید به استقبال نوروز و جشن‌های آغاز سال جدید می‌رود.

در جدول پخش نوروزی شبکه نمایش، ساعت ۱۱ صبح فیلم‌های سینمایی خانوادگی، ساعت ۱۳ شناخته شده‌ترین فیلم‌های سینمای جهان، ساعت ۱۹ برترین فیلم‌های سینمای ملل از فیلم‌های سینمای کشور‌های ژاپن، نروژ، استرالیا، دانمارک، فرانسه، ایتالیا، سوئد، مجارستان، برزیل، کره جنوبی، مکزیک، چین، اتریش، آفریقای جنوبی، هند، هنگ کنگ و فنلاند به ترتیب با فیلم‌های «سوخت رسان»، «خانه خراب کن»، «حصار ضد خرگوش»، «دنیا در ماجراجویی دونارک»، «سرنوشت شگفت انگیز امیلی پولن»، «اتاق پسر»، «توت فرنگی‌های وحشی»، «فرزندان افتخار»، «گاوچران کوچک»، «بازرس کی»، «لئون»، «بالاتر از افتخار»، «پس لرزه»، «برادران باد»، «شیر سفید»، «شاهدان»، «انت‌های یک رویا» و «مرد بدون گذشته» هستند.

در ادامه در ساعت ۲۱ منتخب فیلم‌های برتر سینمای ایران و همچنین در دو باکس پخش ساعت ۲۳ و ۱بامداد، نزدیک به ۴۰ عنوان فیلم جذاب و جدید از این شبکه پخش خواهند شد.

فیلم‌های جدید و آماده سازی شده شبکه نمایش شامل فیلم‌های بین المللی: «یدک کش شماره ۲۲»، «پیرمرد و اسلحه»، «گودزیلا»، «قاتل حرفه ای: مامور ۴۷»، «پیشتازان فضا: آنسوی فضای ناشناخته»، «جنگ ستارگان: آخرین جدای»، «یاغی یک»، «هتل آرتمیس»، «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندلوالد»، «ماجرا‌های اسپیرو و فانتازیو»، «خط مقدم»، «تانک ها»، «یک خط»، «میان ستاره ای»، «مکانی آرام»، «خط مقدم»، «تی ۳۴»، «چشم انداز»، «مجرم» و همچنین فیلم‌های «چهارراه استانبول» و «تقاطع» از سینمای ایران هستند.

معرفی آثار باکس پخش ساعت ۲۳

در تاریخ سه شنبه ۲۸ اسفند ماه، همزمان با چهارشنبه پایانی سال و در شب جشن میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر، این شبکه، فیلم فانتزی ـ. کمدی «ماجرا‌های اسپیرو و فانتازیو» به کارگردانی الکساندر کوفره، محصول ۲۰۱۸ بلژیک را پخش می‌کند که روایت داستان اسپیرو و فانتازیو است که به طور اتفاقی با هم آشنا می‌شوند و باید به کمک هم به جنگ زورگلاب پلید بروند.

برنامه های مستند نوروز 98

شبکه یک سیما

* مستند «کهن‌ترین سرزمین» با تهیه کنندگی بهروز سبطی و با موضوع معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مختلف ایران اسلامی در ایام نوروز پخش می‌شود.

*مستند تلویزیونی «ایرانگرد» با اجرا و تهیه‌کنندگی جواد قارایی در ایام نوروز در ۱۵ قسمت ۱۰ دقیقه‌ای به معرفی مناطق مختلف ایران می‌پردازد. گلچینی از تمام قسمت‌های این برنامه از یکم فروردین روی آنتن خواهد رفت.

*با توجه به معرفی مکان‌های گردشگری ایران، گروه دانش و اقتصاد با مستند «ایرانی که ندیده‌ایم» در ۳۰ قسمت، ۵ دقیقه‌ای در ایام نوروز در خدمت بینندگان خود خواهد بود. این مستند تلویزیونی نیز به تهیه کنندگی رسول تسلیمی و قاسم یوسفی تولید شده است.

شبکه دو سیما

* «از آسمان» به تهیه کنندگی امیر خورشیدی فرد نگاهی مستند به عاشقانه‌های فرهنگ پایداری، جهاد و شهادت دارد. این برنامه در ایام نوروز ساعت ۱۲:۵۰ گفتگویی نوروزی را در کنار سفره هفت سین و بر مزار شهدای مدافع حرم تقدیم علاقمندان فرهنگ ایثار و شهادت می‌کند. بازپخش این برنامه نیز ساعت ۱:۵۰ بامداد خواهد بود.

* «شهر به شهر» عنوان مستندی گزارشی است که دوربین آن به شهر‌های مختلف ایران سفر می‌کند و با همراهی کودکان و نوجوانان به معرفی استان‌های مختلف می‌پردازد. از نقاط تمایز این برنامه می‌توان به اجرای آن توسط مجریان محلی هر شهر اشاره کرد. این برنامه به تهیه کنندگی جواد خانی هر روز ساعت ۱۰:۴۰ روانه آنتن می‌شود.

*همچنین مستند گزارشی «نما دو» کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی هادی خدادی با محوریت انعکاس اتفاقات و حال و هوای نوروزی در سراسر ایران ساعت ۱۴:۳۵ و ۱۹:۵۵ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

شبکه سه سیما

*مجموعه مستند گردشگری ـ. زمین شناختی «اقلیم» از پنجشنبه اول فروردین، هر شب روی آنتن شبکه سه سیما قرار می‌گیرد.

*مستند‌های «پنجره‌ای به بیکرانه ها» روایتی از حال و هوای جوانان در اعتکاف، «هوادار ایرانی» حواشی و حال و هوای حضور ایران در جام جهانی فوتبال در روسیه و «وطن من» تصویر مناطق گردشگری و طبیعت زیبای ایران از دیگر مستند‌های این شبکه است.

شبکه چهار سیما

*مستند علمی «آزمایشگران» در ایام نوروز هر روز ساعت ۱۴ در قالب برنامه «چهارسوی علم» به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

*همچنین علاقه‌مندان به مستند‌های حیات وحش، شبکه چهار سیما برای نوروز ۹۸ سری جدیدی از مجموعه مستند‌های «حیات وحش» را تدارک دیده است که هر شب ۴۵ دقیقه بامداد پخش می‌شود.

شبکه آموزش سیما

* «من می‌توانم»، «دوربین ۷»، «همکلاسی» و «مستند ۷» با محوریت ایام نوروز از شبکه آموزش پخش می‌شود.

شبکه قرآن و معارف

*مستند‌های توحیدی با محوریت تدبر در آفرینش با عنوان «نشانه ها» در ۱۶ قسمت و مستند شگفتی‌های علمی قرآن با عنوان «مواهب» در ۳۲ قسمت پخش می‌گردد.

*دیدار نوروزی با و علما و گفتگوی صمیمی با چهره‌های قرآنی و معارفی در مستند «دیدار» از این شبکه پخش می‌شود.

شبکه نسیم

*مستند داستانی «عید پیما» در ایام نوروز از شبکه نسیم پخش می‌شود.

شبکه افق

*مستند‌های داخلی و خارجی با موضوعات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تحت عنوان «مستند‌های منتخب» روی آنتن می‌رود.

* «شما که غریبه نیستید» با محوریت افراد شاخص جامعه و پشت صحنه زندگی آن‌ها و همراهی با خانواده ایشان در ایام نوروز پخش می‌شود.

*مجموعه مستند «مردمان لب رود» نیز از دیگر مستند‌هایی است که در این شبکه پخش می‌شود.

شبکه جام جم

* «خشت بهشت» با روایتی از ۴۰ شهر جهان که رابطه متقابل با استان و فضای پیرامون از نظر جامعه شناسی و تنوع زیست فرهنگی ایران، روی آنتن می‌رود.

* «قصه‌های دریا»، «پارسین» و «کاروانسرا‌های ایران» از دیگر مستند‌های آماده شده برای پخش در این ایام است.

شبکه امید

*مستند‌های علمی در خصوص مسائل روز و مستند‌هایی درباره طبیعت و حیات وحش از تدارک شبکه امید برای ایام نوروز است.

شبکه مستند

* «مستند ایران» به نمایش مناطق بکر و دیدنی در استان‌های مختلف ایران می‌پردازد که در این سری از این مجموعه، جاذبه‌های استان‌های چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد به تصویر کشیده شده است.
* «ثمرقند» این مجموعه به معرفی شیرینی‌های محلی و سنتی هر استان می‌پردازد. در این فصل معرفی شیرینی‌های سنتی و سوغات ویژه نوروز مورد نظر است.
* «رخ» (روزگاران) مجموعه پرتره‌ای از هنرمندان تلویزیون و سینما است که به مرور فعالیت‌های ایشان می‌پردازد.
* «ستاره‌های فوتبال جهان»، «یونتوس» و «منجستر سیتی» از جمله مستند‌های ورزشی این شبکه است.
* «یک سنگ عجیب»، «روایت علمی و تخیلی»، «حیات وحش جدید»، «حیات وحش ایران» و «چین دامن البرز جنوبی» از مستند‌های علمی شبکه مستند است.
* «میز سرآشپز» در خصوص سرآشپزان معروف دنیا، غذا و نحوه طبخ آن‌ها و جذابیت‌ها و هیجان ماشین‌های مدرن و قدیمی در «سفر بزرگ» در ایام نوروز پخش می‌شود.
* «ده شهر» به بررسی تاریخچه مکانی و تاریخی یکی از شهر‌های ایران و ریشه یابی وجه تسمیه نام آن شهر می‌پردازد.
* «هنر دستان» و «نوروز نامه» به معرفی صنایع دستی کشور با استفاده از تصاویر چشم نواز و موسیقی هر منطقه و آیین‌های نوروزی در استان‌های مختلف می‌پردازد.

مسابقات نوروز 98

شبکه یک سیما

*مسابقه آشپزی «دستپخت» با حضور خانواده‌های ایرانی که در مسابقه بزرگ آشپزی شرکت می‌کنند، از یکم فروردین هر شب در ۱۶ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای از شبکه یک پخش خواهد شد. این برنامه به تهیه کنندگی سید وحید حسینی است که با فضایی عیدانه و حال و هوای نوروز روی آنتن خواهد رفت.

شبکه دو سیما

* «مسابقه محله» عنوانی نام آشنای برای کودکان دیروز و امروز است که با تهیه کنندگی و اجرای مسعود روشن پژوه و اجرای مسابقه‌های جذاب و شاد در مناطق مختلف کشور در ایام نوروز هر روز ساعت ۱۴:۳۵ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

شبکه سه سیما

*مجموعه برنامه «عصر جدید» با موضوع استعدادیابی در حوزه‌های ورزشی، سرگرمی و هنری در ایام نوروز ۹۸، هر شب از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
*مسابقه تلویزیونی «برنده باش» با هدف ترویج و ارتقاء فرهنگ کتابخوانی و مطالعه، با اجرای محمدرضا گلزار هر شب در ایام نوروز ۹۸ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. تهیه کنندگی این مسابقه را هاشم رضایت برعهده دارد.

*مسابقه استعدادیابی «ستاره‌ساز» به تهیه کنندگی جواد فرحانی با اجرای امیرعلی دانایی و محمدحسین میثاقی نوروز ۹۸ روی آنتن شبکه سه خواهد رفت و پس از آن به صورت هفتگی پخش خواهد شد.

شبکه چهار سیما

*مسابقه تلویزیونی «گام دهم» با اجرا و تهیه کنندگی میثم بهزادی در ایام نوروز هر شب ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

شبکه پنج سیما

*مسابقه «پنج ستاره» با اجرای حمید گودرزی در نوروز ۹۸ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. مسابقه «منچ» که برگرفته از بازی سنتی منچ و در فضایی متفاوت و با نشاط است روی آنتن شبکه پنج می‌رود.

شبکه آموزش سیما

*برنامه «قند پهلو» در قالب مسابقه مشاعره و طنز ادب فارسی با حضور شرکت کنندگان در برنامه و به جهت افزایش نشاط اجتماعی در جامعه در ایام نوروز از شبکه هفت سیما پخش می‌شود. مسابقه «قند پهلو» به تهیه کنندگی امیرقمیشی در ایام نوروز هر شب ساعت ۲۳ از شبکه هفت سیما پخش می‌شود.

شبکه نسیم

*برنامه تلویزیونی «کودک شو» با اجرای پژمان بازغی، از ۲۸ اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی مهمان خانه‌ها خواهد بود. این برنامه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن شبکه نسیم خواهد رفت.

*برنامه تلویزیونی «شوتبال» از ۲۵ اسفند تا پایان عید نوروز، هر شب با اجرای امیرحسین رستمی با حال و هوایی بهاری و مهمانان ویژه ساعت ۲۰ روی آنتن خواهد رفت.

انیمیشن نوروز 98

«روبی و جوجه ها»، انیمیشن‌های قرآنی و دینی، «شکرستان»، «بیسبالیست ها»، «کاپلو»، «موچولوها»، «چارلی به مدرسه می‌رود»، «جت پستچی»، «سیاره جیجی بیجی»، «اتوبوس‌های کوچولو»، «واندا و فضایی»، «روباه و خروس»، «پند پارسی»، «هزار افسان»، «طلایه»، «شاهنامه»، «ماهی بادکنکی»، «مثل نامه»، «موزه ۲»، «همسایگان جنگل»، «مهارت‌های زندگی ۳»، «هالاباما ۲»، «هوشان»، «دیدار» و «کوچولو‌های کنجکاو» از جمله آثار پویانمایی است که از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

برنامه های کودک و نوجوان

مجموعه نمایشی «بالش ها»، «خاله شادونه در کلبه کوهستان»، «با ما بیا» و «کافه بازی» از ویژه‌های کودک و نوجوان شبکه دو برای ایام نوروز است.

«بالش ها» از سوی گروه کودک و نوجوان شبکه دو که در ایام نوروز ساعت ۱۸:۴۵ روانه آنتن می‌شود و تکرار آن ساعت ۱۱ خواهد بود.

نوروز ۹۸ «خاله شادونه» نیز با حال و هوای ویژه این ایام مهمان کودکان و نوجوان مخاطب شبکه دو می‌شود. این مجموعه به تهیه کنندگی امید نجیب زاده و اجرای ملیکا زارعی روز‌های فرد ساعت ۱۰ روانه آنتن می‌شود.

«با ما بیا» که با هدف سرگرم سازی و ایجاد روحیه شادابی و پرامید در کودکان و خانواده‌ها تولید می‌شود نیز در ایام نوروز به صورت ویژه‌ای تقدیم کودکان می‌شود. این برنامه به تهیه کنندگی سید مجتبی ظریفیان (عمو مهربان) و کارگردانی آزیتا رضایی (خاله رویا) روز‌های زوج ساعت ۱۰ تقدیم مخاطبان خردسال این شبکه می‌شود.

«نوگلان قرآنی» از شبکه قرآن، «با هم بازی»، «خدا چه آفریده» شبکه پویا و مستند «دورت بگردم ایران» و «مل مل» از شبکه نهال و «کودکانه» از شبکه جام جم ویژه ایام نوروز پخش می‌شود.

دیگر برنامه‌ها

شبکه یک سیما

**ویژه برنامه تلویزیونی «هفت شهر عشق» به تهیه کنندگی اسماعیل صادقی و کارگردانی کیانوش بهاروند در ۷ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای با هدف بیان دلاورمردی‌ها و از جان گذشتگی‌های رزمندگان اسلام در ایام نوروز از شبکه یک پخش می‌شود.

** برنامه «آفتاب شرقی» با رویکردی شاد و مناسب ایام نوروز تقدیم بینندگان شبکه یک می‌شود.

** برنامه «درجه یک» در شب‌های نوروز با حضور بازیگران طنز سریال‌های یک دهه اخیر پخش می‌شود.

* همزمان با آغاز سفر اردوی‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس، هر روز ویژه برنامه‌ای ۱۵ دقیقه‌ای به صورت زنده با توصیف حال و هوای مردم در این مناطق روی آنتن خواهد رفت. این بخش از برنامه‌های شبکه یک سیما، هر روز قبل از خبر نیمروزی پخش می‌شود.

شبکه دو سیما

** «راهیان نور» مستندی گزارشی است که در این ایام ارتباط مستقیم با مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور شامل جبهه‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه را برای بینندگان خود فراهم کرده است. این برنامه با همکاری گروه تلویزیونی بسیج رسانه ملی هر روز ساعت ۱۵:۵۰ روانه آنتن می‌شود.

** «تازه شو» کاری از گروه خانواده به تهیه کنندگی محمد احتشامی و اجرای محمد سلیمی هر روز ساعت ۱۳:۲۰ روانه آنتن می‌شود و بازپخش آن ساعت ۲۲ خواهد بود.

** برنامه «صبح و زندگی» مجله صبحگاهی نوروزی با آیتم‌های متنوع موسیقی، گلچین سریال‌های نوروزی، ایرانگردی و … است که هر روز ساعت ۷:۳۰ تقدیم بینندگان می‌شود.

** «دو رکعت» نیز هر روز ساعت ۴ با ادعیه روز و مناجات به استقبال اذان صبح می‌رود.

** برنامه معارفی «کوی محبت» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و با تهیه کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی در مناسبت‌های مذهبی همچون میلاد حضرت امیرالمومنین (ع)، شهادت حضرت زینب (ع)، شهادت حضرت امام کاظم (ع)، عید مبعث و … در ایام نوروز ساعت ۱۴ و ۲۰ تقدیم مخاطبان این شبکه می‌شود.

** مستند‌های نوروزی از دیگر تدارکات این شبکه است که شامل تازه‌ترین مستند‌های دیدنی و جذاب از سراسر جهان شده و هر روز ساعت ۶:۳۰ در جدول پخش نوروزی شبکه دو قرارگرفته است.

شبکه سه سیما

** در روز‌های آغازین سال ۱۳۹۸ که مصادف است با نیمه ماه پر فضیلت رجب المرجب و ولادت حضرت امیر المومنین (ع)، برنامه «سمت خدا» با حضور کارشناسان گرانقدر حجج اسلام عابدینی، بهشتی، فرحزاد، حسینی قمی، عالی، سعیدی، میرباقری، رنجبر، لقمانی، حیدری کاشانی، پناهیان، ماندگاری و نظری منفرد به شرح حکمت‌هایی از نهج البلاغه می‌پردازد. این برنامه از اول فروردین ماه هر روز حدود ساعت ۱۳ و به مدت ۳۰ دقیقه پخش خواهد پرداخت.

شبکه چهار سیما

** «معرفت»، برنامه‌ای از گروه معارف و اندیشه دینی شبکه چهار سیما است که با محوریت فلسفه اسلامی پخش می‌شود. این برنامه از زبان استاد دینانی در ایام نوروز هر روز ساعت ۱۷ پخش می‌شود.

** بدون تردید، یکی از بحث‌انگیزترین برنامه‌های گفتگو محور سیما طی سال‌های اخیر برنامه «شوکران» بوده است. این برنامه با اجرای پیام فضلی نژاد، به‌خاطر طرح آزادانه و بی‌پرده پرسش‌های اساسی در حوزه‌های سیاسی و اندیشه‌ای، منحصر به فرد شد.

**برنامه «شوکران» از اول فروردین ماه هرشب ساعت ۲۳ این برنامه پرمخاطب بازپخش می‌شود.

** پخش دل نوشته‌های محمد صالح علا از زبان خودش، پخش مستند‌های متنوع داخلی و خارجی به همراه میان برنامه‌های شاد و مفرح از دیگر برنامه‌های نوروزی شبکه چهار سیما است.

شبکه پنج سیما

** برنامه تولیدی «دل صدا» از ۲ فروردین ماه به تهیه کنندگی میثم محمد حسنی و با اجرای کامران تفتی بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
** ویژه‌برنامه دیگر شبکه پنج سیما «شب فیروزه‌ای» است که طبق سنوات قبل در ایام تعطیلات مهمان خانه مخاطبان می‌شود. این برنامه به تهیه کنندگی محمد قنبری و با اجرای ابوالفضل آقاخانی با حضور مردم و هنرمندان از برج میلاد به روی آنتن می‌رود. «شب فیروزه ای» دارای بخش‌های متنوع و جذابی برای مخاطبان خواهد بود. این برنامه از ۲ فروردین ماه حوالی ساعت ۲۱ روانه آنتن می‌شود و دعوت از مهمان، تقلید صدا، میان برنامه‌های شاد و… از بخش‌های برنامه است.

** «ویژه برنامه دوستت دارم مادر و دوستت دارم پدر» دیگر برنامه گروه اجتماعی از میلاد با سعادت زهرا (س) و روز مادر تا میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر با تهیه کنندگی و اجرای سید کاظم احمدزاده روی آنتن شبکه پنج می‌رود. این برنامه در تعطیلات نوروز هر شب ساعت ۲۰ با محوریت ترویج فرهنگ احترام به والدین و دست‌بوسی از ان‌ها پخش می‌شود.

** برنامه «تهرانگرد» کاری از گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما در نوروز ۹۸ به سراغ جاذبه‌های دیدنی و طبیعی شهر و استان تهران می‌رود. این برنامه به تهیه کنندگی سجاد مشحون در ۱۵ قسمت خواهد بود. گشت و گذار با هنرمندان، پیاده گردی، معرفی مکان‌های گردشگری و… از بخش‌های این برنامه است.

** برنامه «تا نیایش» کاری از گروه معارف شبکه پنج سیماست که در ایام تعطیلات ساعت ۱۲:۳۰ با موضوعات نوروزی همچون خداشناسی با تدبر در طبیعت، نوروز در کلام معصومین، شادی و نشاط، آداب معاشرت در نوروز، نوروز فرصتی برای قوام خانواده و… بر روی آنتن می‌رود. این گروه در نوروز ۹۸ در مناسبت مختلف همچون (شهادت امام موسی کاظم (ع)، مبعث پیامبر اکرم (ص) معطوف به این ایام برنامه خواهد داشت. میان برنامه «برکرانه نور» نیز قبل از اذان ظهر پخش می‌شود.

شبکه قرآن و معارف

** «دیدار» عنوان یکی از برنامه های این شبکه است که در شب تحویل سال از ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه با اجرای مونا انصاری فر و محسن قره شیخلو و پخش پیام‌های تبریک مجریان و کارشناسان برنامه‌های مختلف شبکه و تصاویری از پشت صحنه آن‌ها تقدیم مخاطبان خواهد شد.

** دید و بازدید نوروزی شاگردان با اساتید و فعالان قرآنی تحت عنوان «بهار انس» همه روزه در ایام نوروز از ساعت ۱۵ و گلچین بهترین محافل انس با قرآن در ساعت ۱۴ به روی آنتن می‌رود.

** ویژه برنامه زنده «در نجف» به مناسبت تقارن سال نو و ایام ماه مبارک رجب و ولادت حضرت علی (ع)، حال و هوای نوروزی حرم مطهر امام اول شیعیان و عتبات عالیات را در ۲ نوبت و در ساعت‌های ۹ صبح و ۲۲ شب به تصویر می‌کشد.

** مجموعه دروس اخلاقی آیت الله جوادی آملی با عنوان «بهار معرفت» در ساعت ۸:۳۰ و سخنرانی مذهبی توسط آیت الله مکارم شیرازی، آیت‌الله علم الهدی و حجج اسلام والمسلمین صدیقی، علی اکبری، رفیعی، حسینی قمی و عالی همه روزه در این ایام از ساعت ۶:۳۰ پخش خواهد شد.

** «نوگلان قرآنی» ویزه برنامه کودک و نوجوان شبکه قرآن و معارف سیما است که با اجرای مهدی اکبری و گفتگو با قاریان و فرزندان آن‌ها و با محوریت صله ارحام و احترام به بزرگان هر روز ساعت ۱۰ و انیمیشن‌های دینی و قرآنی هر روز ساعت ۱۷:۴۵ تقدیم این دسته از مخاطبان می‌شود.

** گفتگو و بیان خاطرات شاعران آیینی از دیدار با مقام معظم رهبری در مناسبت‌های مختلف با عنوان «نخ تسبیح قطره ها» همه روزه در ساعت ۱۱ و درس‌هایی از نهج البلاغه توسط حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی تحت عنوان «در سایه سار نهج البلاغه» هر شب ساعت ۱۹ تقدیم مخاطبان این شبکه قرآنی می‌گردد.

** جنگ مفرح و شاد قرآنی با حضور اساتید، قاریان و حافظان قرآن کریم تحت عنوان «بوستان» با اجرای ارسیا صنعتی در ایام نوروز ۹۷ همه روزه به غیر از پنجشنبه‌ها از ساعت ۲۰ به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

** برنامه مناسبتی «اشراق» در شب وفات حضرت زینب (س) از ساعت ۲۰:۴۵ و در شب شهادت امام کاظم (ع) از ساعت ۲۰ با حضور کارشناسان مجرب به مدت ۶۰ دقیقه به سوگ این مناسبت‌ها خواهد نشست.

** نمایش سکانس‌های قرآنی سریال‌های اصحاب کهف و مریم مقدس همراه با پخش تایتل و قرائت آیه مرتبط با عنوان «پیام آوران وحی» همه روزه در ۲ نوبت و در ساعت‌های ۸ و ۱۵:۴۵ پخش می‌شود.

** ویژه برنامه زنده «نگاه خورشید» در شب ولادت با سعادت حضرت امام علی (ع) از حرم مطهر رضوی و با اجرای سیدرضا نواب در ساعت ۱۹:۳۰ با حضور کارشناسان مطرح و آیتم‌های جذاب و متنوع تقدیم مخاطبان می‌شود.

** گزارش‌های زنده از حال و هوای مناطق جنگی کشور با عنوان «راهیان نور» همه روزه در ۲ نوبت و در ساعت‌های ۱۰:۴۵ و ۱۴:۴۵ به مدت ۱۵ دقیقه از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

** پخش برنامه‌های گفتگومحور «یادخدا» در ساعت ۱۲ و «پرسمان» در ساعت ۲۴ و نیز برنامه‌های «تلاوت‌های درخواستی» روز‌های زوج ساعت ۲۱ و «مسابقه تلویزیونی اسرا» روز‌های فرد ساعت ۲۱ دیگر تدارک این شبکه در ایام نوروز ۹۷ است.

** همچنین پخش فیلم و سریال‌های مذهبی از جمله ولایت عشق و محمد رسول الله (ص) در ساعت ۲۳ دیگر تدارکات این شبکه در ایام نوروز ۹۷ است.

شبکه نسیم

** برنامه تلویزیونی «خندوانه» با اجرای رامبد جوان در نوروز ۹۸ هر شب ساعت ۲۳ با طراحی جدید و تولید بخش‌های جذاب و رویکرد متناسب با عید و سنن نوروزی روی آنتن شبکه نسیم خواهد رفت.

** فصل جدید انیمیشن «شکرستان» با روایت شهاب حسینی برای ایام نوروز هر شب ساعت ۲۱:۱۵ از این شبکه پخش می‌شود.

** برنامه «دورهمی» با دکوری متفاوت با اجرای مهران مدیری با نگاه کلی به خانواده‌های ایرانی روز‌های پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۳ پخش می‌شود.

شبکه افق

** برنامه تلویزیونی «اقیانوس آرام» هر روز از ساعت ۱۱، برنامه «روشنا» (سلسله مباحث اعتقادی و معرفی استاد حسن رحیم پور ازغدی) ساعت ۱۲، سری جدید برنامه گفتگو محور «فیروزه» از ساعت ۲۱، برنامه تلویزیونی «گام دوم» ساعت ۲۲ و مجموعه «کدبانو» ساعت ۲۳ از برنامه‌های شبکه افق برای پخش در ایام نوروز است.

شبکه امید

ویژه برنامه‌های شبکه امید از ۲۹ اسفند تا ۱۷ فروردین با آیتم‌های شاد و سرگرم کننده روی آنتن این شبکه پخش خواهد شد.

برنامه «جهان ورزش»، ویژه برنامه «فوق العاده»، پخش زنده مراسم اعتکاف نوجوانان در مساجد، برنامه «رسانش»، «دفترچه خاطرات» از جمله برنامه های نوروزی شبکه امید است.

مطالب مشابه را ببینید!