مجله تاپ ناز / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار اجتماعی / زنان جوان آشپزی را از اینترنت می‌آموزند

زنان جوان آشپزی را از اینترنت می‌آموزند

امروزه نقش اینترنت در جای جای زندگی انسان‌ها هر روز بیش از گذشته پررنگ‌تر می‌شود و این موضوع حتی در مورد غذایی که بر سر سفره خانواده‌ها قرار می‌گیرد نیز صادق است.

به گزارش ایتنا، در گذشته و در نسل‌های پیشین، مادرها و مادربزرگ‌ها فوت و فن آشپزی را به دختران خود آموزش می‌داده‌اند ولی به نظر می‌رسد امروزه این وظیفه به اینترنت واگذار شده است.

روزنامه اردنی الدستور در گزارشی با پرداختن به این موضوع، به عنوان نمونه به خانم لانا اسعد فارغ‌التحصیل رشته مهندسی اشاره می‌کند.

این خانم که اینترنت را اولین آموزگار خود در حوزه آشپزی می‌داند، می‌گوید: تحصیل در دانشگاه و کمبود وقت، باعث شد من فرصتی برای یادگیری فنون آشپزی در اختیار نداشته باشم.

اسعد می‌افزاید: واقعیت آن است که من در اوایل زندگی زناشویی‌ام فقط می‌توانستم سه نوع غذای ساده که به مهارت چندانی نیاز نداشت تهیه کنم ولی از آنجا که تکرار ملال‌آور است، می‌بایست دستورهای جدید طبخ غذا را فرا بگیرم. به همین دلیل به سراغ اینترنت رفتم و به سادگی، با دستور پخت انواع غذاهای مختلف آشنا شدم.

وی افزود: در حال حاضر می‌توانم غذاهایی تهیه کنم که قبلاً حتی فکرش را هم نمی‌کردم.

روزنامه الدستور در ادامه با اشاره به ماجرای سه مهاجر لبنانی که برای تحصیل، به خارج از کشور عزیمت کرده‌اند نوشت: این دانشجویان برای تهیه غذاهای محلی لبنانی که به خوردن آنها عادت داشتند، با مشکلات عدیده‌ای مواجه شدند.

آنها برای تهیه هر وعده غذایی می‌بایست با خانواده خود تماس می‌گرفتند و ساعت‌ها پشت گوشی تلفن همراه، دستور پخت غذا را دریافت می‌کردند.

این سه پس از بازگشت به کشور خود، سایت ویژه‌ای برای ارائه نحوه طبخ غذاهای عربی راه‌اندازی کردند.

جالب اینجاست که در این سایت فقط به ارائه دستور پخت غذاهای عربی اکتفا نشده بلکه این سایت به مجالی برای گفت‌وگوی آشپزها، کارآموزان و کاربران درباره آشپزی و مسائل مربوط به آن تبدیل شده است.

سایت مزبور هزاران بازدیدکننده دارد و هر فرد می‌تواند در آن یک صفحه شخصی برای خود ایجاد کرده و دستورهای پخت برخی غذاهای ویژه را ارائه نماید.

همچنین امکان ارزیابی دستور طبخ غذاهایی که دیگران بر سایت منتشر می‌کنند و نیز امتیازدهی به آنها، از دیگر قابلیت‌هایی است که سایت یادشده از آن برخوردار می‌باشد.

Xبستن تبليغ
دیگر صفحات سایت را هم ببینید